İçeriğe Yönlendir

Gaziantep'te Iyi Usta Aranıyor

Kerim Karagün

Recommended Posts

Kerim Karagün

Arkadaşlar Gaziantep'te ford ka dan anlayan dürüst işinin ehli usta tanıyan varmı?

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Arkadaşlar Gaziantep'te ford ka dan anlayan dürüst işinin ehli usta tanıyan varmı?

Ali Eren hocam size yardımcı olacaktır. Geçen iyi bir usta bulduk diyordu.
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Kerim Karagün

Ali Eren hocam size yardımcı olacaktır. Geçen iyi bir usta bulduk diyordu.

hocam ali eren ustanın yeri ve işyeri ismi varmı acaba yazsan.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

hocam ali eren ustanın yeri ve işyeri ismi varmı acaba yazsan.

Ali Eren foruma üye çok değerli bir öğretmen arkadaşımız. Onun 2012 model focusu var. Aracını götürdüğü iyi bir usta olduğunu söylemişti.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kerim Karagün
(düzenlendi)

Ali Eren foruma üye çok değerli bir öğretmen arkadaşımız. Onun 2012 model focusu var. Aracını götürdüğü iyi bir usta olduğunu söylemişti.

Teşekkür ederim. tarihinde Mehmet Kaya tarafından düzenlendi
Kısaltma kullanmıyoruz. :)
Yorum bağlantısı
Ali Eren
(düzenlendi)

Kerim Bey, benim çok güvendiğim bir usta var. Kilis garajının oradaki sanayide İbrahim Dai Usta. Kendisi ford ustasıdır. Gerekli ekipman ve tecrübeye sahip. Sizin aracınızın sıkıntısı nedir bilmiyorum ama İbrahim Usta elinden geleni yapar. Dürüst bir ustadır.

Kilis garajının oradaki sanayinin girişindeki ışıklardan içeri girince sağdan üçüncü sokakta 50m ilerde solda.

tarihinde Ali Eren tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Semih İzgi

Büyük veliç oteli arkanıza alıp  kaymak otel'in sapağından girin az ilerde solda köşede görürsünüz.  Selamımızı söyleyin, oğlu emre çayı bol şekerli getirir, şekersiz içiyorsanız getirmeden uyarın. :)

Kerim Bey, benim çok güvendiğim bir usta var. Kilis garajının oradaki sanayide İbrahim Dai Usta. Kendisi ford ustasıdır. Gerekli ekipman ve tecrübeye sahip. Sizin aracınızın sıkıntısı nedir bilmiyorum ama İbrahim Usta elinden geleni yapar. Dürüst bir ustadır.
Kilis garajının oradaki sanayinin girişindeki ışıklardan içeri girince sağdan üçüncü sokakta 50m ilerde solda.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Konunuzu doğru bölüme taşıdım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Asil

Yok yolumun üstü Osmaniye derseniz size çok kaliteli usta tarif edebilirim.

Yorum bağlantısı
Emre Alliş

Yok yolumun üstü Osmaniye derseniz size çok kaliteli usta tarif edebilirim.

ayhan bey osmaniyede kim var lazım oluyor arada...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Asil

ayhan bey osmaniyede kim var lazım oluyor arada...

Hocam Osmaniye küçük sanayi sitesinde Özel Ford Servisi sahibi ŞABAN usta var, çekirdekten yetkili ford servisinde yetişmiş. Çok kaliteli bir ustadır. Gözüyle, kulağıyla aracı tamir eder. Fiyatları da öyle uçuk kaçık değildir. Tavsiye edilir.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı

Kusget sanayide tostcu kadirin yanında teknik oto var kerem ve Tuncay usta tavsiye ederim slm söylerseniz yardimci olurlar

Yorum bağlantısı
Ali Eren

Bu arada yazmayı unutmuşum. Beni İbrahim Usta ile tanıştıran Semih İzgi kardeşimdir. Kendisi benden daha iyi tanır.

Büyük veliç oteli arkanıza alıp kaymak otel'in sapağından girin az ilerde solda köşede görürsünüz. Selamımızı söyleyin, oğlu emre çayı bol şekerli getirir, şekersiz içiyorsanız getirmeden uyarın. :)

Yorum bağlantısı
Semih İzgi

Bu arada yazmayı unutmuşum. Beni İbrahim Usta ile tanıştıran Semih İzgi kardeşimdir. Kendisi benden daha iyi tanır.

Arabalar ustanın! usta bizim!  :)

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Barış Göktürk

"Yeni bir başlık açmak yerine buradan devam edeyim" diye düşündüm. Çünkü yılbaşı akşamı yaşadığım sıkıntıya çözüm arayışıma ilk yanıtı buradan bulmuştum...

