İçeriğe Yönlendir

16 Zotuzalti 16 - Kapri Mavi Focusum Ve Yaptıklarım

Onur Yeşil

Recommended Posts

Onur Yeşil

Eline emeğine zevkine ve cebine sağlık Onur çok güzel olmuş. :):good1: Allah kaza bela vermesin. :nazar:

Teşekkür ederim.Cümlemize inşallah,amin.

Maşallah, Allah kaza bela ceza vermesin. Şurası şöyle burası böyle olsun diyeceğimiz birşey yok herşey 10 numara eksiksiz.

Valla ben bakınca çok eksik görüyorum aslında. :D Ama hepsini yavaş yavaş halledieceğiz inşallah.

Yorum bağlantısı
Hayrettin Bahadir

Topram harika olmuş. emeğine sağlık. Bursa'ya geldiğimde yakından göreyim şu yakışıklıyı..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkan Gültekin1

Harika olmuş onur güzel bir süreç olmuş. Ben 16'dan 34'e çevirdim ghia'yı sen tam tersi :)

Senden double din kopyası çekmek lazım daha detaylı paylaşabilirmisin..

Keyifli sürüşler bursamıza selam..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Rifat Berber

Maşallah araç çok güzel olmuş.

Açık hava filtresi uygulamasını nerede yaptırdınız? Sorun çıktı mı?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Onur Yeşil
(düzenlendi)

Topram harika olmuş. emeğine sağlık. Bursa'ya geldiğimde yakından göreyim şu yakışıklıyı..

Beklerim abi,çok teşekkür ederim. :) Kocaeli veya Bursa'da yakından görebilirsin.

Harika olmuş onur güzel bir süreç olmuş. Ben 16'dan 34'e çevirdim ghia'yı sen tam tersi :)

Senden double din kopyası çekmek lazım daha detaylı paylaşabilirmisin..

Keyifli sürüşler bursamıza selam..

Teşekkür ederim abi,bu konu altında akşama detaylı paylaşrım

Maşallah araç çok güzel olmuş.

Açık hava filtresi uygulamasını nerede yaptırdınız? Sorun çıktı mı?

Simota Karbon Hava Filtresi Kiti.Montajını kendim yaptım,herhangi bir sorun çıkmadı çok şükür.Psikolojik mi bilmiyorum ama arabanın ciğerleri açıldı sanki. :) tarihinde Onur Yeşil tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Onur Yeşil

Super olmus gulr gule kullanin

Teşekkür ederim cümlemiz inşallah. :)

Yorum bağlantısı
Fikret Erdinç

Söylemeden geçemeyeceğim şu farlar ve stopları taktırayım mı diye fotoğraf atsaydınız kesinlikle hayır gereksiz derdim ancak aracın üstüne maşallah harika durmuş.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Onur Yeşil

Söylemeden geçemeyeceğim şu farlar ve stopları taktırayım mı diye fotoğraf atsaydınız kesinlikle hayır gereksiz derdim ancak aracın üstüne maşallah harika durmuş.

Teşekkürler ben de daha önce aynı renk bi focusun üzerinde görüp hayran kalmıştım. :)

Yorum bağlantısı
Misafir

Hay maşallah..  :nazar:  :nazar:  :nazar: Gördüğüm en güzel F1 lerden biri olmuş. Renk zaten harika.. 

Yorum bağlantısı
Onur Yeşil

Hay maşallah..  :nazar:  :nazar:  :nazar: Gördüğüm en güzel F1 lerden biri olmuş. Renk zaten harika.. 

Sağolasın abi,renk olayı benim için bambaşka.Daha mavi renkten başka bir arabaya binmedim. :)

Yorum bağlantısı
İhsan Er

Double din in resmini ekleyebilirmisiniz ben de yeni aldigim focus uma taktirmak istiyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serhan Gürbüzol

Çok güzel dokunuşlar, 41 kere maşallah :nazar:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Onur Yeşil

Double din in resmini ekleyebilirmisiniz ben de yeni aldigim focus uma taktirmak istiyorum.

