İçeriğe Yönlendir

Mondeo 4 - Sedan Otomatik Bagaj Açma Yaptırdım

Yaşar Balcılar

Recommended Posts

Konuralp Aracı

Çok iyi olmuş, benimde aklımdaydı bunu yaptırmak. Fırsat bulduğumda bi sanayi turu yapalım bakalım.

Paylaşım için teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Yaşar Balcılar

Güzel olmuş... Ama aklimadski soru şu... Bu kalkma hizina ve etkisine... Bagaj amortisöru ne kadar dayanabilir...

benide dusunduruyor cunku yaylar ilk hareketi vermek icin cok guclu itiyor,zamanla gorecegiz bakalim

ben bu ford u anlamıyorum.bu özellilk 98 model scorpio da fabrikasyon olarak var ve hala sağlıklı çalışmakta. scorpio yu bitirip mondeo yu büyüten mantık bu özelliği mondeo ya neden  taşımıyor anlamak zor...

aynen katiliyorum, bu seviyede bir arabada hem bunun hemde kaputun amortisorlu olmasi uygun geliyor bana, ön kaputumuzda eski sistem. ilerleyen gunlerde onuda cozebilirim.

Yalniz yağmurda dikkat edilmeli...üstteki yağmur suyu o hizla eşya yi islatmasin...

bugun Ankara yagmurlu acilinca sadece arka cami islatti o kadar.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Dağlı

çok Güzel Olmuş firma adı ve tel yazarsanız seviniriz.iyi günlerde kullanın.

Yorum bağlantısı
Levent Ayhan

video yu şimdi seyrettim.bagajın hızla kalkıp sonra yavaşlayıp durması görsel olarak hoş. ancak uzun vadede bagaj makasları-mekanizmaları ne kadar dayanır? bekleyip göreceğiz. zamanında benim patronun vectra c sinin bagaj amortisörü çok uğraştırmıştı.taktırdığımız yan sanayi bir türlü randıman vermemiş, en sonunda orjinalini taktırmıştık. eğer ben böyle bir şey yaptırmayı düşünseydim yavaş açılan-kapanan motorlu bir sistem tasarlardım.

Yorum bağlantısı
Yaşar Balcılar

video yu şimdi seyrettim.bagajın hızla kalkıp sonra yavaşlayıp durması görsel olarak hoş. ancak uzun vadede bagaj makasları-mekanizmaları ne kadar dayanır? bekleyip göreceğiz. zamanında benim patronun vectra c sinin bagaj amortisörü çok uğraştırmıştı.taktırdığımız yan sanayi bir türlü randıman vermemiş, en sonunda orjinalini taktırmıştık. eğer ben böyle bir şey yaptırmayı düşünseydim yavaş açılan-kapanan motorlu bir sistem tasarlardım.

Bende isterdim ki motorlu olsun ama cok ugrastitip, maliyetli olacagini dusundugum icin boyle bir yol izledim, birileri yaparsa, maliyeti de bana uygun olursa onuda yaptirabiliriz, cokta guzel olur.

çok Güzel Olmuş firma adı ve tel yazarsanız seviniriz.iyi günlerde kullanın.

Nam amortisor ve cakir yay, telefon ve adresleride en kisa zamanda paylasicagim.

Yorum bağlantısı
Yaşar Balcılar

http://imgur.com/Ep0J2sz

Cakir yay ostim metro gobegindeki ziraatin hemen arkasinda, sagdaki dukkandaki gozluklu usta biliyor yaylari, nam amortisor de 6 yada 7 sokak asagisinda, ordada imalathane kismindaki sakalli usta biliyor amortisor boy ve basincini. Gecenlerde gelen beyaz mondeo ve uzun sahibi derseniz hatirlarlar heralde :)

Yorum bağlantısı
Yaşar Balcılar

Kisa vadede degilde, uzun vadede sorun yaratabilir gibi cunku biraz sert aciliyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Kisa vadede degilde, uzun vadede sorun yaratabilir gibi cunku biraz sert aciliyor.

Sert açılıyor peki kapanırken nasıl?

