İçeriğe Yönlendir

İphone 4S Batarya Değişimi

Özgür İncigülcan

Recommended Posts

Özgür İncigülcan
(düzenlendi)

Umarım reklama vs girmez ama bu ürün nasıldır?

http://www.n11.com/iphone-4-4s-orjinal-batarya-genpa-garantili-P26837949

Gempa garantili diyor

Birde bu var 

http://urun.gittigidiyor.com/cep-telefonu-ve-aksesuar/iphone-4s-orjinal-batarya-iphone-4s-orjinal-klt-151231558

tarihinde Özgür İncigülcan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Özgür İncigülcan

Orjinal piyasada yok. Genpa garantili hiç yok. Apple'dan nasıl doğrulama yapılacak anlamadım. Apple 170 lira istiyordu sanırım. En iyi güvenilir batarya aşağıdaki linkte, veya Apple'da dır. Genpa vs. orjinal diyor ama garanti edemez. Kaliteli bir yan sanayidir.

https://www.ifixit.com/Store/iPhone/iPhone-4S-Replacement-Battery/IF115-005-2

Genpa da 190 tl istiyor.Orjinal ürün diyor değilmidir dostum? Bu dediğin siteden alamam ya

Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz

batarya yı kendin al kendin degiştir üstteki 2 vidayı sokuyorsnz sokunce kendinize dogru kaydırıyorsnz alt kapagı sonra bataryayı lehimden ayırıp geri lehimliyorsnz sonuc olarak ucuz maliyet en baba 50 lira :)

Yorum bağlantısı

Bence de açması çok basit,2 vidayı söküyorsunuz ve vantuz'u ön cam'a yapıştırın ve çekin..

Yorum bağlantısı
Orçun Dikayak

Oğlum S3 telefonu yere düşürmüş, ekran karardı.. Beli belirsiz yazılar görünüyor ama çok yakından bakmak gerek.. Ekran komple mi değişecek yoksa aydınlatma problemi falan mı oluyor ?  Tamiri veya değişimi tahminen ne kadar bir rakama malolur bana ? 

Abi ekrana görüntü gelmiyor ama cihaz açılıyorsa ekran gidiktir onlarda maalesef tek iç ekran değişme gibi bir durum yok sana şöyle yol gösteriyim en kolayı http://www.destekbilisim.com/iletisimburdan adrese bak abi ekran fiyatı al dışarda taktıracağın ekran hep toplama camı kırılıp daha önce toplanmış ekranlar ve sıkıntı yaratıyor direk servise ver ama tahmini fiyat 350-400 aralığındadır bilgin olsun dışarda da taş çatlasın 100 TL aşağı olur en fazla ama dediğim gibi sıkıntılı hiç gerek yok ;)

Samsung Galaxy Note 3 dış cam kırıldı, dokunmatik ve ekran da problem yok. Nedir maliyeti ? Sadece dış cam mı, panel mi değiştiriyoruz?

Tek cam değişimi yapılıyor ama İstanbul'da kim düzgün yapar bilmiyorum ben kendim yapmıyorum onu yaptırıyorum 120 - 150 arası değişiyor cihazın rengine göre orjinal cam kullanılıp doğru jel ile yapıldığında sorunsuz bi şekilde hallolur ama tanımadığın bilmediğin işini görmediğin yere asla bırakma daha beter olmasın

;)

Ayrıca tekrar söylüyorum pil ekran v.s bunların Apple olup orjinali olmaz dışarıda anca çıkma olur ilk iPhone 6 çıktığında orjinal ekran aldım taktım doğrudur ancak ilk çıktığında zaten telefonların hepsi sıfır anakartında sıkıntı olup ekranı söküp satanlar var o yüzden olmaz Apple dışarda sökülmüş bişeye nasıl 1 yıl garanti versin hiç inanmayın bu tarz olaylara ;)

Bence de açması çok basit,2 vidayı söküyorsunuz ve vantuz'u ön cam'a yapıştırın ve çekin..

Yanlız bunu yaparken yavaş çekin ekran elinizde kalmasın iPhone 5 ve 6 serisini sökümü bu şekilde 4-4s bu şekilde değil daha kolay ama pili sökerken ısıtmadan sökerseniz yapışkanı çok sert daha önce sökülmediyse ısıtmadan çok zor sökmeniz ;)

Yorum bağlantısı

Hakan abi 3-3GS-5-5S ve 6 modelleri anlattığın şekilde. 4 ve 4S arka kapak çıkıyor ekran sabit.

