İçeriğe Yönlendir

Vınn Nasil Kullanilir?

Misafir

Recommended Posts

Evde islerimi daha rahat yurutebilmek ve evden erisim olmayan ekranlara girebilmek icin vinn istedim sirketten. Tak cikar tarzi dun gayet guzel calisan cihaz, bugun once internet baglantisi kuramadi. Sonra arayuzunu bile gormemeye basladi. Surucuyu kaldirdim, turkcell sitesinden yazilimi indirdim ama sonucsuz. Birkac kere arayuzden pin girdim ama internete bagladi gibi gozukse de hicbir siteyi acmiyor. Simdi arayuze de baglanmiyor. Benim atladigim birsey mi var cozemedim. Ekiptekiler genelde baglanti sorunlarindan bajsediyordu ama yavaslim degil, cildirtacak derecede stabilite sorunu var bence.

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
Caner Kansız

Modemin usb girişi zarar görmüş olabilir mi acaba ?  :unsure2:

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Vınn, tak çalıştırdır. Laptop'a bağladığınızda kendi yazılımını yükler ve çalıştırır. Laptop'ta sorun var bence. Yani işletim sisteminde. Tüm vınn'la alakalı driver'ların ve yazılımların kaldırıldığına emin myiiz?

• Beğen 2
Yorum bağlantısı

Abim. ilk zamanlarda bende aynı olayı yaşadım. Turkcell müşteri hizmetlerini ara. Sana bir manuel kurulum yaptıracaklar. Ben Kerem diye isim vererek manuel kurulum yaptım. Sorunsuz çalışıyor.

Şuan bazen ara yüzü açmıyor ilk sefer. Ben manuel masa üzerinden çift tıklama ile çalıştırıyorum ara yüzü. 

Yorum bağlantısı

Laptop kendi laptobum. Vinn 0. Yeni geldi. Uzerinde yesil işık yanip sonuyor. Driver kaldirdim en son yeniden kurdum ama kesinlikle arayuze giremedim. Pin kodu bu arayuzden girildigi icin cozume kavusamadim.

Kerem manuel bir kurulum yaptirmadim, icindeki herhangi bir kod degisirse, sirkete ulasamam. Benim sorunum kablosuz baglanti degil, sirkete ulasmak aslinda.

Vınn, tak çalıştırdır. Laptop'a bağladığınızda kendi yazılımını yükler ve çalıştırır. Laptop'ta sorun var bence. Yani işletim sisteminde. Tüm vınn'la alakalı driver'ların ve yazılımların kaldırıldığına emin myiiz?

1 tane driver kuruyor. Baska goremedim Sani Bey.

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı

Laptop kendi laptobum. Vinn 0. Yeni geldi. Uzerinde yesil işık yanip sonuyor. Driver kaldirdim en son yeniden kurdum ama kesinlikle arayuze giremedim. Pin kodu bu arayuzden girildigi icin cozume kavusamadim.

Kerem manuel bir kurulum yaptirmadim, icindeki herhangi bir kod degisirse, sirkete ulasamam. Benim sorunum kablosuz baglanti degil, sirkete ulasmak aslinda.

Saygilarimla.

Abim, ilk olarak ışık yanıp sönmemesi lazım. Sürekli yanması lazım. Yeşil normal çekim, mavi 3G bende. 4 senelik Vınn. 

Manuel kurulumda şirket ile bağlantı sıkıntısı olacağını sanmıyorum. Vınn ı sen kuruyorsun yine. Sonra müşteri hizmetleri sana Vınn ayarlarını manuel girdiriyor. Ara bir sor derim. 5 dakikada çözmüşlerdi benim sorunu.

Yorum bağlantısı
Emrah Altun

Bilgisayarınız MacBook ise Yosemite sürümünde bazı VINN lar çalışmıyor. Bende de bu durum geçerli şu anda. Yedek VINN ile giriyorum.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Yardım masaasından, yardım iste üstad.. 

Yorum bağlantısı
Murat TAŞ

Turkcell vınn lar yeni yazılım pc üzerinde browser aracılığı ile çalışıyor. Vınn ı taktığınızda arayuz gelmiyor ise internet explorer açin ve adres çubuğuna 192.168.0.1 girin. Vınn arayuz gelecek. Pin kodunuzu girip bağlanabilirsiniz. Sizin sıkıntınız ve genelde herkesin yaşadığı sıkıntı vınn bağlantısını kesmeden pc yi kapatmak ya da vınn sökmekten dolayı oluyor. Vınn modeli mf 667 ya da c313cs2 dir buyuk ihtimal. Ben Tim de çalışıyorum . Genelde yaşadığımız sorun. Yinede sonuca ulaşamazsanız belgelerimde vınn klasörü vardır onu pc den tamamen silin . Pc den yazılımı tamamen kaldırın ve yeniden başlatarak vınn takıp tekrar kurun . Takıldığınız yerde sorun yardımcı olmaya çalışırım hiç sorun değil iyi geceler

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Aslinda sorunu yarim yamalak cozdum.

Arayuzun direk acilmamasi sorununu adres cubuguna turkcell\winn yazarak czdum ve en azindan pin girebiliyorum. Pini buradan kaldirdim ayagima dolasmasin diye. Sirket ekranlarina girdigim baglanti ayarlari ile internete girmedigini anladim. Internet icin baglanti ayarlarini3g veya internete getirdigimde ise sirket ekranlarina girmiyor. Dun girmksti gibi geldi ama demek ki interneti denrmemisim ya da wifi den girmis.

Bu arada laptop sony. 1 yillik bir model. Ancal kesin bir cakisma var. Vin kisa yoluna tiklayinca kum saati gorevi goren yuvarlak cursor donuyor ama hicbir tepki vermiyor.

Saygilarimla

tarihinde Evren İskent tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Uğraş Özyurt

turkcell olsun yada vodofone yada ne bileyim  O2 bu cihazları yapan firma huaweidir, bu firmanın kendi yazılımını yükleyip birde öyle deniyebilirsiniz laptopunuzda vının iki ayrı yazılımı varsa yada vodofone bu da çakışma yapabilir... ben farklı ülkelerde farklı gsm operetörlerini kullandığımdan, bunlarda birbiriyle çakışma yaptığı için huaweinin yazılımını tercih ediyorum... daha stabil çalışıyor.

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

4.5 yıldır sorunsuz kullanıyorum. Bilgisayar da bence sorun. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...