İçeriğe Yönlendir

Samsung Note4 Detaylı İnceleme(Kullanım Tecrübeleri)

Misafir

Recommended Posts

Selçuk Bakış
On 24.11.2017 at 12:16, Akan Belen yazdı:

[quote post="3228038" timestamp="1511424848" name="Selçuk Bakış"

Volte ayarı kısmını ben göremedim burada ama. Bu sabah yine arayan ulaşamadı bana http://uploads.tapatalk-cdn.com/20171124/a2247021fb1cca71deefdc4fa6af7b5b.jpg

Kusura bakmayın biraz geç gördüm, veri dolaşımı açık olmaması lazım, yurt dışına çıktığında kullanacağınız bir ayar, ayrıca 3g yani wcdma ve gsm ayarını aktif edip deneyebilir misiniz? LTE aktif olmasın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Akan Belen
Kusura bakmayın biraz geç gördüm, veri dolaşımı açık olmaması lazım, yurt dışına çıktığında kullanacağınız bir ayar, ayrıca 3g yani wcdma ve gsm ayarını aktif edip deneyebilir misiniz? LTE aktif olmasın.
Bakalım değiştirdim ayarları bir sürede böyle kullanayım nasıl olacak
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Akan Belen

Neredeyse 1 aydır telefonu 4g den çıkarıp 3g ile kullanıyorum ve ulaşılamadı sorunu yaşamadım. Ne alakası var diye düşünüyor insan ama şu an sorunsuz

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
23 dakika önce, Akan Belen yazdı:

Neredeyse 1 aydır telefonu 4g den çıkarıp 3g ile kullanıyorum ve ulaşılamadı sorunu yaşamadım. Ne alakası var diye düşünüyor insan ama şu an sorunsuz

ne güzel özellik oyahu :) ulaşılamadı aplikasyon olsa da yüklesek

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
1 saat önce, Akan Belen yazdı:

Alaka şöyle, 4G baz istasyonu sayısı 3g ye göre çok az ve herkes 4g bağlantı yaptığı için istasyon kaldıramıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Aydın Sert

Eveeeet. 

Telefonumu 5. kez teknik servise garanti kapsamına göndermiştim ve dün cihaz değişimi onaylandı.

Samsung Türkiye yine onaylamadı bu arada. Onay, Kore' den geldi. Baktılar ben garanti bitene kadar göndermeye devam edeceğim :D

Dün "cihaz değişiminiz onaylandı, aşağıdaki cihaz değişim formu ile birlikte V..t..n mağazasından (telefonu aldığım teknoloji marketi) alabilirsiniz." şeklinde mail geldi. Hemen formun çıktısı ve fatura ile birlikte mağazaya gittim ve evrakları alarak para iadesi işlemini gerçekleştirdiler. Note4 olmadığı için para iadesi oldu. Bugün iade almaya gideceğim.

Şimdi gelelim asıl mevzuya. 

Bu zamana kadar hep android kullandım. Şimdi Samsung' a sıcak bakmıyorum ve bunun dışında diğer android telefonlar pek cazip gelmiyor. Aklımda pon7 32GB var.

Bu konuda ne tavsiye edersiniz?

Yorum bağlantısı
Erdoğan Temur
Eveeeet. 
Telefonumu 5. kez teknik servise garanti kapsamına göndermiştim ve dün cihaz değişimi onaylandı.
Samsung Türkiye yine onaylamadı bu arada. Onay, Kore' den geldi. Baktılar ben garanti bitene kadar göndermeye devam edeceğim [emoji3]

Dün "cihaz değişiminiz onaylandı, aşağıdaki cihaz değişim formu ile birlikte V..t..n mağazasından (telefonu aldığım teknoloji marketi) alabilirsiniz." şeklinde mail geldi. Hemen formun çıktısı ve fatura ile birlikte mağazaya gittim ve evrakları alarak para iadesi işlemini gerçekleştirdiler. Note4 olmadığı için para iadesi oldu. Bugün iade almaya gideceğim.

Bu zamana kadar hep android kullandım. Şimdi Samsung' a sıcak bakmıyorum ve bunun dışında diğer android telefonlar pek cazip gelmiyor. Aklımda pon7 32GB var.
Yine şansınıza iphoneda arıza çıkarırsa değişimi kolay ve hızlı olur. Samsung gibi yokuşa sürmezler.
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
2 saat önce, Aydın Sert yazdı:

128 alın. Iphone iyidir.. 

