İçeriğe Yönlendir

Siemens Cx65 Telefon Kilitlendi

Mustafa Karabulut

Recommended Posts

Mustafa Karabulut

Merhaba Abilerim, Merhaba Kardeşlerim :) çekmecede duran ve uzun zamandır dokunulmayan siemens cx65 cep telefonumuzu annemizin, rahmetli anneannemize ait fotoğrafların bulunması isteği üzerine açtık ve telefon kilidi uyarısı ile karşılaştık, telefon eski olduğu için  siemens ve benq sahip çıkmıyor, telefon numarası dahi vermeye tenezzül etmeden 118'li numaralardan numara aramamı söylüyor, siz değerli abilerimden bu konu ile ilgili yardım bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Sim kart değişikliği için olan kilit mi ? Eğer öyleyse hani eski kart duruyorsa onu takınca istememesi lazım..

Yorum bağlantısı
Mustafa Karabulut

Sim kart değişikliği için olan kilit mi ? Eğer öyleyse hani eski kart duruyorsa onu takınca istememesi lazım..

Serkan abi aynen dediğin kilit, evin altını üstüne getirdik sim kartı bulduk, pin kodunu hatırlayan yok,  tahminler üzerine uğraştık 3 hakkımızı da yaktık ve  ortada olmayan puk ile baş başa kaldık,

bu telefondan 2 tane almıştık, birinin ekranı kırık ve bataryası yok, diğeri fiziki olarak sağlam ama onunda bataryası  ve şarj aletleri olmadığı için çalışıp çalışmadığını bilmiyordum, geçen gün sitelerden birinde sağlam bir tane bulup satın aldım 30 liraya, gelen telefonun şarj aleti ve bataryasını taktım fotoğraftaki uyarı ile karşılaştım. elimizde 3 tane telefon oldu, öncelikli olarak gri telefonun kilit işini çözüp içinde fotoğraf var mı bakmalıyım, eğer yoksa sağlam telefon ile ekranı kırık telefonu tek telefon haline getirtip onda olması muhtemel fotoğrafları almalıyım, fotoğrafların manevi değeri yüksek olduğu için bir şekilde bunu çözmeliyim abi.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Burada ne demek istemiş sevgili korsan ?

1 - Switch ON your Siemens C65 with a NOT ACCEPTED SIM Card.
2 - Compose : *#0000*CODE#.

(OR)

2 - Compose : *#0001*CODE#.

NOT ACCEPTED: We mean, to use a sim card from a network other than the network your Siemens C65 is locked to.
CODE: The unique unlock code for your Siemens C65.

Yorum bağlantısı
Mustafa Karabulut

2iotvH1.jpg

uHNB3Tg.jpg

uv2jHIF.jpg

Burada ne demek istemiş sevgili korsan ?

2 - Compose : *#0000*CODE#.

(OR)

2 - Compose : *#0001*CODE#.

NOT ACCEPTED: We mean, to use a sim card from a network other than the network your Siemens C65 is locked to.
CODE: The unique unlock code for your Siemens C65.

abi translate'den baktım ama anlamadım ya, çok değişik bir şey :)

Yorum bağlantısı
Mustafa Karabulut

abi bu cihaz tarihi eser ya, bunun ne usb kablosu var ne kızılötesi, kaldı başım belaya

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Aynı telefondan 2 adette bende vardı abi. Ama bende böyle bir sıkıntı yok. Sıfır gibi halen mavi renk. :)

abi bu cihaz tarihi eser ya, bunun ne usb kablosu var ne kızılötesi, kaldı başım belaya

Kızılötesi var. :)

Yorum bağlantısı
Mustafa Karabulut

abi denedim onları, google'da da arama yaptım, yabancı bir site buldum bu sitede siteye verilen imei numarasına göre bir kod veriliyor ve  *#0003* ??????? soru işaretli kısıma yazılıp halloluyor, lakin 2009'dan beri cevap verilmemiş, yazanlarda cevapsız kalmış, gittiğim telefoncular telefonu görür görmez olmaz diyorlar, sahip çıkan yok, sanırım zahmetine değmiyor

