İçeriğe Yönlendir

Kayseri'de İyi Bir Usta İsmi

Yalçın Karaca2

Recommended Posts

Yalçın Karaca2

Kayseri de önereceğiniz ford özel servisi var mı ? Şimdiden teşekkürler...

Yorum bağlantısı
Yalçın Karaca2

Deva Oto ya gittim. Saat 11 00 da gittim 16 00 da anca çıkabildim yapılan işlemler de Bir hortum değişti Çıkar tak şeklin de olan 25 tl korna değişti 30 tl Vites kolu keçesi değişti 15 tl 40 tl de işçilik alın dı .Ama bana biraz fazla gibi geldi fiyatlar . Hidrolik yağ değişimini sordum 60 tl dediler vakit olmadığı için yaptıramadım . Fiyatlar nasıl sizce uygun mu....

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

40 lira işçilik normal bence.. otoparka bıraksanız 5 liranızı alırlardı..

Parçalara yorum yapmıyorum, çünkü parçacıdan alıp takıyorlar..korna pahalı geldi bana..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yalçın Karaca2

Korna Çift korna idi ondan olabilir . Ayrıca bu hidrolik yağ değişimi fiyatı nasıl sizce.. 60 tl dedilerdi...

Yorum bağlantısı
Ahmet Çankaya

kayseriye bile gitmedim

ama forumdan tanıdığım kadarıyla yaşar usta..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yalçın Karaca2

Agzı olan istiyor. Ampül değişiminede 20 tl isteyen adama da söyleyecek söz yoktur herhalde...

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Anlatımınıza göre 5 saat uğraşılmış ya da kalabalık bir güne denk geldiniz...:) Hidrolik yağ değişimini tavsiye ederim. özellikle hiç değişmemişse..Frenlerde hatrı sayılır iyileşme oluyor...

Yorum bağlantısı
  • 11 ay sonra...
Berkok Polat

Selam arkadaşlar. Yeni katıldım aranıza. Baskı balata değişimi için kayseride tavsiye edebileceğiniz usta varmıdır. Saygılar sunarım.

Yorum bağlantısı
Berkok Polat

Bu arada aracım focus 2001 2.0 ghia

Çok teşekkürler doğukan bey

Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar

Hoşgeldiniz.Kayseri'deki üyeler size yardımcı olacaklardır.Fordclubtr farkını hissedersiniz.

Yorum bağlantısı
Berkok Polat

Çok teşekkürler Mehmet bey, fordclub farkı inanın üye olunurken dahi fark edildi.

Yorum bağlantısı
Berkok Polat

Çok teşekkürler, bu arada alıntı yapamıyorum arkadaşlar, yeniyim. Affınıza

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Yaşar usta var. Daha kim olsun...

Stadın karşısında, Mercedes-Benz'in arkasında Oto Deva.

Yaşar usta Aksaray'a mı gitti ???

Yaşar usta ayrıldı oradan abi.

Yorum bağlantısı
Berkok Polat

Olsun, yinede çabanız için sağolun, bu arada baskı balatası bitmiş araç gürültülü mü çalışır acaba. Ayrıca devirde sürekli dalgalanma var.

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Hadi be. Ne ara ayrıldı ya? Problemli ayrılmadı di mi?

Çok net bilmiyorum abi. Bende konu içinde geçen bir iletide görmüştüm.Oto Deva'yı bilmiyorum ama anlaşmalı iş yerlerimizden değil artık.

Olsun, yinede çabanız için sağolun, bu arada baskı balatası bitmiş araç gürültülü mü çalışır acaba. Ayrıca devirde sürekli dalgalanma var.

Devirde ki dalgalanma baskı balatadan kaynaklanmaz.Focuslarda motora kontrolsüz hava girişinden kaynaklanır genelde.Karter havalandırma hortumundan başlanacak incelenmeye.

Yorum bağlantısı
Berkok Polat

Peki gürültülü çalışma doğalmı acaba baskı balata probleminde

Yorum bağlantısı
Oktay Şenoğlu

Çok net bilmiyorum abi. Bende konu içinde geçen bir iletide görmüştüm.Oto Deva'yı bilmiyorum ama anlaşmalı iş yerlerimizden değil artık.

Devirde ki dalgalanma baskı balatadan kaynaklanmaz.Focuslarda motora kontrolsüz hava girişinden kaynaklanır genelde.Karter havalandırma hortumundan başlanacak incelenmeye.

Öncelikle hoş geldiniz

Yeni sanayide Akın ustayı önere bilirim size ben sürekli olarak ona giderim eski çalıştığım serviste iş arkadaşımdı daha sonra ayrılıp kendi servisini açtı

genç yaşına rağmen kendini iyi yetiştirmiş nitelikli bir ustadır tavsiye ederim. Adesi : yeni sanayi sitesi zuhal caddesi No: 8 - 10

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Peki gürültülü çalışma doğalmı acaba baskı balata probleminde

Balatanız kaçırıyorsa araç bağırıyor ama gitmiyordur yani gitmesi için gaza daha fazla basmak zorunda olduğunu düşünürsek normal.

Yorum bağlantısı
Berkok Polat

Araç normalken 3000 devirde çıkan sesle şuan çıkan sen arasında çok bariz bir fark var. Çok can sıkıcı

Çok teşekkürler oktay bey tavsiyenizi değerlendireceğim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Araç normalken 3000 devirde çıkan sesle şuan çıkan sen arasında çok bariz bir fark var. Çok can sıkıcı

Arabaların boşta ve viteste çıkardıkları sesler farklıdır zaten.Eğer balatanız bitik ise vitesiniz boşta gibi düşünün tabi bunun yanına debriyaj bilyası,volant sesi falan eklenince ses gelmesi normal ama gelen seslerin motordan değil şanzımandan gelmesi lazım.Bu arada bu kadar fark yaratacak kadar sesler geliyor ise bir an önce ustaya gitmenizde fayda var.

Yorum bağlantısı
Oktay Şenoğlu

Baskı olamaya bilir çünkü 3000 devirdeyken ne olursa olsun aynı ses çıkar o halde başka bir sıkıntı olmalı diye düşünüyorum hava filtresinden falan kaynaklanıyor olabilir

Arabaların boşta ve viteste çıkardıkları sesler farklıdır zaten.Eğer balatanız bitik ise vitesiniz boşta gibi düşünün tabi bunun yanına debriyaj bilyası,volant sesi falan eklenince ses gelmesi normal ama gelen seslerin motordan değil şanzımandan gelmesi lazım.Bu arada bu kadar fark yaratacak kadar sesler geliyor ise bir an önce ustaya gitmenizde fayda var.

Evet haklısınız ben biraz salladım galiba çünkü motorun belli bir yüke karşı koyması halinde sesi değişecektir doğal olarak.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...