İçeriğe Yönlendir

Samsung Note4 Detaylı İnceleme(Kullanım Tecrübeleri)

Misafir

Recommended Posts

(düzenlendi)

Bizdeki iki telefon da guncelleme almadi henuz. Insallah bu kadar bekledigimize deger. Bu arada orjinal protective cover kılıf aldim arkadasimin dukkanindan. Daha once hep siyah vardi. Bunun rengi degisik gelince 70tl'ye aldim ama internette 60tl'ye almak mumkun. Bir de kalin ekran koruyucu yaptirdim ama kenarlarinda ince bir serit olusuyor ve ekranin milimetrelik bir kısmi dısarda kaldi iki taraftan. Annemin Samsung E7'sine bile cok daha uyumlu ekran koruyucular. Note4'un bayan kullanicilari ise cok daha sanssiz. Iphonedaki cesitlilik mevcut degil. Kiz arkadasimin telefonu icin bugun sert kiliflarin hicbirini denetmedim. Bicak gibi keskin plastik kiliflarin metal cerceveye verdigi zarar kilifin anlamini yitirmesine neden oluyor. Yine silikon bir kilif aldik ona da.

Benim metalik kilifin fotograflari asagida.

Saygilarimla.

Abi güncellemeyi bilgisayara kies i kurup sorgulatmayı denedin mi?Samsung tablette başımıza geldi daha önce.Telefondan güncelleme görmedi ancak kies ile sorgulatınca yeni sürümü buldu.

tarihinde Çağlar Aymelek tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

Abi güncellemeyi bilgisayara kies i kurup sorgulatmayı denedin mi?Samsung tablette başımıza geldi daha önce.Telefondan güncelleme görmedi ancak kies ile sorgulatınca yeni sürümü buldu.

Evet sorgulattim ancak yeni surum olarak telefondaki surumu verdi. Belki simdi sorgulatsam gelmis olabilir.

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
Özgür İncigülcan

Güncellemenin N910CQ modellere geldiğini fakat N910H modellerine gelmediğini gördüm okudum kontrol edin isterseniz?

Yorum bağlantısı

05c936aeb1bfca5e31e39d22ad92903d.jpg

Dün gece bakmıştım yoktu hala ;)

Evren abiyle ben kaldım sadece sanırım güncelleme gelmeyen [emoji1]

Bu arada güncelleme de neler var dikkat çeken?

Yorum bağlantısı
Onur Tunç Aldı

05c936aeb1bfca5e31e39d22ad92903d.jpg

Çok bir şey yok. Görsellik olarak kibarlaştırılmış. Akıcılık çok farketmiyor. Ben pek fark göremedim. İlla gelsin diye beklenecek bir değişiklik yok..
Yorum bağlantısı

Ben Rusya'nın güncellemesini aldım abi :blush:  O taraflara bakmak lazım :D

Yorum bağlantısı
Onur Tunç Aldı

Ben Rusya'nın güncellemesini aldım abi :blush: O taraflara bakmak lazım :D

Siz ne düşünüyorsunuz ben pek fark göremedim
Yorum bağlantısı

Siz ne düşünüyorsunuz ben pek fark göremedim

Ben note 3 te kullanıyorum lolipopu.Önceki sürümde bazı programlarda zaman zaman donma oluyordu ancak lolipopta bunu hiç yaşamadım.Rehber konusu birazda olsa düzelmiş.Bence işi bozan samsung un kendi arayüzü.

Yorum bağlantısı
Mustafa Erhan

Arkadaşlar deneyimim sürüyor. Hem Vatandaki iznenimlerim hem kullanım deneyimlerim beni yanıltmadı. Note 4 le beraber büyük bir eşik atlamış bence Samsung. Yazılım sorunsuz. Kasa olayı süper ve sağlam. Kalem olayına hiç birviey demiyorum zaten. Boyama kitabı oluyor telefon bir anda. Ekran kalitesi ve renklerini beğendim.

İlk gün biraz yadırgamıştım ama bu durum telefonu kişiselleştirdikçe azalıyor. Bakalım ilerleyen günlerde neler olacak? Applelardan sonra kolay kolay beğenmem ben normalde ama bu iyi gibi belki alırım arkadaştan temelli. İyi günler dilerim :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Onur Tunç Aldı

Dediğin gibi ilk günler alışmak zor geliyor ama kişiselleştirdikçe her şey elinizin altında oluyor. Gün geçtikçe daha iyi anlayacaksınız bunu...

