İçeriğe Yönlendir

Turkcell Mi Vodafone Mu?

Hayrettin Bahadir

Recommended Posts

Hayrettin Bahadir

Arkadaşlar ben yaklaşık 20 yıldır Türkcell kullanıyorum.
Şu an kullandığım paket ;
1000 dk.
1000 sms
4 gb. İnternet

bu pakete 80 TL. civarında ödüyorum

Ancak biraz evvel Wodofone yetkilisi bir beyfendi geldi aynı paketi 49 lira olduğunu söyledi.
Şu an için Türkcell'den hiçbir şikayetim yok.

Şebeke,,nternek, konuşurken kesilme gibi bir sorun yaşamıyorum.

Ama her ay 30 lira fazla ödemek akıl karı değil gibi geliyor.
Kararsız kaldım.
Sizce Wodofone geçmelimiyim?
Geçersem sorun yaşarmıyım?

Yorum bağlantısı
Misafir

2004 senesine kadar tırtcelldeydim,o senelerde 3 ay üstüste 300er tl fatura ödeyince wıdıfona geçtim,kafam rahat etti valla.o zamandan beri sıkıntısız bir şekilde kullanıyorum.Özellikle red tarifesinde verdiği ekstralar gayet güzel,çekici,çilingir,cam hizmeti vb işlemler ;)

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Eski bir turkcelli yeni vodafone lu olarak turkcellin mevcut müşterilerine bir avantaj sunmaması bazı indirim ve kampanyalardan sadece başka operatörden

geleni kapsam içinde tutması nedeniyle 2 sene evvel vodafone geçtim . Ben çok memnunum tavsiye ederim . Turkcell in tek derdi yeni abonelere yaptığı indirimi mevcut abonelerinden çıkarmaya çalışmak

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Misafir

2004 senesine kadar tırtcelldeydim,o senelerde 3 ay üstüste 300er tl fatura ödeyince wıdıfona geçtim,kafam rahat etti valla.o zamandan beri sıkıntısız bir şekilde kullanıyorum.Özellikle red tarifesinde verdiği ekstralar gayet güzel,çekici,çilingir,cam hizmeti vb işlemler ;)

Red in en ucuz tarifesi bu hizmetleri veriyor mu? Ve herhangi bir ücret var mı Bahadır?

Yorum bağlantısı
Aydın Akdeniz
(düzenlendi)

vodafon  :good1:  kurumsal tarifeler güzel . fakat evrak işlerine dikkat et abi . daha sonra üzerine ev araba gibi şeyler çıkmasın . bana tarifeye ilave iphone 5 çıktı. nerde olduğunu kimin verip kimin teslim aldığını halaa bulamadılar 1 senedir itiraz ettim mahkemeyle uğraşıyorum . 

tabi türkcell bu saydıklarımın 3 katı maliyetde bir iş açtıki başıma orayı hiç anlatmıyorum . kanı bozuk personelin hatasını kuruma mal etmek doğru değil ama yapacak bişey yok . aveaya bile geçerim türkcelle geçmem. 

tarihinde Aydın Akdeniz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Semih İzgi

Gözü ve karnı doymuş Turkcell'e karşı rekabetçi Vodafone'u tercih ederim.  Avea'da da uygun paketler var ama internet hizmeti nasıldır bilmiyorum.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Misafir

Red in en ucuz tarifesi bu hizmetleri veriyor mu? Ve herhangi bir ücret var mı Bahadır?

d904f517a1ffbc0a1d9c0d54bb7326e9.jpg

95084b00ad768ad62340eb836bd53bbd.jpg

Ozellikle backup asistanlik hizmet icerigi gayet iyi

0c0bd71f7575ec9cb4372d5cdc63089a.jpg

Yorum bağlantısı
Hayrettin Bahadir

Bana 49 lira dedi gelen bey ama yukarıda ki tabloda 65 lira görünüyor?

Yorum bağlantısı
Enes Ayan

Ben 10 sene turkcell kulladım. Tabiri caiz ise artık burjuva hattı oldu :)  Şimdi avea kullanıyorum 1000 dk 1000 sms ve 2 GB internet 30 lira veriyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Celalettin Süğürtin

Turkcell kamu eko kullanıyorum. Kimseye mesa atamıyorum, mesajlara cevap veremiyorum :angry: , sadece her yöne 600 dakika, internet desen nanay :angry: , 34 lira ödüyorum. Ne zaman taahhüt verdiysem, hatırlamıyorum. Martın onbeşinde tekmeyi vurup vodafone 'a geçeceğim. Kızımın numarasını vodafone'a taşıdık her yöne 500 konuşma + 2000 sm+2gb internet 25 TL ödüyorum.

