İçeriğe Yönlendir

Tv Tavsiyesi

Erdem Bozkurt

Recommended Posts

Ahmet İhsan Akşen

Salon büyüklüğü değilde izleme mesafesi önemli boyut seçiminde. Ben 3 metreden 46" kullanıyorum 5 senedir sıkıntı yok.

5388cb3e6c1f51debb78a1cba2274a1f.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 3 yıl sonra...
Mehmet Ozyurek
On 21.07.2015 at 14:05, Ahmet İhsan Akşen yazdı:

Salon büyüklüğü değilde izleme mesafesi önemli boyut seçiminde. Ben 3 metreden 46" kullanıyorum 5 senedir sıkıntı yok.

5388cb3e6c1f51debb78a1cba2274a1f.jpg

Güzel bilgiymiş... 

Bir soru 

Grundiglerdeki paneller kimin.. kalite nasıl ? 

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
25 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Güzel bilgiymiş... 

Bir soru 

Firmayı Arçelik satın aldı ama panelleri kime ait tam bilmiyorum. Servisine de yine Arçelik bakıyor.

Yorum bağlantısı
İbrahim Aslıoğlu
(düzenlendi)
1 saat önce, Azad Mirzade yazdı:

bizde tv yok hala

Bizim evin yakınına yıldırım dustu. Komşuların, bizim Tv yandı. Ben de lg aldım. Alırken hiç düşünmedim ama alınca televizyonu beğendim. sihirli kumanda 4 k falan, fiyatı diğerlerine göre uygundu. İnternete hızlı bağlanıyor, tavsiye ederim. Tam adı:  LG 49UJ701V 49" Smart 4K ultra HD LED TV. Doların artışına göre fiyatlardaki oynamayı bilemiyorum. 

tarihinde Alpay Sumer tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Azad Mirzade
2 saat önce, İbrahim Aslıoğlu yazdı:

Bizim evin yakınına yıldırım dustu. Komşuların, bizim Tv yandı. Ben de lg aldım. Alırken hiç düşünmedim ama alınca televizyonu beğendim. sihirli kumanda 4 k falan, fiyatı diğerlerine göre uygundu. İnternete hızlı bağlanıyor, tavsiye ederim. Tam adı:  LG 49UJ701V 49" Smart 4K ultra HD LED TV. Doların artışına göre fiyatlardaki oynamayı bilemiyorum. 

Yok üstad tv izleyecek zaman yok öyle bir kültürümüz yok anlamında söyledim 🙂

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
A. Yıldırım Yıldız

Güzel bilgiymiş... 

Bir soru 

Turkiye sartlarinda ozellikle garantiyle ilgili sureclerde en tercih edilesi markadir. Diger bir konuda yerliye kesinlikle hayir demistim simdi kimse sasirmasim. :-) Malina gore para durumu tv konusunda grundig icin pek islemiyor. Hicbir markanin tek yerden panel temin etme durumu yok. Hepsinde hem ips, hem va denilen panelli cihazlar mevcut. Istisnalar var tabii. Grundige gelecek olursak; immensa serisi avrupada oduller almaya devam ediyor. Ulkemize gelmeyen modelleride var. Gelmeyenler halen hisseleri grundigin kendi elinde olan grup tarafindan Almanya'da uretiliyor. Burdakiler arcelik tesislerinde uretiliyor. Lakin satin almadan sonra argeyi almanya uzerinden yurutmeye basladilar. Hos orda da tesisleri var zaten. Immensa serisinde ozellikle dahili uydu alicinin cift islemcili ve cift girisli olmasi buyuk arti. Kanal gecisleri piyasada ulasabilecegimiz cogu tvnin dahili alicisindan hizli. Hatta cogu uydu alicidan da hizli. Netlik fena degil. Led panellerde plazma goruntusu beklemeyin. Oyle bir dunya yok. Kendi iclerinde degerlendirirsek grundig bana gore ulkemiz sartlarinda iyi cihaz. Hangi marka alirsaniz alin tercih led ise, va panelli modelini alin. Cesitli uretim hatalarini buyuk oranda basta bu secimden oturu elemis olursunuz. Diger yerlilerde dahil 3d olayini kaldirdi nerdeyse. 3d izlerim diyen icin grundig yine tercih sebebi. Cihazda bulutlanma efekti, olu piksel vb cesitli uretim hatalarinda "bu tvlerde bu durumlar normal" demeyip isi yokusa surmeyen, hakem heyetlerinde milleti surundurmeyen yine arcelik grubu. Istisnalar goruyorum ama ya o noktadaki servisin vurdum duymazligi, yada isten anlamayan musterinin derdini dahi anlatamamasindan kaynakli problemler. Gecen yil ocak ayinda grundig aldim. Aldiktan 3 ay sonra, 11 ay sonra ve en son tasinma isimin arasinda gecen ay degisim yapildi. Kullandikca ortaya cikan hatalarda vardi, benim kusursuz panel arayisim kaynakli pireyi deve yapisimda. Hicbirinde ikiletme yasamadim. Yigidi oldur ama hakkini yeme modundayim yani. Hangi ledli markayi alirsaniz alin hem en basta, hem kullandikca ortaya cikan hatalarla karsilasacaksiniz. Onemli olan cozum ureten hangisi? Bana gore arcelik-beko-grundig grubu. Henuz bu noktada daha iyisini gormedim. Daha iyisini gectim hakem heyeti, mahkeme salonlarinda surundurmeyeni de gormedim. Vestel nisbeten bu anlamda arcelik grubuna yakin ama onlar kadar degil. Icerden tanidiginiz yoksa orda da isiniz zora girebilir. Konu led olunca bunlari goze alabiliyorsaniz istediginiz markanin urununu alin. Goze alamiyorsaniz arcelik-beko-grundig modellerine yonelin.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
İbrahim Aslıoğlu
Bir saat önce, Azad Mirzade yazdı:

Yok üstad tv izleyecek zaman yok öyle bir kültürümüz yok anlamında söyledim 🙂

Ben arıyorsun, fikir almak için sorduğunu düşündüm. Gerçi ben de seyretmiyorum. İşitme duyumu yitirdikten sonra tv seyretmedim. Şimdi cohlear implant kullanıyorum, sesleri tanımam için doktor özellikle seyretmemi öneriyor ama; insan alışkanlıklarının çocuğudur. 6-7 yıl seyretmeyince sessizliğe alıştım.

Yorum bağlantısı
Azad Mirzade
13 saat önce, İbrahim Aslıoğlu yazdı:

Ben arıyorsun, fikir almak için sorduğunu düşündüm. Gerçi ben de seyretmiyorum. İşitme duyumu yitirdikten sonra tv seyretmedim. Şimdi cohlear implant kullanıyorum, sesleri tanımam için doktor özellikle seyretmemi öneriyor ama; insan alışkanlıklarının çocuğudur. 6-7 yıl seyretmeyince sessizliğe alıştım.

geçmiş olsun diliyorum hocam.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
İbrahim Aslıoğlu
On 11.08.2018 at 11:50, Azad Mirzade yazdı:

geçmiş olsun diliyorum hocam.

Teşekkür ederim. Allah sizlere sağlıklı günler nasip etsin.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...