İçeriğe Yönlendir

Turkcell Mi Vodafone Mu?

Hayrettin Bahadir

Recommended Posts

Hüseyin Çolak

Bence kullanimi yapacaginiz yer cok onemli. Ben ankara keciorende oturuyorum avea nin emniyet hattini kullandim 1k dk, 1k sms, 4gb internet 28 tl edge hizinda bile cekmiyodu. Yni ozelliklerde vodafone red tarifesine gectim 65 tl e-h arasi cekiyordu. Dayanamadim turkcelle gectim 59 tl ye. Aman allahim 12-13 mbit hizdan asagi dusmuyor cok memnunum.

Yorum bağlantısı
Fatih Ada

Arkadaşlar ben yaklaşık 20 yıldır Türkcell kullanıyorum.

Şu an kullandığım paket ;

1000 dk.

1000 sms

4 gb. İnternet

bu pakete 80 TL. civarında ödüyorum

Ancak biraz evvel Wodofone yetkilisi bir beyfendi geldi aynı paketi 49 lira olduğunu söyledi.

Şu an için Türkcell'den hiçbir şikayetim yok.

Şebeke,,nternek, konuşurken kesilme gibi bir sorun yaşamıyorum.

Ama her ay 30 lira fazla ödemek akıl karı değil gibi geliyor.

Kararsız kaldım.

Sizce Wodofone geçmelimiyim?

Geçersem sorun yaşarmıyım?

Aynı paket taahhütle 69 tl

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Benim evde ne türkcell ne vodafone ne de avea düzgün çekmiyor.. :D

Vericileri görüyorum ama mum dibini ışıtmıyor..

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Köyde sadece turkcell çekiyor bu nedenle ben, annem ve babam turkcell. Ben köy olmasa kesin vodafone seçerdim. Avea kesinlikle kullanmam. İki kere geçtim, ikisinde de pişman oldum, resmen evin içinde oda oda geziniyordum, asansörü falan geçtim. Ses kalitesi bile farkediyor.

Yorum bağlantısı
Özgür İncigülcan

Gerçekten bu kadar olur bugün bu konuyu açacaktım,ben 6 yıldır Avea kullanıyorum.İlk iki yıl telefonum evimde çekiyordu ama 4 yıldır internet bitik durumda.Evde telefonla konuşmam bitti illa dışarı çıkmam gerekiyor, yani işin özü aveadan kurtulacagım fakat kafamı karıştıran Turkcell mi Vodafone mi?

Şunu kendim 1 haftadır test ediyorum.Speed test diye bir program indirdim internet hız testi yapıyorum avea rezalet çogunlukla 1mb altında kaç kere 0.05 0.07 gördüm aynı telefon aynı hat.İphone 4s ile Avea Turkcell Vodafone hız testi yaptım.Turkcell 24 26 mb Vodafone 16 17 arası Avea 2 4 mb arası gerçekten sıktı artık.Bu ay sonu bakacagım

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

fodafona her ay 30 TL yüklüyorum 2GB internet 500 dk ve 1000 sms veriyor.

Yorum bağlantısı
mehmet emin masmas

Turkcel e 1000dk 1000sms 4 gb internet icin 59 tl oduyorum.. daha oncede turkcelliydim bi gaflete dusup avea ya gectim gecmez olaydim.. avea paket olarak ucuz gorunuyor ama degil, internet cekmiyor hat sorunu var ve eger sms paketiniz yok ise vay halinize her ay 20-30tl extradan odersiniz kac kez kavga ettim.. neyse gecen agustosta tekrar turkcele gectim kafam rahat.. ancak sunuda soyliyeyim kullanan arkadaslarim vodafone dan cok memnunlar..

Yorum bağlantısı
Hayrettin Gücin

12 yıl turkcell e soyulduktan sonra avealı oldum sonrada avea alt yapılı POCELL e geçtim sikintı yok her yöne 1000 dk her yöne 1000 sms ve sınırsız internet (adil kullanım hakkı 1gb sonra yavaşlıyor) fiatı da 39 tl 1 yıl kalma sözüme 200 tl akaryakıt verdiler bu sene 100 tl ye indi. yani 1 yıl için 4 yüź küsür 12 taksitli ödeme yaptım hemen 200 tl sini akaryakıt olarak verdiler geriye neticede 1 yıl bana 200 küsür e geldi bu yıl kalmam için % 20 indirim önerdiler.

Yorum bağlantısı
Erdem Terzioğlu

Avea nin woopps tarifesini kullaniyorum. Daha once arkadaslarinda dedigi gibi avea nin baska operatorden gelenlere sagladigi tarifeleri mevcut musterilere vermemesi nedeniyle turkcell e gidip geldim simdi kafam rahat. Her yone 500 dk 5000 sms 2 gb internet ayda 23 tl. Woopps lularla konusmak bedava. Ustune birde faturasiz. Aylik talimatla 30 lira yukluyorum 120 dk hediye veriyor. Fatura asimi derdi yok taahhut yok kafam rahat. İnternet hizi denildigi gibi yavas ama beni cok etkilemiyor.

