İçeriğe Yönlendir

Samsung Note4 Detaylı İnceleme(Kullanım Tecrübeleri)

Misafir

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek
Bir saat önce, Nuri Güngör yazdı:

Merhabalar az önce telefon oğlumun elindeydi sonra getirdi baktım güncelleme var neyse guncelleme denetleme bitti en son telefonunuzun işletim sistemi yetkisiz bir yolla değiştirildi diye uyarı verdi telefon türkiye'den alınma root vs hiçbir şey yok neden kaynaklı olabilir bu ve nasıl düzeltilebilir 

Güncelleme kendi sitesi dışında bir yerden inmiş olabilir mi.. 

Yorum bağlantısı
Nuri Güngör
2 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Güncelleme kendi sitesi dışında bir yerden inmiş olabilir mi.. 

Bilmiyorum ki abi oğlanın elindeydi getirdiğinde güncelleme başlamıştı video izlerken falan biryerden geldi de tikladiysa olabilir 

Yorum bağlantısı
Nuri Güngör

Güncelleme safhalarının hepsi tamamlandı abi olmazsa pztesi servise götüreyim de onlar baksın bankalara falan giriyoruz sıkıntı olmasın 

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Faturanız yanınızda olsun, sıfırdan yazılım atılacak anladığım kadarıyla.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Aydın Sert

Hafta sonu güncelleme bana da geldi. Henüz yüklemedim. Pil optimizasyonu vs vs gibi iyileştirmeler mevcut diyordu güncelleme içeriğinde.

Daha önce de konuşuldu forumda. Özellikle Smsng firmasının güncellemeleri telefon özelliklerini eskitmeye yönelik diye eleştiri yapmıştık. Ne alaka diyeceksiniz?

Firma piyasadaki modelin bir üst versiyonunu çıkardıkça önceki modele güncelleştirme gönderiyor fakat bu telefonun performansını iyileştirmekten ziyade olumsuz yönde etkiliyor. Zaten ben, güncellemeyle yeni gelen özelliklerin dışında iyileştirme adı altında gelen güncellemenin bir faydasını görmedim.

Bir nevi planlı eskitme. 

Sonuç: SATIŞ POLİTİKASI !;)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Nuri Güngör

Servise götürdüm baktılar birsey yok ama gene de güncelleme yapalım dediler 1 saat sonra geri aldım bu arada birkaç mesaj üstte yazılmıştı batarya durumunu da söyledim ölcelim düşük çıkarsa değiştirelim dediler bataryayı da degistirmisler

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

Benim cihazda sebeke probleminden dolayı sıfırlamıslardı ekran falan hersey su an aynı sorun var  bide ustune ekranın belli bi kısmında sıkıntı var ama garanti bitti cihaz yapılalı 3 ay oldu olmadı

Yorum bağlantısı
  • 7 ay sonra...
Akan Belen

2 sene önce aldığım not 4 son birkaç aydır çekememeye başladı.Nornalde hat var gibi görünüyor ben arama yapabiliyorum ama karşı taraf arayınca kapalı gibi. Sonra bana mesaj geliyor sizi aradı ulaşılamadı diye.mesaj gelmese farkına bile varamayacağım bu durumun. Aç kapa yapınca düzeliyor bu durum. Neden böyle yapıyor anlamadım gitti.

Yorum bağlantısı
Akan Belen
Başka bir sim kartla dene Akan
Anı bu sim kart yeni. Geçenlerde bir anda kart çalışmayaya başladı birkaç ay önce yenisini çıkarttım. İlk dönemlerde bir sıkıntı yoktu ama şimdi zırt pırt bu sorunu yaşıyorum. Acaba yine kart mı değiştirsem
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Böyle bir sorunda ilk önce simden şüpheleniliyor.
Evde başka sim varsa deneyiver.

Yorum bağlantısı
Akan Belen
Böyle bir sorunda ilk önce simden şüpheleniliyor.
Evde başka sim varsa deneyiver.
Ama işte herzaman olmuyor ki. Taktım çalıştı demek imkansız yani. Yine 3_5 verip yeni kart çıkarıp deneyeceğim sorun devam ederse telefonda sıkıntı var demektir artık. Not 4 de şebeke sorunları olduğu için telefona yönlendim karttan çok
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Hattınız Vodafone mu? Birde 4.5G açık ise 3G ye alıp deneyebilir misiniz?

