İçeriğe Yönlendir

Fiesta V - Kapıya Yapılan Ikinci Fitil

Yasin Çelik

Recommended Posts

Guest Yal
atiila bey fitil konusunu ilk ben uyguladım ve forumla paylaştım.aynı zamanda karabüke çok yakın bir kentteyim.kastamonuda ikamet ediyorum.görüşmek isterseniz mokcun37@hotmail.com adresimi ekleyin.

atilla bey bu fitiller piyasada satış yapan orjinal reno satıcılarında var.eski ksa clio yada megane 2 derseniz fitilerin takımına 80 tl ye sahip olursunuz.1000 tl korkunç bi rakam.neden clio yada megane derseniz.bu benim tarafımdan yapılan uzun araştırmalar sonrası ortaya çıktı.bizim fiestaların eski fitilsiz lastiklerinin ebetlerı ile clio ve megane seriri aynı ölçülere sahip.bu araştırma sonrasında ortaya çıktı.her modelinki olmuyor.kastamonuya yolunuz düşerse size yardımcı olurum.saygılarımla..

Yorum bağlantısı
Ferhat Eskiçırak

faruk bey bende fiestama fitil yaptırdım dediginiz yerden aldım gerçi yan sanayisi de varmış ama ben orjinali oldun dedim vede fitiller takılınca gerçekten harika oldu teşekkür ederim bu arada ben yeni üyenizim......herkese buradan merhaba diyorum bu arada arabama logo olarak stiker varmı veya kimden almam gerekir .....

Yorum bağlantısı
Ferhat Eskiçırak

erhan kardeşim zannedersem senin vana kısa gelir o fitiller ancak onu oto cam veya kaportacıya gidip konuyu anlatırsan bir netice alırsın sanırım olmazsa ek yapacaksın bunu dedigim gibi bir danış...

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Herkes şunu yaptım bunu yaptım diyorda neden bizim sorularımıza cevap vermiyorlar. Forumumuzun amacı bilgi paylaşımı yapıp üyeler arasında yardımlaşmak değil mi? Yoksa bu paylaşımları yaparken, "ne kadar güzel olmuş, tebrik ederim, çok başarılı" gibi iltifatlar duymak mı? Ben yaptığım her modifiyede (double din, kolçak vs.) konuyu açtıktan sonra özenle takip ettim ve sorulan her türlü soruyu cevapladım. Gösterdiğiniz benzer ilginize teşekkürler!

Erhan bey arabada kapıya takılı olan orjinal fitile dokunmuyorsunuz, aynen yerinde kalıyorlar, clio fitilini araba gövdesinde bulunan yumuşak yeri olmayan fitilin yerine takıyorsunuz, kapılar böylece çift fitilli oluyor.

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

Öne fitilmi ekleniyor. Yoksa fitiller sökülüp clio fitilimi takılıyor.

Benim arabada zaten çift fitil.

Resimde gördüğüm fitil zaten var, sıfır aldığımdada çift fitildi

jqkzk4.jpg

Yorum bağlantısı
Engin Karadayan

2004 fiestada yumuşak fitil yok o kısımda.Fitilimsi bir plastik aksam var ama onunda yumuşak dolgun kısmı yok.Fotoğraf makinası gelmiş olsa çekip koyacağım eski ve yenin fotolarını ama :unknw:

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
Ayhan bu senin araba mı, temsili fotoğraf mı ?

Yalçın beyin arabası sanırım ..

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Haydaa, bunu ilk defa duydum, Ayhan senin arabada kapıda ayrı araç gövdesinde ayrı olmak üzre 2 fitilmi var? Yoksa sadece tekmi var? Yani 1. sayfadaki 4-5 ve 6. resimlerdeki gibimi senin araba?

tarihinde Ali Cihangiro?lu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk
Ayhan bu senin araba mı, temsili fotoğraf mı ?

İlk sayfadaki resmi temsili olarak aldım.

Benim arabanın resmi bu, gece çekmiştim ve karanlık.

pict0149aj.jpg

45941844.jpg

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Hımm gövde üzerinde fitil var, peki kapıda fitil varmı Ayhan? Varsa ilginç gerçekten.

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk
Hımm gövde üzerinde fitil var, peki kapıda fitil varmı Ayhan? Varsa ilginç gerçekten.

Kapılarda zaten var. Gövdede de var. Bende ilk sayfada çift fitil resimleri gördükten sonra fiestanın fitillerini söküp clio fitili takılmış sandım. Fitil fitildir, bu yüzden sesin pek parkedeceğine inanamamıştım. Çünkü benim aracımda zaten orjinalde böyle. Yalnız arabadaki o 2. fitil olmadan fiestada hakkaten durulmaz. Ben bugüne kadar ondan rahatsız olmamışım. Bugüne kadar farketmemiştim, fiesta resimlerine baktım, hakkaten 2. fitil yok. Sadece Fiesta ST'lerde var. Aracların üretim yerinden farkedebilir. Benim arabadan öyle yolda giderken bahsedildiği gibi takırtılar tukurtular, kapılardan sesler gelmiyor. Gayet sessiz. Daha çamurluklara izalasyonda yapmadım.

Netten bulduğum resimler ve fitil hakkaten yok.

5128e57226694a21b1c29d8.jpg

fordfiesta001.jpg

Benim arabamın resmi ve enanttakide Fiesta ST'nin resmi

pict0015xz.jpg

pict5032.jpg

fordxr4interior.jpg

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

Bu resmide şimdi telefonla çektim. Hem kapıdaki hem arabadaki fitil gözüküyor.

