İçeriğe Yönlendir

Samsung Note4 Detaylı İnceleme(Kullanım Tecrübeleri)

Misafir

Recommended Posts

Onur Tunç Aldı

3G yi kapatmış olursunuz öyle.. sadece Edge olarak bağlanabilir bilginize...

İnternete rahatlıkla giriyor yine. Kapatmanın dezavantajı ne olur ona göre kapatayım veya açayım..

Yorum bağlantısı
Tuluhan Şıpka

Yukarıda wifi dışında iken bağlanttı hızınız ne olarak görünüyor? H+,3G veya E seçeneklerinden hangisi var 

Yorum bağlantısı
Onur Tunç Aldı

Bi önceki sorum saçma oldu [emoji4] haklısınız internet hızı oldukça düşüyor

H+ var simdi hepsini açınca böyle oluyor 3g işaretini şimdiye kadar görmedim sanırım

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Ayarlar

Diğer ağlar

Mobil ağlar

Şebeke modu

Yalnızca gsm.

Hepsi bukadar.

fe202e4b5da42e397b88df54642b7931.jpg

Hakancim internet baglantini sinirlamissin sen:) Sirkette wireless kullaniyorsan problem olmaz ama disarda goruntulu mail almaz, internet baglanti hizi duser bu sekilde. Yaklasimin guzeldi ama Note4 gibi internet fatihi uber:) telefonun resmen genleriyle oynamissin:)

Saygilarimla.

Hakancim internet baglantini sinirlamissin sen:) Sirkette wireless kullaniyorsan problem olmaz ama disarda goruntulu mail almaz, internet baglanti hizi duser bu sekilde. Yaklasimin guzeldi ama Note4 gibi internet fatihi uber:) telefonun resmen genleriyle oynamissin:)

Saygilarimla.

Bu arada bir program vardi sanirim. Wirelesse bagliyken sebekeyi gsm'e ayarlayip, wireless baglantisi koptugunda internet erisimi icin otomatik olarak hspa baglantiya gecen. Kullanici kendine gore bircok ayar yababiliyordu ama su an ismini hatirlayamadim. Arayan da cok zor bulmustu:)

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı

Saygilarimla.

Bu arada bir program vardi sanirim. Wirelesse bagliyken sebekeyi gsm'e ayarlayip, wireless baglantisi koptugunda internet erisimi icin otomatik olarak hspa baglantiya gecen. Kullanici kendine gore bircok ayar yababiliyordu ama su an ismini hatirlayamadim. Arayan da cok zor bulmustu:)

Saygilarimla.

Sadece evde var Wireless.

bu telefonda internet hızını pek düştü olarak görmüyorum ki [emoji1]

Görüntülü mailleri rahatlıkla alabiliyorum,

Eee hatta turkcell :) şarj benim için önemli, yarın Full açık deniyeyim, kısıtlamayı kaldırıp, şarj süresini yazarım (aradaki farkı )

Yorum bağlantısı
Onur Tunç Aldı
(düzenlendi)

Güncellemeden sonra kilit ayarlarında kilitsiz kullanım pasif görünüyor. Ben telefonu kilitli kullanmak istemiyorum. Resmen saçmalamışlar bu ayarı kaldırarak. Gerçi güvenlik kısmında istediniz bölgeleri güvenli seçerek oralarda kilidi pasif ediyor ama maalesef hızlı değil telefonu açar açmaz devreye girmiyor gps aramasını mı bekleyecez açılsın diye. Birde cebinizde ve elinizde iken isterseniz kitlenmiyor. Ama bu ayar da her zaman düzgün çalışmıyor. En basit yöntemi telefonun da kilit istemeyen hiçbiri deyip rahat rahat kullanıyordu. Bunu kaldırmalarındaki amaç ne merak ediyorum

a0e4cce175a57717234c40e549170bca.jpg

fee38dff4f285a3b803ff84b132a476c.jpg

tarihinde Onur Tunç Aldı tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

Güncellemeden sonra kilit ayarlarında kilitsiz kullanım pasif görünüyor. Ben telefonu kilitli kullanmak istemiyorum. Resmen saçmalamışlar bu ayarı kaldırarak. Gerçi güvenlik kısmında istediniz bölgeleri güvenli seçerek oralarda kilidi pasif ediyor ama maalesef hızlı değil telefonu açar açmaz devreye girmiyor gps aramasını mı bekleyecez açılsın diye. Birde cebinizde ve elinizde iken isterseniz kitlenmiyor. Ama bu ayar da her zaman düzgün çalışmıyor. En basit yöntemi telefonun da kilit istemeyen hiçbiri deyip rahat rahat kullanıyordu. Bunu kaldırmalarındaki amaç ne merak ediyorum

