İçeriğe Yönlendir

Bu Günlerde Kartepe'ye Gidilir Mi?

Turkay Enez

Recommended Posts

Tansu Kalafatoğlu

Çok erken gidecem zaten. 8’de orada olurum. Millet dönüş yoluna girmeden de dönerim. Amacım çocuklar 2-3 saat karda eğlensin. Kaysın. Daha sakin yaylarara gitsem kayma ekipmanı bulamam. Zaten kış lastiğim yok. Bana sıcaklığın artı, yolların açık olduğu yer lazım. 

bu arada yarın hafif yağışlı. Sabah 5’te kalkarım. Hava fena değilse giderim artık. Teşekkürler bilgiler için. 

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Kaymaya adam başı 30 40 lira alıyorlar otel dışında yerlerde

Saatine

Yorum bağlantısı
Coşkun Basan
Zaten yavaş giderim. Normalde kış lastiksiz gitmem de hava 4 derece civarı. Yağış yok. O yüzden bi denemeyi düşünüyorum. [mention=82221]Coşkun Basan[/mention] tam olarak nereden? Kaç çıkışı olduğunu da bilmiyorum. Şu alabalık tesisi olan yer mi bahsettiğiniz yer?
Evet Maşukiye de restaurantların girişinden girmeden yukarıya devam ediyorsunuz yol Kartepe ye çıkıyor binek araç girişi 30 TL diye biliyorum arzu ederseniz aşağıda Maşukiye de kızak kiralanıyor 15 TL diye hatırlıyorum günlük kirası
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Geçen haftaki karda uzun yolda idim, millet yazlıklarla zincir takmaya çalışırken bakıp bakıp güldüm geçtim :) Valla gururlanmakla alakalı konuda geçti insanların işimi yok gururlanacak diye ama haklı gurumu yaşadım :)

Gözümün önünde zincirli Tiguan frene basınca arabanın arkası öne geçti :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Çok erken gidecem zaten. 8’de orada olurum. Millet dönüş yoluna girmeden de dönerim. Amacım çocuklar 2-3 saat karda eğlensin. Kaysın. Daha sakin yaylarara gitsem kayma ekipmanı bulamam. Zaten kış lastiğim yok. Bana sıcaklığın artı, yolların açık olduğu yer lazım. 

bu arada yarın hafif yağışlı. Sabah 5’te kalkarım. Hava fena değilse giderim artık. Teşekkürler bilgiler için. 

Gittin mi? Güncel tecrübeleri alalım :)

Yorum bağlantısı
Ali Gök
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Kaymaya adam başı 30 40 lira alıyorlar otel dışında yerlerde

Saatine

senin kaydırak hepsinin aklını alır :D 

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Ali Gök yazdı:

senin kaydırak hepsinin aklını alır :D 

Benimki long kasa aynen :)

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Yok gitmedim. Hava yağmurlu gösteriyordu, keyfi olmaz dedim. Şöyle sağlam bi kar yağsın ve hava açsın, öyle giderim. Ama çekinmiyorum da değil. Hız düşük olsa da lastikler yazlık sonuçta. Çocuklar az büyüsün, gezmeye başlayalım, kışlık lastik alacam. Şu an istanbul dışına çıkmadığımız için gerek görmüyorum ama kışın uzun yol ve tepe dağ çıkmak riskli yani. Yazlık lastiğe de zincir takıp yormak istemiyorum

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Yok gitmedim. Hava yağmurlu gösteriyordu, keyfi olmaz dedim. Şöyle sağlam bi kar yağsın ve hava açsın, öyle giderim. Ama çekinmiyorum da değil. Hız düşük olsa da lastikler yazlık sonuçta. Çocuklar az büyüsün, gezmeye başlayalım, kışlık lastik alacam. Şu an istanbul dışına çıkmadığımız için gerek görmüyorum ama kışın uzun yol ve tepe dağ çıkmak riskli yani. Yazlık lastiğe de zincir takıp yormak istemiyorum

İsabet olmuş gitmemen :D 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Sinan Akgöl yazdı:

İsabet olmuş gitmemen :D 

Aha. Valla şu an kendimi acayip şanslı hissettim. Buraya hafta içi gitmek lazım. Bi daha hafta sonu planı yapmam. Çok iyi oldu bu haber

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl

Hafta sonu gideceksen Sapanca diyorum. Bir kahvaltı öğlen yemeği çocukların çıldıracağı kocaman alanlar otobandan temiz dönüş. Gittim 1 ay önce memnun kaldım döndüm

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Sinan Akgöl yazdı:

Hafta sonu gideceksen Sapanca diyorum. Bir kahvaltı öğlen yemeği çocukların çıldıracağı kocaman alanlar otobandan temiz dönüş. Gittim 1 ay önce memnun kaldım döndüm

Sapanca? Kar kayak kızak var mı?

Kar tepe zaten sapancanın yukarıları değil mi?

Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl

Kar kızak yok ta düzlük çayırlık yeşil alanlar var mekan olarak. Kar tepeye gidecektik dedim yok Sapanca göl kenarı yaptık.

Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Sapanca? Kar kayak kızak var mı?

Kar tepe zaten sapancanın yukarıları değil mi?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Sinan Akgöl yazdı:

Göl kenarında arap yoğunluğu var mıydı?

Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl
(düzenlendi)
Köksal Yılmaz yazdı:

Göl kenarında arap yoğunluğu var mıydı?

İlginç şekilde yoktu. Cumartesi Pazar olarak gittik orada kaldık bir gece, Gittiğimizde yerleştik arabayla 10dk sürmeden göl kenarına öğlen yemeği yedik. Çay kahve muhabbet fiyat perfomans iyidi. Akşamına gölün diğer tarafına gittik yürüyüş yaparız vs dedikte gitmez olaydık bir biz vardık yemek yiyen kurtarılmış bölge gibi :D. Kaldığımız yerde vardı 1 aile Arabian o kadar. Hafta sonu tatilcileri vardı aileler günü birlik gelenler vs. 

Dip not ekliyeyim ben ilk gün gidişte uyanıklık yapayım dedim mekan önündeki valelere para vermiyeyim diye aracı yol kenarındaki park alanına bıraktım. Döndüğümde bir abimiz arabanın başında duruyor. Abi burada çocuklar arabaları çiziyor çok ben sizi uyaracaktım vs dedi harbiden baktım elemanlar dolanıyor diğer arabaların aralarında hırsızlık vs'de oluyormuş Arap tayfanın araçlarda. Giderseniz mekanın kendi yerine park edin valelerin bir ücret beklentisi yok zaten isterseniz veriyorsunuz.

tarihinde Sinan Akgöl tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...