İçeriğe Yönlendir

Saygısız Sürücüler...

Uğur Köker

Recommended Posts

Sedat Ünsal

istanbulda özellikle dolmuş şöförleri aşırı terbiyesiz, ahlaksız, saygısız,vurdum duymaz araç kullanıyorlar. yolun ortasında ani durmalar, bazende dakkasından geç kaldım diye ralli aracı kullanıyor gibi kullanmalar, trafik kuralları hiçe saymalar. zaten altlarındaki minübüsler çarpışan oto gibi. umurlarında mı? tek düşündükleri 1 dakka geç kalsa 1 lira verecek.

Bir keresinde izmir de; buca dan bornova ya giderken dolmuşa binmiştim. dolmuş şöförü bir beyfendiydi. beyaz saçlı beyaz top sakallı. trt fm eşliğinde gitmiştik. vay be demiştim. demek böyle insanlarda var hayatta demiştim. taaa ki istanbul daki insan kılığına girmiş öküzleri görene kadar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Ünlü kalp doktoru , " hastalarımın çoğu hızlı araba kullanıyor" diyor. Fazla stresli, agresif, aceleci insanların başına gelecek olan budur. 

Yorum bağlantısı
Muhammet Ergün

biz istanbul trafiğinin daha iyi olduğunu bilirtik. yalanmış

meğerki öküz heryerde öküzmüş.

Yorum bağlantısı

Geçenlerde trafikte ilerlerken yaya geçidinde durup bekleyenlere yol verdim (ki zaten yol hakkı onların adı üstünde yaya geçidi) arkamda uzuuuuuuunnnn bir korna. Baktım belediye otobüs şöförü bana saydırıyor.

Camı açıp "ne var" dedim "arkana baksana durmadan önce" diyor.

Yahu dedim burası yaya geçidi. En son "Ya yürü git bak inmiyim aşşa" dediğini duydum.

Sonrası malum, karakol ifade şahit hastane darp raporu derken gecem zehir oldu.

Keşke  ben KİCK BOX yapıyorum üzerime gelme dediğimde beni ciddiye alsaydı.

Neyse biraz dinlensin evde.. zaten çok stresli bir işleri var.. Yazık.. Üzülüyorumda bazen..

Çok yufka yürekliyim çookk..

bende bir enişte var, bir insan herkese bagırırmı trafikde kardeşim, kendi eşi bile artık binmek istemiyor arabaya o derece yani, senin gibi birine denk gelse düzelirmi hayrettin ne dersin ?  :biggrin:

Yorum bağlantısı
Hayrettin Bahadir

bende bir enişte var, bir insan herkese bagırırmı trafikde kardeşim, kendi eşi bile artık binmek istemiyor arabaya o derece yani, senin gibi birine denk gelse düzelirmi hayrettin ne dersin ? [emoji3]

Özelden bir resmini atarsan.

Tabiki seve seve yardimci olayım.

Genelde nerelere takılıyor, birde enişte de çalışmamı istediğin özel bir bölge var mı yoksa free style mı dalayım ? [emoji1]

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ayhan Asil

hele bi de konya merkezin trafigini görün kural diye birşey yok millet kafasına göre hareket ediyor.

+1 Osmaniye

Yorum bağlantısı
Onur Tunç Aldı

Benim yaşadığım şehirde de durum farklı değil. Küçük bir şehir olmasına rağmen insanların trafik kurallarına uymaması daha doğrusu trafik kurallarının varlığından haberdar olmamasından dolayı araba kullanmam gerektiği zamanlarda trafiğe çıkmadan geriliyorum. İstanbul da yaşayanlar genelde diğer trafik sürücülerinden sikayet ederken burada en büyük sorun yayalar. Özellikle plakanizda yabancı plakaysa her türlü davranışla karşılaşmanız mümkün. Yolun ortasında ellerini arkaya atmış ağır ağır yürüyen, karşıdan gelen aracı fark etmelerine rağmen istifini bozmayan 3 kişiyi dakikalarca bekledigim oldu. Bir başkasında aracı görmesine rağmen üstüme doğru gelen bir yayadan resmen arabayı kaçırarak zor kurtardim. Araç sürücülerinden çok yayalardan korkar hale geldim. Yolda giderken kaldırımda yürüyen yayaların aniden yola atlayıp aracınıza vurma ihtimalinin yüksek olduğu bir yer. Yayalardan sonra ikinci tehlike toplu ulaşım araçlar. Durak gibi bir kavramın maalesef olmadığı burada en azından yolcu almak için aracı sağa yanastirma gibi bir kültürde yok. Yolun ortasında aniden duran dolmuş ya da minibüsleri sabırla beklemek zorundasınız. Bu çile aracı sollayacak fırsatı bulana kadar da devam etmek zorunda maalesef.

