İçeriğe Yönlendir

Bu Günlerde Kartepe'ye Gidilir Mi?

Turkay Enez

Recommended Posts

Korhan Şenörer

video ile destekleyelim'mi :D

İşte bu çok ciddi bir iddia.. :unsure2:  :tongue:

O hoo o

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu

Yalançı herif :p

Yok yok feyk haber bunlar

feyk meyk degil

pajero muydu senin jip görünümlü araci yerinden kurtaran, hatta beyaz bir gerçek 4 x 4

Yorum bağlantısı
Turkay Enez

4*2 altında kışlık varsa candır,

4*4 altında kışlık yoksa yalandır... :D

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
(düzenlendi)

pajero meşhur markanız varya, onu kurtardı

tarihinde Servet Aydın tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Turkay Enez

Bir aksilik olmazsa yarın (27.11.2014) gidiyoruz Kartepeye. Kar yine yok ama hafif kar yağışı varmış. Hem temiz hava almış hem de DPF yi temizlemiş :biggrin: oluruz.

Yorum bağlantısı
Turkay Enez

Tam olarak bilmiyorum ama, kuru tip olduğunu zannediyorum. Çünkü dpf temizliğiyle ilgili açıklamalarda herhangi bir sıvıdan bahsedilmiyor. Dpf dolu ikazı verdiğinde 2000 devir üstünde en az 10 dk kesintisiz kullanım tavsiye ediliyor. Gerçi benim araç (28 binde) şimdiye kadar bir ikaz vermedi. Ancak geçenlerde, (bir ay boyunca) start/stop çalışmıyordu 10 dk durduğu yerde 2500 devirde gaz bastım düzelmişti. Şimdi yine çalışmamaya başladı. Şehiriçi hep kısa mesafelerde kullandığım için yeterli temizlik yapamadığını düşünüyorum. Bu da s/s u etkiliyor. Bu yüzden yarın motor ısındktan sonra 4. vites 2500 devir gibi 15-20 dk kullanmayı planlıyorum...

Yorum bağlantısı
  • 5 yıl sonra...
Tansu Kalafatoğlu

Yaz lastiği + zincir ile yarın kayma merkezine gidebilir miyim?

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Niye? Eskiden kış lastiği yoktu. Millet zincirle uludağ’a gidiyordu. Nasıl gidiyordu?

bir de yağış yok şu an

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Coşkun Basan
Niye? Eskiden kış lastiği yoktu. Millet zincirle uludağ’a gidiyordu. Nasıl gidiyordu?

bir de yağış yok şu an
Ben 1 Ocak da gittim yazlık lastik ile çıkan araçlar vardı . Yollar tuzlaniyor sorun olmaz diye düşünüyorum fakat risk var
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Yol açık da trafik çok tepeye hafta sonu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

bir de yağış yok şu an

eski lastikler doğal kaçuk idi

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Yol açık da trafik çok tepeye hafta sonu.

Coşkun Basan yazdı:
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

bir de yağış yok şu an

Ben 1 Ocak da gittim yazlık lastik ile çıkan araçlar vardı . Yollar tuzlaniyor sorun olmaz diye düşünüyorum fakat risk var

Zincirim var. Sabah çok erken gitmeyi düşünüyorum. Yani 7-8 gibi tırmanmaya başlarım. O saatte de olur mu bilmiyorum. 

Çağlar Bayur yazdı:

eski lastikler doğal kaçuk idi

Abi lastiğe güvenmiyorum zaten. Tedbirli gidecem. Gerekli yerde zinciri takarım. Zaten yağış yok bugünlerde. Kaç gündür yağmıyor. Yollar da açıktır sanırım. Yanlış mıyım?

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

bir de yağış yok şu an

Takip mesafesi X3 olması lazım, diğer araçlar normal giderken siz daha yavaş gitmeniz gerek ayrıca arka tarafın savurmaması için özellikle ani manevra ve virajlarda dikkatli olunması lazım, gidilir mi gidilir ama karlı buzlu yol tecrübesi yok ise riske girmemenizi tavsiye ederim. Normal yolda sürmekten çok farklı.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Zincir takacak bişi yok. Yolu yağış yoksa temiz. Sadece sabah ve gece buzlanma vs olabilir dikkat etmek lazım

Yorum bağlantısı
Coşkun Basan
Abi lastiğe güvenmiyorum zaten. Tedbirli gidecem. Gerekli yerde zinciri takarım. Zaten yağış yok bugünlerde. Kaç gündür yağmıyor. Yollar da açıktır sanırım. Yanlış mıyım?
Maşukiye tarafından çıkın daha iyi yolu ve işlek olduğu için açık oluyor
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Coşkun Basan yazdı:
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Maşukiye tarafından çıkın daha iyi yolu ve işlek olduğu için açık oluyor

Mustafa Tüfekçi yazdı:

Zincir takacak bişi yok. Yolu yağış yoksa temiz. Sadece sabah ve gece buzlanma vs olabilir dikkat etmek lazım

Selçuk Bakış yazdı:

Takip mesafesi X3 olması lazım, diğer araçlar normal giderken siz daha yavaş gitmeniz gerek ayrıca arka tarafın savurmaması için özellikle ani manevra ve virajlarda dikkatli olunması lazım, gidilir mi gidilir ama karlı buzlu yol tecrübesi yok ise riske girmemenizi tavsiye ederim. Normal yolda sürmekten çok farklı.

Zaten yavaş giderim. Normalde kış lastiksiz gitmem de hava 4 derece civarı. Yağış yok. O yüzden bi denemeyi düşünüyorum. @Coşkun Basan tam olarak nereden? Kaç çıkışı olduğunu da bilmiyorum. Şu alabalık tesisi olan yer mi bahsettiğiniz yer?

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Kartepe moda oldu değnekçilik orada da başladı deniyor, uzun zamandır gitmedim ama yoldaki kar kadar can sıkabilir

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Köksal Yılmaz yazdı:

Kartepe moda oldu değnekçilik orada da başladı deniyor, uzun zamandır gitmedim ama yoldaki kar kadar can sıkabilir

Aynen öyle. 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Kar tepede bişey yok. Bence daha uzak bir yere gidin. Güzeldereye gidin. Yada efsane bir sürüş deneyimi için Topuk yaylasına çıkın. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Adnan Çakır

Çok erken saatlerde giderseniz zirveyi görürsünüz yoksa yarı yoldan geri döner yada yol üstü bir yerlerde eğlenir gelirsiniz.
Mustafa'nın da dediği gibi yollar açık ama trafik felç.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...