Mert Gulkokan

Sıfır Araç Kampanyaları

Recommended Posts

Mehmet Pınar

Başka markalara da sormak lazım. 

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Nuri Güngör
On 26.12.2017 at 09:57, Rıza Burak yazdı:
On 26.12.2017 at 09:52, Nuri Güngör yazdı:
Bizim arkadaşın ki Filo indirimi değil bireysel araçlara bakmaya gitmiş bu fiyatı vermişler 19000 tl güzel indirim araç alacak olsam düşünürüm 

19k indirin iyi güzel ama amaç da 301

Şehir içi için İdeal olur

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Rıza Burak
Şehir içi için İdeal olur
Doğrudan de haklısın. Linea gibi bir şey, fazla da bir şey beklememek lazım.

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Rıza Burak

Valla size bir şey söyleyeyim mi, bu yıl sonu indirimler senelerdir konuşulur hani. Belli bir klişesi. Yıl sonunda firmalar ellerinde kalan araçları indirim yaparak satarlar, yaz yaklaşınca kullanıcılar yüksek fiyata satarlar vesaire vesaire. Hepsi boş. Bu işler sırf nasip kısmet işi. Kovalamak lazım elbette. Ama firmalar da elinde kalan araçları yıl sonu geldi diye hiç biri çok ucuza vermiyor.

Son 1 hafta içinde 2 marka hariç abartısız söylüyorum bütün markaları gezdim ve fiyat teklifleri aldım. Bir tanesinden 76.500 lira fiyat aldım. Nasip kısmet biraz bakayım derken aradan 2 gün geçti. Firmaya geri dönüş yaptım. Dedim ki, yılan geldi hazır. Siz bana bu fiyatı verdiniz ama ben çok da müsait değilim. Ya benim araba 3 5 lira daha yüksek rakama alın, ya da bu araçta biraz daha indirim yapın dedim. Kesin alıcıyım.

Adam demez mi, 2 gün önce o verdiğim fiyat uzun süredir stokta olan araç içindi. Şimdiki fiyat 78.100 liradır diye.

Ben o noktada anladım. Firmalar, elinde kalsın kalmasın her türlü kar edip sene sonu, sene başı dinlemeden araçlarını satıyor. Kullanıcıya da ancak kısmet demek kalıyor. Yılın bitmesine 1 gün kala bile eski model aracın fiyatı artıyor.

Bu bağlamda ne yapmak lazım? Aynen benim de yaptığım gibi. Bütün firmaları gezmek, fiyat almak. En ucuz veren hangisiyse ona yapışmak lazım. Marka model takıntısı olanlar ayrı.

• Beğen 1

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Dogan Arsiray

Yılın son günü araba alınır. Denendi görüldü zamanında.

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Mehmet Ozyurek

İllaki kampanya yapıyorlar. Kampanya denk getirilecek

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Mustafa Tüfekçi

90 küsur bine almadığım (takasta 10 bin TL için anlaşamadık) polo 140 bin olmuş. 10 bin için 50 binlik ettiler. 

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Çağlar Bayur
On 29.12.2017 at 17:13, Rıza Burak yazdı:

Bu bağlamda ne yapmak lazım

bu yıl için sene sonunda dolmuş taşmış stok beklenebilir ancak parite de o oranda çıkarsa eskisi ile devam etmek lazım

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Mehmet Göktürk

bir yaşında ikinci el alınmalı.

• Beğen 3

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Ali Gök

Benm arabanın 40 yıl ekonomik ömrü kaldı 70 yaşında değiştirrim kısmet olursa

tarihinde Ali Gök tarafından düzenlendi
  • Beğen 1

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Bülent Tarakçı

Bana da 92000 e Otomatik, Advance paket Auris verelim demişlerdi. İstememiştim. Şu anda 141000 TL olmuş.

• Teşekkür 1

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Abdussamed Acar

Mehmet hocamın dediği çok mantıklı... 1-2 yaşında ikinci el en iyisi, ikinci elde artmış ancak sıfır kadar agresif değil.

Şu anda kasası 6 ay sonra değişecek olan ve alabileceğiniz en ucuz Golf 'ün liste fiyatı 160 bin lira...Tam 1 yıl önce 80 bine aldım ben bu arabayı...

tarihinde Abdussamed Acar tarafından düzenlendi
  • Beğen 1

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Çağlar Bayur
On 19.09.2018 at 22:33, Mehmet Göktürk yazdı:

bir yaşında ikinci el alınmalı.

