İçeriğe Yönlendir

Focus I - İsofix Otokoltuğu Bağlantısı

Erkan Gültekin1

Recommended Posts

Erkan Gültekin1

Aracım 2004 Ford Focus Ghia Bebek koltuğu araştırmalarım hız kesmeden sürüyor ama 2 aydır araştırmalarla henüz koltuk alamadım.

İsofix'li ürünlerden bakmaya başladım daha güvenli olduğunu düşünüyorum.

Ama gel gelelim araçta İSOFİX yok bu serilerde varmı / yokmu bilmiyorum aradım taradım koltukları kaldırdım benim araçta maalesefki yok.

Yaptıranlar / taktıranlar varsa bizede bir yol gösterebilirlermi acaba?

Aşağıdaki Servislerin aradım yokmuş. Önerisi olanlar varmı ? E-bay'de buldum 40-50 Dolardan.

* Nazer Otomotiv - Gebze : Yokmuş ama aracı getirirseniz bakmamız lazım dedi, muhtemelen farklı bir     markanınkini uyduracaklar.

* Tepretoğulları Ford : Yokmuş Focus2 üstü serilerde ve C maxler için ellerinde varmış.

* Otokoç'u aradım ama malum bugün tatiller sanırım.

Teşekkürler..

Yorum bağlantısı
Misafir

Normal koltuk alın derim. Masrafa girmeyin. Hemen hemen aynı güvenliği sağlıyor isofixsizler de. Ben, birkaç kişi hariç sonradan isofix aparatı taktıran olduğunu sanmıyorum forumda.

Yorum bağlantısı
Erkan Gültekin1

Normal koltuk alın derim. Masrafa girmeyin. Hemen hemen aynı güvenliği sağlıyor isofixsizler de. Ben, birkaç kişi hariç sonradan isofix aparatı taktıran olduğunu sanmıyorum forumda.

Saol Kerem abi, tam koltuk almak üzereydim eşimde işe dahil olunca iş çıkmaza gitti isofixli olsun vs vs :) Bende dedim araştırayım olabiliyorsa ucuz birşeyse yaptırayım yoksa normal koltuk alırız dedim. O kadar konu açtık güzelde bilgiler edindim sizden ve diğer üye arkadaşlardan. 

Yorum bağlantısı
Hayrettin Bahadir

Aracınızda isofix yoksa, normal koltuk alın.Emniyet kemerine sıkıca bağladığınızda bir sorun yaşamazsınız. Biz yaklaşık 3 yıldır kullanıyoruz. Üstelik daha yakın zamanda kaza yaşadık ve oğlum arabada koltuğunda oturuyordu. Allaha şükür bir problem olmadı.
Düzgün ve doğru bir şekilde bağladığınızda sıkıntı yaşamazsınız.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkan Uygur

Aracım 2004 Ford Focus Ghia Bebek koltuğu araştırmalarım hız kesmeden sürüyor ama 2 aydır araştırmalarla henüz koltuk alamadım.

Ama gel gelelim araçta İSOFİX yok bu serilerde varmı / yokmu bilmiyorum aradım taradım koltukları kaldırdım benim araçta maalesefki yok.

Aşağıdaki Servislerin aradım yokmuş. Önerisi olanlar varmı ? E-bay'de buldum 40-50 Dolardan.

* Nazer Otomotiv - Gebze : Yokmuş ama aracı getirirseniz bakmamız lazım dedi, muhtemelen farklı bir     markanınkini uyduracaklar.

* Tepretoğulları Ford : Yokmuş Focus2 üstü serilerde ve C maxler için ellerinde varmış.

Teşekkürler..

Arkadaşım hiç üzülme ben iki aracımada sonradan taktırdım.Bostancı sanayide ford özel servis otogençler var  100 tl işçilik dahil.

Telefon aç ellerinde mutlaka vardır 10 dk monte ediyorlar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hayrettin Bahadir

c205c3b01bcbcc7618356d2c21a9782e.jpg

Koltuğumuz da bu. Bildiğim kadarıyla alev almayan kumaş ve yan koruma barları oldukça güvenli ama sanırım fiyat biraz yüksek.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkan Uygur

Ayni renk var kızında kafa kısmında ayrıca ses sistemi var koltuk yanindaki jack ile ses alınabilir model

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkan Gültekin1

Arkadaşım hiç üzülme ben iki aracımada sonradan taktırdım.Bostancı sanayide ford özel servis otogençler var 100 tl işçilik dahil.

Telefon aç ellerinde mutlaka vardır 10 dk monte ediyorlar.

Erkan abi teşekkürler aradım bu firmayı focus2lerde yapıyoruz yeri hazır olduğundan dedi. 1'lerde yeride yok diye biliyoruz dedi. Yani civata yeri olacak direkt aparati baglayacaklar. Eğreti yapmıyoruz dedi kendimi delip uygulama yaparsak sonrasında sıkıntılar oluyor dedi.

c205c3b01bcbcc7618356d2c21a9782e.jpg

Koltuğumuz da bu. Bildiğim kadarıyla alev almayan kumaş ve yan koruma barları oldukça güvenli ama sanırım fiyat biraz yüksek.

