İçeriğe Yönlendir

Samsung Note4 Detaylı İnceleme(Kullanım Tecrübeleri)

Misafir

Recommended Posts

Hüseyin Arık

abiler telefonu ilk şarja taktığımda hızlı şarj aktif oldu çok çabuk şarj oldu ama şimdi takdığımda hızlı şarj aktif olmuyor. güç menüsünde yeşil tık işaretli ama pasif silinik renkte. acaba bir sorun mu var yoksa ben mi bilemedim

Yorum bağlantısı
Hüseyin Arık

sanırım sorunu çözdüm. telefon üçlü prizden bağlıydı sarja hızlı şarj aktif olmadı. çıkarıp duvardaki prize taktım şarj aletini ve hızlı şarj aktif oldu hemen. demek ki fark ediyormuş çok ilginç geldi bana  :unsure2:

Yorum bağlantısı

Hizli sarji ihtiyaciniz olmadikca cok kullanmamak gerek. Hizli sarjin tuketimi de hizli oluyor diyorlar. Birebir test etmedim anacak bende kapali bizim hatunda acik. Gun icersinde onun pili bitebiliyor benimki mesela sabah 06:00'da sarjdan aldim. Su anda %57 kalmis gozukuyor.

Otomatik parlaklik diger telefonlarda sarji daha cok harcarken note4'te daha tasarruflu. Ozellikle gunes altinda otomatik parlaklik oldukca ise yariyor. Diger telefonlarda olmayan bir parlakliga cikabiliyor.

Bu arada telefon hayirli olsun:)

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Arık

Evren abi teşekkür ederim bende en kisa surede test edecem önerilerin için teşekkürler. :)

Yorum bağlantısı
Özgür İncigülcan

Hizli sarji ihtiyaciniz olmadikca cok kullanmamak gerek. Hizli sarjin tuketimi de hizli oluyor diyorlar. Birebir test etmedim anacak bende kapali bizim hatunda acik. Gun icersinde onun pili bitebiliyor benimki mesela sabah 06:00'da sarjdan aldim. Su anda %57 kalmis gozukuyor.

Otomatik parlaklik diger telefonlarda sarji daha cok harcarken note4'te daha tasarruflu. Ozellikle gunes altinda otomatik parlaklik oldukca ise yariyor. Diger telefonlarda olmayan bir parlakliga cikabiliyor.

Saygilarimla.

Bende sana katılıyorum Evren abi, şarj süresi fark ediyor.Ben hızlı şarji gerektiğinde yapıyorum yoksa normale devam

Yorum bağlantısı

Note4 kullanicilari icin aslinda oldukca dost bir model. Note serisinin de en estetik telefonu. Ocak Ayi'ndan bu yana kullanim suresine gore oldukca az restart edilmesine ragmen gozlemlenebilir donma yok denecek kadar az performans kaybi ise sadece ilk fotograf cektikten sonra izlemek icin kenardaki kucuk pencereye basildiginda bekleme suresinde ortaya cikiyor. Onceleri bu durum yoktu. Hafiza kartindan kaynakli bir problem de olabilir ama sonucta boyle bir durum olusuyor.

Lolipop telefona yakisiyor ama bazi buglari var. Mesela telefonla konusurken arkadan telefon geldignde ekran aciliyor. Belli bir sure sonra kapaniyor ama daha kotusu arayan aramayi sonlandirdiginda tekrar ekran aciliyor. Sonucta genis ekran yuzeyi ten ile temas edebiliyor konusurken ve istenmeyen seceneklere basilmis olunabiliyor ya da konusmaniz bu nedenle kucultulmus pencereye donebiliyor. Kitkatta bu tip buglar asilmis ve problemsiz bir surumdu. Ancak lolipop henuz guncelleme yamasi almadi, bu da ufak tefek puruzler haricinde stabil calistiginin bir gostergesi.

Note4 ayni zamanda ciddi bir telefon. Ucuk kacik, bayan tarzi kilif bulmak nerdeyse imkansiz, olan da birkac model ama cogu telefonun metal kenarlarini cizecek kadar kalitesiz ve basarisiz modeller.

Ben orjinal kilifi ile mitlu ve mesudum ancak protective cover kilif telefonun tum estetigini yokedip, note3'e benzer hale getiriyor.

Note4 cok hizli ve stabil bir telefon. Aldigimdan beri ipad'i bir kenara koydum. Eger browser uzerinden adres yazip internete girmeyecekseniz agjrlikli olarak oldukca yeterli. Internet konusunda basarisiz degil ama kicuk ekranda adres cubugundan web deneyimi yasamak bosuna eziyet verici olabilir. Yine de alternatif bir cihaz yoksa note4 bu konuda da is gorur.

