İçeriğe Yönlendir

Tokat, Samsun, Amasya, Çorum'da Lpg Montajı Usta Önerisi

Gökhan Yığman

Recommended Posts

Gökhan Yığman

Öncelikle bütün forumdaşlara iyi akşamlar diliyorum.

LPG'nin markası ve modeli kadar montajı yapan elin önemini de bilen birisi olarak aracıma LPG montajı için yetkili servis,usta önerisine ihtiyacım var.

LPG konusunda hiç deneyimim yok, işin inceliklerini hiç bilmiyorum. Bu sebepten ötürü montajı yapan el gerçek bi usta olursa en azından bu konuda iç rahatlığı duyarım acabalar aklıma gelmez diyorum.

Tokat/Erbaa'da ikamet ediyorum ama LPG tecrübesizliğimden ötürü ustası bari gerçek usta olsun mantığıyla bu dört ildeki herhangi bir yere gidebilirim.

LPG'de "üst markalar" olduğu düşüncesi ile Prins,Landi gibi markalara yöneliyorum ama başka "üst" marka öneriniz varsa dinlerim tabiki.Araç diri, km az olduğu için LPG markası ne kadar iyi olursa o kadar iyi olur düşüncesi var.

Araç: 2001 Focus

Kilometre: Henüz 54.800 :)

Şimdiden bütün cevaplar için teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Gökhan Yığman

Bahsettiğiniz yerde Prins, Landi, Tartarini vb. "Üst" olarak bildiğim markaların montajı yapılıyor mu acaba

Yorum bağlantısı

çorum da brc diye aratın çıkacaktır, çok iyi refarans sahibi mehmet bey var, hep olumlu duydum.

Çorum Özençler LPG...

bunu demek istemiştim... :)

Yorum bağlantısı
Gökhan Yığman

İlginiz için sağ olun. Biraz önce saymış olduğum markaların montajı da mevcut mu acaba bilginiz var mı ? Gerçi BRC'ye de iyi marka diyorlar ama yine de Prins gibi markalar olmalı diye düşünüyorum etraftan dinlediklerime göre.

Ne bileyim arabanın km. Düşük,garaj aracı diye olmuşken baya iyisi olsun mantığı güdüyorum ama hangisi olmalı işte bilemiyorum :)

Yorum bağlantısı
Aydın Akdeniz

diğer markalarda var . çoruma geldiğinizde bana uğramadan giderseniz ustanın iyiliği farketmez yolda bozulur o sistem . önce ziyaret  :fiuw:

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Gökhan Yığman

:) davetiniz için çok teşekkür ederim Aydın Bey. Eğer istikamet daha yakın olan illeri değil de Çorum'u gösterirse tabiki davete icabet etmeye çalışırım inşallah.

Bana daha yakın olan diğer üç ilden de kullanıcı yorumları gelse ne güzel olur :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Aydın Akdeniz

Bende geliyim mi Aydın :D

sen burda olacan zaten abi kalabalık olamasakta bizde varız deyip bi toplantı yaparız :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Aydın Akdeniz

Dün Çorum'daydım, baktım sen yoksun, Honda ve Ford'a gidip test sürüşü yaptım :D :D :D KUGA sürmek istiyorum dedim ama yokmuş, Powershift Fiesta verdiler kuş gibiydi, Honda'nın (Benim arabanın) yol tutuşu cidden iyiymiş...

11'de istanbuldan çıktım 5'de dükkana girdim abi bileydim daha erken girerdim çoruma. sakin sakin geldim  :fiuw:

Yorum bağlantısı
Gökhan Yığman

Anlaşılan o ki Çorum olursa Özençler Oto olmalı illaki :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer

Okuduğum sayfalarca forumlardaki yorumlara göre iç anadolu ve orta karadenizin en iyi ustası çorum özençler lpg.

