İçeriğe Yönlendir

Red Devil Opel Corsa

Mert Keçeci

Recommended Posts

Sani Gerşon

8000k varsa ampülleri değiştirebilirsiniz aslında. 4300k h7 ile en azından hayatınıza devam edebilirsiniz. Lümen inanılmaz derecede artıyor. Ortalama 1.5 kat verim almak var işin ucunda.

lumen_2.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Keçeci

8000k varsa ampülleri değiştirebilirsiniz aslında. 4300k h7 ile en azından hayatınıza devam edebilirsiniz. Lümen inanılmaz derecede artıyor. Ortalama 1.5 kat verim almak var işin ucunda.

Mantıklı abi tamponları boyatırken 4300k çevireyim tecrübe edinmiş oluruz.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Taner Gündüz

mert yazılım hayırlı olsun . bak bu arabayı öyle dağa taşa sürme yazık edersin :D  şaka bir yana çok tatlı olmuş maşallah  :nazar:  yazılımı nerede yaptırdın

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Keçeci

mert yazılım hayırlı olsun . bak bu arabayı öyle dağa taşa sürme yazık edersin :D  şaka bir yana çok tatlı olmuş maşallah  :nazar:  yazılımı nerede yaptırdın

Sağolasın tanercim daha çççoookkk şeyler yapıcazda artık yeni yılı beklemek zorunda. Paşaoğlu'nda  ilke kardeşimizle yaptık yazılımı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Büyüközkan

Abi maşAllah red devile. El emeği göz nuru en güzeli [emoji4]

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Keçeci

Abi maşAllah red devile. El emeği göz nuru en güzeli [emoji4]

Sağolasın kardeşim elimizden geldiğince yapmaya çalışıyoruz birşeyler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
  • 2 hafta sonra...
  • 1 ay sonra...
Mert Keçeci

Arka amblemde biraz değişikliğe gitmek istedim ve red devil adını takıp bunu yapmasaydım sanırım içimde kalırdı. :) Biraz kirliyiz kusura bakmayın.

288wcr8.jpg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Mert Keçeci

Corsamızı ufak ufak modlamaya devam ediyoruz. Bu sefer turbo timer ve turbo basınç göstergeside yapalım dedik bakalım işin içinden alnımızın akı ile çıkabilecekmiyiz.Turbo timerda ne kadar arasamda hks'nin sarı renkte olanını bulamadım ve kırmızı olanı aldım. Tabiki bu benim içime sinmeyeceğinden ürün gelir gelmez içini açtım ve led renkerini değiştirerek sarıya çevirdim daha montajlarını yapamadım maalesef ürünler bugün öğlen geldiği için ancak led değişimi yapabildim. Birde ufak aksiliğimiz çıktı turbo basınç saati yerine  aır basınç saati göndermişler ürün aynı hızla kargoya verildi ve maalesef doğru ürün önümüzdeki hafta içi elime ulaşacak herşeyde vardır bir hayır deyip montaj için bir hafta daha bekleyeceğiz maalesef. İnşallah videolarınıda paylaşıcam.

ok0g1l.jpg

2hfm436.jpg

qs4jt1.jpg

2il0gu8.jpg

106gh9g.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mert Keçeci
(düzenlendi)

Mutlu sona az kaldı nasipse hafta sonu montajı gerçekleştirmeyi planlıyorum. Turbo timerda son olarak kırmızıda karar kıldım bakalım nasıl duracak.

2wgt9cp.jpg

p0fes.jpg

tarihinde Mert Keçeci tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Serkan Ünsalan

hayırlı olsun mert güle güle kullan iyi işler yapmışsın araca güzel olmuş. :bravo:  :bravo:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Keçeci

Sagolasın serkan kardeşim daha yapacak çok iş var ama hepsi sırayla sıradakiler koltuk ısıtma ve ses izelasyonu.