Bir de araçların hızını kesmek için yapilan tumseklerin diz boyu yüksekliğinde olanını da ilk defa burada gördüm.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

İZmirden geliyorum dün gece. Şehiriçi geçişlerinde  (Orhangazi, yalova, Akhisar vb) istisnasız kırmızı ışıktan yeşile dönüp basıp kalkarken arkama yapışıp en az 20 sefer selektör yapan ÖKÜZLERİ buradan saygıyla kınıyorum. Benim arabanın 0-100 performansı 10.5 saniye. Ama bunu ille de maksimum kullanmak zorunda mıyım? mantıklı ve seri biçimde kalkmama ve sağımda da sollamakta olduğum araçlar olmasına rağmen bu öküzlük niye?

Patinaj çekerek kalkmanız gerekiyor, onların kanunlarında böyle yazıyor... Sollama yaparken selektör yapanlar da ayrı bir dert, kardeşim bu yola senin kadar bende vergi veriyorum ve eşit haklara sahibiz.. Bu tipler kuvvetli üst sınıf araçlara genelde sonradan geçen görgüsüzlerdir... Önceden bindiği 60 beygirlik arabadan sonra arabası uçuyor sananlar yolun tek hakimi kendileri gibi hissederler.. Oysa ki ben sonradan görmeyim diye bağırıyorlar farkında değiller.. İstanbul Ankara arası tek bir selektör yapmadan gelip gitmişliğim vardır. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı

Özelden bir resmini atarsan.

Tabiki seve seve yardimci olayım.

Genelde nerelere takılıyor, birde enişte de çalışmamı istediğin özel bir bölge var mı yoksa free style mı dalayım ? [emoji1]

Hayrettin abi seninle trafikte denk gelmemek lazım o halde  :) Bu arada aynı sporu  yapıyoruz..

Yorum bağlantısı
Murat DEMİRHAN

Emin olun Küçük şehirlerde de durum farklı değil.Örneğin Nevşehir.Geçenlerde kırmızı ışık yeşile döndü arka taraf kuyruk.Uyanık geçinenler hemen emniyet şeridinden deli gibi süratle geldi.İlerde yol daraldığı için birde beni sıkıştırıp korna çalıyor.Bende kornayla karşılık verdim.Birazdan yanıma geldi genç bir vatandaş.Nediyon demezmi.Emniyet şeridini gösterip sağdan geçilirmi dedim artislik yapıp devam etti.Plakayı aldım.Çocuklarımı okula dağıttıktan sonra arkadaşı bulayım dedim.Buldum da .Eski okuluma  yeni gelen öğretmen çıktı.Konuşamadım öyle olunca.Yani toplum olarak terapiye ihtiyacımız var galiba.

Daha arkadaş araba sürerken öndekinin bizimkinin üzerine balta ve satırla gelmesini anlatmadım bile.

Tabi bizde hata yapıyoruz.Eğer hatalıysam kesin özür dilerim.Karşı tarafı zor duruma düşürdüğüm için.

Yorum bağlantısı
Tevfik Özdemir

Sadece trafikte değilki sokağa arabayı bırakıyoruz adam pencereden sigara içip izmariti arabann üstüne atıyor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Sadece trafikte değilki sokağa arabayı bırakıyoruz adam pencereden sigara içip izmariti arabann üstüne atıyor

arkadaşın arabasının sunroof undan içeri atmışlar koltuk döşemesi yanmış ki daha farklı şeyler de olabilirdi o yüzden hayatta bırakmam açık sunroof
Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Emin olun Küçük şehirlerde de durum farklı değil.Örneğin Nevşehir.Geçenlerde kırmızı ışık yeşile döndü arka taraf kuyruk.Uyanık geçinenler hemen emniyet şeridinden deli gibi süratle geldi.İlerde yol daraldığı için birde beni sıkıştırıp korna çalıyor.Bende kornayla karşılık verdim.

