İçeriğe Yönlendir

Broadway - Gündüz Ledi Ve Far Karartma Uygulamam

Aydın Akdeniz

Recommended Posts

Aydın Akdeniz

Röleli olmalı, düğme direkt devre dışı kalmalı ;)

anladım parkı açınca sönmesi lazım diyon yani :)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

anladım parkı açınca sönmesi lazım diyon yani :)

:good1: Aynen

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Yilmaz
(düzenlendi)

Öncelikle işçilik olarak güzel.

Araç çalışmıyorken herşey kapalı olmalı.

Enerji çekip marş sırasında sıkıntı çıkartmaması için, yanlızca motor çalışıyorken devrede olmalı. Teyp üzerinde bağlanrsanız da olmaz. Kontak açıkken 2 konumunda marş basmadan önce devrede olacaktır.

Parklar açılıca sonmeli.

Yanlızca motor çalışır durumda ve parklar kapalıyken devrede olmalı.

Motor kapanınca yada parklar açılınca devreden çıkmalı.

tarihinde Cem Yilmaz tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Aydın Akdeniz

aslında mantıklı olan o şekilde bağlantı . sani abide onu diyor.  şuanki halindede benim alışkanlık haline gelen marş yapmadan teybi açıyorum . yani teybe bağlı olduğu için inerken yada binerken sürekli teyple oynadığım için açık kalma dorumu yok gibi birşey. parklarla yanmaması içinde içeriye botun çektim. istenildiği zaman kapatılabiliyor.  bu düğmeyide teypten sonraya bağladığım için her halukarda kapalı durumda kalıyor. belli olmaz röle takarakta çalıştırabilirim . daha orjinal olur. 

bu arada ledler 20 cm ve 250 mA akım çekiyor. 

Yorum bağlantısı
Misafir
Misafir
(düzenlendi)

Gaz pahalı yahu bende yok ki sana yollayım.Virüs çok çok ucuz ve keyifli. :p  :D

U aliminyum içine bu ledi yerleştirmen son derece güzel olmuş.Iğıgı bütün alırsın.Ledler taneli olarak çok belli olmaz.Aynı aliminyuma bu linkteki sistem yapılabilir.İşe o zaman gündüz farı olur.

1 yıl önce U tip aliminyum kullanarak hem sinyal,hem gündüz farı formunda 2010 Civic için yapmıştım.Sağolsun baglayan elektirikçi ledleri yakınca heba olmuştu.Yakında konusunu açarım.En azından fikir babında yardımcı olabilirim.

ufMipCn.jpg

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Aydın Akdeniz

Dedigin gibi kasa sekillendirme konusunda biraz kaba kaldim abi. Sekillindirmeye dikkat edersem daha guzel olacak :)

Yorum bağlantısı
Aydın Akdeniz

düşünüyorumda açmışken köşeyede sinyal koysaymışım keşke  :shok: koysammıki . 10ardan 20 lirama patlar camlar  :rolleyes:

teşekkürler abi . eksik çıkıyo boyna :D

Yorum bağlantısı
Ufuk YÜKSEL

Aydin bence güzel oldu tekrar kiriyim deme bigun daha onla ugrasmayalim..[emoji12]

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Aydın Akdeniz
(düzenlendi)

Aydin bence güzel oldu tekrar kiriyim deme bigun daha onla ugrasmayalim..[emoji12]

O zaman pejoyu getir kirarim yoksa cami [emoji48] tarihinde Aydın Akdeniz tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
(düzenlendi)

Fara bu kada uğraştın madem senin içinde güzel bir çalışma olur diye Virüs dolu bir tiyo vereyim. :crazy:

Farın ön cam yapısı dümdüz.İçine yeni tip valeo bi-xenon mercek al ve montajını yap.İç çerçeve zaten siyah mercek şapkasını geniş bişiler uydurursun.

Aynı cam kalıbına bence gerek yok.Kasanın cam oturan kısmın iç yanaklarını kes.Dış yanagına göre ölçü al  3 yada 4mm lik pleksi al kes ve sista siyah yada şeffaf solventsiz silikon ile sabitle. 

Çok tavsiye etmem ama d2s çin çin xenon set al tak yada azıcık daha fazla ver oem ilk nesillerden D2s set al tak.

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Aydın Akdeniz

o detayları alacağım forda saklıyorum abi :) buna yaptıklarım çay molasında yapılan şeyler. asıl iş fordda olacak seninde tavsiyelerinle. bu satlık şu anda.

Yorum bağlantısı

Satılıksa bişi diyemem ama Focus artık demode oldu ilği odagı olmaz.Bu araçta olurdu.Ne güzel yaparsın diye heyecan yapmıştım.Tühh. :biggrin:  :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 7 ay sonra...
Ali Herdem

Çok güzel olmuş ellerine sağlık ilk arabamız da r9 yerini biliyorum her gün oradan geçer bakarım satacakmı diye [emoji23]

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Davut Turmuş

fotoğrafları çok merak etmeme ragmen neden göremiyorum:)

Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Aydın Akdeniz

fotoğrafları çok merak etmeme ragmen neden göremiyorum:)

bende bir dönem göremiyordum şimdi çalışıyor abi

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

bende bir dönem göremiyordum şimdi çalışıyor abi

Foto'lar imgur'da sanırım. Bu sebeple dns ayarları ile oynamayanlar göremiyor hala.

İmzamdaki yöntemle yenileyebilirsiniz dilerseniz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...