Kaliteleri aynı olunca,açma şeklide aynı diye düşünmüştüm yanılmışım  :) Ali abi gelir birazdan HTC. :D

Yorum bağlantısı
Orçun Dikayak
Sahibinden.com'da 160 liraya ilan var ama arayıp sorduğumda 200 lira diyor. Sanırım garantili olarak yapan tek yer. Sadece ekran değişimi orjinal parça dedi. Servis panel değişimi yapıyor sadece sanırım. Servis fiyatları ne kadar bilginiz varmı? Sizce 1 yıllık garantiyi yakıp dışarıda mı yaptırmalı yoksa serviste mi yaptırmalı ?

Ben dışarda yaptırırım garantili diye bişey yok çünkü parça değişimi değil burda önemli olan tamamen işçilik o jeli sıktığı miktar kullandığı jelin kalitesi ultraviolede ne kadar tutup kuruttuğu ekran ile cam arasında toz kaldı mı yada ilerde hava kabarcığı çıkaracak mı biraz işçilik isteyen iş malzeme parası bişey değil orjinal cam taş çatlasın 20 lira olsun bi işlevi yok çünkü herşey ustanın eline bakıyor dediğim gibi servise verdiğinde ben sana tahmini söyliyim 500-600 arasında bi fiyat çıkartırlar Note 3 için bu parada yazık günah bana sorarsan Note 3 root yazılım bilmem ne kurcalamadıkça kronik sorunları olan bi cihaz değil o yüzden bence dışarda yaptırın.

Yorum bağlantısı
Mehmet Fatih Bayrak

4 s batarya değişimi çok basit 2-3 dk içinde değişir zaten servisde orjinal batarya takmıyor sormuştum servise. gittigidiyordan aldım aparıtıyla birlikte (25tl )kendim değiştirdim ve tam gün rahatlıkla şarj yetiyordu.eli tornavida tutan herkes değiştirebilir.bu arada servisin verdiği fiyat 125tl.

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Özgür İncigülcan

Evet arkadaşlar , geçtiğimiz hafta Orçun kardeşimle konuşup dükkanına gittim.Cidden bu forum sayesinde çok iyi insanlarla tanıştım.Hemen konuya gireyim, Orçunla buluştuk benim telefonun bataryasını değiştirdik ,gerçekten Orçuna çok teşekkür ederim telefon süper oldu.4 5 saatte telefon kapanıyordu,şimdi bütün gün gerçekten şarjım dayanıyor.Yüzde 1 e düşmeden telefon hiç kapanmadı.Sizlere tavsiye ederim.Keyifli forumlar

Yorum bağlantısı
Hüseyin Uzun

Evet arkadaşlar , geçtiğimiz hafta Orçun kardeşimle konuşup dükkanına gittim.Cidden bu forum sayesinde çok iyi insanlarla tanıştım.Hemen konuya gireyim, Orçunla buluştuk benim telefonun bataryasını değiştirdik ,gerçekten Orçuna çok teşekkür ederim telefon süper oldu.4 5 saatte telefon kapanıyordu,şimdi bütün gün gerçekten şarjım dayanıyor.Yüzde 1 e düşmeden telefon hiç kapanmadı.Sizlere tavsiye ederim.Keyifli forumlar

hayırlı olsun kardeşim . Konuyu yeni gördüm .gerçi orçun arkadaşımız yardımcı olmuş ama özelden herşeyi sorun bunu niye sormadın [emoji16][emoji16][emoji16]
Yorum bağlantısı
Özgür İncigülcan

hayırlı olsun kardeşim . Konuyu yeni gördüm .gerçi orçun arkadaşımız yardımcı olmuş ama özelden herşeyi sorun bunu niye sormadın [emoji16][emoji16][emoji16]

Eğer bunuda biliyosan valla pes oğlum:)
Yorum bağlantısı
Hüseyin Uzun

Eğer bunuda biliyosan valla pes oğlum:)

ben değilde bi fotoğrafcı abim var o söküp takıyodu. Yardımcı olurduk yani [emoji6]
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...