1 yıldır kullanıyorum.. Aylarca kapatmadığım oluyor. Kapattığımda da gerektiğinden değil, ben istediğim için kapatıyorum.. Bir çoğu itiraz etse de, şunu söylerin.

Stabil, verimli, şarjı çok iyi, kamerası iyi, uygulamaları sorunsuz ve mükemmel, kibar, prestijli. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Aydın Sert
2 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

128 alın. Iphone iyidir.. 

1 yıldır kullanıyorum.. Aylarca kapatmadığım oluyor. Kapattığımda da gerektiğinden değil, ben istediğim için kapatıyorum.. Bir çoğu itiraz etse de, şunu söylerin.

Stabil, verimli, şarjı çok iyi, kamerası iyi, uygulamaları sorunsuz ve mükemmel, kibar, prestijli. 

Mehmet abi, kullanıcılarına da sordum, seninle aynı görüşteler. Artı ikinci el ve servis hizmetleri de çok çok iyi. Bizim arkadaşın 6' sı vardı, garantinin bitmesine 1 gün kala şebeke sorunu ile karşılaştı ve servis sorgusuz sualsiz değişim yaptı. Ben değişim için neredeyse 6 ayda 5 kere servise gönderdim. Şaka gibi.

Şuan aklıma iki model yerleşti gibi.

Bütçem dahilinde ya 7 Plus 128GB olacak ya da 8 64GB.

Kafamı en çok kurcalayan hafıza durumu. Buna ek olarak 7 nin kamerası daha iyi ama A10 çip. 8 in hafıza daha iyi ve A11 çip. 7 daha büyük. Kafamda deli sorular :unsure2:

Çok kararsızım...

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Üzülerek söylüyorum ki Apple artık eskisi gibi sorgusuz sualsiz değişim yapmıyor, ama yine diğer firmalara göre çok fazla değişim yapıyorlar. Hiç bir arıza olmadığı halde değişim yapılması amacıyla servise gönderilen cihazlar bu duruma sebep oldu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Telefon olarak 7 ve 8 in pek bi farkı yok.. 

iphone'lar uzun ömürlü telefon.. Bu yıl 5'lerden desteğini çekiyor yada çekti. Bir yıl daha fazla hizmet alabilmek için 8 alırdım ben olsam. 

Ha o kadar uzun kullanmam ben diyorsan 7 al geç.. 7 ve 8 kullananlar 8 için çok farklı şeyler söyleyemiyor.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
21 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

iphone'lar uzun ömürlü telefon.. Bu yıl 5'lerden desteğini çekiyor yada çekti. Bir yıl daha fazla hizmet alabilmek için 8 alırdım ben olsam. 

Ha o kadar uzun kullanmam ben diyorsan 7 al geç.. 7 ve 8 kullananlar 8 için çok farklı şeyler söyleyemiyor.. 

Benim bildiğim görünümde arka kapak haricinde hiç bir farkları yok, teknik olarak işlemcide iyileştirme kamerada güncelleme var, başka bir değişiklik yok.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Aydın Sert
31 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Benim de düşüncem güncel seri almak abi.

7 dakika önce, Selçuk Bakış yazdı:

Benim bildiğim görünümde arka kapak haricinde hiç bir farkları yok, teknik olarak işlemcide iyileştirme kamerada güncelleme var, başka bir değişiklik yok.

Evet arka kapak 8 de cam. Ne yazık ki üzülerek söylüyorum, cam kapak görünümü olumsuz etkilemiş. İnanılmaz derecede iz kalıyor ve görünüm flu gibi sanki. Yani 7 nin Simsiyah olanı gibi gözükmüyor. Buna karşın yeni gold rengi çok güzel.

Diğer bariz fark ise kamera. 7 de çift kamera var ve daha başarılı foto çekiyor. Bu demek değil ki 8 in kamerası kötü. O da çok iyi.