Root konusunda da cok basarili oldugunu soyluyorlar. Ben orjinal(stok) romu hic degistirmedigim icin bu konularda cok yorum yapamiyorum.

Note4 internet hizi bakimindan cok hizli bir telefon. Usb data hizi note3'ten sonra dusuruldugu icin elestri almisti ancak kablosuz baglanti konusundaki basarisi kablolu aktarima cok az ihtiyac doguruyor ve bu sekilde aktarimlarda da sadece note3'e gore yavas diyebiliriz.

Note4 pil performansi bakimindan piyasadaki en basarili akilli telefonlardan belki de telefob diyebiliriz. 6 ayda performans kaybi bir yana, yolda birakmama hissiyatini normal kullanim yetmezse ultra guc tasarrufu moduyla kullanicisina yasatiyor.

Note4 kullandigim icin kendi telefonumu yuceltme derdinde degilim aslinda. Su anda note5 ciksa ki cikacak note4 muhakkak ki demode olacak ve note5 alsam onu daha cok begenecegim yuksek ihtimalle. Note serisinin bence en buyuk basarisi bu. Kullanirken baska modele ihtiyac duyurmayip, sadece kendi selefi ile kullanicisina daha iyisi yine bende imaji verebilmesi.

Samsung Note1'in buyuk telefonu hayatimiza sokup kabul gormesini saglamasiyla note2 ve note3 te cok daha rahat calisti. Aslinda note serisi cift sayili modelelrinde atak yapip tek sayilarda makyaj yapiyor algisi var ancak note1 aslinda piyasanin ilk phableti olarak farkli bir misyon ustlenmisti. Note4 ise boyutu artik problem etmeyen kullanici icin sektor donanim ortalamasinin en az 1 sene ilerisinden gidecek donanimi ile aalinda rakipsiz. Niye rakipsiz cunku kalemli alternatif zaten yok. Ama hem cikarilabilir uzun omurlu pilli, hem arttirilabilir hafizali, hem uyari ledli, hem 5.7 ekranli ve estetik modelli alternatifi de belki bir iki tanedir.

Uzun donem kullanici yorumu olarak 10 uzerinden 9.2 veriyoru.:)

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Bende 4 aydır kullanıyorum. Telefonu kapaklı kılıfta kullanmama rağmen 4-5 kez düşürdüm. Kenarlarında ezilmeler oldu. Pil performansı olarak memnunum. 3G ve WİFİ yi kapatırsanız 2 gün kadar şarjı gidiyor. Kendi şarj aletiyle çok hızlı şarj oluyor. Ben zaman zaman donma sorunu yaşıyorum. Kamerası oldukça iyi . karanlık çekimleri puslu.Cihazın kendi mail programyla, gelen mailler okunduktan sonra kayboluyordu. İnternette araştırma yaptım bu sorunu yaşayan çok kişi varmış. Samsung ile görüştüm. sunucunuzdan kaynaklı dediler. Ancak başka mail programı yükledim şu an sorun yok.

Benim puanım ise 8,5/10 Puanları ise , Mail hatasından , uygulamalar çalışırken aşırı ısınmasından ve ara ara donmasından kırdım.

Yorum bağlantısı

Bende 4 aydır kullanıyorum. Telefonu kapaklı kılıfta kullanmama rağmen 4-5 kez düşürdüm. Kenarlarında ezilmeler oldu. Pil performansı olarak memnunum. 3G ve WİFİ yi kapatırsanız 2 gün kadar şarjı gidiyor. Kendi şarj aletiyle çok hızlı şarj oluyor. Ben zaman zaman donma sorunu yaşıyorum. Kamerası oldukça iyi . karanlık çekimleri puslu.Cihazın kendi mail programyla, gelen mailler okunduktan sonra kayboluyordu. İnternette araştırma yaptım bu sorunu yaşayan çok kişi varmış. Samsung ile görüştüm. sunucunuzdan kaynaklı dediler. Ancak başka mail programı yükledim şu an sorun yok.

Benim puanım ise 8,5/10 Puanları ise , Mail hatasından , uygulamalar çalışırken aşırı ısınmasından ve ara ara donmasından kırdım.

Sürekli exchange mail alışverişi açık telefonda.Günlük 85-100 adet mail gelişi var. Herhangi bir problemle karşılaşmadım.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Akan Belen

Saygilarimla.