Yorum bağlantısı
Fatih Altınoluk

abi denedim onları, google'da da arama yaptım, yabancı bir site buldum bu sitede siteye verilen imei numarasına göre bir kod veriliyor ve *#0003* ??????? soru işaretli kısıma yazılıp halloluyor, lakin 2009'dan beri cevap verilmemiş, yazanlarda cevapsız kalmış, gittiğim telefoncular telefonu görür görmez olmaz diyorlar, sahip çıkan yok, sanırım zahmetine değmiyor

Zamanında cx70 kullanırken benimde başıma gelmişti. Servisi aradığımda bana bi kaç kod söyledi ve telefon düzeldi.
Yorum bağlantısı
Mustafa Karabulut

Zamanında cx70 kullanırken benimde başıma gelmişti. Servisi aradığımda bana bi kaç kod söyledi ve telefon düzeldi.

abi servis piyasada yok, siemens sahip çıkmıyor, siz nereyi aramıştınız, siemens türkiye mi

Yorum bağlantısı
Osman Nuri Köknar

Eğer sorun Puk kodunu öğrenmek ile çözülecekse kullandığınız hattın müşteri hizmetlerini arayıp sesli komut sistemi ile 2 dk içerisinde puk kodunu alabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Emre Berk

müşteri hizmetlerinden puk kodu alamazsanız ve hattınız vdf ise yarın yardımcı olabilirim puk için

Yorum bağlantısı
Osman Nuri Köknar

müşteri hizmetlerinden puk kodu alamazsanız ve hattınız vdf ise yarın yardımcı olabilirim puk için

Çok emin konuştunuz ama sim kartın üzerindeki numaraları tuşladığınız zaman alınabiliyor. Turkcellde bu olay var aveada denemedim. 

Yorum bağlantısı
Mustafa Karabulut

Eğer sorun Puk kodunu öğrenmek ile çözülecekse kullandığınız hattın müşteri hizmetlerini arayıp sesli komut sistemi ile 2 dk içerisinde puk kodunu alabilirsiniz.

telefonun kabul ettiği hatların ikisi de turkcell ve kullanıma kapalı, iptal edilmiş hatlar, sim kartlar üzerinde numaralar var ancak kullanıma kapalı olduğundan puk numaralarına erişilebileceğini sanmıyorum, kafam allak bullak

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Şifresi puk kodu girilimi her hangi bi telefonda iptal edilmiş Turkcell sim kartı bulup denedin mi?

Ben bu şekilde hattı açık olsun olmasın hangi telefona takılırsa takılsın kullanabiliyordum.Simens telefonlarda dahil.İlla bu elindeki sim kartlarının olması şart değil.

Sim kartı takılı değilkende bu hatayı alıyorsan telefon kilitli demektir.Ama düşük ihtimal.Bu versiyon telefonlar zaten en sıkıntılı modellerinden biri idi.İş zor. 

İşin içinden çıkamaz isen Ankara Dost bilğisayarı ara konuş.Yardımcı olacaklardır.

http://www.dosttelekom.com/index.php?route=information/contact

Soyadaşımın yazdığında bu hatada o verilen kodları girmen gerekiyor.Başkada bir şey yazmıyor.Bu kodlar eşşis kod demiş yani çalıştırır diyor ama bence düşük ihtimal.bu telefonlar pc ara yazılım cihazındaki programlardan başkası ile zor düzeliyor.

Birde şu var tabiki telefona reset falan atıldı ise işin dahada zor illaki pin kodunu sürekli isteyebilirde.Sim kartta işptal eidlmişte olsa isteyebilir.

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Çok emin konuştunuz ama sim kartın üzerindeki numaraları tuşladığınız zaman alınabiliyor. Turkcellde bu olay var aveada denemedim. 

