İçeriğe Yönlendir

Samsung Note4 Detaylı İnceleme(Kullanım Tecrübeleri)

Misafir

Recommended Posts

Onur Tunç Aldı

Evet ondan bahsediyorum  :) Ana ekranda da sağa kaydırdığınızda da mı türkçe haber çıkıyor? Eğer öyleyse nasıl yaptığınızı bulun lütfen  :)

Yorum bağlantısı
Onur Tunç Aldı

Evren Bey telefon açıkken hiçbir uygulama da çalışmıyorken Ram kullanımına bakıyorum 2. 77 lik ramin 2.20lik kısmı kullanılıyor ve sadece 500 mg'lık bir kullanım kalıyor kullanıcıya. Telefonda kasılma donma yok ama merak ettim sizin telefonlarda da aynı mı bu durum? Normal mi bu şekilde olması?

Yorum bağlantısı
Misafir

Evren Bey telefon açıkken hiçbir uygulama da çalışmıyorken Ram kullanımına bakıyorum 2. 77 lik ramin 2.20lik kısmı kullanılıyor ve sadece 500 mg'lık bir kullanım kalıyor kullanıcıya. Telefonda kasılma donma yok ama merak ettim sizin telefonlarda da aynı mı bu durum? Normal mi bu şekilde olması?

Su anda bende 2.56 kullaniyor. Hicbir kasilma, donma, yavaslama yok. Daha bugune kadar ram bosaltma ihttiyaci duymadim. Hatta cleanmaster gibi program ihtiyaci duymadim.

Note4'un aslinda 4gb rami olduguna dair soylentileri paylasmistim onceki sayfalarda. Android 4 surumu 3gb'tan fazla bellek gormuyor. Bugune kadar ise cikan tum Note serileri ram boyutu ile ayni ismi aldi:)) Note4 bu yuzden 4gb ramle beklendi. Soylentiye gore lolipop ile 4gb ram gorecek cihazlar.

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
Onur Tunç Aldı

Ben clean master kurdum arada da ram boşaltıyorum. Dediğiniz gibi takılma donma yok. Bütün cihazları bu şekildeyse sorun da yok. Eski yazıları okudum Ocak'ta gelir denilen lolipop hala yok maalesef..

Yorum bağlantısı
Onur Tunç Aldı

Sizdeki şarj kullanım fotolarına baktım. Benimkinde farklı bir şey gördüm. Sizce bu nedir şarzı da en çok o yemiş. Yardımcı olursanız sevinirim55292b2cf5978a577c02d949ca3e4575.jpg

Yorum bağlantısı
Misafir

Sizdeki şarj kullanım fotolarına baktım. Benimkinde farklı bir şey gördüm. Sizce bu nedir şarjı da en çok o yemiş. Yardımcı olursanız sevinirim55292b2cf5978a577c02d949ca3e4575.jpg

Ilk defa gordum. Netten arastirmak lazim.

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
Onur Tunç Aldı

O bendede var, ama öyle aman aman değil.

5529746ce2d86e2b1db3eda410eddb9c.jpg

bendeki ile sizdeki de farklı sanırım..

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Onur Tunç Aldı

Note 4'e Lolipop güncellemesi geldi haberiniz olsun  :)

Yorum bağlantısı
Özgür İncigülcan

İphone 6 ile not 4 arasında kararsız kaldım nedersiniz

Yorum bağlantısı
Onur Tunç Aldı

Note 4' sekiz çekirdek, 3 gb ram, 16 megapixel kamera iphone: iki çekirdek, 1 gb ram, 8 megapixel kamera. Fiyat olarakta note 4 den bir hayli pahalı. Kararı siz verin bu kıyaslamaya göre [emoji4] ayrıca kıyaslama sitelerinde de karşılaştırmanızı isterim. Çünkü çözünürlük gibi bir çok şeye değinmedim bile..

Yorum bağlantısı
Özgür İncigülcan

Note 4' sekiz çekirdek, 3 gb ram, 16 megapixel kamera iphone: iki çekirdek, 1 gb ram, 8 megapixel kamera. Fiyat olarakta note 4 den bir hayli pahalı. Kararı siz verin bu kıyaslamaya göre [emoji4] ayrıca kıyaslama sitelerinde de karşılaştırmanızı isterim. Çünkü çözünürlük gibi bir çok şeye değinmedim bile..