Yorum bağlantısı
Osman Bilgin

İhtiyaç hasıl olacak yerler de (asansör, sapa yollar, köy gibi) Turkcell dışında operatörler zayıf, ev  için de bile zayıf kalıyor, Turkcell e de çıkış giriş yapınca daha cazip oluyor.. Bir kaç günlüğüne diğer operatöre geçip turkcelle geleceksin...

Yorum bağlantısı
Misafir

Yıllardır şirket hattı olarak Turkcell kullaniyorum. Mesela su anda telefon sinyali 0'da:) Akdagmadeninden Şarkışlaya inen kestirme dag yolunda cekmediginde o zaman kullandigim ikinci hat olan vodafone da cekmiyordu. Cekmedigi iddia edilen yuzde 0.01'lik bolumde tum operatorler cekmiyor:) interneti sanirim diger operatorlerden iyidir. Ilk hattim olan telsimi babam kullaniyor. 98 yilinda almistik. Vodafone'a bir islem icin gittigimde musteri temsilcisi bayan arkadasimiz hattan 1 yas buyuk oldugunu itiraf etti bize ve cok sasirdi bu kadar sadik olmamiza. Gecen hafta yeni telefon icin annemin sim karti kesen arkadas da telsim logosunu gorunce uzun baya sasirdi. Kisacasi ben uzun sure vodafone kullandim. Bugun kendime hat alsa. Vodafone kullanirim.

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
Misafir

Yıllardır şirket hattı olarak Turkcell kullaniyorum. Mesela su anda telefon sinyali 0'da:) Akdagmadeninden Şarkışlaya inen kestirme dag yolunda cekmediginde o zaman kullandigim ikinci hat olan vodafone da cekmiyordu. Cekmedigi iddia edilen yuzde 0.01'lik bolumde tum operatorler cekmiyor:) interneti sanirim diger operatorlerden iyidir. Ilk hattim olan telsimi babam kullaniyor. 98 yilinda almistik. Vodafone'a bir islem icin gittigimde musteri temsilcisi bayan arkadasimiz hattan 1 yas buyuk oldugunu itiraf etti bize ve cok sasirdi bu kadar sadik olmamiza. Gecen hafta yeni telefon icin annemin sim karti kesen arkadas da telsim logosunu gorunce uzun baya sasirdi. Kisacasi ben uzun sure vodafone kullandim. Bugun kendime hat alsa. Vodafone kullanirim.

Saygilarimla.

Benim de kart telsim di, bi sıkıntı oldu bayiye gittim,şaşırdılar,bu hat tarihi eser dediler :)

Yorum bağlantısı
Misafir

Benim hat wf ve heryone 1500dk 1000sms 1gb internet 49tl ve 1yillik taahhüt ile 45tl ödüyorum. En guZeli de devreden tarife olması. Kullanmadiginiz dk sms ve interneti bir sonraki aya devrediyor. Tavsiye ederim int hızı çok iyi aşma yapmıyor fazladan fatura binmiyor

Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)

19 Liraydi yeni 22 lira oldu benim tarife Vodafoneda. Birkac ay oldu geçeli. Verdim otomatik odemeyi her ayin 23unde lira yukluyorum otomatik 1000 dk her yone 1 gb internet geliyor.

tarihinde Yunus Emre Çırak tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Süleyman Çetin

Ben de Avea kullanıyorum.1000dk+1000sms+2gb=26 TL ödüyorum. Fakat Avea'da bağlantı sıkıntısı oluyor. Taahhütüm dolsun Vodafone'ye geçeceğim.

Yorum bağlantısı
Emin Uz

500 dk her yöne + 1000sms + 2 GB = 25 TL. Turkcell. İş görür tavsiye ederim

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Görkem Karakaş

Bana 49 lira dedi gelen bey ama yukarıda ki tabloda 65 lira görünüyor?

Doğrusu 65 Tl'dir 49 Tl olan 2 GB dır. vodofone bayisinde çalıştım ordan biliyorum :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

18 yıllık Türkcell hattımı Vodafona iki yıl önce taşıdım...