İptal olmuş sim kartın puk kodu zor hatta çok zor.. Sim üzerindeki numaralar tuşlanarak puk alınıyorsa zaten fiyaskodur bana göre, sim kilidinin amacına ters.. Kaybedilen kapalı telefonları bulanlar numaraları tuşlayıp kullanıma açabilirler gibi bir şey oluyor.. Konudaki telefonun kilidi kart değişiminde istenen kilit bence, eğer pin kodu hatırlanabilseydi açılırdı diye düşünüyorum.. ;)

Yorum bağlantısı
Mustafa Karabulut

Siemens resmen dalga geçiyor, müşteri hizmetlerini arıyorum 118'i arayın diyor, 118'i arıyorum aradığım numara ya da beyaz eşyacı numarası veriliyor, şikayetvar.com'a yazıyorum, siemens yine bizi arayın diyor, aradığım yer yine 118'i arayın diyor, yazıklar olsun, güya evin bütün beyaz eşyasını siemens'den alacaktım, alan Mustafa'yı kovalasınlar, garip anam sürekli odaya geliyor, ne yaptın oğlum buldun mu fotoğrafları diyor, birşey de diyemiyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Osman Nuri Köknar

İptal olmuş sim kartın puk kodu zor hatta çok zor.. Sim üzerindeki numaralar tuşlanarak puk alınıyorsa zaten fiyaskodur bana göre, sim kilidinin amacına ters.. Kaybedilen kapalı telefonları bulanlar numaraları tuşlayıp kullanıma açabilirler gibi bir şey oluyor.. Konudaki telefonun kilidi kart değişiminde istenen kilit bence, eğer pin kodu hatırlanabilseydi açılırdı diye düşünüyorum.. ;)

Haklısınız ama zaten sesli komut sistemi ile puk kodu öğrenmek için ilk aradığınız zaman telefon numaranızı girmeniz gerekiyor. Kimse yolda bulduğu kapalı hattın numarasını bilmiyordur diye düşünüyorum. Turkcellde çalışırken bu yöntem ile bir çok müşterinin puk kodunu öğrenebiliyordum. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

kolay gelsin. bence siemense mail atın olayın manevi yanıın anlatın eski personelden birine ulaşmanızı sağlamaları dışında durum kilit olmuş gibi. basit olacak ama çalışır başka br sim takılsa açılmaz mı?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Karabulut

kolay gelsin. bence siemense mail atın olayın manevi yanıın anlatın eski personelden birine ulaşmanızı sağlamaları dışında durum kilit olmuş gibi. basit olacak ama çalışır başka br sim takılsa açılmaz mı?

abi başka sim kart taktık ama pinden sonra yine telefon kodunu istiyor,  bu şifreyi telefonun imei numarasına göre siemens veriyormuş ama sahip çıkan yok. bakalım yarın bayburt'a göndereceğim, orada bir abimizin oğlu varmış telefoncu, onunla görüştük, uğraşacağını söyledi, inşallah yapar. İçinde fotoğraf olmasa uğraşmaya değmez.

Yorum bağlantısı
Emre Berk

Vodafone'da eski kullandığı sim kart iccd bilgileri tutuluyor, hattı kimden hangi bayiden aldığı bile görülebiliyor, bu işlere aşinaysanız bilirsiniz.neyse kolay gelsin

Yorum bağlantısı
Mustafa Karabulut

siemens'in mailime verdiği cevap,

Sayın KARABULUT,

Talebinizle ilgili Siemens Deck Telefonlar Bölümü ile irtibata geçebilirsiniz.

Web adresi; www.gigaset.com.tr

Telefon numarası ;  216-223-0157

Sağlıklı mutlu günler dileriz.

Saygılarımızla

SIEMENS İletişim Merkezi

444 66 88

verdikleri numarayı arıyorum, "biz sadece telsiz telefonlarla ilgileniyoruz, özür dileriz"   resmen dalga geçiyorlar :) 

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

*#0003*15774580# 

Şu kodu buldum Mustafa denedinmi bilmiyorum ama belki yarar.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...