Bizim okuldan çıkınca üçüncü ışıkta sola dönüş ışığı var ve o şeride girince düz giderseniz karşınıza levha çıkıyor haliyle.. Düz gidecekler orta şeritten itibaren sıraya giriyorlar.. Abartmıyorum her akşam en az 5 araba sola yanaşıp ışık yanında drag yapan sürücüler misali orta şeride girmeye çalışıyorlar.. En öndeysem genelde izin vermiyorum ama genellikle başarılı oluyorlar.. Eğitim ile giderilebilecek bir şey değil maalesef, görgü olacak görgü.. ;)

Yorum bağlantısı
Hayrettin Bahadir

Hayrettin abi seninle trafikte denk gelmemek lazım o halde :) Bu arada aynı sporu yapıyoruz..

Iki hareket sonra anlarım zaten. Ben aynı zamanda çok hızlı kaçarım ☺☺
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ersin Uçan

Öncelikle toplumumuzun geneli hoşgörüsüz ve geçimsiz insanlardan oluşuyor bunu kabul edelim. İnternette güldürmek için paylaşılmış herhangi bir videonun bir fotoğrafın altına yapılan yorumlara bakın ne demek istediğimi anlarsınız. Bir de en kabadayı olunan yerler internet ve trafik. Peki bu hale nasıl gelindi? Toplumun bilinç altını en fazla etkileyen televizyon yayınlarına bir göz atın. Saçma sapan TV programlarını demiyorum. Açın haberleri izleyin. Siyaset izlesen tüm parti genel başkanları kavga halinde. Futbol izlesen klüp başkanlarının ve yöneticilerinin demeçleri malum. Hatta spor programlarındaki yorumcuların tavrı daha beter. Magazine göz at sanatçı dediğimiz şahsiyetler birbirine laf sokma peşinde kavga halindeler. Zaten aile yapısı gitgide bozuluyor, eğitim kalitesi dediğimiz şeyin içinde kalite kelimesi geçse de kendisini gören yok. Bunların sonucu başka ne olabilir ki? Bu ülkede doğan bir çocuk bozuk aile yapısı, kötü eğitim sistemi ve örnek alabileceği kişilerin kalitesizliği nedeni ile sağlıklı bir birey olarak yetişemiyor. Elbette toplumun tamamı bu şekilde demiyorum ama genel yapı maalesef bu. Aslında bizler iyi insanlarız yardımseveriz ama bilinçaltımıza yerleştirilen kavgacı kişiliklerimiz sinir anında her şeyi berbat ediyor.

• Beğen 6
Yorum bağlantısı

Iki hareket sonra anlarım zaten. Ben aynı zamanda çok hızlı kaçarım ☺☺

eheheh 7.dan da bıraktım abi üniversite yıllarında karadeniz bölge 2. Si olmuştum
Yorum bağlantısı
Hayrettin Bahadir

eheheh 7.dan da bıraktım abi üniversite yıllarında karadeniz bölge 2. Si olmuştum bu arada sana kalkan eller kırılsın abi :wub::D

Öpiim abiiii...   :give_heart2:  :air_kiss:  :air_kiss:

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

Patinaj çekerek kalkmanız gerekiyor, onların kanunlarında böyle yazıyor... Sollama yaparken selektör yapanlar da ayrı bir dert, kardeşim bu yola senin kadar bende vergi veriyorum ve eşit haklara sahibiz.. Bu tipler kuvvetli üst sınıf araçlara genelde sonradan geçen görgüsüzlerdir... Önceden bindiği 60 beygirlik arabadan sonra arabası uçuyor sananlar yolun tek hakimi kendileri gibi hissederler.. Oysa ki ben sonradan görmeyim diye bağırıyorlar farkında değiller.. İstanbul Ankara arası tek bir selektör yapmadan gelip gitmişliğim vardır. 

söz meclis dışı çoğu 16 Plaka oluyor : :)    Birkaç tip araç var bir kısmı AUDI A5/Q5 gibi olanlar. Diğer bir grup Range Rover son model olanlar. Diğer başka bir grup ise VW transporter (veya muadili) olanlar. Kısmen BMW/AudiA3/4  de olabiliyor ama çoğunluk SUV sahibi olanlar ya da fastback lüks (A5) tipi aracı olanlar.

camları da karadır. dışarıyı göremezler. 

Şöyle birşey var:   https://eksisozluk.com/trafik-magandasi--529600

tarihinde Mehmet Göktürk tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Ağzına sağlık. Adamlar sinyal vermeyi öğrenmeden selektör yapmayı öğreniyor.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

sol şeritten giderken orta şeritte araç olunca sinyal verenleri de saygıyla anmadan geçemeyeceğim. Yukarda paylaştığım ekşi sayfa 2 deki hatıra bayağı ilginçmiş (motorcu).