Yorum bağlantısı
Yaşar Balcılar

Simdi yayi tek e dusurdum ve pullar ile sifira sifir kapaniyor, zor kapaniyordu cift yay varken, teke dusunce acilmasida kapanmasida rahatladi ama soyle bir enteresanlik oldu simdide, geceden sabaha kalinca ilk acilista kaldiramiyor, bir sefer acildiktan sonra problem kalmiyor. Yayin mekanik kalip yayi olmasi sart ansalisan, ne kadar kalirsa kalsin gucunden bisey kaybetmeyecek. Bu normal yay sabah uyanma sorunu yasiyor :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Erdem Çağla
(düzenlendi)

Aynısını ben merak ettim, iki elle tüm ağırlığımızı verip spor hareketiyle bagaj kapatırsak bir esprisi kalmaz. :)

Düzenleme: Bu arada parçalar 65 tl tamam, ustaya kaç para verdiniz?

tarihinde Erdem Çağla tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Taşdelen

bagaj kapağını kapatırken çekilen bi video paylaşırsan çok faydalı olur.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Yaşar Balcılar

Kapanirken illaki normalinden extra bir kuvvet gerekiyor ama oyle iki elle maksimum bir sekilde degil, tek elle kapatabiliyorum.

Aynısını ben merak ettim, iki elle tüm ağırlığımızı verip spor hareketiyle bagaj kapatırsak bir esprisi kalmaz. :)

Düzenleme: Bu arada parçalar 65 tl tamam, ustaya kaç para verdiniz?

Hepsi bu fiyat, ustalara bir sey vermedim cunku amortisoru ve yaylari takmak 1 dk surmuyor. Bir tornavida ile dilini acip cekip cikartiyorsunuz yayi takip itiyorsunuz yerine.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
  • 10 ay sonra...
Şükrü Pehlivan

18 lik amortisor 600+ basincli, icli disli ciftli yay, 4 adet 5-16 pul, Ankarada yaptirmak isteyenlere adresleri verebilirim, Ankara disindakilerede olcu ve resim koyarak yardimci olabilirim ya da firma telefonlarini verip kargolatma yoluda dusunulebilir.

bu işlemi yaptırmak için adres alabilirmiyim size zahmet

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
İsmail Avcı

Ben de hb mondeo icin yapmak istiyorum ama hangi yay alinmali, kac cm olmali bi bilsek

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Serdar Akdeniz

arkadaş videosundaki yorumda yayları kaldırdığını, bir süre sonra araca zarar vereceğinden korktuğunu yazmış... sanırım daha stabil birşey bulmak gerekecek bu açılma sorunu için...

Yorum bağlantısı
Alişan YILMAZ
On 17.12.2014 at 16:35, Yaşar Balcılar yazdı:

Arkadaslar mondeo mk4 sedanin anahtarindan en alttaki tusa iki kez basinca sadece kilit aciliyor bagaj yukari dogru yukselmiyordu, ben bunu ostimde 65tl ye hallettim artik iki kez basinca bagaj otomatik yukseliyor, yaptirmak isteyen olursa buradan paylasirim. Youtube a da video koydum ama henuz goremiyorum. Mondeo mk4 sedan otomatik bagaj acma.

Kesinlikle yaptırmalıyım, gerçi başta mancınık gibi hızlı açıldı ama :D

Yer Ankara ise ben de yaptırabilrim.

Yorum bağlantısı
Okan Erdemir

https://urun.n11.com/bagaj-aksesuarlari/ayarlanabilir-otomatik-bagaj-kaldirma-yayi-P311545485

şöyle bir ürün var. youtube da örneklerde var ,bunlar işine yarıyabilir.Bagaj biraz ağır ,2 tanesi kaldırabilir. 1 milyoncularda daha ucuzu bulabiliriz.

bir yerde okumuştum. amortisörlerin üzerine koyulan yaylar  zarar veriyor. eğilme bükülme vs. gibi. önermiyorlar onu 

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
İhsan Yıldırım
On 25.02.2019 at 14:26, Okan Erdemir yazdı:

https://urun.n11.com/bagaj-aksesuarlari/ayarlanabilir-otomatik-bagaj-kaldirma-yayi-P311545485

şöyle bir ürün var. youtube da örneklerde var ,bunlar işine yarıyabilir.Bagaj biraz ağır ,2 tanesi kaldırabilir. 1 milyoncularda daha ucuzu bulabiliriz.

bir yerde okumuştum. amortisörlerin üzerine koyulan yaylar  zarar veriyor. eğilme bükülme vs. gibi. önermiyorlar onu 

Hocam amartisörlü bagajlar için uygun değil diyo

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...