İçeriğe Yönlendir

Tsi Fan Club

Mert Yeldan

Recommended Posts

Osman Ünal

Şunu anladım istanbulda start stop ve otomatik vites kesin şart

30 saniyede bir start stop çalışınca mecburen onuda devre dışı bırakıyorsun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Forumumuzda Hız ile alakalı paylaşımları yapmak yasaktır.

Lütfen konu ile paylaşımlarınızı yapınız.

Yorum bağlantısı
Emre Öğüt

Eskişehir-İstanbul 3 kişi klima açık bagaj yarı dolu 4.6 litre

İstanbul-Eskişehir 3 kişi klima açık bagaj yarı dolu 4.9 litre

hız nedir acaba

Değerler çok iyi uzun yolda ben bir kere bile s.içinden daha az yakamadım[emoji23]

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran
(düzenlendi)

Onu bunu gecin de [emoji7]

e25a1e632111960fd041ca2eb2c8b3a7.jpg8b1a7d57be504be30c2400cf3b148316.jpg17afe83f3f226c72afcd48dc4364697c.jpg

b38b4abbe734a663ed9164157b93b474.jpgaf3eca29897db2c24a9dcc51d7dcfcfb.jpg

tarihinde Mert Boran tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Osman Ünal

Arabayı aldığımdan beri doğru dürüst yakıt tüketimi hesaplamıyordum.

YB nın verilerini baz alıyordum zaten genelde hep 100tl yakıt aldığımdan hesaplamakta mümkün olmuyordu.

Bu bayram nasıl olsa bir depodan fazla tüketirim diyerek arefe akşamı depoyu doldurdum, bayramın birinci günü kurban işleri ve ziyaretler falan derken şehir içi klima sürekli açık 200 km. yaptık. Bayramın ikinci günü bi Ankara yapalım dedik saat 14 te yola çıktık, Sapancaya kadar anormal bir trafik devamında 120-130 km aralığında Ankara ya vardık. Çarşamba 16 da Ankara dan dönüşe başladık, Gerede de tekrar yakıt aldım sonuç.

805 km

44.2lt benzin

5.5lt yakıt 100 km de.

Arabanın yb da 5.5 gösterdi onu da doğrulamış oldum.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Osman Ünal

Buda Ankaradan çıkıp İst. Kadar olan yakıt tüketimi, trafik yoğunluğu nedeni ile Bolu doğu çıkışından çıkıp E5 üzerinden geldim. 46ec37000866e885374a884eaf87fe32.jpg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Ben bu fan club'ı neden fark etmedim :(

tarihinde Murat Sağdaş tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Ben arabayla istanbuldan cikip ankaraya kadar 130 140 arasi, Ankaradan Mersin'e kadar 110 120 arasi hizla geliyorum. 3 kisi dolu bagaj ile 6.7 yaktim. 2.0 tdci otomatik.

Bu sekilde tsi ne yakardi acaba.

Yorum bağlantısı
Osman Ünal

Ben arabayla istanbuldan cikip ankaraya kadar 130 140 arasi, Ankaradan Mersin'e kadar 110 120 arasi hizla geliyorum. 3 kisi dolu bagaj ile 6.7 yaktim. 2.0 tdci otomatik.

İstanbul-Ankara 1.2 tsi dsg, 120-130km arası kullandığında 5,5 - 6 lt yakıyor. 4 kişi bagaj boş sayılır 80% klima açık.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Dediğin şartlarda yolun sonunda ekranda 5.8-6 görürdünüz.

Axaray-Mersin arası neredeyse full yokuş aşağı.. ;)

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Dediğin şartlarda yolun sonunda ekranda 5.8-6 görürdünüz.

Axaray-Mersin arası neredeyse full yokuş aşağı.. ;)

Ortamala iyi emme, yol bilgisi yanlis
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Niye yanlış olsun... ?

O istikamet resmen duz, Ulukisla sonrasi yokus asagi olur ama yokustan inmek icin o yokusu cikmak lazim.

Niye yanlış olsun... ?