2015'e vedaya hazırlanırken niyetim Mersin'e baba ocağına gidip yeni yılı maAile orada karşılamaktı. Birader de Konya'dan Mersin'e geçerken bende Gaziantep'e uğrayıp, orada görev yapan kardeşimi de alarak Mersin'e doğru yola devam edecektim.

Amirden aldığım izinle mesai bitmeden bi yarım saat önce, 16:30 gibi Gaziantep yoluna düştük. Güzergah Gölbaşı-Pazarcık-Narlı-Gaziantep olacak şekilde Gölbaşı istikametine doğru seyretmeye başladık. Daha Gölbaşı'na giderken araçta bir tekleme olduğunu fark ettim. Yakıttan kaynaklı olabileceği ihtimali ile aracı LPG'den benzine aldıysam da tekleme devam etti. Sorunun ateşleme sisteminde kaynaklı olduğu ön tespiti ile Gaziantep'e doğru devam ederken yolda Gaziantep'e Ford ustası arayışına girdim ve forumun yardımı ile Gaziantep Özel Ford Servisi İbrahim Dai'nin adına ve sonrasında Gsm numarasına ulaştım. Kendisine aracın durumunu anlatıp ertesi gün sabahına görüşmek üzere sözleştik.

Yeni yılın ilk günü sabahı, saat 8:00 gibi İbrahim Usta beni Şahinbey Oto Sanayi Sitesinden aldı ve dükkanı birlikte açtık. Aracımın kontrolünü yaptı ve Ateşleme Bobini arızası teşhis etti. Bobinle birlikte 4 adet bujiyi de değiştirmek kaydıyla aracımızın sorununu gidermiş olduk. Yanan motor arıza uyarı lambasını da söndürmek suretiyle saat 10:00 gibi Oto Sanayi Sitesini terk ettim. Sanayide geçen 2 saatlik sürenin büyükçe bir kısmının parçacının dükkanı açmasını beklemekle geçtiğini de belirtmeliyim:)

Bu yazı vesilesiyle, yeni yıl öncesi beni bir sıkıntıdan kurtaran İbrahim Dai ustaya bir kez daha teşekkür ederim. İşi-gücü rast gelsin... İhtiyacı olursa diye: http://www.gaziantepozelfordservisi.com/index.php

Umarım 2016 herkes için sorunsuz ve sıkıntısız bir yıl olur...

• Beğen 2
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ali Eren
(düzenlendi)

"Yeni bir başlık açmak yerine buradan devam edeyim" diye düşündüm. Çünkü yılbaşı akşamı yaşadığım sıkıntıya çözüm arayışıma ilk yanıtı buradan bulmuştum...

2015'e vedaya hazırlanırken niyetim Mersin'e baba ocağına gidip yeni yılı maAile orada karşılamaktı. Birader de Konya'dan Mersin'e geçerken bende Gaziantep'e uğrayıp, orada görev yapan kardeşimi de alarak Mersin'e doğru yola devam edecektim.

Amirden aldığım izinle mesai bitmeden bi yarım saat önce, 16:30 gibi Gaziantep yoluna düştük. Güzergah Gölbaşı-Pazarcık-Narlı-Gaziantep olacak şekilde Gölbaşı istikametine doğru seyretmeye başladık. Daha Gölbaşı'na giderken araçta bir tekleme olduğunu fark ettim. Yakıttan kaynaklı olabileceği ihtimali ile aracı LPG'den benzine aldıysam da tekleme devam etti. Sorunun ateşleme sisteminde kaynaklı olduğu ön tespiti ile Gaziantep'e doğru devam ederken yolda Gaziantep'e Ford ustası arayışına girdim ve forumun yardımı ile Gaziantep Özel Ford Servisi İbrahim Dai'nin adına ve sonrasında Gsm numarasına ulaştım. Kendisine aracın durumunu anlatıp ertesi gün sabahına görüşmek üzere sözleştik.

Yeni yılın ilk günü sabahı, saat 8:00 gibi İbrahim Usta beni Şahinbey Oto Sanayi Sitesinden aldı ve dükkanı birlikte açtık. Aracımın kontrolünü yaptı ve Ateşleme Bobini arızası teşhis etti. Bobinle birlikte 4 adet bujiyi de değiştirmek kaydıyla aracımızın sorununu gidermiş olduk. Yanan motor arıza uyarı lambasını da söndürmek suretiyle saat 10:00 gibi Oto Sanayi Sitesini terk ettim. Sanayide geçen 2 saatlik sürenin büyükçe bir kısmının parçacının dükkanı açmasını beklemekle geçtiğini de belirtmeliyim:)

Bu yazı vesilesiyle, yeni yıl öncesi beni bir sıkıntıdan kurtaran İbrahim Dai ustaya bir kez daha teşekkür ederim. İşi-gücü rast gelsin... İhtiyacı olursa diye: http://www.gaziantepozelfordservisi.com/index.php

Umarım 2016 herkes için sorunsuz ve sıkıntısız bir yıl olur...