Şu an evde kullanılan hattın birisi Türkcell, Benimki vodafone.. Ciddi br sorunla karşılaşmazsam kullanmaya devam ederim... Aralarında çok ciddi fark görmüyorum..

Tarifem Vodafone Red

Çok özel bir indirimle, cüzi bir ücret ödüyorum...

Kullandığım tarifeyi türkcell heralde 150 liraya falan verirdi.. Ben 60 ödüyorum...

Yorum bağlantısı
Gökhan Tuna
(düzenlendi)

Güzide operatörlerimizden birinde çalışıyorum; objektif olarak üç operatörden de hangisi işinize geliyorsa onu tercih etmelisiniz. Eskiden bu şekilde değildi, operatörlerden bir tanesi çeşitli nedenlerden dolayı arayı oldukça açmıştı; ancak pazar artık yavaş yavaş dengeye geliyor ve müşteriler kazanıyor :-)

Tercih ederken fiyat ve karşılığında aldığınız hizmet dışında web sayfalarında aradığınız bilgileri kolayca bulabilmek, tarifenizi kolayca değiştirebilmek, harcamalarınızı güncel bir şekilde takip edebilmek, müşteri temsilcisine kolayca ulaşabilmek (özellikle webden halledemediğiniz işlemler için), operatöre ait hizmet merkezlerindeki çalışanların ilgisi ve bilgisi, hattınızı yoğun olarak kullanacağınız güzergahlardaki görüşme, sinyal ve data kalitesi gibi hususlara da dikkat etmelisiniz. Taahüt verirken, 4-5 ay sonra çıkış yaparsanız ödemeniz gereken ceza miktarını da mutlaka hesaba katın (Bu arada bu ceza miktarını size açıklayamayan, söylemeyen müşteri hizmetleri olan operatör varsa uzak durun :-) )

Sinyal kalitesi her üç operatörde de belirli noktalarda düşük olacaktır, bu gerçekten kapsama sorunu olabileceği gibi optimizasyon sorunu da olabilir, operatörünüze başvurarak optimizasyon sorunu ise problemin çözülmesini isteyebilirsiniz. Ev, asansör gibi yerlerde sinyal kalitesinin düşmesinin en temel sebebi optimizasyondur. Sinyal kalitesiyle ilgili olarak kendi şebekesinde yapılan karşılıklı görüşmelerde çağrı kesilmesi durumunda iade yapan var, bunu unutmayın. 

Bu arada her üç operatöre ait detaylı bilgileri tk.gov.tr adresinden görebilirsiniz; pazar payları, yıllık yaptıkları yatırımlar (özellikle bu kısım sizleri şaşırtabilir) vb. Siteye şu anda ben erişemiyorum garip bir şekilde; erişebilseydim bu dökümanların linklerini sizlerle paylaşacaktım.

Ekleme

Forumdaki bütün arkadaşlarıma aşağıdaki adresleri incelemesini öneririm:

http://btk.gov.tr/kutuphane_ve_veribankasi/pazar_verileri/pazar_verileri.php

http://btk.gov.tr/kutuphane_ve_veribankasi/raporlar/index.php

http://btk.gov.tr/kutuphane_ve_veribankasi/istatistikler/ekbhchi.php

http://btk.gov.tr/kutuphane_ve_veribankasi/tezler/index.php

tarihinde Gökhan Tuna tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Serdal Soysal

Arkadaşlar ben yaklaşık 20 yıldır Türkcell kullanıyorum.

Şu an kullandığım paket ;

1000 dk.

1000 sms

4 gb. İnternet

bu pakete 80 TL. civarında ödüyorum

Ancak biraz evvel Wodofone yetkilisi bir beyfendi geldi aynı paketi 49 lira olduğunu söyledi.

Şu an için Türkcell'den hiçbir şikayetim yok.

Şebeke,,nternek, konuşurken kesilme gibi bir sorun yaşamıyorum.

Ama her ay 30 lira fazla ödemek akıl karı değil gibi geliyor.

Kararsız kaldım.

Sizce Wodofone geçmelimiyim?

Geçersem sorun yaşarmıyım?

4GB internet 500dk konuşma ve 5000 adet SMS 49TL Türkcell. Bence güzel fiyat. . . Fakat 16 ocakta sözleşmem doluyor bakalım nasıl olacak.

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

2 yıl mecburiyetten Vodafone kullandım. Nasıl bitti o iki sene ben bilirim... Bulunduğun lokasyon da önemli ama ne bileyim Turkcell bir başka be.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...