İçeriğe Yönlendir

Swap Cihaz Nedir?

Mesut Eyibil

Recommended Posts

Mesut Eyibil

Arkadaşlar Merhaba;

İphone 5c telefonumun sinyal sorunu nedeni ile garantiye yolladım, şimdi garantinin sitesinde Swap cihaz bekliyor,değişim cihazı bekliyor denmiş, bu swap cihaz hakkında çok söylenti var tam ve net olarak bilen varmıdır, nedir ne değildir. Firma Genpa, internette kimleri kutusuz olarak vergi vermemek için getirilmiş sıfır cihaz desede,kimileri tarafından da tamir görmüş yenilenmiş cihaz denilmektedir.

Tam anlamıyla ne olduğunu bilen varmıdır aceba? :)

iyi forumlar.

Yorum bağlantısı
Ömer Çayırtepe

Kutusuz, kutulu bilmem ama sıfır cihaz gönderirler. Tamir görmüş cihazlar "refurbished" olarak daha ucuza satışa sunulur.

Yorum bağlantısı
Mesut Eyibil

Kutusuz sıfır diye biliyorum.

inş.öyledir. :)

Kutusuz, kutulu bilmem ama sıfır cihaz gönderirler. Tamir görmüş cihazlar "refurbished" olarak daha ucuza satışa sunulur.

bazı forumlarda refurbished gönderenler olmuuş tabi genpa ismi geçmiyordu ama inşallah sıfır gelir.

Yorum bağlantısı
Emre Köksal

refurbished ürünleri arızalanan ürünlerin yerine gönderemezler.

bu tip ürünlere "refurbished" olduğu özellikle belirtilerek satılır.

swap cihazlar vergiye takılmaması adına aksesuarsız olarak incecik bir kutu ile gelir..yani aslında kutuludur ama janjanlı gösterişli apple ambalıjlı olmadığından herkes kutusuz der...

yeni gelen cihazda da sorun varsa ki alırken kontrol edip teslim alın yine değişim olur.

Yorum bağlantısı
Mesut Eyibil

refurbished ürünleri arızalanan ürünlerin yerine gönderemezler.

bu tip ürünlere "refurbished" olduğu özellikle belirtilerek satılır.

swap cihazlar vergiye takılmaması adına aksesuarsız olarak incecik bir kutu ile gelir..yani aslında kutuludur ama janjanlı gösterişli apple ambalıjlı olmadığından herkes kutusuz der...

yeni gelen cihazda da sorun varsa ki alırken kontrol edip teslim alın yine değişim olur.

genel kanı sizin söylediğiniz gibi ama Engin arkadaşımızda anakart değiişmiş dedi baq :D al burdan yak şimdi hangisi :D

Anakart degistirilmis.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Swap cihaz, birebir değişim demektir.

Anakart değiştirilse, anakart değişim diye yazarlardı ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mesut Eyibil
(düzenlendi)

Swap cihaz, birebir değişim demektir.

Anakart değiştirilse, anakart değişim diye yazarlardı ;)

İnş. öyle olur,gelsin cihaz göreceğiz :)

Murat Dere'den açıklama bekliyorum  :biggrin:  :biggrin:  :biggrin:

Genpacımı kendiisi :D

tarihinde Mesut Eyibil tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Engin Karadayan
(düzenlendi)

Şimdi servislere göre değişiyor uygulama.Örneğin telservice de swap telefonu anakart değişimi için kullanıyorlar .Bu durumu teleservice te yaşadım.Bazı servislerde bire bir değişim için kullanıyorlar.Artık bilemiyorum size hangisi denk gelecek :)

tarihinde Engin Karadayan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

İphone genelde birebir değişim yapıyor.

Şimdi servislere göre değişiyor uygulama.Örneğin telservice de swap telefonu anakart değişimi için kullanıyorlar .Bu durumu teleservice te yaşadım.Bazı servislerde bire bir değişim için kullanıyorlar.Artık bilemiyorum size hangisi denk gelecek :)

Abi bu aralar yoksun? Hayırdır?

Yorum bağlantısı
BurakCan Hirece

abi eğer cihazda sorun olduğu onaylanmışsa, cihaz swap bölümüne düşer ve gerekli işlemler için beklenir illa sıfırlanır yani. Bazı firmalarda kutulu bazı firmalarda kutusuz sıfırlanır. Ama Genpa kutusuz sıfırlar cihazı.

Yorum bağlantısı
Engin Karadayan

İphone genelde birebir değişim yapıyor.

Abi bu aralar yoksun? Hayırdır?

:)  Genelde buralardayım ama biraz sağlık problemleri yaşadı büyüklerimiz onlarla uğraştık.Ama her zaman baktığım ilk yer forum :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Swap cihaz verildi bana. Sordum, onarım görmüş sıfırlanmış cihaz. Garantisi mevcut telefonun garanti süresi kadar olan cihaz

Yorum bağlantısı
Mesut Eyibil

Evet bende merak ediyorum,inşallah 0 gelir.

abi eğer cihazda sorun olduğu onaylanmışsa, cihaz swap bölümüne düşer ve gerekli işlemler için beklenir illa sıfırlanır yani. Bazı firmalarda kutulu bazı firmalarda kutusuz sıfırlanır. Ama Genpa kutusuz sıfırlar cihazı.

İnş.bekliyorum bugün 3.gün.

Swap cihaz verildi bana. Sordum, onarım görmüş sıfırlanmış cihaz. Garantisi mevcut telefonun garanti süresi kadar olan cihaz

tamir görmüş cihaz ne işe yarayacak,kendi telefonumu tamir edip verseler daha iyi sanki.

Apple'da Swap yeni cihazdır. Tamir olanlar daha ucuza satılıyor. Online sorgulama yapabildiğinize göre sanırım cihazı Apple'a göndermediniz ? Belki de tamir edilmiş cihaz olabilir.

yok cihaz Genpa çıkışlıymış bende apple dan randevu alamayınca genpa'ya yolladım,şuanda da swap cihaz bekleniyor yazıyor işte.

Yorum bağlantısı
Murat Atagenç

Kardeşim htc telefonu garantiye gitmiş, batarya/kasa hariç sıfırlamışlardı. Cihaz gelmeden xxx imeili telefonunuz 60 gün sonra kayıt dışı kalacaktır diye mesaj gelmişti.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mesut Eyibil
(düzenlendi)

Arkadaşlar cihazı dün aldım tamamen sıfır, tabi dıştan bana öyle geldi içini bilemiyorum ama apple dan eski imei yi kontrol ettim bu cihaz değişmiştir gibi bir ifade var.Yani çok şükür cihaz  sıfır olarak aldım ve kullanıyorum hiçbir sorun yok şuanda :) bu anlamda apple gerçekten kaliteli servisi var, özelliklede çağrı merkezi türkiye standartlarına göre çok ilerde, şimdiye kadar 10 kez aramışlığım var hiçbirzaman telefonda beklemedim, çalışanlar çok ilgili ve alakalı,diğer x firmaları gibi konuşmada standart cümle kullanma gibi bir uygulamaları yok, geyet samimi ve gerçekten de en ince ayrıntısına kadar yardımcı olunuyor. Apple'ı tebrik ediyorum. :bravo:

tarihinde Mesut Eyibil tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...