Yeni gördüm bu iletiyi. İbrahim Ustamız yine yapmış yapacağını.

Bu arada geçmiş olsun Barış Bey. İyi dilekleriniz için teşekkür ederiz

tarihinde Ali Eren tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • 3 yıl sonra...
Mehmet DÖRT
On 06.11.2014 at 07:50, Ayhan Asil yazdı:

Hocam Osmaniye küçük sanayi sitesinde Özel Ford Servisi sahibi ŞABAN usta var, çekirdekten yetkili ford servisinde yetişmiş. Çok kaliteli bir ustadır. Gözüyle, kulağıyla aracı tamir eder. Fiyatları da öyle uçuk kaçık değildir. Tavsiye edilir.

Rica etsem konumunu  paylaşabilir misiniz veya net adresini yazarsanız sevinirim? 

Yorum bağlantısı
Ayhan Asil
13 dakika önce, Mehmet DÖRT yazdı:

Rica etsem konumunu  paylaşabilir misiniz veya net adresini yazarsanız sevinirim? 

Mehmet hocam ben şu anda Kilis'de görev yapıyorum. Konum paylaşabilmem mümkün değil ancak Osmaniye küçük sanayi sitesi adı üstünde çok büyük bir yer değil, kime sorulsa Ford servisi Şaban Usta denilirse tarif edeceklerdir. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • 9 ay sonra...
Halil İbrahim DEMİR
(düzenlendi)

Ali Eren bey ve Barış Göktürk bey ve Semih bey Allah sizden razı olsun sayenizde İbrahim beyle tanıştım. 

Sonuç mükemmel ...

Çok seve seve aldığım ve alalı daha iki hafta olan Mondeo mu sanayi yolu tepmekten bıktığım için nerdeyse satacaktım.Bu açmış olduğunuz konu sayesinde sonunda ilk defa aracımın tadını bu gün çıkardım çok teşekkür ederim....🤗😃

tarihinde Halil İbrahim DEMİR tarafından düzenlendi
Eksik bilgi
  • Beğen 4
Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
şeyhmus Tavas
Kerim Karagün yazdı:

selamlar ş.urfa da öğretmenim.bende 2012 mondeo var.bir aydır araba110-120 de sarsılma titreme gibi bir durum oldu.urfa da çok tamirci rotbalansçıya götürdüm herkes bişeyler salladı.urfada ki tamir mantığı parça değişimine başlar nerede yakalarsa sorunu .tabi bu değişimlerden dolayı çok paranız gider.bir urfalı olarak üzülerek söylüyorum g.antep e gittim ibrahim dai yi buldum.bu sitede ismini görmüştüm.urfa da birileri motor kulağı birileri jantlar birileri lastik birileri aks dedi defalarca rotbalansa gittim.ibrahim dai denen adamın yanında çalışan ustası uğurla arabaya bindik direk aks dedi.söktü ve aks çıya gönderdi.biri sağlam diğerini aks tamircisi onardı.taktılar urfa ya geldim araba çok hoş oldu.ellerine sağlık.onları bu siteden buldum diye başkasıda zorluk çekmesin diye yazdım.deneyim paylaşmak insanı bir çok sıkıntıdan kurtarıyor.teşekkürler.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
şeyhmus Tavas yazdı:

selamlar ş.urfa da öğretmenim.bende 2012 mondeo var.bir aydır araba110-120 de sarsılma titreme gibi bir durum oldu.urfa da çok tamirci rotbalansçıya götürdüm herkes bişeyler salladı.urfada ki tamir mantığı parça değişimine başlar nerede yakalarsa sorunu .tabi bu değişimlerden dolayı çok paranız gider.bir urfalı olarak üzülerek söylüyorum g.antep e gittim ibrahim dai yi buldum.bu sitede ismini görmüştüm.urfa da birileri motor kulağı birileri jantlar birileri lastik birileri aks dedi defalarca rotbalansa gittim.ibrahim dai denen adamın yanında çalışan ustası uğurla arabaya bindik direk aks dedi.söktü ve aks çıya gönderdi.biri sağlam diğerini aks tamircisi onardı.taktılar urfa ya geldim araba çok hoş oldu.ellerine sağlık.onları bu siteden buldum diye başkasıda zorluk çekmesin diye yazdım.deneyim paylaşmak insanı bir çok sıkıntıdan kurtarıyor.teşekkürler.

Hocam branş nedir? 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...