Dün kardeşimler gitti. Ankaradan - Axaraya kadar olan yolda 4.9 olan ortalama aynı hızlarla Axaray-Adana arasında 4.3 e düştü [emoji106]

Araç : 1.2 TSI Golf 7

Tekir'den sonra bariz inis asagi. Oncesi ne yokus olur ne inis. Net bisey pek soylenmez bence.
Yorum bağlantısı

O istikamet resmen duz, Ulukisla sonrasi yokus asagi olur ama yokustan inmek icin o yokusu cikmak lazim.

Tekir'den sonra bariz inis asagi. Oncesi ne yokus olur ne inis. Net bisey pek soylenmez bence.

Dün kardeşimler gitti. Ankaradan - Axaraya kadar olan yolda 4.9 olan ortalama aynı hızlarla Axaray-Adana arasında 4.3 e düştü [emoji106]

Araç : 1.2 TSI Golf 7

Yorum bağlantısı
Osman Ünal

Uzun yolda 80-90-100 gibi gidenleri tebrik ediyorum valla sabırlı insanlar :)

Aslında çok kolay, :)

1-kendinin, çocuklarının ve diğer insanların sağlığını düşününce. (sözüm meclisten dışarı)

2-cebini düşününce

3-yollarda radar kovalamadan etrafı seyrederek yolculuk etmenin keyfine varınca

• Beğen 3
Yorum bağlantısı

Çoğrafya dersine dönmeyelim hocam Aksarayın rakımı ile Mersinin aynı mı ? Yol bilgisi yanlış dediniz ondan dedim neresi yanlış diye. :)

0.6 lık bir fark yaratıyorsa bahsettiğim noktadan itibaren yokuş aşağıdır.

Ha Tekir, Ha ulukışla, Ha Aksaray. Aksaray - Mersin arası artış etkeni yok. Benim anlatmak istediğim nokta buydu. En küçük km'lere kadar bölecek olursak her tepeyı ayırmamız lazım. [emoji1]

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Çoğrafya dersine dönmeyelim hocam Aksarayın rakımı ile Mersinin aynı mı ? Yol bilgisi yanlış dediniz ondan dedim neresi yanlış diye. :)

0.6 lık bir fark yaratıyorsa bahsettiğim noktadan itibaren yokuş aşağıdır.

Ha Tekir, Ha ulukışla, Ha Aksaray. Aksaray - Mersin arası artış etkeni yok. Benim anlatmak istediğim nokta buydu. En küçük km'lere kadar bölecek olursak her tepeyı ayırmamız lazım. [emoji1]

Bende tam onu diyecektim, Aksaray ile Mersin in rakimina bakip yokus asagi demek dogru olmaz diyecektim. Neyse art niyet olmadigini ikimizde biliyoruz sorun yok :)
Yorum bağlantısı

Bende tam onu diyecektim, Aksaray ile Mersin in rakimina bakip yokus asagi demek dogru olmaz diyecektim. Neyse art niyet olmadigini ikimizde biliyoruz sorun yok :)

[emoji106] [emoji56]
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bu konuyu Vw bölümüne taşıyalım :)

Arabayı aldığımdan beri doğru dürüst yakıt tüketimi hesaplamıyordum.
YB nın verilerini baz alıyordum zaten genelde hep 100tl yakıt aldığımdan hesaplamakta mümkün olmuyordu.
Bu bayram nasıl olsa bir depodan fazla tüketirim diyerek arefe akşamı depoyu doldurdum, bayramın birinci günü kurban işleri ve ziyaretler falan derken şehir içi klima sürekli açık 200 km. yaptık. Bayramın ikinci günü bi Ankara yapalım dedik saat 14 te yola çıktık, Sapancaya kadar anormal bir trafik devamında 120-130 km aralığında Ankara ya vardık. Çarşamba 16 da Ankara dan dönüşe başladık, Gerede de tekrar yakıt aldım sonuç.
805 km
44.2lt benzin
5.5lt yakıt 100 km de.

Arabanın yb da 5.5 gösterdi onu da doğrulamış oldum.

Güzel değerler abi.. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hakan Yavaş
(düzenlendi)

Bizimkine de 1.6 tsi diyelim:)

Genelde şehir dışı ve arabanın gereği yüksek hızlarda ki araç 3000 devirde 173 km hıza çıkıyor,son 5000 km olarak genede iyi bir değer 6,4 lt..20160627_054312_zpsksrncakn.jpg

tarihinde Hakan Yavaş tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...