İçeriğe Yönlendir

16 Zotuzalti 16 - Kapri Mavi Focusum Ve Yaptıklarım

Onur Yeşil

Recommended Posts

Erkan Gültekin1

Onur iyi bakıyorsun bizide heyecanlandırıyorsun kardeşim.. Biz iki plaka aydınlattık diye dört köşe olan adamız :) Bu fotoğraflarla iyiki Focus 1 sahibiyim diyorum tekrar tekrar senin kadar uğraşamadığım halde  :good1:  :good1:  :bravo:  :bravo:  :nazar:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cihan Yetişken2

Bu son jantlar çok iyi olmuş.Tit jantlarını sökmek yerinde bir karar bence de. Şu ilk taktığınız hella farı da çok beğendim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Onur Yeşil

Herşey güzel hoş ancak orjinal farlar da mercek ve led çalışması yapılsa daha şık dururdu. Arka stop lambalarından kurtul artık :yes:

Abi böyle de ayrı bir agresifliği var ama yav. :)

Maşallah maşallah hem rengi hem dokunuşları ben buradayım diyor, 98lerde tasarlanan aracın hala bu kadar güncel olması dikkat çekici de olması Ford'un başarısıdır :good1:

Ben de Şahin abime katılıyorum sanki bixenonlar ile daha güzel olacak

Farlarımı seviyorum. :) Focus deyince aklıma direk bu kasa geliyor benim. :)

Bu son jantlar çok iyi olmuş.Tit jantlarını sökmek yerinde bir karar bence de. Şu ilk taktığınız hella farı da çok beğendim

O hella farlar efsaneydi zaten,Türkiye'de tekti. :)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Şahin Topaloğlu

Abi böyle de ayrı bir agresifliği var ama yav. :)

Farlarımı seviyorum. :) Focus deyince aklıma direk bu kasa geliyor benim. :)

O hella farlar efsaneydi zaten,Türkiye'de tekti. :)

Abe miyav be yav,,,,,,Ellerine emeğine sağlık...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Onur Yeşil

Onur iyi bakıyorsun bizide heyecanlandırıyorsun kardeşim.. Biz iki plaka aydınlattık diye dört köşe olan adamız :) Bu fotoğraflarla iyiki Focus 1 sahibiyim diyorum tekrar tekrar senin kadar uğraşamadığım halde :good1::good1::bravo::bravo::nazar:

Abi senin makine de çok temiz ama maşallahı var. :) Mk1 candır.

Bizim kafamız acıkınca otogaza gidiyor. :D

b827a49c40f75ba3a1741def75545d33.jpg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
SELAMİ AKTAŞLI

Maşallah allah nazardan korusun. Mk 1 sedan var bende ghıa jantları kalsın dıe dusunurken. Bu arabayı gordukten sonra mutlaka tıtanyum jant almam gerek anladım.  :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Onur Yeşil

Maşallah allah nazardan korusun. Mk 1 sedan var bende ghıa jantları kalsın dıe dusunurken. Bu arabayı gordukten sonra mutlaka tıtanyum jant almam gerek anladım.  :)

Amin,cümlemize inşallah.Sedana ghia jant da titanyum jant da çok yakışıyor,tercih sizin.  

Bu jantlarin marka modeli nedir. Varsa link atarmisiniz?

Link yok,jantlar yurt dışından gelme,fuar için gelmiş ben de bi arkadaştan ikinci el aldım.
Yorum bağlantısı
Hasan Dikili

Maşallah diyelim :) 45 yanak sürtme yapıyor mu bu haliyle, hiç ekstra bi işlem yaptınız mı çamurluk içlerine?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Onur Yeşil
(düzenlendi)

Maşallah diyelim :) 45 yanak sürtme yapıyor mu bu haliyle, hiç ekstra bi işlem yaptınız mı çamurluk içlerine?

Yok,hiç bir sıkıntı yok çok şükür. tarihinde Onur Yeşil tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Bekir Burak Aydos

Araç çok güzel, allah kazadan beladan esirgesin.