1 yaşndakini satan adam ne alacak? neden satar temizse? önümüzdeki zamanda dikkatli olunnmalı

• Beğen 2

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Mehmet Göktürk
7 saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

1 yaşndakini satan adam ne alacak? neden satar temizse? önümüzdeki zamanda dikkatli olunnmalı

Batan geminin malları. Mesela çok sayıda AudiA4 A6  bulunabilir :)

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Selim Bilgin
5 dakika önce, Mehmet Göktürk yazdı:

Batan geminin malları. Mesela çok sayıda AudiA4 A6  bulunabilir :)

"Müteahhit" arabası olduğu için mi? :)

• Beğen 1

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Mehmet Göktürk
11 dakika önce, Selim Bilgin yazdı:

"Müteahhit" arabası olduğu için mi? :)

O da var ama asıl şirketlerde çok. İlk elden çıkarılacak olan onlar. %35 ile kredi bulmaktansa.

• Beğen 1

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Koray Demir
On 20.09.2018 at 07:56, Bülent Tarakçı yazdı:

Bana da 92000 e Otomatik, Advance paket Auris verelim demişlerdi. İstememiştim. Şu anda 141000 TL olmuş.

2016 Aralık’ta ÖTV indirimi ile 82.750 TL’ye satın alınan Toyota Corolla Advance paket 1.4 d4d manuel aracın şu anki liste fiyatı 165.000 Türk Lirası. Aradaki fark tam iki kat.

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Ali Gök

şu saatten sonra biri kampanya yaptım diyorsaa 150 binlira indirim yapması lazım. park sensörü montajıyla seramik kaplamayla kandıramazlar kimseyi :d 

• Mutlu 2

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Mehmet Göktürk
11 dakika önce, Ali Gök yazdı:

şu saatten sonra biri kampanya yaptım diyorsaa 150 binlira indirim yapması lazım. park sensörü montajıyla seramik kaplamayla kandıramazlar kimseyi :d 

Kandırmak?

araç euro olarak aynı...

enerji bakanının dediği gibi zam döviz nedeniyle yapıldı. Yoksa zam felan yok.

6 ay önce passatı sattığımda dolar 3.78 di. Hiç yapmam ama araba parası diye dolara çevirmiştim. Şimdi 6.30

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Ali Gök
15 dakika önce, Mehmet Göktürk yazdı:

Kandırmak?

araç euro olarak aynı...

enerji bakanının dediği gibi zam döviz nedeniyle yapıldı. Yoksa zam felan yok.

6 ay önce passatı sattığımda dolar 3.78 di. Hiç yapmam ama araba parası diye dolara çevirmiştim. Şimdi 6.30

Adam haklı bi sıkıntı yokki ekonomide zaten 

benm alım gücüm de dolar yüzünden yarıya indi suçlu olan dolar kalan herşey çok düzgün yönetilmekte şikayetm yok 😎

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
  • Mutlu 1

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Abdussamed Acar
12 saat önce, Mehmet Göktürk yazdı:

O da var ama asıl şirketlerde çok. İlk elden çıkarılacak olan onlar. %35 ile kredi bulmaktansa.

Kiralama şirketlerinde de durum vahim. Araç kiralamada kontratı dolan şirketler sözleşme yenilemek istediklerinde, yeni kiralama tarifelerinin piyasa genelinde döviz bazlı arttığını görüyor. Geçen yıla kıyasla uzun dönem kiralama ücretleri TL bazlı trajik artmış durumda. Ciddi artışı gören şirketler ya araç satın alma yada kiralama giderlerinde tasarruf etme yoluna gidiyor.

Çok fazla rentacar çıkması dolacak ikinci el piyasası ve korkarım rentacar şirketlerinde ticari gidişatın pek iç açıcı olmadığı önümüzdeki aylarda ortaya dökülecektir sanıyorum. Resmi kurumların kiralamalarda tasarrufa gitmesi de rentacar şirketlerindeki sıkıntıyı artıracaktır. Piyasa da cidden çok fazla kiralanmış araç vardı, sanırım bu bir miktar azalmak zorunda kalacak.

tarihinde Abdussamed Acar tarafından düzenlendi

Mesajı paylaş

Mesajın linki