İçeriğe Yönlendir

General Mobile Discovery Kitkattan Jellybean'e Dönüş

Mehmet Ozyurek

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek

http://goo.gl/BT6z57

Bu adresten dosyayı indirdim, aşağıdaki yolla Jellybean'e geri döndüm... 

Diğer dosyalar şu adreste http://tr.generalmobile.com/kitkat15/

Sayısız sorun yaşadım.. 

Kitkata güncelleme gelene kadar tekrar kitkat düşünmüyorum... 

-------------------------------

1. Telefonu kapatın.
2. Tamamen kapanınca ses açma tuşu ve güç tuşuna aynı anda basın ve recovery modu açın. (ŞARJINIZ EN AZ %50 OLMALI)
3. Ses açma kapama tuşlarıyla yukar aşağı gidin ve seçmek için güç tuşunu kullanarak Apply uptade from SD CART seçeneğine gelin ve buradan dosyayı nereye attıysanız oradan bulup güç tuşuyla seçin.
4. Güncelleme yüklendikten sonra reboot system now seçeneğini seçin ve güncellemeyi bitirin.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Hemmmeeeen çamur at izi kalsın :D

Kullandığın dandik programlar kitkat uyumlu değilse kitkat neylesin :p

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

youtube çalışmıyor.. 

kamera çok yavaş, çoğu zaman ekran döndürmeyi yapamıyordu.. ciddi sıkıntı oluyordu.. 

arama kayıtları hatasını sen biliyorsun sani.. 

bildirim ışığı sapıttı.. 

Daha aklıma gelenleri yazarım.. 

Yorum bağlantısı
Aydın Akdeniz

1 haftadır aklımdaki soru buydu . kitkata geçmelimiyim ?

o şanslı kişi emmi oldu :) demekki iyi değilmiş :)

Yorum bağlantısı
Onur Bulut

Kitkata geçmek pişmanlık sadece.Discovery 2 kitkat versiyonu ile geldiği için artık normal Discovery'lere kitkat bir hayal oldu.Muzaffer Gölcü denilen şahıs hiç bir sözünü tutmadı yıl oldu 2015 Kitkat güncelleme gelmedi.Bundan sonra General Mobile almam aldırmam.Hayat Ayfonda gerisi tırt  :p

Yorum bağlantısı
Mustafa Şahin2

Kitkat androidin en iyi sürümü bence.Huawei p7 kullanıyorum kitkatlı. Hem android hem ios gibi sanki benim için yapmışlar :) ben cok beğenerek kullanıyorum hiçbir sorun görmedim simdiye kadar :)

Yorum bağlantısı
Onur Bulut

Kitkat androidin en iyi sürümü bence.Huawei p7 kullanıyorum kitkatlı. Hem android hem ios gibi sanki benim için yapmışlar :) ben cok beğenerek kullanıyorum hiçbir sorun görmedim simdiye kadar :)

Discovery için düzenlenmiş olan kitkat'ı dedim kardeşim yanlış anlaşılma olmasın. :)

Yorum bağlantısı
Onur Bulut

Güncelleme otomatik gelmiyor mu? Benzer durum Asus Zenfone serisi içinde olmuştu, dosyaları indirip kendisi Download modda yükleyenler sorun yaşamıştı, fakat güncellemeyi otomatik alanlarda herhangi bir problem olmamıştı. 

Hocam güncelleme otomatik gelmedi.Dosya şeklinde paylaşıldı.Aslında paylaşılan kitkat baştan aşagı sorunlarla dolu bir kitkat piyasaya sürdüler.Sizden gelicek şikayetlere göre düzenlencek dediler.Şikayetler bitmedi GM olayı eline yüzüne bulaştırdı.Sonra Kitkattan Jellybean'e dönüş için dosyalar paylaşıldı falan buda GM'nin sonu oldu zaten.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

youtube çalışmıyor.. 

kamera çok yavaş, çoğu zaman ekran döndürmeyi yapamıyordu.. ciddi sıkıntı oluyordu.. 

arama kayıtları hatasını sen biliyorsun sani.. 

bildirim ışığı sapıttı.. 

Daha aklıma gelenleri yazarım.. 

Youtube bende sorunsuz çalışıyor.

Kamera bende sorunsuz çalışıyor.