Mesaj kutun dolu evren :)

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Bu arada not5 de geliyor 12 ağustos tanıtım tarihi deniliyor not 5 ortaya çıkınca not4 fiyatları ister istemez gerileceketir aslında beklemek mi mantıklı olan acaba

Yorum bağlantısı

Bu arada not5 de geliyor 12 ağustos tanıtım tarihi deniliyor not 5 ortaya çıkınca not4 fiyatları ister istemez gerileceketir aslında beklemek mi mantıklı olan acaba

Artik yeni model cikinca cok ust duzey indirimler olmuyor Akan. Mesela not3 2000tl duzeyinde cikmisti. Iki 3 ay bu fiyatindan sonra 1800tl duzeyine dustu. Note4 2200tl'den ciktigi icin fiyati dusmedi ve artik note4 piyasaya iturduktan sonra fiyatini 1600tl'ye dusurduler. S6'nin piyasaya cikis fiyatini dusunursek note5 yaklasik 2600- 2800tl civari olur. Su an note4 2100tl'den 1900tl duzeyine geriledi. Hele bir de 2015 Ocak ayinda gundemde olan ithal mallara vergi konusu gerceklesirse note4 hafif de zamlanabilir. Iphone6'da mesela kur guncellemesi ile fiyatlar 2300'den 2600'e cikti gectigimiz aylarda.

Bu arada mesaj kutusu ile ilgileniyorum:)

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
Akan Belen

O zaman beklemeye gerek yok :) nobetteydim gece bakindim biraz.Aslında not4 ile 3 arasında devasa farklar da yok pil aynı kalmış en önemlisi yazılımla daha iyi olduğu söyleniyor.Ekran daha iyi hale gelmis malzeme kalitesi biraz artmış sanırım.Pen daha iyi hale gelmiş gibi gibi.İnsan ışte almışken daha yenisi olsun diyor.Not 4 alıp geçelim en iyisi

Yorum bağlantısı

Samsung birbirine benzer modeller yapsa da note3 ile note4 arasinda tasarim gibi estetik bir fark da bulunuyor. Note3 tasarim konusunda kalite algisi yaratan nikelajli plastikle cogu kisi tarafondan begenilmiyordu. Note4 ise Alfa serisine benzer ince metal cercevesi ile estetik konusunda da bu konudaki ihtiyaclara cevap veriyor. Ancak bu metal cerceve cizilmeye cok musait ve bir cok kalteli markanin kiliflatini hevesle alanlar, kiliflarin cercevelerini cizikler icinde birakmasi dolayisiyla hayal kirikligina ugradilar. Sen de bir heves sana onerilen kiliflar yerine seffaf silikonlarla kullan bence. Kararinca rengi degistirirsein. 6 ayda bir 15-20tl kilif masrafin olur. Ben orjinal samsung protective ile kullaniyorum. Kilif cok guzel ama goruntusu itibari ile tum estetik detaylar gizleniyor.

Note3 ile Note4 arasinda belki note serileri arasindaki en uc farkliliklar yer aliyor. Ornegin exynos islemci Turkiyede satilan modellerde mevcut ve yurtdisinda satilan versiyonlardan daha iyu. Ekranin sadece 2k cozunurluk olmasi degil tek fark. Yuksek işık altinda manuel yapamayacagin bir ayarla ekran cok yuksek bir parlakliga ulasiyor ve gunes altinda ekranin gizukmemesi sorunu tarihe karisiyor. Pil cok daha hizli sarj oluyor ve daha uzun gidiyor. 64bitlik donanimin lolipopun ileriki versiyonlarinda telefona farklilik katacagi soyleniyor. Isinma derecesi note3'e gire daha dusuk seviyede. Seffaf ekran koruyuculari kavisli ekran kenarlari nedeniyle ekrani tam kapatamiyor. Kamera konusuna cok girmek istemiyorum ama note4 fotograf cektikten sonra fotograflari isleyerek cok daha guzel gosteriyor ancak kamera da daha basarili. Selfie konusunda cekim kolayliklari da var. Note3 babamda oldugu icin iki telefonu guncel olarak karsilastirabiliyorum. Note4 su zamanda 200tl fark ile note3'e tercih edilir.

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı

Dun itibariyle lollipop guncellemesinden kitkat guncellemesine dusurdum yazilimi.

Lolipop note4 icin gayet guzel ancak telefon ozellikleri uzerinde daha calisilmasi gerek.

Yasadigim sorunlar,

Telefon gorusmesi esnasinda telefon cok az cekiyorsa karsi taraf konusmasina es verdigi anda telsiz frekans karisma sesingibi seslerin konusma siddetinin 2 kati ile kulagi rahatsiz etmesi.

Telefon cevaplandiginda karsi tarafa sesin 2-3 saniye gec gitmesi, telefonu acip bekliyormus hissiyati vermek.

Telefon bir sure bekleme konumunda kalirsa telefon geldiginde karsi taraf duyuldugu halde sesin gitmemesi

Telefonla konusma esnasinda arama bekletme nedeniyle arka taraftan arama olursa ekranin acilmasi ve telefon arkada caldigi muddetce ekranin acilmasi, bu sirada buyuk ekranin yuzle temasi neticesinde menulere girme, gorusmenin sonlanmasi, hatta gorusulen kisinin aranmasi:)

Bir ekrandayken arama geldiginde kucuk ekran modu acik olmamasina ragmen konusma esnasinda kucuk ekran ile ikinci aramanin gelmesi.

