İçeriğe Yönlendir

Fiesta V - Kapıya Yapılan Ikinci Fitil

Yasin Çelik

Recommended Posts

Cem Işık

Bugün eşimin Kalos'a binmem icap etti de baktım ki 2.fitil kalos'ta da standartmış:blush: Pek sessiz bir araç ta değildir ama fiesta ile kapı boyutları aynı gibi,kalos kapı fitili de bakılabilir.

Yorum bağlantısı
Vahit Bolat

Ayhan kardeş Bursa'da GÖZ-PA Kağucuk var,internet siteside var,sen orayla bir irtibata gecip fiyat alsan,orjinal ve yan sanayi mevcutmuş ellerinde.

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk
Ayhan kardeş Bursa'da GÖZ-PA Kağucuk var,internet siteside var,sen orayla bir irtibata gecip fiyat alsan,orjinal ve yan sanayi mevcutmuş ellerinde.

Bursa'ya gittiğimde hem telefon ile hemde adrese giderek irtibata geçeyim. İşimiz hassas, ses nekadar kesilirse okadar iyidir, orjianl olması taraftarıyım.

Yorum bağlantısı
Engin Karadayan

Kapı fitilini orjinal aldım.Üç yere sordum .Verdikleri fiyatlar 80-90-100 TL idi.80 Tl olanı aldım.Pazarlık yaptım ama inmedi.Haberiniz olsun :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Özgür Temiz

bu kapilarin arasina taktigimiz sari renkte 5 tl ye satilan arkasi yapiskanli sungerimsi fitillerden yaparsak bi yarari olurmu acaba hem cok pratik:D:D

Yorum bağlantısı
Guest Yal
bu kapilarin arasina taktigimiz sari renkte 5 tl ye satilan arkasi yapiskanli sungerimsi fitillerden yaparsak bi yarari olurmu acaba hem cok pratik:D:D

özgür bey umarım şaka yapıyorsunuzdur :nazar:

Yorum bağlantısı
Faruk Can

fitili 150tl ye orjinal samsun sanayinde armutcu reno malzemesi satan dükkandan aldım fitilleri samsun sanayinde üçüncü kardeşler kaportacı dükkanında murat ustaya 20 tl ye taktırdım..

Yorum bağlantısı
Adnan Çakır
Kokuların direksiyon üzerinde bu kadar büyük etkisi oluyormu ki?

Ben gördüğümü bildiğimi söyledim.Her koku aynı olmayabilir(içindeki kimyasallardan dolayı)

Yorum bağlantısı
Guest Yal
fitili 150tl ye orjinal samsun sanayinde armutcu reno malzemesi satan dükkandan aldım fitilleri samsun sanayinde üçüncü kardeşler kaportacı dükkanında murat ustaya 20 tl ye taktırdım..

faruk bey taktırmışsınız.farkını bizimle paylaşırmısınız.memnun kaldınızmı.konforunuz artmıştır değilmi.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Bunu takmak için ustaya para verilirmi, eski fitili çıkarın bunu takın, fazlalığı maket bıçağıyla kesin, içindeki metal parça 6-7 mm de bir kırılacak şekilde yapılmıştır, keser takarsınız çoık basit yani.

Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar
(düzenlendi)
Bunlar nedir? Fitillerle ilgilimi.

Konunun başka bir mesajında açıklamıştım ama tekrarlıyım. Bizim kasa Fiesta kapı fitilleri Standard Profil firmasında üretilmiş. Ayrıca bu firma Renault ve Tofaş içinde üretim yapıyormuş. Yani Clio symbol ile birebir uyması tesadüf değil. Orjinalleri bu marka yani. Yan sanayi alcaksanız bilemem tabi.

http://www.standardprofil.com/

Ayrıca burdan da hangi markalarla çalıştıkları görülebilir :D

http://www.standardprofil.com/#/tr/muester...muesterilerimiz

tarihinde Yi?itcan Co?ar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

fitili uygulamış bir arkadaş fitilin bir kenarını çıkartıp yakından profil resmini çekip koyabilirmi. Fitilin profilini göreyim.

Yorum bağlantısı
Süleyman Çetin

Bugün arkadaşın Fiesta'sına baktım ve bu fitiller vardı. Aracın orjinalin de mi var? diye sordum. Aldığın da(2. el) öyle olduğunu söyledi.

2006 Fiesta TDCI GP ve SP paketli araç. Orjinalin de var mı merak ettim? :D

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Orjinalde yok, bugün bende idareten taktıklarımı çıkarıp dayanamayıp aldığım clio fitillerini taktım, gayet güzel oldu, bu fitiller daha şişkin olduğundan daha iyi oturdu, sonuç gayet güzel arkadaşlar, kapılar daha tok ve kapatmak için Allah ne verdiyse abanıp güç denemesi yapanlara dayanıklı oluyor lop diye kapanıyor, yüksek hızda ses falan almıyor, bariz seste azalma oluyor, motor sesi pek etkilenmesede hafiften azalıyor, esas motor sesi göğüs kısmından geliyor oda rolantide, ona yapacak bişey pek yok aslında, göğüsü komple söküpte kurcalamaya değmez, eskisi gibi olması çok zor olur zaten, bu haliyle araç çok daha güzel oluyor sonuçtan çok memnunum tavsiye ederim, araba daha bir kaliteli oluyor resmen.

