İçeriğe Yönlendir

Teknosa Kayıt Dışı Telefon

Hakan Türkoğlu

Recommended Posts

Hakan Türkoğlu

şuanda yanımda oturan çok samimi akadaşım geçen yıl babalar gününde teknosadan LG Nexus4 marka telefon aldı son iki aydır telefon kayıt dışı kapanacak falan diye mesajlar geldi  sonuçta türkiyede isim yapmış güvenilir  bir mağazadan alınmış bir yanlışlık vardır düzeltilir diye  pek umursamadı takiii düne kadar dün telefon kullanıma kapatıldı teknosa müşteri hizmetlerini aradı durumu aktardı müşteri temsilcisi bu gibi durumlarla karşılaşılabileceği sorunun kendilerinden değil ithalatçı firmadan falan pişman bahane üreterek kendilerini aklamaya çalıştı arkadaşta telefonu suratlarına kapattı şimdi size sorum arkadaşım  ne yapmalı nasıl bir yol izlemelidir

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Teknosa doğru bilgi vermiş. Yapılacak şey BTK'ya fatura kopyanızı göndereceksiniz. Bir de maalesef o imei tek bir numaraya tanımlanacak. Başka numara ile çalışmayacak. O numarayı da bildireceksiniz ve sorununuz çözülecek.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Teknosa ithalatçı firmaya telefon getirtiyor ve en pahalı telefonu satıyor bir de. Aslında kendi ithal edip ucuza satması gerekirken... Bu firmanın büyüklüğü bu telefonu sıfırıyla değiştirmesi yada müşteriyi memnun etmesi ile giderilebilir. Tek hatla kullanmak nereye kadar olası ki....

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

incehesap tan GM Discovery aldık, 1 ay geçmeden IMEI kayıtlı değil kapanacak uyarısı geldi. Telpa'ya gönderdik garantiden fatıurası ile birlikte, düzeltip gönderdiler.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Teknosanın elinde bişey yok... 

Aynısı başıma geldi.. 

İthalatçı düzeltti.. 

Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce

Telefon alırken biraz dikkat edilmesi gerekiyor sadece.Her ilanın altında 1 ) .... Türkiye garantisi altındadır yada 2 )....servis garantisi altındadır yazar. 2.ci şıktaki telefonlar % 15-20 ucuzdur ve bu tip sorunlar çıkmaktadır.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Muhammed İkbal Dübek

Konuyla aynı olmayabilir ama bilenler cevaplarsa sevinirim. Viyana'dan gelen Iphone pasaporta kaydedildi. E-devlettende bilgiler girilip onaylandı. Yolcu beraberinde gelen cihaz diyor. Fakat telefon sim kilitli imiş. Ne yapılabilir?  

Yorum bağlantısı
Hakan Arslaner

Teknosa sizden

- fatura fotokopisi

- kimlik fotokopisi

-klon beyannamesi   evraklarını alıp ithaltçı firmaya gönderip 3 gün içinde düzeltilmesini sağlayabilir ama hizmet anlayışı olmadıkları için sizi uğraştırırlar.

Diğer firmalarda en azından bu hizmeti veriyorlar, her ne kadar sorun onlardan kaynaklanmasa bile..

Konuyla aynı olmayabilir ama bilenler cevaplarsa sevinirim. Viyana'dan gelen Iphone pasaporta kaydedildi. E-devlettende bilgiler girilip onaylandı. Yolcu beraberinde gelen cihaz diyor. Fakat telefon sim kilitli imiş. Ne yapılabilir?  

Gevey SİM kullanacaksınız... google da yazar detayları..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tayfun Özcan

Benzer sıkıntıyı bir sene önce ben yaşadım. Faturalı aldığım telefon imei kayıt probleminden dolayı kapatıldı. Aldığım işletme ile iletişime geçip düzeltmelerini istedim. Benden beyan falan aldılar, nufus cüzdanı fotokopisini verdim. 1 hafta sonunda problem çözülmeyince tüketici hakları heyetine başvurdum. Bir ay içinde firma paramı iade etti. Aldığınız bayiye direkt başvurun, tüketici haklarına başvuracağınızı belirtin. Sattıkları malın problemi ile direkt ilgilenmek durumundalar diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Teknosa doğru bilgi vermiş. Yapılacak şey BTK'ya fatura kopyanızı göndereceksiniz. Bir de maalesef o imei tek bir numaraya tanımlanacak. Başka numara ile çalışmayacak. O numarayı da bildireceksiniz ve sorununuz çözülecek.

başka hat takınca telefon neden çalışmayacak tanımlı ise?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

başka hat takınca telefon neden çalışmayacak tanımlı ise?

Ya kopya imei'ye takıldıysa o başka hat ;)

Yorum bağlantısı
Hakan Türkoğlu

Benzer sıkıntıyı bir sene önce ben yaşadım. Faturalı aldığım telefon imei kayıt probleminden dolayı kapatıldı. Aldığım işletme ile iletişime geçip düzeltmelerini istedim. Benden beyan falan aldılar, nufus cüzdanı fotokopisini verdim. 1 hafta sonunda problem çözülmeyince tüketici hakları heyetine başvurdum. Bir ay içinde firma paramı iade etti. Aldığınız bayiye direkt başvurun, tüketici haklarına başvuracağınızı belirtin. Sattıkları malın problemi ile direkt ilgilenmek durumundalar diye düşünüyorum.

bizde bu dediğinizi yapıcaz paramızı versinler yeter bidaha teknosadanda bişey almayız

Yorum bağlantısı
Erdem Terzioğlu

Benimde elektroword den aldigim bir telefonda imei klon diye uyari almistim. Tabi elektroword imei numarasini atarak deniyorlar sonra klonluyorlar bizim sucumuz yok falan dedi. Telefonu kaydettirip satmistim.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...