İçeriğe Yönlendir

Kablosuz Sinyal Aktarıcı 5 Ghz (çalıştırıldı)

Aydın Akdeniz

Recommended Posts

Gökhan Tuna

Epey eski mesajmış, performansı nasıl?

LOS olması gerekiyor yani direkt arada bir şey olmadan kaynak ve hedefin birbirlerini görmesi gerekiyor, yansıma vs varsa NLOS oluşuyorsa performans düşer diye tahmin ediyorum

Yorum bağlantısı
Aydın Akdeniz
3 saat önce, Gökhan Tuna yazdı:

Epey eski mesajmış, performansı nasıl?

LOS olması gerekiyor yani direkt arada bir şey olmadan kaynak ve hedefin birbirlerini görmesi gerekiyor, yansıma vs varsa NLOS oluşuyorsa performans düşer diye tahmin ediyorum

konu epey eski. antenin eşini almamamdaki sebep verici ile ev arasında kıyısından köşesinden yüksekliğindenset gibi engel olan bir bina vardı. yıkılmadı maalesef :)

deneriz en kötü ihtimalle 3. antenide alıp üçgen yaparız diye düşündüm . verici anteni kurdu 12-13 mb hızım vardı. alıcı anteni kurdum. antenler arası %50 gibi bir bağlantı oluyor ve 2,3 mb hız , 0,6 mb upload hızıyla ince ayarlar yapılarak çalıştırdık. bir ihtimalim kaldı onuda yarın deneyeceğim. verici anteni çatıda her yerde denedim olmadı 4 metre ilave boruyla yükselttim yine olmadı. yarın alıcıyı çatıda gezdirecem az bişey daha yükselse tadından yenmez. 

tabi demokraside çare tükenmez. evde ortak kullandığım yerin süresi bittiği için anten işine devam ettim. dükkandada taahhütüm 1-2 aya bitiyor ve hiper 100 mb desteğim var altyapıda. 50 mb almayı düşünüyorum. iş-ev arası nerdeyse 10/2 gibi bir oran var. en kötü 40 mb işyerinde olsa, evdede 10 mb civarı bir hız olur oda tüm binaya yeter :D

resimleri bitince atarım.

Yorum bağlantısı
Aydın Akdeniz
(düzenlendi)

bu verici anten olan çatı. 

37qBv9.jpg

p0WqXo.jpg

burası alıcı anteni kurduğum çatı

R0PL1Y.jpg

Np16lg.jpg

antenlerin bağlılık seviyesi

W0QAg4.png

kbW3GJ.jpg

verici hızı

8Md0P1.png

alıcı hızı

YDN2qk.png

tarihinde Aydın Akdeniz tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...