Karşılaştırma olarak sürekli 6 plus la yapılmış.Ben 3 yıldır iphone 4s kullanıyorum hani kararsz kaldm
Yorum bağlantısı
Onur Tunç Aldı

Alışkanlık meselesi birazda telefon işi ama iphone'un pazarlama stratejisi sayesinde pazarda bu kadar talep bulduğunu düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Onur Tunç Aldı

Bu kıyaslamadaki note 4 910s. CQ serisi hakkında detaylı bilgiyi Evren Beyin önceki yazdıklarından da okuyabilirsiniz

3db73205f5f0056af740ab4d652fc8c1.jpg

Yorum bağlantısı

Note 4'e Lolipop güncellemesi geldi haberiniz olsun :)

Bizdeki iki telefon da guncelleme almadi henuz. Insallah bu kadar bekledigimize deger. Bu arada orjinal protective cover kılıf aldim arkadasimin dukkanindan. Daha once hep siyah vardi. Bunun rengi degisik gelince 70tl'ye aldim ama internette 60tl'ye almak mumkun. Bir de kalin ekran koruyucu yaptirdim ama kenarlarinda ince bir serit olusuyor ve ekranin milimetrelik bir kısmi dısarda kaldi iki taraftan. Annemin Samsung E7'sine bile cok daha uyumlu ekran koruyucular. Note4'un bayan kullanicilari ise cok daha sanssiz. Iphonedaki cesitlilik mevcut degil. Kiz arkadasimin telefonu icin bugun sert kiliflarin hicbirini denetmedim. Bicak gibi keskin plastik kiliflarin metal cerceveye verdigi zarar kilifin anlamini yitirmesine neden oluyor. Yine silikon bir kilif aldik ona da.

Benim metalik kilifin fotograflari asagida.

Saygilarimla.

5aa238ac195ea27f7ca32c3cd88b93e8.jpg

96fdfa8e3b8d1cabee2b1d8c8d6dc41b.jpg

aa8ea9272e62aa04bd9e4902528d5a8e.jpg

5b51db90f9b203eddde0b4f735e18045.jpg

86a74df69710bd46556b965f8741d81b.jpg

9ac3fa29bcac6e1b2a64b2e9ad225654.jpg

584b8771c31936bc1b73e1f4d14c08b1.jpg

Yorum bağlantısı
Onur Tunç Aldı

İphone 6 ve Note 4 kıyaslaması hakkında siz ne düşünüyorsunuz Evren Bey

Yorum bağlantısı
Onur Tunç Aldı

Pek birşey farketmiyor bence. Görsel olarak düzeltilmiş biraz. Performans ve sayfa geçişleri biraz hızlandı ama öyle aman aman bi değişiklik bence yok

Yorum bağlantısı

İphone 6 ve Note 4 kıyaslaması hakkında siz ne düşünüyorsunuz Evren Bey

Aslinda Iphone daha cok aliskanlik. Ben 15 gun zor kullandim 4s zamaninda. Hatta kız arkadasimi da zor ikna ettim yillarca iphone kullandiktan sonra note4 almaya. Ancak note 4'u kullaninca gercekten iphone'un kapali dunyasinda iphone6 ile devam ettiginde note 4'te kaciracagi ve androidde yer alan bircok detayi farketti ve farketmeye devam ediyor.

Ben bu konuda tabi ki otorite degilim. Note2,3 kullanicisi olarak bu seriden sonra baska degil bir baska markayi, bir baska Samsung serisini bile dusunmem.

Iphone 6 plus'un bile ekran cozunurlugu note3 ile ayniyken ve note4'un gorsel olarak en dikkat cekici ozelligi ele alindiginda ekraniyken note3 kullanicisi olarak plus ve daha dusuk cozunurluklu ekraniyla iphone6 hic cazip gelmedi mesela. Kullanmak isteyen icin ise guzel bir telefon iphone6. Buyuk ekran isteyene ise 6 plus.

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
Mustafa Erhan

Ne yazıkki bende telefon sevdamdan vazgeçemiyorum. Hatta İos sevdamdan vazgeçemiyorum. Büyük bir değişiklik yapıp 1-2 haftalığına note 4 kullanacağım. İoscu olarak izlenimlerimi yazarım :)

Yorum bağlantısı
Onur Tunç Aldı

İki hafta sonunda sende anroidci olacaksın bence [emoji6]

Yorum bağlantısı
Mustafa Erhan

Cheeze diyorsun fotoğraf çekiyor bu sayede telefonu sallamamış oluyorsun foto net çıkıyor :)

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Note 4 alalı 1 ay oldu. Bu konunun olduğunu yeni görüyorum. Beni Note 4 almaya iten 2 önemli nedenden ilki kalemin işlevleri ikincisi ise hızlı şarj. Telefonda oyun veya video izlediğinizde her telefonda olduğu gibi pil çok hızlı bitiyor. Ancak kendi şarj aleti ile kısa zamanda %50 ye kadar dolduruyor. Aslında bu da bi aldatmaca gibi zira maharet telefonda değilmiş şarj aletindeymiş.

Kullanıcılar belki henüz keşfetmemişlerdir , telefonda hızlı not almak için kilit ekranında kalemin tuşuna basarak ekrana 2 kez tıklatmanız yeterli.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...