a0e4cce175a57717234c40e549170bca.jpg

fee38dff4f285a3b803ff84b132a476c.jpg

Kötü olmuş. Kilit ben de hic kullanmam. Bir bug vardir diye tahmin etmek istiyorum.

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
Onur Tunç Aldı
(düzenlendi)

Güvenlik ayarlarından belki değiştirmem gereken bir şeyler vardır diye telefonun kurcalamadıgım kısmı kalmadı yok hiç bir şekilde açılmıyor. Ama ilk fotoda da göründüğü gibi o yazının pasifte olsa görünmesi kaldırılmadıgı ama bazı güvenlik ayarlarının değiştirilmesi gerektiğini düşündürüyor. Size de bir an evvel gelseydi keşke böyle yardım edecek kimse de bulamıyorum [emoji3]

tarihinde Onur Tunç Aldı tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Onur Tunç Aldı

Kötü olmuş. Kilit ben de hic kullanmam. Bir bug vardir diye tahmin etmek istiyorum.

Saygilarimla.

Güvenlik sertifikalarından kaynaklanıyor sanırım nette araştırdıgım kadarıyla sertifikaları kaldırınca düzeliyormuş bunları kaldırmak sıkıntı yarar mı tam olarak ne işe yarıyor
Yorum bağlantısı

Güvenlik sertifikalarından kaynaklanıyor sanırım nette araştırdıgım kadarıyla sertifikaları kaldırınca düzeliyormuş bunları kaldırmak sıkıntı yarar mı tam olarak ne işe yarıyor

Boyle bir sey varda muhtemelen telefonun basta guvenligine iliskin bilgilendirmeler yapiyor, bunlarin kabulu sirasinda devre disi kaliyor. Saniyorum ki, su haliyle kullandigimizdan farkli bir durum degil sertifikayi reddetmek. Kisisel bilgilerin 3. Kisilerin eline gecmesine engel uyarilarla iliskili bir koruma olabilir.

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
Onur Tunç Aldı

Boyle bir sey varda muhtemelen telefonun basta guvenligine iliskin bilgilendirmeler yapiyor, bunlarin kabulu sirasinda devre disi kaliyor. Saniyorum ki, su haliyle kullandigimizdan farkli bir durum degil sertifikayi reddetmek. Kisisel bilgilerin 3. Kisilerin eline gecmesine engel uyarilarla iliskili bir koruma olabilir.

Saygilarimla.

Kilitli kullanmaya devam edelim bakalım. Sizlere de gelince belki bir şekilde çözümü bulur bizimle de paylaşırsınız . Teşekkürler

487e264c4e4519025d07beea3ea8b7ac.jpg

Tübitak falan da var. 100den fazla güvenlik sertifikası var

Yorum bağlantısı
Tuluhan Şıpka

Benimkinde böyle bir sorun ve aktif eskisi gibi...kurarken cache leri wipe yaptınmı...yada sana tavsiyem bilgilerini backup alıp baştan kur

Yorum bağlantısı
Onur Tunç Aldı

Nasıl yaparım dediğiniz gibi yardımcı olabilir misiniz

Yorum bağlantısı
Tuluhan Şıpka

Ses Açma + Home + Power tuşlarına aynı anda basarak cihazınızı açın, Samsung Galaxy Note 4 yazısı geldiğinde elinizi sadece power tuşundan çekin. Açılan menüde sırasıyla Wipe Data/Factory reset , ardından Wipe Cache işlemini yapın. Daha sonra reboot system diyerek cihazınızın açılmasını bekleyin. ( Ses açma kapama tuşları yukarı/aşağı hareket ettirip power tuşu ile onaylıyorsunuz.)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Özgür İncigülcan

Sonunda Note 4 aldım ilk olarak cihaz kaliteli gerçekten bazı sorularım olacak,

Ykarıdan aşagı indirdiğimizde S finder Quick Connect nedir?