Yorum bağlantısı
Tuluhan Şıpka

Arkadaşlar Note 4 ü Turkcell üzerinden aldıysanız güncellemeyi cihaz almıyor. Turkcell e sorduğunuzda herkes farklı cevap veriyor. Bir kısmı servise getirin bir kısmı bir süre sonra alıcak deyip başınızdan savma moduna gidiyolar. Fakat bunu çözmenin bir yönetmi var. Aşağıda nasıl yapılacağını anlatan linki size gönderiyoum fakat biraz dikkatli olunması önemli özellikle güncellemeler sırasında bir kopma telin çöp haline gelmesini sağlayabilir. Ben bu işlemle 5.01 sürümüne ulaştım. Hızlı gerçekten fakat biraz şarjını fazla hızlı götürüyor. Link:

http://forum.shiftdelete.net/samsung/409855-turkcell-den-alinma-samsung-galaxy-note-4-cihazlara-lollipop-kurulumu.html

kolay gelsin

Yorum bağlantısı
Özgür İncigülcan

Arkadaşlar Note 4 ü Turkcell üzerinden aldıysanız güncellemeyi cihaz almıyor. Turkcell e sorduğunuzda herkes farklı cevap veriyor. Bir kısmı servise getirin bir kısmı bir süre sonra alıcak deyip başınızdan savma moduna gidiyolar. Fakat bunu çözmenin bir yönetmi var. Aşağıda nasıl yapılacağını anlatan linki size gönderiyoum fakat biraz dikkatli olunması önemli özellikle güncellemeler sırasında bir kopma telin çöp haline gelmesini sağlayabilir. Ben bu işlemle 5.01 sürümüne ulaştım. Hızlı gerçekten fakat biraz şarjını fazla hızlı götürüyor. Link:

http://forum.shiftdelete.net/samsung/409855-turkcell-den-alinma-samsung-galaxy-note-4-cihazlara-lollipop-kurulumu.html

kolay gelsin

Merhaba şarjın çok daha dayanıklı olması gerek çünkü 64 bit için yapılan güncelleme heryerde Android 5.0 yüzde 25 batarya iyileştirmesi olacagını daha çok dayanacagını yazıyor

kolay gelsin

Merhaba şarjın çok daha dayanıklı olması gerek çünkü 64 bit için yapılan güncelleme heryerde Android 5.0 yüzde 25 batarya iyileştirmesi olacagını daha çok dayanacagını yazıyor
Yorum bağlantısı
Tuluhan Şıpka

Telefon rootlu olsa batarya kalibrasyonu yapılabilir ama o da ayrı bir risk...

Valla dediğin gibi artması lazımken ben çok hızlı şarj yediğini düşünüyorum. Kurulumda cache leri falanda temizlediğim halde...

Birde şöyle bir uygulama var

*#0228#

pilin kayıt dosyasını yeniliyor sanırım

Yorum bağlantısı
Onur Tunç Aldı

Ben de Tuluhan Bey ile aynı düşüncedeyim. Şarjı daha az dayanıyor. Bence %25 daha da azaldı

Yorum bağlantısı
Onur Tunç Aldı

Lolipop güncellemesinden sonra güç tüketimi böyle görünüyor. Önceden yüzlük değer üzerinden gösterilirdi. Bunda az gibi görünüyor ama şarj daha az dayanıyor. 797da438cdf5a4caf23d8749870fda7c.jpg

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Genelde her yeni ana guncellemede pil tuketiminin daha az olacagi konusunda kullanicilar heveslendirilir. Ilk yuklemede husran yasanilir. Bundan sonra her yamada pil tuketimi birer kademe iyilestirilir ama hicbir zaman bir onceki versiyondaki basarima ulasamaz. Telefon degisince pil kapasitesine gore ayni devinim surer gider....

Bu arada bize hala guncelleme gelmedi:) Hakan sen de var mi guncelleme?

Saygilarimla.

tarihinde Evren İskent tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Onur Tunç Aldı

Genelde her yeni ana guncellemede pil tuketiminin daha az olacagi konusunda kullanicilar heveslendirilir. Ilk yuklemede husran yasanilir. Bundan sonra her yamada pil tuketimi birer kademe iyilestirilir ama hicbir zaman bir onceki versiyondaki basarima ulasamaz. Telefon degisince pil kapasitesine gore ayni devinim surer gider....

Saygilarimla.

Bence eski sürüm daha iyi. Sırf bu şarj tüketimi için yeni sürümden memnun değilim

Yorum bağlantısı

Saygilarimla.

Abi gelmedi bana da.

Turkcell e mail attım,

caefbbc0fb1128111c9a0b0965a6841f.jpg

Cevap bu.

Bi kaç mesaj önce de yazılmıştı,Turkcell den alınan cihazla ilgili bişi ama,ben bekliyicem :)

Yorum bağlantısı

Bizim hatunun telefonu vatandan alinma ama yok dedi bana. Gerci 1 hafta oldu en son kontrol edeli. Gelmistir.

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı

Şarj olayına gelirsek, Görüntülü görüşme yapmıyor iseniz, ayarlardan kapatın, cok ciddi fark ediyor ozaman şarj süresi.

Benim telefon elimden düşmez, önceden aksam 8 9a kadar giden şarj,Görüntülü görüşmeyi kapadiktan sonra, gece 1de dahii şarj %15 lerde oluyor.

Yorum bağlantısı
Onur Tunç Aldı

Tam olarak nerede bu görüntülü görüşme? skype falan dahil değil buna değil mi

Yorum bağlantısı

Tam olarak nerede bu görüntülü görüşme? skype falan dahil değil buna değil mi

Ayarlar

Diğer ağlar

Mobil ağlar

Şebeke modu

Yalnızca gsm.

Hepsi bukadar.

fe202e4b5da42e397b88df54642b7931.jpg

Yorum bağlantısı
Tuluhan Şıpka

3G yi kapatmış olursunuz öyle.. sadece Edge olarak bağlanabilir bilginize...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...