Yorum bağlantısı
Görkem Azizoğlu

Ankara Şaşmaz sanayide 4 kapı için 80 tl fiyat aldım. Metre usulü fitil satan bir yer.

Yorum bağlantısı
Atilla Fırat
(düzenlendi)

Arkadaşlar Karabükte bir yedek parçacıda orjinal Ford Fiesta 2004 Model aracım için kapı fitili sordum. 4 kapı ve bagaj için bana fiyatının 1000 TL olduğunu söyledi, şok oldum. Moralim bozulmuştu, çünkü kapı fitillerim o kadar eskimiştiki en küçük bir kasis yada yol bozukluğunda bütün kapılardan ses geliyordu. Akşam eve geldiğimde hemen Fordcluptr'yi incelediğimde clio'nun fitillerinin uyduğunu öğrenince nasıl ferahladım anlatamam. Bazı şehirlerde 80 TL bazılarındada 150 tl gibi bir fiyata alınabiliyormuş. 1000 TL'yi duyunca bu fiyatlar bana çekirdek parası gibi geldi :D)

tarihinde Atilla F?rat tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Guest Yal
Arkadaşlar Karabükte bir yedek parçacıda orjinal Ford Fiesta 2004 Model aracım için kapı fitili sordum. 4 kapı ve bagaj için bana fiyatının 1000 TL olduğunu söyledi, şok oldum. Moralim bozulmuştu, çünkü kapı fitillerim o kadar eskimiştiki en küçük bir kasis yada yol bozukluğunda bütün kapılardan ses geliyordu. Akşam eve geldiğimde hemen Fordcluptr'yi incelediğimde clio'nun fitillerinin uyduğunu öğrenince nasıl ferahladım anlatamam. Bazı şehirlerde 80 TL bazılarındada 150 tl gibi bir fiyata alınabiliyormuş. 1000 TL'yi duyunca bu fiyatlar bana çekirdek parası gibi geldi :D)

atiila bey fitil konusunu ilk ben uyguladım ve forumla paylaştım.aynı zamanda karabüke çok yakın bir kentteyim.kastamonuda ikamet ediyorum.görüşmek isterseniz mokcun37@hotmail.com adresimi ekleyin.

Yorum bağlantısı
Erim Gülaçtı
Ankara Şaşmaz sanayide 4 kapı için 80 tl fiyat aldım. Metre usulü fitil satan bir yer.

görkem bey, nerde bu bahsettiğiniz yer şaşmaz'da? varsa adresi ve telefonunu alabilir miyim? ben bu fitil işini yaptırmayı cidden kafaya koydum da.

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

çok güzel bir uygulama olmuş elinize sağlık.bende c-max e yapmak istiyorum.yeni lastiği alırken nelere dikkat edeceğiz ve ne adla isteyeceğiz?

tarihinde Misafir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Faruk Can
(düzenlendi)

evet yalçın bey arabaya binen inanmıyor motor sesi hafif olarak var başka ses yok ...mükemmel keşke ilk 3 fiestama da bunları yapsaydım sayenizde teşekkürler ...gerçekten bilgi paylaştıkça güzel....şu ana kadar fiestası olan tanıdıklarıma gösterdim ve onlarda yaptırdı..

tarihinde Faruk Can tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ahmet Öksüz

Güzel uygulamaya benziyo ama bizim de görmemiz lazım istanbul da bunu yapabilicek yerler var mı tavsiye edebilrmisiniz tşk.

Yorum bağlantısı
Görkem Azizoğlu
görkem bey, nerde bu bahsettiğiniz yer şaşmaz'da? varsa adresi ve telefonunu alabilir miyim? ben bu fitil işini yaptırmayı cidden kafaya koydum da.

Erim Bey 1. cadde 12-14 sokak civarlarında olması lazım "Teknik Hırdavat". Tam adresi bende almadım ama herhangi bir yedek parçacıya sorun benzinliğin yanındaki teknik hırdavat diye, zaten bir çok kişi orayı söyledi bana.

Yorum bağlantısı
Guest Yal
evet yalçın bey arabaya binen inanmıyor motor sesi hafif olarak var başka ses yok ...mükemmel keşke ilk 3 fiestama da bunları yapsaydım sayenizde teşekkürler ...gerçekten bilgi paylaştıkça güzel....şu ana kadar fiestası olan tanıdıklarıma gösterdim ve onlarda yaptırdı..

güle güle kullanın kazasız belasız sürüşler dilerim..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...