Bazi kullanicilarda rehberdeki kisilere erisilemiyor hatasi da olusmus ben de olmadi.

Ama asil bende lolipop olmadi:) Kitkatta bugun donunce 5 aydir eziyet cektigimi anladim.

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
Akan Belen

An itibariyle not4 e sahip oldum.Daha cihazı açmadım bile.Htc den verileri almanın kolay bir yolu varmı acaba.Samsung akıllı anahttar uygulaması var ama bu sadece samsung cihazlar arasında mi işlem yapıyor acaba.En kolay yol nedir o göre geçiş yapayım yeni cihaza

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Hakan kurt ve Evren başınıza eksirim valla.Direk yorumlara göre aldım telefonu gerçi not3 den beri gözüm vardı aslında az daha bekleyip 5 mi alsam diye de dusudnum ama aldik artık.Baktığım kadarıyla not5 de sabit hafıza olacak sanki.İlk aldığım zaman htc bana büyük geliyordu son dönemlerde ise artık ekran küçük gelmeye başlamıştı benim iicin.Sürekli mobil internet kullanan biri olarak.Benim tercihinde etkili olan büyük ekran kalem ve inşallah şarj durumu olacak.Eğer şarj konusunda yine su an ki gibi olursam fena mutsuz olurum.Ama telefonu keşfetmek daha uzun sürecek gibi duruyor okuduklarimdan

Yorum bağlantısı

Telefon rehberin gmaile kayitli ise senkronizasyonla direk gelir. Fotograflar ise dropbox uyeligin varsa orada arsivlidir. O da oradan gelir. Ben hep samsunglar arasi gecis yaptigim icin telefonun son arananlari bile samsung account sayesindr geri geliyor:) HTC ile transfer konusunda belki Mert'in bilgisi vardir. Gerci o tam tersini yaoti, samsungdan htcye gecti.

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Gmaile kayitliyim aynı şekilde drop da aktif ama bakalım nasıl olacak eve geceyim de bakacağım artık.Bugün halledip htc yi de servise göndereceğim bir sekilde hallederim artık

Yorum bağlantısı

Kesinlikle memnun kalırsın abi,ilk başlarda çok karıştıracaksın kurcalayacaksın sonra yavaş yavaş öğrenmeye başlayacaksın ;)

Emin ol pc bile açmaya gerek duymayacaksın.

Evren abi zaten demiş senkronizasyonu etkinleştir, gmaildeki rehber gelir.

Şarjı zamanın olduğunda hızlı şarjı kapatıp şarj yap,şarjı daha fazla gidiyor bu sekilde.

Batarya sonradan açılıyor (verimliliği oluyor )

Elimden düşmez, ona rağmen daha şarjsız kalmadım :)

Bakalım sen neler diyiceksin cihaz hakkında, kullandıkça.

Hayırlı olsun.

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Saol hakan açtım kurcaliyirum biraz ama htc den sonra alsana kadar zorlayacak beni anlaşılan. Google rehberi açtım ama 15tane falan anca isim geldi :( nasıl olacak anlamadım aslında google da herseyin yedeği olması lazım normalde uygulamalar falan da gelmesi gerekmezmiydi bu sekilde bunu nasıl yapacağım anlamadım uğraşıp duruyorum bakalım. Hızlı şarj konusunda telefon şarjda şu an.Ayarlardan baktığım da hızlı şarj da tık konulmuş şekilde ama silik olarak ve herhangi hir işlem yaptırmıyor bana

Yorum bağlantısı

Abi normalde gelmesi lazım rehberin, bi yerde yanlışlık var.

Kartta olmasın? Seçtiğin yer?

Telefon şarj da iken müdahele edemezsin zaten oraya abi.

Şuan hızlı şarjda kalsın çabuk dolar zaten.

Ekran resmi 3 yolu var

Açma kapama tuşu ile birlikte ortadaki menu tuşuna bas.

En hızlı bu

Yada kalemi çıkar ekran notuna tıkla bu daha basit sanki [emoji1]

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Teşekkürler Hakan daha ben çok sorubsorarim sanırım. Gelmedi rehber valla hadi o en kolay şey bence de uygular ve videolar resimler nasıl olacak anlamadım google da yedekliydi aslında en kötü Flash aktarıp öyle alacağım artık. Hızlı şarj konusunda o ayarı önceden değiştirmek lazım anlaşılan

Bu arada yüklemek gereken bir şey varmı yada yapmak gereken bir işlem extradan

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Note 5'te böyle sorunlar yok. :crazy:

İnceleme konusunu acmissin artık 13 ünde görürüz resimleri [emoji33]
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...