İçeriğe Yönlendir

Peugeot 308 Dizel Tam Otomatik Çıkmış

Oğuzhan Alp

Recommended Posts

Oğuzhan Alp

Peugeot'un 308'in dizel motoru bizim Fordların kullandığı PSA motor bildiğimiz gibi. Bu motora dizel otomatik gelmiş. Tork konvertörlü Tam Otomatik.

Yalnız Fiyat uçuk 81.000 TL.

dnrDzr.jpg

yPW1A0.jpg

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Tam Otomatik lerde yakıt fazla oluyordu, bu nasıl olacak acaba?

Yorum bağlantısı
Sertaç Karginer

focusunda otomatik dizeli yakında piyasaya sunuluyor. şanzıman s40 larda uzun zamandır kullanılıp test edilen şanzımanmış.

Bu güzel haber abi fiyat ne olur acep... :unsure2:

Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz

81.000 dizel otomatik en üst donanım için bu piyasada normal aslında. 

Yorum bağlantısı
Uğur Çelik

SEAT Leon dizel otomatik Sunroof ve led paketli 73000 civarında...81000 Pahalı geldi biraz

Yorum bağlantısı
Volkan Dinçel

fiyatlar ne olmuş öyle..

308'e 82.000 TL ödemek..Bana çılgınca geliyor..

Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

Ford 1.5 dizel otomatik nisan ayında piyasada en full focus 85000 civarı olacak.

Bu fiyatlardan sonra mondi bedava

Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

Ford mondeo 2.00 tdci otomatik mondeolarin şanzımanı aisin marka.japonya nin en ünlü şanziman üreticilerinden olduğu söyleniyor.Aisin şanzıman klasik tork konvektörlü şanzimandir.bilinen kronik bir sorunu yok.Eksileri geç hizlanma ve yakit i biraz fazla tüketmesi.2012 model mondeolar da 163 ps olanlarda powershift şanzıman var.Volvo gurubu her modelinde powershift şanzimani kullanmakta.yeni mondeo da 1.5 ecoboost da klasik şanzimanin kullanilmasi kafami karıştırdı isin açığı.sonuçta powershift dsg ye benzer çift kavramali bir şanziman.acaba Ford yeni mondi ye powershift ten şikayet geldi de bunun için mi koymadi sorusu geliyor aklima ? Sonuç ta mondi nin genelde sorunsuz bir arac olduğu biliniyor.malum wag grup da dsg kullanipta (özellikle 7 ileri kuru tip) kavrama ve mekatronik sıkıntısı yaşamayan yok gibi.şu an kafam karişti baya.Biraz zaman geçmesiyle değişik motor seçenekleriyle mondilerin gelmesiyle bu sorun çözülecek.belki de mondi nin tekrar klasik tork konvektörlu şanziman kullanmasinin sebebi sorunsuzluk prensibini devam ettirmek istemesi olabilir.yeni 1.5 ecoboost mondilerde powershift şanzıman olsa idi yakitin daha düşük olacağinı düşünüyorum.Saygilar

Ford daki satış temsilcisi de sizin dediğinizin aynısına benzer şeyler söyledi. Focus dizel de otomatik te ağızları yandı yeni mondide rahat etmek istiyorlar bence. Ama işin tuhaf yani ford focus dizel otomatik te sorun çıktı yerden yere vuruldu satışları azaldı. Vw grubunda dsg sıkıntıyı bilmeyenimiz yok. Ama onlarda satış azalacagi yerde arttı. Insanlar in bu vw hayranlığı ni anlamış değilim.
Yorum bağlantısı
Necat Ertan
(düzenlendi)

Hemen hemen Focusun tüm modellerini kullandım sayılır.  1.6 benzinli 115,125 lik motorlar, şehir (İzmir)içerisinde çok rahat 10Lt/100 km. tüketim değerlerine çıkabiliyor.  2012 Model 1.6 Benzinli Powershift focus ile şehir içi 9.0 - 9,5 lt/100 km tüketimim mevcuttu.  Bu açıdan sadece şanzuman tüketimi bu derece düşürmez diye düşünüyorum.  Dsg birazda üzerine bağlandığı motorlar sayesinde başarılı tüketim değerlerini yakalıyor bence.

Ford grubunda 1.0 Ecoboost + Powershift kombinasyonun yakıt tüketimini çok merak ediyorum.  Aynı şekilde yeni focus dizelde otomatik aracın tüketim değerleri nasıl olacak acaba?

tarihinde Necat Ertan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Osman Ünal

Yeni Mondeo da 2.0 tdci ler powershift diğerleri klasik otomatik.

