İçeriğe Yönlendir

Doğa Sigorta Yaptıran Var Mı?

Sadık Aksakal

Recommended Posts

Sadık Aksakal

Merhaba arkadaşlar.

Kız arkadaşıma aldığımız araca zorunlu trafik sigortası yaptıracaz.Araç eski ve ilk kez yaptıracağımız için yüksek fiyat biçtiler.Tek uygun fiyatı Doğa Sigorta verdi fakat şart koştular.Poliçe süresince arababayı satmayacakmışız.

Arabayı zaten satmayacaz zaten 2-3 yıl.

bu Doğa Sigorta hiç yaptıran var mı?Varsa güvenilir mi neyin nesi?Ben pek duymadım da.

Yorum bağlantısı
Sadık Aksakal

İlk defa duydum firmayı. Anadolu sigorta ile çok mu farkları vardı?

120 tl gibi fark var aralarında.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Acımayın, verin. Sonra çok uğraşırsınız. 120tl için sıkıntı almaya değmez...

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Okan Tansel

Acımayın, verin. Sonra çok uğraşırsınız. 120tl için sıkıntı almaya değmez...

+100  katılıyorum 

Yorum bağlantısı
Ufuk Erdem

Şart koşmaları garip geldi.Arabayı satarsanız poliçeden geriye kalan ödemeyi yapmayız diyorlar anladığım kadarıyla.Böyle bir hakları yok. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Osman Nuri Köknar

İyi araştırın arkadaşım illa ki uygun olanı vardır. Bilmiyorum ne kadar fiyat verdiler ama ben yaptırırken bütün firmaların hepsine gidip tek tek yüz yüze fiyat aldım. Bin lira ile 700 lira  arasında teklif verdiler Allianz sigortadan 650 civarı bir şeye yaptırmıştım. 120 lira için bence de değmez.

Yorum bağlantısı
Sadık Aksakal

Satılamama durumuna takıldım 

Şart koşmaları garip geldi.Arabayı satarsanız poliçeden geriye kalan ödemeyi yapmayız diyorlar anladığım kadarıyla.Böyle bir hakları yok. 

Bende satılamama durumuna takıldım.Araştırmalara devam edecem.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

O nasıl şartmış, ilk defa duydum... 

Bence acentenin bir uydurması yada dayatmasıdır... Böyle bir kural koyamazlar.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Sigortacı olarak hiç duymadım bu şirketi. Şimdi siz diyelim ki bana otoparkta çarptınız. Ben de kaskom yerine bu şirketten dosya açtıracağım. Şirketi aradığımda muhattap bulamazsam, illa ankarada anlaşmalı iki servisten birini tecih etmeye zorlarsa. Sonra bir dakika diyerek siz otoparkta hasar yapmışsınız biz zaten ödemeyiz derse, ben de sizi hasar ban nakit ödeyin diye sıkıştırırsam, siz de bunun üzerine bari poliçeyi iptal ettireyim başıma bir hadise gelmesin diye düşünürken, efendim baştan sözünüz vardı biz iadenizi yapmayacapız derse yaşayacağınız strese değer mi 120tl az ödeme bir daha düşünün.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Hasan Varnalı
(düzenlendi)

ben duydum çokta uygun fiyata veriyorlar yalnız şart koştukları sanırsam şöyle birşey olabilir iptal edildiğinde bir kısım atıyorum 100 tl onlarda kalıyordur iptal ücreti olarak saçma mı evet ama diğerlerine göre ucuz olduğu için illaki bir yerden çıkaracaklar :)

tarihinde Hasan Varnalı tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Sigortacı olarak hiç duymadım bu şirketi. Şimdi siz diyelim ki bana otoparkta çarptınız. Ben de kaskom yerine bu şirketten dosya açtıracağım. Şirketi aradığımda muhattap bulamazsam, illa ankarada anlaşmalı iki servisten birini tecih etmeye zorlarsa. Sonra bir dakika diyerek siz otoparkta hasar yapmışsınız biz zaten ödemeyiz derse, ben de sizi hasar ban nakit ödeyin diye sıkıştırırsam, siz de bunun üzerine bari poliçeyi iptal ettireyim başıma bir hadise gelmesin diye düşünürken, efendim baştan sözünüz vardı biz iadenizi yapmayacapız derse yaşayacağınız strese değer mi 120tl az ödeme bir daha düşünün.