Birde %100 oyun gibi uygulamaları silme şansımız yokmu?

Yorum bağlantısı
Oktay Zerman

Sonunda Note 4 aldım ilk olarak cihaz kaliteli gerçekten bazı sorularım olacak,

Ykarıdan aşagı indirdiğimizde S finder Quick Connect nedir?

Birde %100 oyun gibi uygulamaları silme şansımız yokmu?

Yeni telefonunuz hayırlı olsun öncelikle...

S finder : telefonunuz daki kayıtlar içinde arama yapmanız için rehber fotoğraf vs vs

Quick connect : ses ve görüntü aktarımı için çabuk bağlantı sağlar

%100 oyun gibi istemediğiniz uygulamalar kaldırılamıyor ama uygulama ayarlarından uygulamayı durdur derseniz daha da görmezsiniz o uygulamayı [emoji6]

Yorum bağlantısı
Özgür İncigülcan

S finder : telefonunuz daki kayıtlar içinde arama yapmanız için rehber fotoğraf vs vs

%100 oyun gibi istemediğiniz uygulamalar kaldırılamıyor ama uygulama ayarlarından uygulamayı durdur derseniz daha da görmezsiniz o uygulamayı [emoji6]

Çok teşekkürler kurcalarken bende öyle yaptım peki güncelleme indi ama ben yüklemedim yorumlar pek iyi değil:) Bu güncelleme indiğine göre nerede hani sileyim hafızada yer etmesin.

Ayrıca kitapçıkta telefonu şarja takın yazıyor ama kaç saat belli değil? Bunun hakkında bilgisi olan varmı?

Yorum bağlantısı
Tuluhan Şıpka

Durdur dan çok devre dışı bırak yaparsan silmiş gibi olur

Yorum bağlantısı

Aaaa bunu unutmuşum :)

Fark %10 bu arada artık kısıtlamayı kaldırdım, Full açık ;)

%10 için değmez sanırım

Yorum bağlantısı
Onur Tunç Aldı

Aaaa bunu unutmuşum :)

Fark %10 bu arada artık kısıtlamayı kaldırdım, Full açık ;)

%10 için değmez sanırım

Fazla değilmiş. Benim dün şarj çok gitmiş. Onun neden kaynaklandığını bulamadım. Nova launcher indirdim arayüz çok akıcı ve güzel oldu. Telefona hava kattı resmen ama o nu sebep oldu bilmiyorum. Sabah yüzde doksanlarda olan şarj bu sabah 60 tı
Yorum bağlantısı

Fazla değilmiş. Benim dün şarj çok gitmiş. Onun neden kaynaklandığını bulamadım. Nova launcher indirdim arayüz çok akıcı ve güzel oldu. Telefona hava kattı resmen ama o nu sebep oldu bilmiyorum. Sabah yüzde doksanlarda olan şarj bu sabah 60 tı

Pil tuketiminde en fazla tuketim nerde olmus bakmakta fayda var. Zaman zaman note serisi hafiza karti ile kullanimda kisir bir donguye girip, surekki sekilde hafiza kartindaki dosyalarla telefon hafizasindaki dosyalari eslestirmeye calisiyor telefon hem normalden biraz daha sicak oluyor hem de sarji hizli gidiyor. Buyuk boyutlu pdf dosyalarindan bu sorun yasandigina dair iddialar var. Ben de bunlari silerek donguden kurtardim. Ya da hafiza kartini ayarlardan devre disi birakmak da bir yontem.

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
Onur Tunç Aldı

Hafıza kartını iptal edeyim o zaman bakalım düzelecek mi?

Yorum bağlantısı
Onur Tunç Aldı

Bu aksam yine full şarj yapıp sabah durum ne bakayım. Yine anormal bir şekilde şarj gitmişse dediğiniz gibi hafıza kartını devre dışı bırakmayı deneyeceğim. Bir ihtimal bu olabilir. Son günlerde nova launcher ı kurdum belki ondan da kaynaklanıyor olabilir diye düşünüyorum.

Son olarak avast kurdum. Siz de kurdunuz mu? gerekli mi bu tür programlar yoksa sadece gönül rahatlatma mı?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...