Yorum bağlantısı
Abdussamed Acar

Geçen de malum forum a bakinirken bi arkadas konu acmis wv almak isteyip de alamamak adı altinda.wv passat higline sipariş almayi durdurmuş.içimden geçmedi değil hani gel kardeşim sana comfort passat parasina dolu highline ayarinda mondi verek diyecektim tam.sonra dur dedim kendi kendime.akilli ol .linç ederler şimdi burda beni dedim[emoji23] [emoji23]

Ben diyorum passat forumunda; Mondeo ya S60 a bakmadan almayın yeni Passat'ı... en azından fiyatlarını kıyaslayın diyorum, linç felan eden yok şimdilik çok şükür :))

Yorum bağlantısı
Abdussamed Acar
(düzenlendi)

Bu şanzıman ın DSG. PowerShift gibi çift kavramalı şanzımanlardan daha hızlı davrandığı ve onlar kadar ekonomik olduğu iddia ediliyor.. Eğer böyleyse ve gerçekten klasik konvansiyonel şanzımanlar kadar sorunsuzluğu ispatlanırsa çift kavramaları gömer... 1.6 litre 120 Beygir 308 dizel aracın bu şanzımanla 0-100 Km/H hızlanması 9,5 saniye.. Bu bence 1.6 litre dizel otomatikler arasında rekor bir değer...

AAMbo0.jpg

tarihinde Abdussamed Acar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

B8 passat hayali 50 gün 3200 km de bitti diye bi başlığı var.

Adam arabadan çekmedi passat formundan çektiği kadar.[emoji2] [emoji2]
Yorum bağlantısı
Abdussamed Acar

AAMbo0.jpg

Peugeot'un yeni EAT6 kod adlı tam otomatik şanzımanın, piyasada hızlı olarak bilinen DSG, PowerShift, EDC gibi çift kavramalı semitroniclerden daha seri davrandığı ve en az onlar kadar ekonomik olduğu iddia ediliyor...

Yeni 308 de kullanılan bu şanzımanın 1.6 litre 120 beygir dizel motor ile 0-100 hızlanması 9,5 saniye olarak ölçülmüş.

Yakıt tüketimi de çok ekonomilk; Şehir dışı: 3,3 Litre/100 Km Şehir İçi; 4,0 Litre/100 KM

Eğer bu şanzıman sorunsuzluk anlamında rüştünü ispatlar ise, piyasa da çift kavramalı şanzımanları yıpratır...

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Serhat Çerçi

Ford'un modellerini otomatik şanzıman konusunda geliştirmesi gerek, illa çift kavramali olması da gerekmiyor. Bmw'nin yıllardır kullandığı zf 8 ileri klasik şanzıman vites geçiş hızı,konfor, dayanım ve tüketim olarak çift kavramalılara nal toplatıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Abdussamed Acar

Arkadaşımda da 208 var, şehir içi 3 litre yakıyorum diyor. Deli oluyorum.  :biggrin:

Eski nesil kavramalı otomatiklerinden bahsediyorsan, onlar benim hayatta tercih edeceğim şanzımanlardan değil, hem çok hantal hem de ayran makinası gibiler mübarek... :)

Yorum bağlantısı
Abdussamed Acar

Tork konventörü olan bir şanzımanın bu kadar hızlı vites geçişi yapması aynı anda az yakması oldukça iddialı. Eğer öyle ise dsgt falan aıp kendimi riske atmak istemem...

Aynen.. 0-100 km hızlanması 9,5 saniye C segmenti dizel otomatik için çok iddialı bir değer... 1.6 dizel otomatik C sınıfında 10 saniye altında araç yok neredeyse...

Yorum bağlantısı
Hayrettin Bahadir

Ben şu anda Pug. AL4 şanzıman kullanıyorum yakıt konusununda idda edemem ama sürüş konforu ve vites geçişleri hakkında çok iyi..

Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce

Zf üretimi Bmw'lerde kullanılan şanzımanda tork konvertötlü ve bence çokta başarılı bir şanzıman.Aisinde yaptıysa gayet başarılı olarak çalışacaktır. Devir artık otomatik araç devri iyi şanzıman yapan pazardan pay kapar :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Mehmet Uslu

Pug 308 1.2 thp otomatik test ettim geçenlerde, 130 hp lik olandan. Vites geçişleri bence çok hızlı ve sarsıntısızdı. Ayrıca aracın hafif olmasının da sayesinde hızlanma değerleri çok güzeldi. Ama o koca dokunmatik ekran ve cücük gibi direksiyon bana pek hitap etmedi. En azından klima kumandalarını ekran dışından da kontrol edebilseydik bir nebze kullanışlı olabilirdi.

Yorum bağlantısı
Abdussamed Acar

Zf üretimi Bmw'lerde kullanılan şanzımanda tork konvertötlü ve bence çokta başarılı bir şanzıman.Aisinde yaptıysa gayet başarılı olarak çalışacaktır. Devir artık otomatik araç devri iyi şanzıman yapan pazardan pay kapar :)

Öyle olmasına öyle'de ZF ye ulaşmak Aisin'e ulaşmak kadar kolay değil... :)

Yorum bağlantısı
Erdem Çağla

Arkadaşımda da 208 var, şehir içi 3 litre yakıyorum diyor. Deli oluyorum.  :biggrin:

125cc motosiklet 3 litre yakıyor, 3lt yakan araba yapsınlar mondiyi hediye edeceğim :)

Yorum bağlantısı
Hayrettin Bahadir

125cc motosiklet 3 litre yakıyor, 3lt yakan araba yapsınlar mondiyi hediye edeceğim :)

208'in fabrika verileri şehir dışı 3.3 litre.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...