İçeriğe Yönlendir

General Mobile Discovery Kitkattan Jellybean'e Dönüş

Mehmet Ozyurek

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek

Whatsapp yan görüntü 4.2.1'de düzeldi mi yani?

Tabi ki düzeldi...

4,4,2 iken, resmi bazen çeviriyor, bazen çevirmiyordu...

Yorum bağlantısı
Yılmaz Ertek

babamın telefon ekrandan çıkma hatası vemeye devam ediyormuş.

güncelleme çözüm olmadı yani.

bir de gelen çağrıyı cevaplama şekli değişmiş sanırım (önceleri sağ sol iken şimdi yukardan aşağı mı çelmek gerekiyormuş)

soru1 : hb.com dan almıştım. servise nereye gönderebilirim ?

soru2 : gelen çağrıyı cevaplama işi çok canını sıkmış, alışkanlıklardan vaz geçmek kolay değil. eskiye çevirme yolu var mıdır, ayarlardan felan ?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Gelen çağrının şeklinin değişmesi, güncellemeden kaynaklanıyor. Ekrandan çıkmak ne demek tam anlamadım?

Yorum bağlantısı
İlhan Kol

Güç düğmesi onaylamaz oldu Sani.

Ses açma tuşu onaylamaya başladı.

Hard reset menüsü önceden ekranın ortasına inerdi satırlar.

Şimdi yazı boyutları küçüldü ve ekranın üst kısmına sıkıştı.

Kamera yavaştı. Ben mi bozdum.

Youtube çalışmıyordu ben mi bozdum.

orjinal recovery de ses açma tuşu okeyleme zaten. CMWrecovery de ise güç düğmesi okeyleme.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

bi kurcalamayın şu cihazları güncelleme kapadım mis gibi çalışıyor

Yorum bağlantısı
Aydın Akdeniz

bu discovery de 2 şeye takıldım 

-ekran görüntüsünü nasıl alıyoruz 

-menide yada ana ekrandayken arasıra ekranın etrafında kırmızı çizgi çıkıyor geri gidiyor çerceve oluşturuyor .

bunları çözemedim . teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Önder Kuru
(düzenlendi)

orjinal recovery de ses açma tuşu okeyleme zaten. CMWrecovery de ise güç düğmesi okeyleme.

Dediğin gibi ayni. Cwm rec. yukleyince güç düğmesi ok oluyor. Bazen bendeki telefonu softbrick yaptığımda flashtool ile orjinal ROM kuruyorum o zaman sadece ses tuşları çalışıyor sadece. Ama custom romlarin hepsi cwm recovery olarak açılıyor. Muhtemelen discovery de de ayni durum söz konusu... tarihinde Önder Kuru tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Mehmet Ozyurek

Bu sorunlar disco 2 için de geçerli mi?

Değil galiba... 

Yorum bağlantısı
Alper DEMİR

Bende de kitkattan sonra launcher durdu sorunu oluyor bazen..Çalışan bildirim ışığım kitkattan sonra seçeneği açık olmasına rağmen çalışmıyor komple gitti...

Yorum bağlantısı
Anıl Karaca
(düzenlendi)

4.4 KITKAT’ dan 4.2 JELLY BEAN’ e Dönüş

DISCOVERY 4 GB VE 16 GB İÇİN SORUNSUZ VE KESİN ÇÖZÜM

Discovery 16 GB telefona 28.01.2015 tarihinde 4.4 Kitkattan 4.2 Jellybean versiyona dönüş yaptım.

Hiçbir sorun yaşamadım çünkü resmi site yayınlamış zaten...

http://tr.generalmobile.com/jellybean/

Buraya bakmanız yeterli. O kadar karmaşık bir şey değil, forum forum gezip yeni element üretmeye gerek yok, sadece ve resmi site güvenceli.

4.2 versiyon hataları da giderilerek yüklenmiş buraya. Eskiden ekran kendi kendine dokunmatiği algılıyordu saçma sapan menüler arası geçiş oluyordu, bu versiyonda o hatalarda yok. 16 Gb kendim denedim yükledim sorun yok, 4 Gb yükleyen arkadaşlarda burda yazarsa fikir sahibi oluruz. 

discovery-jellybean1.png

tarihinde Anıl Karaca tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Kemal Korkmaz

Bende öyle 4gb Discoveryi kitkat'a dönüştürmek istiyordum bu konuyu görünce vazgeçtim...

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Aydın Akdeniz

yarın deniyorum o zaman. bi ara usb kamerayı tablete takılmasıyla ilgili bi konu açmıştım . bugün sırf onun için uğraştım . samsung tab 4 ve benim telefon usb girişine otg kablo başladık ve hiç tepki vermedi. arkadaşın lg g2 ye taktık kabloyu. direk hem flash disk taktık gördü hemde kamerayı gördü. ve kamera çok güzel çalıştı. telefonu uygulama ile çalıştırdık ve benim telefon ne flasa ne kameraya hiçbir tepki vermedi . versiyonu değiştirip tekrar denemek geldi aklıma . düzelip düzelmediği konusunda endişeliydim . demekkki sağlam çalışıyor kit kat. 

bu arada arkadaşın lg 5.0  mış versiyonu. benimki 4.2.1 . farkedecekmi acaba yükseltmek? yarı yarıya ihtimal olarak otg kablodan şüpheleniyorum . benimkiyle uyumlu olmayabilir. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...