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Ben de avea woops kullaniyorum. Memnunum ama bir sey haric. Kalabalik yerlere gittigimde once internet gidiyor sonra arama yapilamiyor. Konser gibi futbol maci gibi kalabalik yerlerde internete giremiyorum. Uyuz olmaya basladim.

Yorum bağlantısı
Caner Kırmacı

Bende Turkcelldeyim uzun zamandır ama telsime(vadofone) geçicem sözleşmem bitince. Herşey 500 paketine 40 tl ödüyorum ve doğal olarak internet yetmiyor. Eminimki de turkcell kalitesi gibi olmayacak. Avea zaten düşünmüyorum ama vodafone daha mantıklı gibi...

Yorum bağlantısı
Aydın Perçem

500 dk her yöne + 1000sms + 2 GB = 25 TL. Turkcell. İş görür tavsiye ederim

Bu hangi tarifeydi?

Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

Ben avea kamu hattım var. Heryone 1000 dk avea sınırsız 5000 mesaj artı 4 gb internet 29 tl ödüyorum. Tamam bazı yerlerde çekmiyor. Ama turkcell de aynı tarifeye 90 tl ödüyordum. Şimdi 60 tl mazot alır binerim kardeşim. Bazı yerde de çekmesin. Insanlar da çeken yerde arasın dimi.[emoji2]

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

17-18 senedir Turkcell'liyim. Ama bunun yanında ek hat olarak Avea kullandım. Turkcell'in çekim gücü daima iyidir. Ave ise ucuz. Vodafone hiç kullnmadım, ama yurt dışı için avantajı var...

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Yıllardır turkcell kullanıyorum hizmet olarak sıkıntım yok ancak diğerlerine göre pahalı bence de.Sanırım kontrat bitince bende ya dem edeceğim yada vodafone geçeceğim artık

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Geçen yaz avea'ya geçince vodafone'un kıymetini anladım. (şirket hattı)

Vodafone ile hiç sorun yaşamadığım yerlerde bazen şebeke çekme sorunu yaşadığım oluyor. Internet hızı zaten başarısız.

Ayrıca telefonumun da bazen sim hatası verip kapandığı oluyor.

Şu anda en mantıklı operatör tercihi vodafone gibi görünüyor.

Yorum bağlantısı
Misafir

2007 yılından beri Vodafone kullanıyorum. İlk seneler problemler oluyordu olmuyor değil. Ama uzun zamandır hiç problemle karşılaşmadım. Şimdi çok memnunum.

Yorum bağlantısı
Kenan Emlik

selam millet ben istanbulda yasiyorum yeni katildi  emin arkadasıma katılıyorum.

Yorum bağlantısı
Özgür İncigülcan

Bugün ciddi ciddi araştırdım ve Sanırım Vodafone ye geçeceğim neden mi?

1.Turkcell in tabiki kalitesi tartışılmaz ama 500 dk 1000 sms 2gb 25 tl AMA! 250 dk Turkcell 250 dk heryöneymiş bunu araştırınca öğreniyorum.Ve Turkcellde en büyük sıkıntı dk internet bitince durmuyor ve devam ediyor buda süpriz faturaya yol açıyor bunu engellemek için 4 tl her ay ücret ödüyorsunuz oluyor size 29 TL.

2.Vodafone nin çekim ve internet hız testlerini yaklaşık 10 gündür ciddi şekilde yapıyorum.Tabiki bu testler benim hergün gittiğim yerler ve bazen arkadaşlarıma msj atarak evlerinde ölçümler yapıyorum.Şunu net birşekilde söylerimki Turkcell az bir adımla internette önde diyebilirim.Bazı yerlerdede Vodafone önde ama KESİNLİKLE AVEA REZALET.İnternetim yeni sıfırlandığında bile hızı çogu zaman 4mbps nin altında ama Vodafone en düşük 7 8 mak 18 19 mbpsleri gördüm.Bu hızda Turkcell 22 26 arası rahat çıkıyor.Birde Vodafone çevremde fazlasıyla var ve hiç kimseden şikayet duymadım.

3.Vodafone nin yeni kampanyaları beni kendilerine hayran bıraktırdı. Bunlar;

a.Heryöne 500 dk 4000 Sms 2 Gb internet Sabit fiyat garantisiyle 29 TL

b.Heryöne 750 dk 6000 Sms 3 Gb İnternet Sabit fiyat garantisiyle 39 TL Ben bunu düşünüyorum teşekkürler

Yorum bağlantısı
Serkan Çevik

Turkcell kullaniyorum memnunum , performans onemli degil derseniz ekonimik operatorlere yonelin derim. Ancak internet benim icin onemli ve hizli olsun derseniz turkcell bu isi bitirmis zirve yapmis.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...