Arama kayıtları bende sorunsuz çalışıyor (sen farklı bi program kullanıyorsun)

Bildirim ışığı kullanmıyorum ama zaten eskisinde de stabil değildi.

Sen bana bi yollasana şu telefonunu?

Hocam güncelleme otomatik gelmedi.Dosya şeklinde paylaşıldı.Aslında paylaşılan kitkat baştan aşagı sorunlarla dolu bir kitkat piyasaya sürdüler.Sizden gelicek şikayetlere göre düzenlencek dediler.Şikayetler bitmedi GM olayı eline yüzüne bulaştırdı.Sonra Kitkattan Jellybean'e dönüş için dosyalar paylaşıldı falan buda GM'nin sonu oldu zaten.

Bu bahsettiğiniz durum BETA sürüm için geçerli. Son sürüm için düzgün bir biçimde yayınlandı.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

1 saat 10 dakka

20'den fazla uygulama kuruldu, hepsinin girişi yapıldı.

3 mail hesabı kuruldu..

2 tv uygulaması kuruldu

Masa üstü ayarları yapıldı

Bildirim ayarları yapıldı.. 

Widget ayarları yapıldı.. 

Performans, klavye, ekran, ışık ayarları yapıldı. 

Yedekler geri yüklendi. 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Sen bana yolla telefonu, ben de benimkini yollayacağım bak? Nasıl teklif :biggrin:

Yorum bağlantısı
Ali Eren

Benim discoveryide kitkat ile ilgili bir sorun yoktu ama ekran değişimi için telpa servise gönderdiğimde kendileri jellybean sürümüne döndürmüşler. Müşteri hizmetleri kitkat ile ilgili çok şikayet aldıklarını, yakında kitkata ek güncelleme paketi çıkacağını söyledi. Ek güncelleme gelene kadar kitkata geçmeyin dedi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Bekir Mızrak

GM Discovery bende de var Kitkat beta sürümünü yüklemiştim gayet hoşuma gitmişti, tam sürümü yükledim hiç memnun kalmadım, şimdi yeniden beta sürümünü yükledim eğer bi sorun yaşamazsam güncelleme yapmadan böyle devam edeceğim şayet yaşarsam Jellybean e dönerim geri.

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Emmi, bende ara sıra launcher durması dışında bir sorun yok, bildirim ışığını da kullanıyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Her şeye yanıyor Furkan...

Örnek, whatsappta kişilerden gelenlerde yansın, gruplarda yanmasın diyebiliyor musun ?

Yorum bağlantısı
Ayhan Asil

Hayırlı olsun emmim, kullan bakalım memnuniyet durumuna göre biz de düşünebiliriz.

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Her şeye yanıyor Furkan...

Örnek, whatsappta kişilerden gelenlerde yansın, gruplarda yanmasın diyebiliyor musun ?

Jellybean de oluyormu ?  :shok: Ben hiç yapamadım onu.

Yorum bağlantısı
Önder Kuru

Çevremde en az 10 tane disco var. 16 gb olanlar OTA ile 4 gb olanlar flashtool(gm'nin kitkat sürümü ile gelen program aslında bu) ile kitkata yükselttik. Şarj dahil bir çok şey iyileşti. Açıkçası kitkatın custom rom olarak yayınlananlar bile çok başarılı(jiayu g3t cihazımda 7-8 farklı versiyonunu denedim hepsinin performansı gayet iyiydi. Şu an arayüz ve standart android menülerinden farklı olduğu için MIUI V5 custom rom kullanıyorum)

Yorum bağlantısı
Selçuk Özmen

kitkata geçenlerin yaşadığı hiç bir sorunu yaşamadım ne yavaşlama ne kasma, donma vs.

hatta %80-90 lardan düşmeyen ram kullanımı %50-60 larda geziyor hep %70 i görmedim hiç desem yeridir...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

kitkata geçenlerin yaşadığı hiç bir sorunu yaşamadım ne yavaşlama ne kasma, donma vs.

Kimsede yok ki o sorun. Sadece emmi'de :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Kit kat ile batarya daha fazla dayanıyor gibi. Ama o eski seri çalışma yok. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Siz kullanmıyonuz telefonu. 3310 alın [emoji1]

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...