Teşekkürler Hayrettin abi senin arka koltuk şeklin tamda benim junior'a düşlediğim şekil. Bu recaronun modelinide araştıracağım şimdi.
Yorum bağlantısı
Erkan Uygur

Recaro monza model olması lazim. Arka koltuk öne yatırılıp boş taki yuvalara monte ediyorlar memnun kalırsınız 100tlden fazla para verme sakin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hayrettin Bahadir

Recaro monza model olması lazim. Arka koltuk öne yatırılıp boş taki yuvalara monte ediyorlar memnun kalırsınız 100tlden fazla para verme sakin.

Direk emniyet kemerine bağlanıyor
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkan Gültekin1

Direk emniyet kemerine bağlanıyor

Abi monzayı gördüm güzel koltukda şimdilik bize gelmez. Yatar pozisyonu olması lazım bizimki henüz 9 aylık.. 

Yorum bağlantısı
Erkan Uygur

O zaman recaro değil romer bakmalisin

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
  • 3 hafta sonra...
Ersev Kaya

Teşekkürler..

Adam üşenmemiş araştırmış. Göz atın derim.

http://tuntican.blogspot.com.tr/2011/12/oto-koltugu-secimi.html

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 yıl sonra...
Ali Ünal

yeni konu açmak istemediğim için bu konudan devam ediyorum. 8,5 aylık bir oğlumuz var ve artık puset te ( anakucağında ) seyahat etmek istemiyor beyimiz. bu nedenle oto koltuğu arayışlarına başladım ve isofix li bir koltuk almak istiyor eşim güvenlik açısından. Ankara da isofix bağlantısı yaptırabileceğimiz bir yer biliyor musunuz yada sizin oto koltuğu için tavsiyeleriniz ne olur? (isofixli yada isofix olmayan tip olarak)

Teşekkürler

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Okan Tansel
17 dakika önce, Ali Ünal yazdı:

yeni konu açmak istemediğim için bu konudan devam ediyorum. 8,5 aylık bir oğlumuz var ve artık puset te ( anakucağında ) seyahat etmek istemiyor beyimiz. bu nedenle oto koltuğu arayışlarına başladım ve isofix li bir koltuk almak istiyor eşim güvenlik açısından. Ankara da isofix bağlantısı yaptırabileceğimiz bir yer biliyor musunuz yada sizin oto koltuğu için tavsiyeleriniz ne olur? (isofixli yada isofix olmayan tip olarak)

Teşekkürler

koltuk recaro -römer

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz
23 dakika önce, Ali Ünal yazdı:

Teşekkürler

Tam aradığınız yerin linki aşağıda. Yer Ankara.

http://isofix.web.tr/iletisim.php

Benimde yaptırmam lazım, buradan alsam kargodan gelen malzemeye tadilat yaptırmak gerekecek. Sizinkini direk orada montaj yaparlar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cavit Çırakoğlu
7 saat önce, Ali Ünal yazdı:

Teşekkürler

Aracınızda muhtemelen isofix bağlantısı vardır. Yapmanız gereken ise isofixli , kullanıcı arkadaşların tavsiye edeceği bir koltuk almak. Herhangi bir yere ihtiyacınız yok. isofixli bir koltuk almazsanız , isofix kemerleri vardır. Onlardan da kullanabilirsiniz. Fakat biraz daha zor bağlayıp sokmesi.

Yorum bağlantısı
Ali Ünal
22 saat önce, Sami Demirpaz yazdı:

Tam aradığınız yerin linki aşağıda. Yer Ankara.

http://isofix.web.tr/iletisim.php

Benimde yaptırmam lazım, buradan alsam kargodan gelen malzemeye tadilat yaptırmak gerekecek. Sizinkini direk orada montaj yaparlar.

Aradım konuştum kendileri ile fiyat uygun ve yarım saat gibi bir süre de işimiz bitiyor dediler çok teşekkürler ..

15 saat önce, Cavit Çırakoğlu yazdı:

Aracınızda muhtemelen isofix bağlantısı vardır. Yapmanız gereken ise isofixli , kullanıcı arkadaşların tavsiye edeceği bir koltuk almak. Herhangi bir yere ihtiyacınız yok. isofixli bir koltuk almazsanız , isofix kemerleri vardır. Onlardan da kullanabilirsiniz. Fakat biraz daha zor bağlayıp sokmesi.

Focus Mk1 kasalarda isofix yok ve yeride hazır değil maalesef. Focus 2 kasalarda ise yeri hazır ama aparat alınıp takılması yada bir yerde montaj yapılması gerekiyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Ben koltuğu joie almıştım. Rakiplere göre fiyatı uygun. Güvenlik sertifikaları da var. 3 yıl oldu memnunuz. Bizimki hala içime sığabiliyor. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...