Son halinin fotoğrafını çekip Aşama aşama paylaşacağım nasıl olduğunu.

Çok güzel dokunuşlar, 41 kere maşallah :nazar:

Çok teşekkürler. :)
Yorum bağlantısı
Onur Yeşil

ST 170 sisler çok yakışır bence takın

Hazır onlar da bekliyor,piano black boyatmadan takmak istemedim. :)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Onur Yeşil

Tam da ben panjur yapmışken denk geldi...

Ama ben yine de dayanamayıp aldım. :) Orjinal Amerikan kasa focustan çıkma panjur.Camları beyaz değil,turuncu.Kaldığımız yerden devam...

b524d710e238d7b8b5a978d76e548ee3.jpg

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Tolga Erdem

Araç yeni jantlarla daha fena olur.çok iyi olmuş aracın. Amerikan parktan bende istiyorum maliyeti ne olur yap gönder :)

Araç yeni jantlarla daha fena olur.çok iyi olmuş aracın. Amerikan parktan bende istiyorum maliyeti ne olur yap gönder :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Onur Yeşil

Araç yeni jantlarla daha fena olur.çok iyi olmuş aracın. Amerikan parktan bende istiyorum maliyeti ne olur yap gönder :)Araç yeni jantlarla daha fena olur.çok iyi olmuş aracın. Amerikan parktan bende istiyorum maliyeti ne olur yap gönder :)

Abi pek maliyeti yok,orjinal panjurunu kesiyosun,sadece led'e para veriyorsun,bi de sinyal camı için kullanacağın malzemeye. :)
Yorum bağlantısı
Onur Yeşil

Ama led yerine turuncu ampul daha iyi olur,şu an kullandığım ampuller normal turuncu sinyal ampulu.Daha iyi mesela.

Yorum bağlantısı
Onur Yeşil

DoubleDin uygulamamın yapım aşamalarını paylaşayım.

Bu bizim 6006 CD Changer'ların orjinal soketinin şeması.Bu şemaya göre sokete bağlantıları yapıyoruz.

a82e4ad00c0af891d7bb46e50191cbcf.jpg

Sonra göğüs diye tabir ettiğimiz yeri söküyoruz.Bunun için önce orjinal teyibi söküyoruz sonra karşımıza dört adet vida çıkıyor.Bu dört vidayı da söküp göğüsü tırnaklarından kurtardığımızda ayrılıyor.

5e9e261e0f6bf38d4ae1a3a7910b88ab.jpg

Gerekli yerleri tıraşlıyoruz.

18399081e4669148f9a860a6eae22635.jpg

DoubleDin'in oturacağı yerleri de traşlamalıyız.

c7fbad46b78e66f843da4f7de14aec0b.jpg

e75125c585bc1d2ed587e94c0b1ab9fd.jpg

Dörtlü flaşör düğmesini de traşladım.

e8e32bbc56a6bd3cb86a1d7533a7cad3.jpg

İlk paylaştığım şemaya göre montajı yapıyoruz.

fbf8d0be0c3e096b40dca994a2f179b3.jpg

İkinci küçük bir soket var onu fotoğraflamamışım,onda da direksiyon kumandasına giden kablolar var.Direksiyon kumandasını sökerseniz ordaki iki kablonun rengine bakarak hangi kabloların bu sokete geldiğini görebilirsiniz.Bunlardan biri şase diğeri de voltaj,voltaj olanı doubledin'in kumanda çıkışı kablosuna bağlıyoruz.Diğerini de herhangi bir yerden şaseliyoruz.Böylelikle direksiyon kumandamız da aktif olmuş oluyor.

En son montajı yaptıktan sonra,kenarlarda kalan boşluklara kutudan çıkan çerçeveyi kesip,kenarlarını zımparalayıp oturtuyoruz.

Sonuç bu;

8cfd5e1f88b9aec8d3c53f4c1786e81b.jpg

e50b8399bd35b7f75e6d7ef90e154b02.jpg

4b19add703711197df06ae547b4d798a.jpg

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...