İçeriğe Yönlendir

Araç İçi Kamera A118C (B40) Gps'li Kapasitörlü Kamera

Olgu Erhan

Recommended Posts

Serhan Kaya

Datakamplayer ile gps haritasini goremiyorum. Pc win 10. Haritayi sorunsuz açabilen önereceğiniz program nelerdir arkadaşlar. Herkese iyi akşamlar dc696130b9e630cc4302b47487fee597.jpg

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Çiğdem Bilen
On 08.04.2018 at 22:39, Serhan Kaya yazdı:

Datakamplayer ile gps haritasini goremiyorum. Pc win 10. Haritayi sorunsuz açabilen önereceğiniz program nelerdir arkadaşlar. Herkese iyi akşamlar 

Ben Dashcam Viewer kullanıyorum win 10da sorun yok

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çiğdem Bilen

a118c kameram tarihi sıfırlıyor kendiliğinden 2016 tarihine dönüyor. Ne yapmam gerekiyor çözümü var mı bunun @Olgu Erhan Bey ?

Yorum bağlantısı
Serhan Kaya

@Çiğdem Kaya Bilgiç

Yazılım güncellemesini yinelemeniz sorununuzu çözecektir diye düşünüyorum. Dashcam i deneyeceğim umarim sorunsuz haritayi görebilirim.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Çiğdem Bilen
2 dakika önce, Serhan Kaya yazdı:

Yazılım güncellemesini yinelemeniz sorununuzu çözecektir diye düşünüyorum. Dashcam i deneyeceğim umarim sorunsuz haritayi görebilirim.

Ben dün bir araca arkadan çarptım. Onun önündeki ani durdu önümdeki durdu ben duramadım. Hasar çizik vs yoktu tamponlarda helalleştik ayrıldık. Evde görüntüyü izlemeye çalıştım ama maalesef hep son görüntünün üzerine çektiği için aradığım görüntüyü bulamadım. DashCam kullandım Win10da harita, hız vs verilerini hatasız görüntüledi. Güncelleme yapalım bakalım sorun düzelecek mi teşekkürler  

Yorum bağlantısı
Serhan Kaya
Ben dün bir araca arkadan çarptım. Onun önündeki ani durdu önümdeki durdu ben duramadım. Hasar çizik vs yoktu tamponlarda helalleştik ayrıldık. Evde görüntüyü izlemeye çalıştım ama maalesef hep son görüntünün üzerine çektiği için aradığım görüntüyü bulamadım. DashCam kullandım Win10da harita, hız vs verilerini hatasız görüntüledi. Güncelleme yapalım bakalım sorun düzelecek mi teşekkürler  

öncelikle geçmiş olsun. insanlara ve araçlara hiçbir şey olmamış bu sevindirici. yazılımı yeniden yüklemek yeterli gelir umarım. Bir de size tavsiyem ara ara yani 10 - 15 günde bir micro sd card pc de biçimlendirip kullanmanız. Ben bunu tecrübe ile sabitledim. Bu şekilde veri yani görüntü kaybı minimum da oluyor.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Olgu Erhan
2 saat önce, Çiğdem Kaya Bilgiç yazdı:

İçinde minik saat pili gibi bir pil var o tükenince genelde tarih olayını unutuyor. Kamera ayarlarından G-sEnsörü kapatmanızı tavsiye ederim. 32 gb'lık bir micro SD kart ortalama son 5-6 saat sürüşü kayıt altına alıyor. Eğer G-sensör aktif ise arada sırada dosyaları kitleyip boşuna dolmasına sebep oluyor kartın. 

Bu arada geçmiş olsun kazayı ayrı bir klasöre atmış olabilir. Aynı şekilde bir arkadaşın yaptığı kaza görüntüsünü 2 ay sonra bana tesadüfen kamera gelince micro sd kartın içinde ayrı klasörde buldum.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Servet Aydın

Buraya yazayım. Üyelerimizden birisi kapasitör getirmişti bu kamera için. Bize lazım iki adet. Kimde var çıksın bi adım öne

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Ne yapıyor bu. Son anda yoldan çıkmaya mı karar vermiş. ?

Yola girmeye calisirken arka dan dokundurmus arabayi toparlayamamis gibi geldi. Makaslik bir durum var sanki.

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Çağatay Özsoy

Viofo a118c sahibiyim, yaklaşık 3 yıldır kullanıyorum, arkadaki g1w-c arızalanınca bundan birtane daha almayı düşünüyorum ama Viofo nun A118c sini bulamadım hiç bir yerde (aliexpres/gearbest).

Sanırım farklı markaların ürünleri piyasada, bu markalardan tavsiye edeceğiniz model var mı? Varsa link paylaşabilirseniz sevinirim, özellikle aliexpreste 11.11 indirimi var, onu bekliyebilirim.

Birde Mini 0805p kamerasındaki gerçek park modu nedeni ile acaba  mini 0805p mi alsam? hangisini tavsiye edersiniz? 

