İçeriğe Yönlendir

S3 Batarya Sorunu

Bekir Topla

Recommended Posts

Bekir Topla

Öncelikle merhablalar değerli forum üyeleri :) Benim Samsung Galaxy s3 telefonum, sarjım %30'dan sonra azalmaya başladığında şarj çok çabuk bitiyor, ekran dalgalanıyor ve daha şarj hala varken telefon kapanıyordu. Bir kaç yerde okudum batarya değiştiğinde sorun düzeliyormuş ve bu batarya şiştiğinden dolayı oluyormuş. Benim de batarya şişmişti ve gidip yeni batarya aldım ancak sorun hala devam ediyor bunun için ne yapabillirim ? Bu sorunla karşılaşan var mı ?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Yeni batarya ile de mi %30'dan sonra saçmalıyor telefon? Şişen batarya farklı voltaj verip bi şeylere zarar vermiş olabilir mi :s

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Daha yeni benzer problemleri yaşayan bir arkadaşımız oldu. Batarya garanti kapsamına girmiyor cevabı nedeniyle yeni batarya aldı bu seferde telefonu sarıçam çıkarmasına rağmen telefon hala şarj oluyor olarak gösteriyordu. En son bu haliyle garantiye gönderdi cihazı . Problem çözülürse ve konuyu görürse mutlaka cevap yazacaktır

Bu arada farklı model kullanan bir çok Samsung kullanıcısından batarya şişmesi problemini duydum

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Bekir Topla

Yeni batarya ile de mi %30'dan sonra saçmalıyor telefon? Şişen batarya farklı voltaj verip bi şeylere zarar vermiş olabilir mi :s

Aynen hocam yine eskisi kadar çok olmasada aynı oluyor ve hala şarj %15-%10 varken telefon kapanabiliyor  :s

Daha yeni benzer problemleri yaşayan bir arkadaşımız oldu. Batarya garanti kapsamına girmiyor cevabı nedeniyle yeni batarya aldı bu seferde telefonu sarıçam çıkarmasına rağmen telefon hala şarj oluyor olarak gösteriyordu. En son bu haliyle garantiye gönderdi cihazı . Problem çözülürse ve konuyu görürse mutlaka cevap yazacaktır

Bu arada farklı model kullanan bir çok Samsung kullanıcısından batarya şişmesi problemini duydum

Evet bende de dalgalanma olduğunda '' Pil tamamen doldu şarj aletini çıkarın'' diye bildiri gözüktü iyice saçmaladı. Ayrıca yorumunuz için teşekkürler hocam.  :)

Yorum bağlantısı
Alper Keskin

Durumunuzu tahmin edeyim.Telefonu akşam yatarken şarja takıp sabah uyanırken şarjdan çekiyorsunuz. Bu durumda bataryanızın ömrü çok ciddi oranda düşüyor.Yeni batarya sorununuzu çözecektir. Fakat telefon şarj olduktan sonra şarj aletinin bağlantısını kesmelisiniz.Pil dolunca elektrik akımını kesen şarj entegresi uzun süre akımı kesmeye çalışırken ısınır ve akım kaçırmaya başlar. Bu durumda pil dolmuş olsa dahi enerji yüklemesine maruz kalarak içerideki hücreleri okside eder.Pilinizin ömrü her geçen gün azalır...

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Bana sorarsanız bi format sonrası düzelmez ise servise derim.

Yorum bağlantısı
Fatih Altınoluk

Aynı sorun benim note 2 de oldu. Şarj entegresi bozulmuş dendi. Garanti olmadığı için çöp [emoji25]

Yorum bağlantısı
Konuralp Aracı

Aynı sorun benim telefonda da vardı. Servise gitti, batarya arızalı olduğu için (bana da şiştiğini söylemişlerdi ama şişmenin ne olduğunu anlamamıştım) garantiden değiştirildi. Şu an sıkıntısız kullanıyorum. Aldığınız yer ile görüşüp durumu anlatırsanız yardımcı olurlar.

Yorum bağlantısı
Alper Keskin

Aynı sorun benim note 2 de oldu. Şarj entegresi bozulmuş dendi. Garanti olmadığı için çöp [emoji25]

Gönder bana tamir edip kullanayım :D

Yorum bağlantısı
Fatih Altınoluk

Gönder bana tamir edip kullanayım :D

Valla harici şarj cihazı ile şarj edip kızıma tablet yaptım. [emoji23]
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Küçük

Benim S3te de sıkıntı var :/ Bataryada şişme falan yok ama şarjı çok az gidiyor. Sabah 9da Şarjdan çıkarsam öğlen saat 12 gibi %45-50lere düşüyor. Ayrıca Telefonu şarja taktığımda şarj olup yükseleceğine şarjda olmasına rağmen şarj %desi sürekli düşüyor. Yeni batarya çözüm olabilir mi benim telefona?