Yorum bağlantısı
Akan Belen
Turkcell. Evet 4.5 g açık benim. Bir süre 3g ile mi kullansam acaba
Yorum bağlantısı
Aydın Sert
15 saat önce, Akan Belen yazdı:

2 sene önce aldığım not 4 son birkaç aydır çekememeye başladı.Nornalde hat var gibi görünüyor ben arama yapabiliyorum ama karşı taraf arayınca kapalı gibi. Sonra bana mesaj geliyor sizi aradı ulaşılamadı diye.mesaj gelmese farkına bile varamayacağım bu durumun. Aç kapa yapınca düzeliyor bu durum. Neden böyle yapıyor anlamadım gitti.

Akın Bey, aynı sıkıntıyı yaklaşık 2 aydır yaşıyorum. Bu süreç içerisinde ben de kartımı yeniledim fakat sonuç değişmedi.

Bunun üzerinde telefonumu servise gönderdim ve ana kart değişerek geri gönderildi. Sorun devam etti.

İkinci kez servise gönderdim. Bu kez şebeke anteni değişti ve sorun yine devam etti.

Üçüncü kez servise gönderdim. Kasa değişti ve geçen hafta Cuma günü aldım. 1 hafta da iki kez tekrarladı. Ayrıca "geri" tuşu da hassasiyetini yitirdi.

Telefonun değişmedik yeri kalmadı.

Bir daha kayıt açtırdım ve değişim talep ettim, bakalım ne olacak.

Size tavsiyem garantisi devam ediyorsa vakit kaybetmeden servise gönderin.

1 dakika önce, Akan Belen yazdı:
29 dakika önce, Selçuk Bakış yazdı:

Onu da denedim. Sonuç değişmeyecek:i-ih:

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Maalesef benim garantim bitti 3 ay kadar önce. Sürekli de yapmıyor garip bir durum. Telefondan kaynaklı olsa sürekli yapar diye geliyor aklıma. Ama bu kafasına göre takılıyor resmen.
Yorum bağlantısı
Aydın Sert
10 dakika önce, Akan Belen yazdı:
12 dakika önce, Aydın Sert yazdı:

Maalesef benim garantim bitti 3 ay kadar önce. Sürekli de yapmıyor garip bir durum. Telefondan kaynaklı olsa sürekli yapar diye geliyor aklıma. Ama bu kafasına göre takılıyor resmen.

Sorunumuz aynı. Benimki de arada yapıyor. 3 kere servise gitmesine rağmen henüz bir çözüm bulunabilmiş değil.

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Sorunumuz aynı. Benimki de arada yapıyor. 3 kere servise gitmesine rağmen henüz bir çözüm bulunabilmiş değil.
Dizin değişime gider artık 3 defa gittiği için. Benim yapacak birşeyin yok artık boylr devam edeceğim mecburen
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
39 dakika önce, Akan Belen yazdı:
Bir saat önce, Selçuk Bakış yazdı:

3G de kullanın ayrıca mobil ağlarda volte arama ayarı ve açık ise onu kapatıp deneyebilirsiniz.

40 dakika önce, Aydın Sert yazdı:

Akın Bey, aynı sıkıntıyı yaklaşık 2 aydır yaşıyorum. Bu süreç içerisinde ben de kartımı yeniledim fakat sonuç değişmedi.

Bunun üzerinde telefonumu servise gönderdim ve ana kart değişerek geri gönderildi. Sorun devam etti.

İkinci kez servise gönderdim. Bu kez şebeke anteni değişti ve sorun yine devam etti.

Üçüncü kez servise gönderdim. Kasa değişti ve geçen hafta Cuma günü aldım. 1 hafta da iki kez tekrarladı. Ayrıca "geri" tuşu da hassasiyetini yitirdi.

Telefonun değişmedik yeri kalmadı.

Bir daha kayıt açtırdım ve değişim talep ettim, bakalım ne olacak.

