İçeriğe Yönlendir

Fiesta V - Kapıya Yapılan Ikinci Fitil

Yasin Çelik

Recommended Posts

Yasin Çelik

Konu sahibi üyemiz forumdan ayrılmıştır, ikinci mesajda detaylı bilgiyi görebilirsiniz..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

süper olmuş güle güle kullanın.

bizim mondeo larada olurmuki bunlar?

mehmet abiiii !

tarihinde S tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Vahit Bolat

Yalçın bey tebrik ve takdir ediyorum sizi :) ,süper bir paylaşım en kısa zamanda uygulayabilirim inşallah.

Yorum bağlantısı
Guest Yal

Arkadaşlar,Dün fiestanın kapısına yaptırdığım fitillerden bahsetmiş ve sizlerden resimler talebi gelmişti.Resimleri çektim,ve sizlerle paylaşıyorum..Deneyip Konforu hissetmek size kalmış

Buyrun Resimler...

jqkzk4.jpg

easjdy.jpg

334uowl.jpg

erlj7s.jpg

23iikr9.jpg

10fb0wk.jpg

2jfeyog.jpg

2uhs3h3.jpg

ipv9z5.jpg

Elinize sağlık çok başarılı bir çalışma olmuş
zaten yeni nesil fiestalarda aynen bu şekilde  :)

Yorum bağlantısı
Vahit Bolat

Yalcın bey şu tabana yaptığınız izolasyonunda fotoraflarını bizimle paylaşırsanız seviniriz. :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
bizim mondeo larada olurmuki bunlar?

mehmet abiiii !

Mondeo'da buna ihtiyaç varmı ki :)

Yorum bağlantısı
Berker Mert

elinize ve zekanıza sağlık en kısa zamanda yaptıracam inşallah..

merak ettiğim husus motor sesi ne kadar azalıyor benim derdim motor sesi..

Yorum bağlantısı
Mondeo'da buna ihtiyaç varmı ki :D

tabiki ihtiyac yok ,ama hani yırtılır,yada eskir,degiştirmek gerektigi zaman.

ucuz oldugu için sormuşdum.

Yorum bağlantısı
Guest Yal
Yalcın bey şu tabana yaptığınız izolasyonunda fotoraflarını bizimle paylaşırsanız seviniriz. :D

en kısa zamanda paylaşırım.

elinize ve zekanıza sağlık en kısa zamanda yaptıracam inşallah..

merak ettiğim husus motor sesi ne kadar azalıyor benim derdim motor sesi..

berker bey gitar çalıyorum ve seslere karşı hassas bi kulağım var.fitilden önce ve fitilden sonra bütün sesler için şunu söyleyebilirim sonuç olağanüstü.çünkü arabayı yolda giderken düşünün rüzgar motorunda sesini alıp içeri iletiyor demi.işte fitiller bu rüzgar sesini kestiği için motor seside önceki kadar asla gelmiyor.arabalara karşı ses konusunda çok titizim.kulandığım araç kendi kategorisi olan B segmentinde bulunan tüm araçlar içinde şu hali ile sınıf atladı.saygılarımla..

Yorum bağlantısı
Adnan Çakır

Elinize sağlık güzel olmuş ama o havalandırmaya astığınız koku başınıza iş açabilir.Kuzenin arabasında da vardı o kadar söyledim çıkar diye ,direksiyon soyulmaya başlayınca pişman oldu ama iş işten geçmişti.

Yorum bağlantısı
Berker Mert
(düzenlendi)

teşekkürler.

tarihinde Berker Mert tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Guest Yal
Rüzgar sesi gitti mi artık?

rüzgar sesi ve diğerleri.küçücük bir örnek veriyim .arkadan gelen ambulans sesi bile azaldı.....

Elinize sağlık güzel olmuş ama o havalandırmaya astığınız koku başınıza iş açabilir.Kuzenin arabasında da vardı o kadar söyledim çıkar diye ,direksiyon soyulmaya başlayınca pişman oldu ama iş işten geçmişti.

koku konusunda çok haklısınız.içi bittti ama hala elim değipte atamadım.önerinize çok teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Şaka bir yana.. kapıyı kasmıyorsa yapılabilir ve illaki işe yarayacaktır...

