İçeriğe Yönlendir

Resmi Ithalat/distribütör Garantisi Vs Gibi Garantiler Ne Demek?

Davut Turmuş

Recommended Posts

Davut Turmuş

arkadaşlar eşime telefon alacagım uzun süredir lg g2 ye bakıyorum en uygun o kullanım amacı ve fiyatı açısından bi ara samsung s4 e bakıyordum kıyaslamalarda ve kullanıcı deneyımlerinde g2 üstün geldi neyse g2 beyaz 32gb lik model bakıyoruz netten falan araştırmalar sonucu 1100 tl oldugunu gördüm fakat n11 de falan resmi ithalatçı distribütör garantisi vs gbi ifadelerle karşılaşıyorum alsak ilerde herhangi bir sorunda garantide sorun yaşarmıyız yada sadece ithalatçının dediği yerde mi yaptırabiliriz yoksa kvk gibi kurumsal yerlerde tamir edilir?

Yorum bağlantısı
Cemil Çınar

Resmi ithalat imei numarasında sıkıntı yok ama garantisi biziz demektir. Riski göze alırım diyorsanız (ben aldim) tamamen şans.

Distribütör garantisi: Turkiyenin her yerinde yetkili servise götürebilirsiniz demektir. Aralarında sağlam fiyat farkı vardır. Ne kadar süre kullanmayı düşünüyorsunuz; asıl soru bu...

Bu arada N11 uyuşmazlıklarda sadece sizden bilgi alıp satıcıya iletir Indirimmania dan sakın birşey almayın derim...

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Davut Turmuş

Resmi ithalat imei numarasında sıkıntı yok ama garantisi biziz demektir. Riski göze alırım diyorsanız (ben aldim) tamamen şans.

Distribütör garantisi: Turkiyenin her yerinde yetkili servise götürebilirsiniz demektir. Aralarında sağlam fiyat farkı vardır. Ne kadar süre kullanmayı düşünüyorsunuz; asıl soru bu...

Bu arada N11 uyuşmazlıklarda sadece sizden bilgi alıp satıcıya iletir Indirimmania dan sakın birşey almayın derim...

Cemil Bey öncelikle ilgi ve alakanız için teşekkür ederim disribütör garantisinde sıkıntı yok yani değil mi? alınabilir? telefonu ne kadar kullanacagımız konusu ise artık temir edilemeyecek duruma gelene kadar :) eşim kullanacak zaten öyle agır işler yapmayacagı için epey gider diye düşünüyorum gsm operatörlerinin verdikleri distribütör garantilimi?

Yorum bağlantısı

Distürbitör garantisi dışındaki ürunler farklı firmaların yurtdışından yaptıkları daha düşük hacimli ithalatlardır. Bu ürünleri ithal edenler gerekli şartları yerine getirmek icin Türkiye içersinde teknik servis destegi vermek zorundalar. Bu ithalatçılar tek marka ile çalışmadıklarından size bir teknik servis adresi verirler fakat bu servisler resmi distürbütörün servisleri olamaz. Dolayısıyla servislik bir durumda can yakabilir. Resmi distürbitor garantili servislerin de vukuati bol ama yine de karşınızda global bir markanin Türkiye temsilcisi ve onun anlasmali oldugu genelde Türkiye'de tüm markalarla calisan kvk, genpa, teleservis gibi yetkili servisleri muhattap almak daha dogru bir yaklasim. Maalesef cep telefonu gibi surekli sorun potansiyeli olan bir cihaz uzun vadeli kullanilacaksa 200-300tl fazla vermek daha mantikli olabilir.

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
Ersan Tekin
(düzenlendi)

Kvk gibi kurumlarda telefon arızasında muhattap sadece kvk oluyor. Bu açıdan işiniz daha kolay. Diğer türlü satıcının belirlediği yetkili servislerde tamir ettiriyorsunuz. Bana kalırsa distribütörü tercih ederim fiyat açısından. Zaten aldığınızda inceleyiniz bir sıkıntı yoksa ilerde oluşacak arızalar kullanıcı kaynaklıdır:) garantiden yapılmaz. Bir de internetten almak yerine telefoncudan alsanız daha iyi olmaz mı en azından muhattap olacağınız birisi olacak sonuçta elektronik eşya daha dikkatli olmak gerekir. Şimdiden hayırlı olsun

tarihinde Ersan Tekin tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Hasan Ekci

Kliksadan Samsung s4 900 tl(ithalatçı) 1400 tl(distribütör) idi. İlk defa risk aldım, paralel ithalat olanı tercih ettim. Çok şükür sıkıntı çıkmadı 4 aydır. 500 lira az para değil dedim pişman değilim.

Yorum bağlantısı
Davut Turmuş

değerli arkadaşlarım görüşlerinizden ve verdiğiniz fikirlerden ötürü hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum

Yorum bağlantısı
Serdar Akgül

Aslinda sorun yetkili servis kisminda. Paralel ithalatta sadece muhatap icin cok secenegin olmuyor. Kutulayip ilgili serise yollamak gerekiyor. Ariza halinde cozum tek yollu. Ayrica guncelleme de sıkıntı cikabiliyor. Benim LG L7 II paralel ithalat. Bu telefona kitlat guncelleme geldi fakat benim telefona paralel ithalattan dolayi gelmedi. Bilgisayardan manuel guncelleme yaptim fakat bu defa dili ingilizce oldu. Boyle bir sorun cikabiliyor....

Yorum bağlantısı
Haşmet Güngör

Arkadaşların dediği gibi ,sorun sadece servis de.Bende aldım ama arızalı çıktı. Sorunsuz, hemen yenisiyle değiştiler. Çok kıytırık satıcı değilse , şikayet gelmemesine özen gösteriyorlar,zira isimlerini kötüye çıkması satışlarını engeller.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ali Karakaya

Hepsi buradadan Note 3 almayı düşünüyorum, samsung türkiye garantili diyor. Hepsiburada dan alınması sıkıntı yaratır mı?

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Hepsi buradadan Note 3 almayı düşünüyorum, samsung türkiye garantili diyor. Hepsiburada dan alınması sıkıntı yaratır mı?

Samsung'un kendi ithalatı sıkıntı olmaz.Tüm Türkiye'de bulunan Samsung servisleri hizmet verir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

arkadaşlar eşime telefon alacagım uzun süredir lg g2 ye bakıyorum en uygun o kullanım amacı ve fiyatı açısından bi ara samsung s4 e bakıyordum kıyaslamalarda ve kullanıcı deneyımlerinde g2 üstün geldi neyse g2 beyaz 32gb lik model bakıyoruz netten falan araştırmalar sonucu 1100 tl oldugunu gördüm fakat n11 de falan resmi ithalatçı distribütör garantisi vs gbi ifadelerle karşılaşıyorum alsak ilerde herhangi bir sorunda garantide sorun yaşarmıyız yada sadece ithalatçının dediği yerde mi yaptırabiliriz yoksa kvk gibi kurumsal yerlerde tamir edilir?

Buradanda bakabilirsiniz. Bir Arkadaşın sitesi. Güvenilir yer.

http://www.turanstore.com/lg-g2-d802-32gb-beyaz-cep-telefonu-ithalatci-firma-garantilidir.html

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...