16" titanium jantlarında tam olarak ne ebat lastik kullandın ? Birde şu an üstündeki 17" jantlar ile sanırım yay kullanıyorsun, yayı ne marka model kaç cm lik kullanıyorsun ?

Teşekkürler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Onur Yeşil

Araç çok güzel, allah kazadan beladan esirgesin.

16" titanium jantlarında tam olarak ne ebat lastik kullandın ? Birde şu an üstündeki 17" jantlar ile sanırım yay kullanıyorsun, yayı ne marka model kaç cm lik kullanıyorsun ?

Teşekkürler.

Amin cümlemizi inşallah.

195/55/16 vardı titaniumlarda.Ama olması gereken 206/50/16'dır.Ben bir sıkıntı yaşadım mı hayır.Konfor olarak çok iyiydi ama görsel olarak 50 yanak daha iyi duruyor.

Şu an üstünde 17 jantlarla beraber coilover kiti var.MRT amortisör yapımı.Maşallahı var orjinal yay rahatlığında.

Yorum bağlantısı
Bekir Burak Aydos

Bende bu aralar focus mk1 2004 collection araca 16 yada 17 jant almayı düşünüyorumda. Aracın rengi tonik mavi, ne renk ve kaç ebat alsam pek karar veremedim. 17" 45 yanakta görsellik vb eminim daha güzel olacak ama aracı tüm aile bireyleri kullandığından tam karar veremedim. 16 janta 50 yanağında çamurluğu doldurmayacağını biraz boş duracağını düşünüyorum açıkcası. Kafamdaki ebatlar 205/55/16 yada 205/45/17. 3.5 yada 5 cm kaliteli spor yay almayıda düşünüyorum. Yorumun ne olur ?

Yorum bağlantısı
Onur Yeşil
(düzenlendi)

Ben bir çok ebatta kullandım mk1'i.15'ten 17'ye kadar.Kaliteli lastik olunca pek bişey farketmiyor açıkcası.

47f3c1de40f3f73230aac3ffedfd1013.jpg

Bu da önceki arabam.Fikir olması açısından 205/50/16 lastiklerle.Ancak bu lastikler petlasın kötü bir serisiydi,bunlarla biraz sıkıntı yaşadım.

tarihinde Onur Yeşil tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Bekir Burak Aydos

Bunlarda güzel durmuş, 50 yanak aslında çok ideal bir ölçü. Büyük ihtimal jant alırsam 205 - 215/50/16 lastik kullanıcam gibi görünüyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Onur Yeşil

Bunlarda güzel durmuş, 50 yanak aslında çok ideal bir ölçü. Büyük ihtimal jant alırsam 205 - 215/50/16 lastik kullanıcam gibi görünüyor.

215 çok kalın 205 taban iyidir.Şimdiden hayırlı olsun.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Bekir Burak Aydos

215 çok kalın 205 taban iyidir.Şimdiden hayırlı olsun.

Şimdiden saol :) Bu arada en çok merak ettiğimde, bu değişimler sırasında yakıt tüketiminde nasıl etkiler gözlemledin ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Onur Yeşil

Şimdiden saol :) Bu arada en çok merak ettiğimde, bu değişimler sırasında yakıt tüketiminde nasıl etkiler gözlemledin ?

Ben çok etkilendiğini düşünmüyorum yine.Tabi ufak tefek farklar oluyordur ama,çok hissedilir değil ki ben hissetmiyorum. :)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Özgür Doğan

Makine 10 numara olmuş kardeşim allah kazadız belasız binmek nasip etsin

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Onur Yeşil

Makine 10 numara olmuş kardeşim allah kazadız belasız binmek nasip etsin

Teşekkürler.Cünlemize inşallah.
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Onur Yeşil
(düzenlendi)

Yeni angel bi-xenon farlarımız ve ledli stoplarımızla :) Yakında angelların detaylı fotoğraflarını da ekleyeceğim.

a5ad17761aee7b409c49b1f9720ef9bf.jpg

896452fd969e925ad50df8bdac09ae6d.jpg

tarihinde Onur Yeşil tarafından düzenlendi
  • Beğen 4
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...