Bence çorum olursa değil, çorum olmalı sizin gibi oraya yakın biri için. Montaj ve usta çok önemli.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emrah Altun

Ben Samsun'dan gittim. İyiki de gitmişim. Gitmeden telefon açın. Şehir dışından geleceğiniz söyleyin. Fiyatta bir şeyler yapacaklardır. Ayrıca isterseniz sizi yolda karşılıyorlar. Kahvaltınızı da yaptırırlar. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
İnan Çınar

Atiker düşünürseniz Amasya merkezde işçiliği tavsiye edeceğim bir bayi mevcut. Merzifon da ise BRC ve Atiker de yayla otogaz iyidir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gökhan Yığman

Tüm yorumlar için teşekkür ederim. Bilgilendirici oldu baya bu konuda. Peki daha önceki mesajlara sormuş olduğum Brc ile Prins, Landi gibi markaların kıyaslaması konusunda ne dersiniz ? Yani onları değil de Brc'yi taktırmam bana ne kaybettirir, kazandırır ? Maddi getirisinden başka :)

Bildiğim kadarıyla Brc daha ucuz.

İnan Bey teşekkür ederim. Atiker düşünmüyorum şu aşamada. Evet,abim Merzifon'da görev yapıyor aracında Brc için oraya gitmişti.

Yorum bağlantısı
İnan Çınar

Prins düşünürseniz Amasya Ayan Oto

BRC düşünürseniz Çorum Özençler

Yorum bağlantısı
Emrah Altun

Tüm yorumlar için teşekkür ederim. Bilgilendirici oldu baya bu konuda. Peki daha önceki mesajlara sormuş olduğum Brc ile Prins, Landi gibi markaların kıyaslaması konusunda ne dersiniz ? Yani onları değil de Brc'yi taktırmam bana ne kaybettirir, kazandırır ? Maddi getirisinden başka :)

Bildiğim kadarıyla Brc daha ucuz.

İnan Bey teşekkür ederim. Atiker düşünmüyorum şu aşamada. Evet,abim Merzifon'da görev yapıyor aracında Brc için oraya gitmişti.

BRC ile Prins hemen hemen aynı kalitede kitlerdir. Prins bir tık öndedir. O da alaşımlı subaplarda erken defarmosyana sebep olmaması için subap yağlama özelliği olduğu için. Tabi bu özellik daha çok yeni nesil aliminyum alaşımlı motorlar için kritik. Ama sizin araçta böyle bir özelliğe pek ihtiyaç yok. Hele ki aracı yüksek devirlerde aşırı hızlı kullanmıyorsanız. Özençler BRC o kadar iyi gaz ayarı yapıyor ki zaten yanma odasında fazla gaz yanıp da subaplar çok gaza maruz kalmıyor. Performans açısından farkedilmiyor bile. Ben taktıralı 14k kilometre oldu. He performans kaybı, ne arıza ışığı hiç bir şey olmadı. 

Bu kadar insan BRC Özençler'i öneriyorsa reklam parası aldığı için değil memnun ayrıldığı içindir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gökhan Yığman

Emrah Bey, elbette öyle.

Zaten bahsetmiş olduğunuz servis ile ilgili hiç olumsuz bir şey demedim hatta memnun oldum çünkü benim bu başlığı açmaktaki isteğim zaten kullanıcı yorumlarını, deneyimlerini alabilmekti.

Brc ile diğer markalar arasındaki farklılıkları öğrenme isteğim de ilk mesajda da söyledigim gibi bu konuda fazla bilgi sahibi olmamamdan kaynaklı.

Sonuç olarak Prins gibi markalarda bulunan bu farklılık benim aracım için pek mühim değil ise biraz sonra Özençler Oto'yu aramak için her şey tamam demektir. :)

Bütün yorumlar için tekrar teşekkürler. Bi arayayım bakalım ne diyorlar.

Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar

Brc ve prins...kesinlikle farkli kulvarlardalar...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gökhan Yığman

Çorum Özençler Oto ile gönderdiğim mesajdan sonra görüşme yaptım. Gerçi derslerden ötürü anında yazma fırsatı bulamadım ya neyse :)

Randevuyu aldım, yarın nasipse sabah 6 gibi buradan çıkarım artık. BRC takılacak bir aksilik olmazsa. :) Sağ olsunlar sizin de dediğiniz gibi telefonda gayet ilgili davrandılar. Eğer imkan olursa Çorum'da forum üyelerimizden de görüşebileceğimiz üyeler olur inşallah.

