İçeriğe Yönlendir

Iphone Açılmıyor

Bahadır Kılınç

Recommended Posts

Bahadır Kılınç

Arkadaşlar iyi akşamlar. Telefon hiç bir şey yokken durduk yere kapandı. Şarj 100 dü. Herhangi bi sıkıntısı yoktu. Ne yaptıksa açılmadı. Şarja takıyorum şarj işareti çıkıyor bekliyorum ama açılmıyor. Boştayken açma tuşuna basıyorum şarja bağlama uyarısı çıkıyor. Ilginç olan telefoncuda bi kabloya bağladık şarja telefon açıldı ve 100 gösteriyordu. Çıktık geldik uygulamaya girerken tak gitti yine. Yine atnı şeyleri denedik hatta açan kabloyla denedik ama yemedi. Bilen başına gelen yardımcı olabilecek olan arkadaşlardan yardım bekliyorum. Teşekkürler iyi akşamlar

Yorum bağlantısı
Berkay Özdemir

Aynisi iphone5 imde başıma geldi , kurtarma modunda actim birkaç defa. En sonunda Şarj Entegresj yandı sizdeki durumun aynisi oldu. O haliyle satmistim. Kurtarma modunu denedibizmi?

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

itunes ile bağlanıp kurtarmayı bekeleyen cihaz var seçeneği çıkarsa son versiyon atılıp cihaz kendine gelebilir.

Yorum bağlantısı
Murat Dere
(düzenlendi)

Allahallah aypon kapanıp da açılmıyor muymuş. Dünyanın en iyi telefonu değil mi o yahu? :p

Bahadır, servise götür bence. Onlar bulur çaresini.

Şöyle bir şey demişler: Telefona usb kablosunu takıp itunesi açın telefonun power ve home tuşuna 10 saniye basılı tutun itunes işareti gelmiyorsa ya da itunesde bir değişiklik yoksa donanımda sorun vardır.

Şu da var: Cihazımızı açma / kapama butonuna basılı tutarak kapalı konuma getirin. Kapatamıyorsanız sorun değil bu kısmı atlayın. Açma / kapama tuşuna basarak cihazı açın. (Cihaz açık olduğunu var sayarsak es geçin) Açma / kapama butonu ile home (menü) tuşundan elinizi bırakmadan 10 saniye basılı tutun. Elinizi burakmadan Açma / kapama tuşundan elimizi çekelim ama menü tuşuna basmaya devam edelim. 10 saniye daha bekleyelim.

Cihaz DFU moduna geçecektir. Bundan sonra isterseniz kurulum isterseniz aynı işlemi tekrar yaparak cihazı kapatmayı deneyebilirsiniz. Kapattıktan sonra normal olarak açın.

Eğer bu da çözüm olmaz ise cihazınızın tamamen kapanmasını beklemeniz gerekebilir. O yüzden kablosunu çıkartın ve şarjın bitmesini bekledikten sonra bu işlemleri yapın.

Bir de şöyle bir bağlantı var: http://www.iphoneturkey.com/2012/09/iphone-ve-ipad-itunes-recovery-kurtarma-dfu-modu-restore-geri-yukleme.html

tarihinde Murat Dere tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Osman Nuri Köknar

Power ve menü tuşuna bir süre basılı tutun bakalım.

İphone bilmem ama Xperia Z öyle olmuştu. Böyle yaptım düzeldi. 

Yorum bağlantısı
Onur Yeşil

Aynen power tuşuyla ana ekran tuşuna aynı anda basılı tutun.Açılınca da ilk işiniz önceki bir tarihten geri yüklemek olsun.

Yorum bağlantısı
Asım Özbaşı

telefonu uzun sure acik tuttugun vakit ayni sorunla karsilasirsin benimde basima gelmisti ilk zamanlar arkadaslarinda soyledigi gibi home tusu ile ustteki kapama acma tusuna 10 sn basili tut duzelecektir. Ama tavsiyem arada kapatmalisin telefonu geceleri mesela!

Yorum bağlantısı
Bahadır Kılınç

bir çok şey denedim ama nedense olmadı. Kendi haline bıraktım şarjda açılmış. Komple temizledim sıfırladım ve güncelleme yükledim. Bence yazılımsal sistemsel bir durum. Yani cihazın enerji alışverişini açılmasını engelleyen bir durum var. Güncellemeyi yaptım incelemelere devam ediyorum bakalım duruma göre olmadı garantiye göndereceğim. Teşekkür ediyorum.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Osman Ozturk

Sağolasın be forum.Bugün benim ıphone'da durup dururken kapandı.Aklıma bu konu geldi.İki defa tuşlara aynı anda bir süre basılı tutunca açıldı.Daha önce fikir beyan herkese teşekkürler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

telefonu uzun sure acik tuttugun vakit ayni sorunla karsilasirsin benimde basima gelmisti ilk zamanlar arkadaslarinda soyledigi gibi home tusu ile ustteki kapama acma tusuna 10 sn basili tut duzelecektir. Ama tavsiyem arada kapatmalisin telefonu geceleri mesela!

Ben hiç kapatmıyorum. Şükür bir sıkıntı olmadı. Bence yüklenen bir uygulama diyeceğim ama dandroid değil ki Uygulamaları dandik olsun ( Murat dere hocama ithafen [emoji23] )
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Ben hiç kapatmıyorum. Şükür bir sıkıntı olmadı. Bence yüklenen bir uygulama diyeceğim ama dandroid değil ki Uygulamaları dandik olsun ( Murat dere hocama ithafen [emoji23] )

Sen öyle san, başka şey bulamadın uygulama kötü haaaa, beyhude mayk, işiniz bitti  :D  :p

Samsung'un gözünü seveyim. Diyeyim, kaçayım... Siz kapışın. :crazy:

Süpürgemi dedin, Zamzung tan ancak o olurda  :D

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Sen öyle san, başka şey bulamadın uygulama kötü haaaa, beyhude mayk, işiniz bitti :D:p

Eksik kalma gel gel. Hala Google playdeki uygulamalara güveniyon mu [emoji23][emoji23][emoji23]
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Eksik kalma gel gel. Hala Google playdeki uygulamalara güveniyon mu [emoji23][emoji23][emoji23]

sen ios a güveniyonmu, ben her ikisinede güvenmiyorum, başka şeylere bakıyorum, bakıncada zaten ios u gözüm görmüyor, hadi siz tartışın ben kaçtım  :crazy:

Yorum bağlantısı
Murat Dere

Ben de seni seviyorum janim. :seytan:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...