Yorum bağlantısı
Guest Yal
Şaka bir yana.. kapıyı kasmıyorsa yapılabilir ve illaki işe yarayacaktır...

mehmet bey inanın kapı kasmasını bırakın örtülmesi bile daha iyi oldu.önceden kapı kapanınca gövde ile arasında boşuk vardı.fitil o boşluğu doldurdu..örtülmesi harika oldu.ama en önemlisi dış sesler kesildi.klima daha iyi soğutuyor.kışın sıcaklık korunuyor.saygılarımla...

Bagaj içinde birşey yaptınız mı ? Oradan da epey ses geliyor...

evet yaptım serkan bey en kısa sürede resimlerimle onuda paylaşacağım sizlerle.

Yorum bağlantısı
Görkem Azizoğlu

Yarın Ankaraya gidince ilk işim bir clio kapı fitili bulmak. Kesinlikle deneyeceğim. Yalçın Bey tekrardan teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Süleyman Çetin

Kullanılan fitil tam olarak clio fitili midir? Alırken özellikle belirtmemiz gerek bir şey var mıdır?

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Yalçın bey, clio fitili satmıyorsanız piyasaya :D çok insan size dua edecek, hayırlısı ile...

Yorum bağlantısı
Guest Yal
Yarın Ankaraya gidince ilk işim bir clio kapı fitili bulmak. Kesinlikle deneyeceğim. Yalçın Bey tekrardan teşekkürler.

eski kasa clio sembol fitilini temin edin eski lastiği sökün yeni fitillerinizi iyi bir kaportacıya taktırın (özelikle birleşim yerlerini benişkini örnek alarak yaparsanız içinize daha iyi siner) konforun keyfini yaşayın ve benimle paylaşın.saygılarımla....

Yalçın bey, clio fitili satmıyorsanız piyasaya :D çok insan size dua edecek, hayırlısı ile...

ytok kendim devlet memuruyum.iki secenek var yaeski kasa clio sembol fitili yada megane 2 fitillerinden oluyor.forum sayesinde çok kişi dua ediyordur sanırım :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Cihan Yetişken2

Bizimkinin her yeri fitilli fabrikasyon ama yine de ses alıyor napsakki :D

dsc00470jg3.jpg

Yorum bağlantısı
Guest Yal

Buyrun Resimler...

jqkzk4.jpg

easjdy.jpg

334uowl.jpg

erlj7s.jpg

23iikr9.jpg

10fb0wk.jpg

2jfeyog.jpg

2uhs3h3.jpg

ipv9z5.jpg

eski kasa clio sembol kapı fitilleri derseniz temin edersiniz.benim aldığım fitillerin üzerinde yazan üretici firmanın adını hatırlayamıyorum ama satıcı montajda kullanılan fitiller demişti.fitillerin en büyük özellikkleri kullanılan malzeme kalitesi fitil deki doku esnekes ve ayrıca lastikkısmı bizim fiestalarınki ile aynı desen ve kalınlıkta.ben bu işi düşünürken teasadüf kaza yapmış bir clionun kaportacıda tamir beklemesi esnasında görmem le oratya çıktı.kaportacı kaza yapan clionun ön kapı fitilini söktü deneme yaptık sonuç mükemmel olunca gittim satın aldım.hayat tesadüflerle dolu ama mücadele lazım.ses konusunu yaklaşık 1 sene düşündüm.yazdım çizdim paylaştım.önemli olan sanırım istemek..hoşçakalın...

Bizimkinin her yeri fitilli fabrikasyon ama yine de ses alıyor napsakki :unsure:

dsc00470jg3.jpg

aracınızda iki taraflı fitil varmı.?
Yorum bağlantısı
Cihan Yetişken2

Kapıda yok ancak kapının gövdeyle tam birleştiği yerde var. Fotoğrafta görünüyor o fitil.

İçinden uydu kablosu geçir, Türkcan yaptım güzel oldu diyordu...

Bunu bir araştıralım

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...