Hasan Hocam da ben görüşmeyi yaptıktan sonra yorum yapmış sağ olsun. Hocam sizce "farklı kulvar" olmasına sebep olan şeylerde yukarıda belirtilen subap yağlama dışında başka neler var?

Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar
(düzenlendi)

Enjektör açma yani çalışma araligi en minimum olan kittir.özellikle yüksek devirlerde enjektör acik kalıp kavrulma yapmaz. Bir ayar yapildimi araç bozulmadiktan sonra o ayar bozulmaz ..bakim araligi biz kullanırken...30 bindi en son...ben prins diyince dururum. Brc de iyidir...ama prins...mükemmel. Ha takilan yerde cok önemli...

tarihinde Hasan Basri Bayraktar tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gökhan Yığman

Enjektör açma yani çalışma araligi en minimum olan kittir.özellikle yüksek devirlerde enjektör acik kalıp kavrulma yapmaz. Bir ayar yapildimi araç bozulmadiktan sonra o ayar bozulmaz ..bakim araligi biz kullanırken...30 bindi en son...ben prins diyince dururum. Brc de iyidir...ama prins...mükemmel. Ha takilan yerde cok önemli...

Anladım Hocam. Sağ olun verdiğiniz bilgiler için. İşinin ehline teslim edeceğiz inşallah. Umarım güzel bir BRC deneyimi yaşarız. Nasip... :)

Yorum bağlantısı
Musa Özondel

gerçi randevu almışsınız ama yine de aklınızda bulunsun. Hocam Otogaz var İbrahim beyin işyeri. temiz iş yapıyor. ben memnun kaldım. çorum da olsam sizinle de görüşürdük ama tayinim çıktı bursa da yım artık.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gökhan Yığman

Bugün Çorum Özençler'de çok şükür montajı yaptırdık. BP istasyonlarında 150 lira hediye yakıt kampanyası varmış ondan da faydalandık. Hemen kullandım 150 lirayı 80 lira benzin+litresi 2.28'den 70 liralık lpg alarak.Ücret 1800 lira. 9 taksit yapıldı. Simit tüp takıldı.

Yazlık lastik takılı oluşundan ötürü karlı yol riski, günlerin kısalığı sebebiyle karanlığa kalmadan memleket yolunu aşma isteği, istihap haddi bilgisinin yazmaması sebebiyle sızdırmazlık raporu alırken yaşanan küçük çapta bir sorun gibi sebeplerden ötürü Çorum'daki üyelerimize ulaşma imkanım olmadı. İnşallah başka bir sefere.

Bu konuda mesajları ile bana yardımcı olan bütün üyelerimize teşekkür ederim. :) Ağız tadıyla kullanmak nasip olur inşallah.

Not: Depo dolu çıktım Erbaa'da tekrar doldurdum 90 km hızla kilometrede 20 kuruş yakmış, 35 lira tuttu 170 kilometrelik yol.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emrah Altun

Bugün Çorum Özençler'de çok şükür montajı yaptırdık. BP istasyonlarında 150 lira hediye yakıt kampanyası varmış ondan da faydalandık. Hemen kullandım 150 lirayı 80 lira benzin+litresi 2.28'den 70 liralık lpg alarak.Ücret 1800 lira. 9 taksit yapıldı. Simit tüp takıldı.

Yazlık lastik takılı oluşundan ötürü karlı yol riski, günlerin kısalığı sebebiyle karanlığa kalmadan memleket yolunu aşma isteği, istihap haddi bilgisinin yazmaması sebebiyle sızdırmazlık raporu alırken yaşanan küçük çapta bir sorun gibi sebeplerden ötürü Çorum'daki üyelerimize ulaşma imkanım olmadı. İnşallah başka bir sefere.

Bu konuda mesajları ile bana yardımcı olan bütün üyelerimize teşekkür ederim. :) Ağız tadıyla kullanmak nasip olur inşallah.

Not: Depo dolu çıktım Erbaa'da tekrar doldurdum 90 km hızla kilometrede 20 kuruş yakmış, 35 lira tuttu 170 kilometrelik yol.

Hayırlı olsun. 1800 lira fena değil. 150 tl yakıtı çıkarsak 1650 tl ye gelmiş. Güle güle kullanın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...