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tuna İşgören

kadıköy harem istanbul seyahat servisini çeken kel beyaz saçlı bi dayı vardı içinizde ona denk gelen oldumu bilmiyorum ama kalktığı noktadan gideceği noktaya kadar 550 tane küfür 100 kere camdan kafayı çıkarıp böğrünme 5 kere araçtan inip kavga etmeye çalışma tarzında olan bi şöför :D

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Bugün sabah işe giderken kırmızı ışıkta en sağ şeritte durdum, yeşil yanınca kalktım, daha 50 metre gitmemiştik bulunduğumm şeritte çukur olunca en sağda bulunan 1 metrelik alana (emniyet şeridi gibi) kaçayım derken 26 TS 616 plakalı Peugeot 207 araçlı yaratık sağımdan kıç kadar yerden sıfır geçmezmi (arkadan yardırmış geliyor) ben zaten en sağda olunca sağ aynaya bakma ihtiyacı hissetmedim, o anki bir anlık tırsma anını anlatamam. 0.5 sn erken davranıp kırsam görecekti kendisine doğarken yardımcı olan şahıs ile ilgili birşeyleri.

Bastım sonuna kadar gaza (bu durumlarda bu aracı aldığıma verdiğim vergiye hiç acımadığım duygular yaşıyorum) bırakmadım o dar yerden çıksın, aslında geçip önüne kıracaktım.

Yan koltuktan müdahale ve sakinleştirme sinyalleri geldi, birde hanımların yanında biriyle kavga etmenin çok gıcık olduğunu bildiğimden  (bağrış çağrış insan birşey anlamıyor :) ) la havle çekip çok hain bir bakış atıp yoluma devam ettim.

Bu itleri görünce araba kullanmaktan soğuduğum çok olmuştur.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

Bugün sabah işe giderken kırmızı ışıkta en sağ şeritte durdum, yeşil yanınca kalktım, daha 50 metre gitmemiştik bulunduğumm şeritte çukur olunca en sağda bulunan 1 metrelik alana (emniyet şeridi gibi) kaçayım derken 26 TS 616 plakalı Peugeot 207 araçlı yaratık sağımdan kıç kadar yerden sıfır geçmezmi (arkadan yardırmış geliyor) ben zaten en sağda olunca sağ aynaya bakma ihtiyacı hissetmedim, o anki bir anlık tırsma anını anlatamam. 0.5 sn erken davranıp kırsam görecekti kendisine doğarken yardımcı olan şahıs ile ilgili birşeyleri.

Bastım sonuna kadar gaza (bu durumlarda bu aracı aldığıma verdiğim vergiye hiç acımadığım duygular yaşıyorum) bırakmadım o dar yerden çıksın, aslında geçip önüne kıracaktım.

Yan koltuktan müdahale ve sakinleştirme sinyalleri geldi, birde hanımların yanında biriyle kavga etmenin çok gıcık olduğunu bildiğimden  (bağrış çağrış insan birşey anlamıyor :) ) la havle çekip çok hain bir bakış atıp yoluma devam ettim.

Bu itleri görünce araba kullanmaktan soğuduğum çok olmuştur.

Duygularını paylaşıyorum Furkan Bey. Bazen bagajda 5x10 kalaslar taşıyayım böyle zamanlarda emniyet şeridine atıvereyim diyorum. Ambulansa nasıl olsa bişey olmaz. Sağdan geçen motorculara da çok gıcığım. Benzer durumda sağa kırsam adam kaldırımı öpecek. Sonra diyecekler bu otomobiller hiç bizi gözetmiyor. Sen adam gibi kullan da dakikalarca arkandan giderim no problem.

tarihinde Mehmet Göktürk tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Duygularını paylaşıyorum Furkan Bey. Bazen bagajda 5x10 kalaslar taşıyayım böyle zamanlarda emniyet şeridine atıvereyim diyorum. Ambulansa nasıl olsa bişey olmaz. Sağdan geçen motorculara da çok gıcığım. Benzer durumda sağa kırsam adam kaldırımı öpecek. Sonra diyecekler bu otomobiller hiç bizi gözetmiyor. Sen adam gibi kullan da dakikalarca arkandan giderim no problem.

Hocam ekşideki motorcu gibi alacağım biber gazını ama uzaklaştırmak savunmak için değil, gözüne sıkıp üstüne tertemiz zahmetsiz dövmek için :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
V.Ceyhun Emir

Motorlar mecburen aralardan gitmek durumunda, şerit takip edip arabaların saygısını beklersek sağ kalma şansımız azalıyor.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...