Saygılarımla.

:bravo:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Usta

Gecen sene ilk kez arac aldigimda yas 26

340 tl anadolu sigortadan yaptirdim bu sene anadolu 240ye dustu hasarsiZliktan sbn (sekerbank) sigortayi 164 tlye yaptirdim hasarsizlikla. iyice arastirin piyasayi

Yorum bağlantısı
Osman Nuri Köknar

Gecen sene ilk kez arac aldigimda yas 26

340 tl anadolu sigortadan yaptirdim bu sene anadolu 240ye dustu hasarsiZliktan sbn (sekerbank) sigortayi 164 tlye yaptirdim hasarsizlikla. iyice arastirin piyasayi

164 Liraya sigorta iyiymiş :) SBN Sigorta bize aç çektirmedi. VW aracı götürüp normal bir serviste yaptırmak zorunda bıraktı. Yetkili servislerle anlaşması yoktu o zaman.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Usta

164 Liraya sigorta iyiymiş :) SBN Sigorta bize aç çektirmedi. VW aracı götürüp normal bir serviste yaptırmak zorunda bıraktı. Yetkili servislerle anlaşması yoktu o zaman.

Kasko yaptirdigim icin sigortayi onemsemiyorum acikcasi [emoji3]
Yorum bağlantısı
Emre Demir

Bende de doğa sigorta var 230 liraya yapıldı.

Bütün sigorta şirketleri de hiç bir işe yaramıyor başınıza gelince anlıyorsunuz.

En ucuz hangisi ise yaptırıp geçiyorum .

Kasko ise durum farklı.

Ahkâm kesmiş gibi oldum emmi var iken kusura bakmayın.

Yorum bağlantısı
Sadık Aksakal

Bütün sigorta şirketleri de hiç bir işe yaramıyor başınıza gelince anlıyorsunuz.

Kasko ise durum farklı.

Size herhangi bir şart koştular mı?Herhangi sigortalık bir durumunuz oldu mu?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Emmi varken niye başka yere sigorta yapılıyor ki ;)

Emmi, doğanın fiyatına yapmaz da o yüzden :D

Kasko ise durum farklı.

Evet çok yanlış bir ifade :)

Sigortan verdiğin hasarı ödemeyip, zarar verdiğin kişi gırtlağına sarılınca anlarsın... 

Allianz benim bir sigortalımı yıllar sürecek bir mahkeme sürecinden kurtardı, ölüsü olan taraf, bir tepsi baklava ile bana geldi teşekküre... 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Demir

Burdan doğa sigorta yetkililerine sesleniyorum ;)

Siz bu kadar korkulacak bir şirket misiniz :seytan:

Emmi yan sanayi olayı olunca ben hepsinden soğudum .

Yorum bağlantısı
Murat Birinci
(düzenlendi)

Günaydın arkadaşlar,

Doğa Sigortayı bende duydum ve teklif aldım. Ama açıkcası içime sinmedi.

Geçenlerde Sabri ustamda aracı bakıma aldığımızda bende sigorta için kendisine sordum.Bana '' 100 lira için karşı tarafın hakkına girmeye değmez.

Bilindik bir yerden mesela Mehmet Özyürek'ten yaptır'' dedi. Bende Mehmet abiyi aradım ve aldığım fiyatın 100 lira fazlasına onda yaptırdım. Hep şu söz aklıma gelir.

Pahalıdır,vardır bir hikmeti. Ucuzdur, vardır bir zilleti.

Saygılar.

Edit:Ekleme

tarihinde Murat Birinci tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı

Ne saçma şartmış o arabayı satmayacaksınız lafı.. :nea:  daha önce 3 sene sigortacılık yaptım böyle bir uygulama ilk defa duyuyorum 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...