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Cumartesi günü ışıkta beklerken gözümün önünde yaşlı bir amcaya taksi çarptı ve sonuç fena. Bir an evvel kameramı takmalıyım bagajda  durmamalı. 

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Çiğdem Bilen

Kamera bazen kontağı tek çevirince açılıyor ama arabayı çalıştırınca kapanıyor sonra düğmesinden basarak tekrar çalıştırıyorum. Bunun çözümü ne olabilir fikriniz var mı?

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Kapasitörleri bozulmuş sanki. Kontağı açıp bi 10 saniye bekleyip marşa basın. Şayet kapanmaz ise kapasitör değerleri düştü, yok yine kapanıyor ise tamamen bittiler. Birde, kontağı kapatınca hemen kapanıyor mu yoksa 3 5 saniye sonra mı kapanıyor bakın. Ona göre nokta yorum yapalım 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Çiğdem Bilen
Servet Aydın yazdı:

Kapasitörleri bozulmuş sanki. Kontağı açıp bi 10 saniye bekleyip marşa basın. Şayet kapanmaz ise kapasitör değerleri düştü, yok yine kapanıyor ise tamamen bittiler. Birde, kontağı kapatınca hemen kapanıyor mu yoksa 3 5 saniye sonra mı kapanıyor bakın. Ona göre nokta yorum yapalım 

Kontağı açıp 10 sn bekledikten sonra aracı çalıştırınca kamera kapanmadı. Fakat kontağı kapatınca 3-5 saniye sonra değil hemen kapandı.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

118c ise kamera kapasitör, 118 ise pil arızalı. İsterseniz bilabedel onarımı yaparım ama kapasitör veya pil hangisi var öğrenmek lazım, ve ona göre sipariş geçilmeli parçaların. 

• Beğen 1
  • Teşekkür 2
Yorum bağlantısı
Cem Işık
Servet Aydın yazdı:

118c ise kamera kapasitör, 118 ise pil arızalı. İsterseniz bilabedel onarımı yaparım ama kapasitör veya pil hangisi var öğrenmek lazım, ve ona göre sipariş geçilmeli parçaların. 

O halde kargo ile kamera sana geliyor Abi. 

@Çiğdem Kaya Bilgiç hanım , sorunu çözecek doktoru bulmuşsunuz, hiç düşünmeyin.  Mümkünse Yurtiçi Kargo ile gönderirseniz hemen Servet abinin dükkanın bitişiği Yurtiçi kargo.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Çiğdem Bilen
Servet Aydın yazdı:

Harika teklifiniz için çok teşekkür ederim. 118c modeli. Bir elektrik hocası arkadaş var burada konuştuk o halledecek. Tanıyı siz koydunuz tedaviyi burada halledeceğiz çok sağolun 👏 👏 👏

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Lensin kademeli ayarı mekanizması içinde iki gizli vida var. Onlara dikkat, kasa açılınca mini hoparlör kasaya silikon ile yapışık, açarken dikkat, ekranı zaten alacak montajı yaparken ona dikkat, kondansatörler iki tanedir, imkan varsa ikisi de değişmeli, hatta çakmak şarj cihazı ayarlayıp kamera içi açık iken kameraya voltaj verip kondansatörler şarj oluyor mu bir kontrol yapılsın. 

• Beğen 2
  • Teşekkür 2
Yorum bağlantısı
Çiğdem Bilen
Servet Aydın yazdı:

Lensin kademeli ayarı mekanizması içinde iki gizli vida var. Onlara dikkat, kasa açılınca mini hoparlör kasaya silikon ile yapışık, açarken dikkat, ekranı zaten alacak montajı yaparken ona dikkat, kondansatörler iki tanedir, imkan varsa ikisi de değişmeli, hatta çakmak şarj cihazı ayarlayıp kamera içi açık iken kameraya voltaj verip kondansatörler şarj oluyor mu bir kontrol yapılsın. 

Tavsiyeler için çok teşekkürler hepsine dilkat edilecek 👍

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Fatih Emre

118C model kameram kendi kendine reset attıp durdu. En sonunda hiç açılmadı halbuki 5volt geliyor , 3 farklı adaptör ile de denedim, olmadı. Hangi parça arızalanmış olabilir? Tecrübesi olan var mıdır?

Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
Mehmet Göktürk

Hortlama

119C var bende ama her açılışta bibibip yapıp dosyalar silinecek diyor ok diyorsun çalışıyor. Acaba kapasitörü mü bozuldu?

başına gelen çözen?

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Mehmet Göktürk yazdı:

Hortlama

119C var bende ama her açılışta bibibip yapıp dosyalar silinecek diyor ok diyorsun çalışıyor. Acaba kapasitörü mü bozuldu?

başına gelen çözen?

Sd kart muhtemelen bozuk

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Normal sd kartlar sürekli video kaydına uygun değilmiş. Sondan sil, yeni video kaydet olayı yani. Böyle olunca erken bozuluyormuş. 

Sandisk için endurance mesala

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...