Size tavsiyem garantisi devam ediyorsa vakit kaybetmeden servise gönderin.

Aynı arıza farklı sebeplerden yapabilir. Sizin arıza için servisten cihaz değişimi talep edin ama bence sonuç beklemeyin. Çıkacak sonuca göre elinizdeki evraklar ile size hakem heyeti yolu görünüyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Yenigün

Ben bu sorunu 2 yılı aşkın bir süredir yaşıyorum, artık kabullendim. Yazılımsal değil, kronik ve donanımsal olduğunu düşünüyorum. Yerli ve yabancı forumlarda da birçok kez okudum. Garanti bittikten sonra farklı yazılımlar da denedim, değişen birşey olmadı.

Bazı zamanlarda şebeke gösterdiği halde dışarıdan gelen aramalara kapalı gözüküyor telefon. O nedenle özellikle evde kablosuz internete geçip en azından acil durumlarda Whatsapp üzerinden aranmaya açık oluyorum. Ben alıştım, eşim de alıştı.

Oturduğum sitenin kapalı otoparkı var. Şunu farkettim ki, asansöre bindiğim anda şebeke gidiyor (normal), kapalı otoparkta da yok (bu da normal) ancak aracıma binip otoparktan çıktığımda da telefon eğer "ekranı kapalıysa" şebekeye bağlanamıyor. Nereden biliyorum? Bluetooth açık olduğu için telefon bilgileri teyp ekranına yansıyor ve telefonun sinyal seviyesi de sıfır gözüküyor. Bu nedenle, otoparktan çıktıktan sonra telefon ekranını açıyorum ki, sinyal bulup bağlansın.

Bu olay bana şunu düşündürdü. Bu cihaz ekranı kapalıyken şebeke sinyalini kaybettiğinde ekran açılmadan bir daha bağlanamıyor.

Tam tersi de geçerli. Otoparktan eve çıktığımda da bir kere ekranı açmazsam genelde ulaşamıyor insanlar.

Yorum bağlantısı
Akan Belen
Ben bu sorunu 2 yılı aşkın bir süredir yaşıyorum, artık kabullendim. Yazılımsal değil, kronik ve donanımsal olduğunu düşünüyorum. Yerli ve yabancı forumlarda da birçok kez okudum. Garanti bittikten sonra farklı yazılımlar da denedim, değişen birşey olmadı.

Bazı zamanlarda şebeke gösterdiği halde dışarıdan gelen aramalara kapalı gözüküyor telefon. O nedenle özellikle evde kablosuz internete geçip en azından acil durumlarda Whatsapp üzerinden aranmaya açık oluyorum. Ben alıştım, eşim de alıştı.

Oturduğum sitenin kapalı otoparkı var. Şunu farkettim ki, asansöre bindiğim anda şebeke gidiyor (normal), kapalı otoparkta da yok (bu da normal) ancak aracıma binip otoparktan çıktığımda da telefon eğer "ekranı kapalıysa" şebekeye bağlanamıyor. Nereden biliyorum? Bluetooth açık olduğu için telefon bilgileri teyp ekranına yansıyor ve telefonun sinyal seviyesi de sıfır gözüküyor. Bu nedenle, otoparktan çıktıktan sonra telefon ekranını açıyorum ki, sinyal bulup bağlansın.

Bu olay bana şunu düşündürdü. Bu cihaz ekranı kapalıyken şebeke sinyalini kaybettiğinde ekran açılmadan bir daha bağlanamıyor.

Tam tersi de geçerli. Otoparktan eve çıktığımda da bir kere ekranı açmazsam genelde ulaşamıyor insanlar.

Bunun hiç farkında değilim belkide bende de böyle bir sıkınti olabilir denemek lazım
Yorum bağlantısı
Mustafa Yenigün

Alternatif olarak şebeke bağlantısını canlı tutmak için "Connection Stabilizer Booster" gibi programlar da mevcut. Ancak telefonun kendi yapması gereken işi bu programa bıraktığınızda maalesef arka planda biraz agresif çalışıp ciddi anlamda batarya tüketiyor.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...