23rvo5c.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Mert Keçeci

Sonunda fırsat bulup herşeyiyle bağlantıyı tamamladım çok şükür.

vnnts2.jpg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Emre Akbas

Hafta sonunu boş geçirmeyelim dedik ve hemen farları mıncırmaya başladık solmuş farlarımızı meguiars'in ürünleri ile temizledik ve parlattık ardından amerikan parklarımızı montajladık. Bu arada iki tane far için komple tamponu indirmek zorunda kaldım opel mühendislerinin baya bi kulaklarını çınlattım.   :kafa:

slp4m0.jpg

d4cv5.jpg

2zocl08.jpg

1hs6lz.jpg

2qu55w1.jpg

Yeni proje olarak bu güzelim mercekli orjinal gm farlarımız far yıkamayı hakkediyor diye düşünmeye başladım ve modumuzun ilk sırasını artık o uygulamaya verdim.  :good1:

Farlara sadece plastik cilamı uyguladınız yoksa zımpara işlemide varmı ayrıntı paylaşabilirmisiniz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Mert Keçeci

Farlara sadece plastik cilamı uyguladınız yoksa zımpara işlemide varmı ayrıntı paylaşabilirmisiniz.

1200 1500 ve 2000 numara zımparalarla zımparalandıktan sonra pilastik parlatıcı ardından wax kullandım.

Yorum bağlantısı
Mert Keçeci
(düzenlendi)

Aracın üzerinde olan orjinal kabinler ses konusunda hem tatmin etmiyordu hemde arka kabinlerimiz patlaktı yaz sezonu ufaktan gelirken müzik dinleme keyfimizi arttırmak gerekiyordu.

Ana ünitemiz;Kenwood KDC-U2359G modelimiz.

2cy496a.jpg

Haporlör olarak tercihimi sony xplod'dan yana kullandım önlere 16cm arkalara 10cm orjinal yerlerine montajladım;

10h56yr.jpgimg]http://i63.tinypic.com/10h56yr.jpg[/img

2hnyptf.jpg

Ön kapılarda hoparlörü direk montajlıyamadım camı açtığımda cam hoparlöre deydiği ve tam açılmadığı için kasnak kullanmam gerekiyordu aramadığım yer kalmadı ancak uygun fiyata kasnak izmir çankayada bile bulamadım bulduğum yerlerde fırsatçılıklarını konuşturup 45tl fiyat çektiler sonuç olarak bende kendi kasnağımı kendim yaptım;

2d0fg91.jpg

28qrya0.jpg

e1ai6w.jpg

fdafma.jpg

İlk yorum olarak bass beklememek gereken bir hoparalör ancak tizleri ve sesin temizliği çok hoş ilerde anfi ile sürdüğümde daha naturel ve temiz ses alma planlarımız ve subwoofer ile bassıda tamamlamış olcaz.

tarihinde Mert Keçeci tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Mert Keçeci

Hiç aklımda olmayan şeyi gerçekleştirdim bana hayırlı olsun 3.5 eibach yaylarımız elimize ulaştı bakalım montaj nezamana kısmet olacak.

2vkf7sm.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Mert Keçeci

Kaldığımız yerden red devil'i mıncırmaya devam ediyoruz bu sefer ön göğüs ve gösterge çerçevesi kap kolu çerçevelerini piano black yapalım dedik hazır bukadar sökmüşken ön paneldeki cruise control ledi ve direçlarinide yerlerine lehimleyip topladım hatta tekrar sök tak yapmamak için panel ve bilgi ekranındaki ampulleride sıfırlamak güzel oldu.Malum ön sis farının paneldeki ampul yeride boştu ve doldurmak gerekiyordu onuda unutmadık ve onuda tamamladık.Geri vites lambalarımız cansız ve yeterli aydınlatmayı sağlıyamıyordu mercekli ledlerle değişimini yaptım.Son olarak kaliperler paslı ve kötü görünmemesi açısında sprey boyayla kırmızıya boyandı şimdilik bu kadar.

fdyb1e.jpg

21cbcyx.jpg

2v9xmr9.png

9lenoy.jpg

2prxqx1.jpg

nyfqpx.jpg

2ng6jy8.jpg

2z7g084.jpg

729fsm.jpg

30wsac6.png

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mert Keçeci

elinize sağlık güzel olmuş boya vernik ne kullandınız

Teşekkür ederim vernik kullanmadım direk parlak siyah sprey bir iki parçaya vernik atmıştım polisan marka ancak plastik astar ve normal astar atmama rağmen kabarma yaptı boyada bozulan boyayı düzelttikten sonra vernik atmamaya karar verdim.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay

Hocam arabanın kaderi değişmiş elinde :bravo:

Çok başarılı yerinde dokunuşlar var gerçekten, tebrikler :good1:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...