10052010737.jpg

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Hah işte bu resim tam oldu, demekki seninkinde varmış, iyide bu nasıl iş yahu, bu otosanın saçmalığı değil fabrikada olan birşey herhalde, neyse senelerdir tek fitille idare ettik şimdi keyfine bakarız artık naapalım ;)

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

O fitil olmassa gerçekten aşırı gürültü alır. Hem yol sesi hemde yoldan yansıyan motor sesi.

Yorum bağlantısı
Vahit Bolat

Şimdi arkadaşlar fitil uygulamasını yapan bir arkadaş,bu clio fitilinin profilden bir resmini ceker ve buraya koyarsa bizde metre usulu daha ucuza fitil alabileceğiz,yoksa 120,00 tl'den daha ucuza bulamadık.Bu arada Ayhan'da benim arabam böyle sessiz şöyle sessiz diyordu söylesene benim arabam cift fitilli diye!şaka bir yana kazasız,cezasız güle güle kullanın.

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

Evet sessiz diğerlerine göre. Azönce komşu geçiyordu fiesta ile hemen durdurdum ve fitillere baktım, onun fitilleride tek fitil. Benim arabada şans.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Bu nasıl iş, kaçtane fiestaya baktım hepsi tek fitilliydi, hakikaten çok şanslıymışsın Ayhan. Bu arada hala eve gidemedim, şantiyede tozlandı araba, garajda duruyor, test yapıcam izin alamıyoruz, hay Allah ya...

tarihinde Ali Cihangiro?lu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Guest Yal
Yalçın beyin arabası sanırım ..

bu bemim aracım :flowers: kopya almak yok :-)))

Evet sessiz diğerlerine göre. Azönce komşu geçiyordu fiesta ile hemen durdurdum ve fitillere baktım, onun fitilleride tek fitil. Benim arabada şans.

ayhan resimdeki araç benim aracım.senin resimlerinede bi baksak..

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk
bu bemim aracım :lol2: kopya almak yok :-)))

ayhan resimdeki araç benim aracım.senin resimlerinede bi baksak..

Hangi resimlere.

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

Aracımın orjinal fitillerinin resmini çektim. Şu profilde ve resimde görüldüğü gibi fitil aşağı yukarı 4 metre. Fitil kaliteli, uzama esneme yapması imkansız çünkü içinde çelik tel var çelik telin yanında arabaya takılan u şeklindeki profilin içinde u çeklinde metal var. takıldığı yeri iyi kavrıyor.

10052010756.jpg

10052010754.jpg

10052010756.jpg

10052010759.jpg

Fiorinoya baktım, ondada çift fitil var. Üstelik porfil olarak fiesta ile aynı fitil. İlla clio fitili olması gerekmiyor. Uçuz olan bulunup takılabilir. Fiorinoda olabilir.

Fiorino fitili.

10052010772.jpg

10052010774.jpg

Yorum bağlantısı
Guest Yal
Hangi resimlere.

ayhan senin aracın fiesta 2007 tdci sanırım.bende yarın bütün 2007 fiestalarda araştırma yapacağım.fort kişiye özel fitil kulanma hakkına sahip değil.eğer senin modeldeki fiestalarda bu fitillerden yoksa o zaman topluca şikayet etme hakkımız doğar.bunuda yaparız.sonuç ne olur bilemem ama bu konu uzar diye düşünüyorum..

Bu nasıl iş, kaçtane fiestaya baktım hepsi tek fitilliydi, hakikaten çok şanslıymışsın Ayhan. Bu arada hala eve gidemedim, şantiyede tozlandı araba, garajda duruyor, test yapıcam izin alamıyoruz, hay Allah ya...

valla bende görmedim.inşallah ayhan ın modelindekilerde vardır.yoksa hakkaten garip bi durum.şunu anlarım adamlar model mode değişilik yapma hakkına sahipler ama bazısına yapıp bazısına yapmamalarından şikayet hakkımız doğar.

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

Hakkınızı arayın arkadaşlar. Ülkeden ülkeye arabalar değişiklik gösterebiliyor.

Ben arabamı 2006 yılında 12. 6'sında aldım. Türkiye çapında son fiestalardan biriydi. Showroomda benim arabam ve birde tonik mavi fiesta vardı. Tonik mavide extra yağmur sensörü ve far sensörü vardı. İkiside ABS'li idi. Ben aldıktan sonra uzun süre showroomda fiesta yoktu, sipariş alıyorlardı. Daha ozaman satışta okan bey vardı, bu araba denk geldi şanslısınız demişti. O rengide daha önce hiç görmemiştim. Torpidoda ST fiestalardaki gibi maviydi. Belki seri farkı olabilir ama bende fitil işine şaşırdım. Aynı renk, modelde herhalde aynıdır, 2 tane daha fiesta biliyorum. Denk gelirsem onlarada sorarım.

pict3281.jpg

Gruplar halinde satılmak üzere gelen araçların hepsi farklı farklı ülkelerden geliyor. Hepside ufak tefekte olsa birbirinden farklı oluyor. Focus veya fiesta farketmez hepsi için geçerli.

Yorum bağlantısı
Süleyman Çetin
(düzenlendi)

Bizim arkadaşın arabasında da var ama işin ilginç tarafı ön kapılarda çift katlı fitil var, arka kapılar da ise tek katlı. :flowers:

Ayhan senin aracın 4 kapı fitili de çift katlı mı?

tarihinde S tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Hasan Tahsin Şipit

Bu fitil konusunda uygun fiyata alınabilecekse bende ilgileniyorum.. Uygun bulan olursa burada paylaşırsa sevinirim...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...