Yorum bağlantısı
Ayhan Asil

+1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Benim S3te de sıkıntı var :/ Bataryada şişme falan yok ama şarjı çok az gidiyor. Sabah 9da Şarjdan çıkarsam öğlen saat 12 gibi %45-50lere düşüyor. Ayrıca Telefonu şarja taktığımda şarj olup yükseleceğine şarjda olmasına rağmen şarj %desi sürekli düşüyor. Yeni batarya çözüm olabilir mi benim telefona?

Şarj aletiniz başka cihazı şarj edebiliyor mu?

Entegre ölü gibi telefonda ama, iyi yönden düşünelim derim.

Yorum bağlantısı
Murat Birinci

Arkadaşlar bu sorunların nedenlerinden biri de samsung orijinal şarj kablosu yeterli mA vermediğinden bataryanızda ilerleyen günlerde sorunlar yaşamanız muhtemel. Bunun için mA seviyelerini yüksek veren kablolar tercih etmelisiniz. Örnek: nokia micro usb kablolar ile ben note2 cihazımda 1800 mA leri görüyorum. Orijinalde ise ancak 1300 mA. Bu yeterli amper alamadığı için bataryanın ömrünü azaltıyor. Miliamperi düşük cihazlar ile telefonlarınızı şarj etmeyiniz.  :yes:

Ayrıca mA değerini görebilmek için google playden https://play.google.com/store/apps/details?id=com.abmantis.galaxychargingcurrent.free programını indirip değerleri şarj anında görebilrsiniz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Bekir Topla

Arkadaşlar bu sorunların nedenlerinden biri de samsung orijinal şarj kablosu yeterli mA vermediğinden bataryanızda ilerleyen günlerde sorunlar yaşamanız muhtemel. Bunun için mA seviyelerini yüksek veren kablolar tercih etmelisiniz. Örnek: nokia micro usb kablolar ile ben note2 cihazımda 1800 mA leri görüyorum. Orijinalde ise ancak 1300 mA. Bu yeterli amper alamadığı için bataryanın ömrünü azaltıyor. Miliamperi düşük cihazlar ile telefonlarınızı şarj etmeyiniz.  :yes:

Ayrıca mA değerini görebilmek için google playden https://play.google.com/store/apps/details?id=com.abmantis.galaxychargingcurrent.free programını indirip değerleri şarj anında görebilrsiniz.

orjinal benim1000 mA gösteriyor :D

Aynı sorun benim telefonda da vardı. Servise gitti, batarya arızalı olduğu için (bana da şiştiğini söylemişlerdi ama şişmenin ne olduğunu anlamamıştım) garantiden değiştirildi. Şu an sıkıntısız kullanıyorum. Aldığınız yer ile görüşüp durumu anlatırsanız yardımcı olurlar.

Valla hocam pili değiştirmeme rağmen sorun aynı olmazsa servis yolu gözüktü  :(

Şarj entegresi nedir ?

Yorum bağlantısı
Mehmet Küçük

Şarj aletiniz başka cihazı şarj edebiliyor mu?

Entegre ölü gibi telefonda ama, iyi yönden düşünelim derim.

Şarj aletim başka telefonu şarj ediyor mu denemedim ama başka şarj aleti benim telefonu rahatlıkla şarj edebiliyor. Şarjdayken kullanmama rağmen düşme olmuyor yükselmeye devam ediyor...

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Şarj aletim başka telefonu şarj ediyor mu denemedim ama başka şarj aleti benim telefonu rahatlıkla şarj edebiliyor. Şarjdayken kullanmama rağmen düşme olmuyor yükselmeye devam ediyor...

Şarj aletiniz ölmüş demektir bu ;)

Yorum bağlantısı
Bekir Topla

Benimde aynı sorun olmuştu. Şarja taktığımda aksine düşme oluyor akşam telefonu sarja takıyorum sabah baktığımda o kadar çok doldurmuyordu. Sarj aletini değiştirdim ve sorun ortadan kalkmıştı.

Yorum bağlantısı
Mehmet Küçük

Yeni sarj aleti aldım ve benim sorunda ortadan kalkti :) hem kablosu daha da uzun oldu bu da işime geldi :) Teşekkürler ilgi için:)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Bekir Topla

Yeni sarj aleti aldım ve benim sorunda ortadan kalkti :) hem kablosu daha da uzun oldu bu da işime geldi :) Teşekkürler ilgi için:)

Hadi hayırlısı :)

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Semih Güney

samsung s 3 mını orıjınal batarya nereden bulabilirım?

En basitinden bir Samsung bayisinden bulabilirsiniz.
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...