Sanırım işletim sistemi ve güncellikten dolayı 8 daha yakın. Ama ben siyah istiyordum o da dediğim gibi çok şık durmuyor. Gold alsam mı ki?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
22 dakika önce, Aydın Sert yazdı:

Sanırım işletim sistemi ve güncellikten dolayı 8 daha yakın. Ama ben siyah istiyordum o da dediğim gibi çok şık durmuyor. Gold alsam mı ki?

Ne alırsan al kılıfla kullanırsın bence :)

Bu sebeple kapağa renge pek takılma.. 

7 Plus ve 8 kıyaslarsan evet işin zorlaşır.. :)

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Rıdvan Ergün
(düzenlendi)
On 30.12.2017 at 14:15, Çağlar Bayur yazdı:

ne güzel özellik oyahu :) ulaşılamadı aplikasyon olsa da yüklesek

Turkcell’in böyle bir uygulaması var. Adı upcall. Aktive ettiğiniz zaman telefonunuz açıkken bile arayana aradığınız kişiye ulaşılamıyor diyor ve size anlık bildirim gönderiyor. Aynı zamanda “Kim Arıyır, Cia” vb programlar gibi bilinmeyen numaraları da veriyor. Turkcell kullananlara avsiye ederim. 

tarihinde Rıdvan Ergün tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Aydın Sert

Geçen hafta İphone 8 64GB olan modelini aldım.

Telefonu 1 haftadır kullanıyorum. Uzun yıllar android işletim sistemine sahip telefonlar kullanmama rağmen ios işletim sistemi hiç zor olmadı. Şu an bir elime android diğer elime ios verseler ikisini de aynı anda kullanabilirim.

Telefon ile ilgili izlenimlerime gelecek olursak; 

Çalışma prensibi olarak gerçekten iyi, hızı ve stabilitesini çok beğendim.

Şarjı şimdilik 1,5 gün kadar gidiyor. Gün boyu aklıma geldikçe kurcalamama rağmen.

Bazı özellikler hariç android telefonda yaptığım çoğu şeyi ihtiyaçlarım doğrultusunda gerçekleştirebiliyorum.

Yine telefonun kendine has özelliklerini çok sevdim. Çok ince ve güzel düşünülmüş şeyler var.

Siriye bayıldım. Çoğu şeyi onunla hallediyorum. 

Fiyat politikası ve marka şakşakcılığı yüzünden bu telefona hep mesafeli durdum. Fakat android ile istediğim performansı alamadığım için, dilim yansa da ios u denemek istedim ve pişman değilim.

Çok büyük konuşmamakla birlikte sanırım bir daha android almam.

Bu telefonu tavsiye eder miyim? Kesinlikle. (Bu arada marka takıntım yoktur. Objektif olarak görüşlerimi bildirmeye çalıştım)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Hüseyin Arık

Selamlar. Son bir haftadir telefonumu normal kullanirken ilk once sebeke kayboluyor daha sonra sebeke olana kadar telefon abartisiz 10 kere reset atiyor. Reset atarken bazen hic pin sormadan direkt aciliyor bazende pin kodunu 4 -5 kere girmeme ragmen surekli ayni ekran geliyor.

Telefon sarjda ya da powerbank e bagliyken sorun minimuma dusuyor. Bazen telefonun 3-4 saat acilmadigi oluyor.

2 aylik batarya takili sarj yuzde 90larda iken telefonun reset atmasiyla 0 a kadar dusuyor. Sarj kabul etmiyor bu seferde pc ile vs sarj edip telefon aciliyor.

Telefon omrunu tuketmeye basladi farkindayim ama telefonculara sorunu sordugumda kronik sorun anakart degisecek 250 tl fiyati diye cevap veriyorlar.

Telefonu cogu zaman hic sikintisiz kullaniyorum bazende bu tarz hatalar veriyor kullanamiyorum. Sizce sorun nedir ? Anakart mi degismeli ?

Not: Ekranda bu simge ciktiktan sonra reset atmaya basliyor.93c01d080fd0d57765ee1e8106cb50e5.jpg

Yorum bağlantısı
Hüseyin Arık
pil değişip denediniz mi?
Ilk pilini attim abi. Simdi ustundeki iki aylik orijinal pil
Yorum bağlantısı
Hüseyin Arık
demek ki emekliliğini istemiş artık
Durum oyle gorunuyor. Tesekkurler abi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...