İçeriğe Yönlendir

Focus 2 - Aracım 2011 Focus 2,5 Titanium Tdci

Emre Şimşek

Recommended Posts

Köksal Yılmaz

Elinize saglik guzel gorunuyor. Uygulama sirasi ile ilgili bikac nokta belirteyim musaadenle,

Kil once boyaya sonra cama en son janta ordan cope

Fk1000 p wax(dogal icerikli) degil sealant(yapay icerikli) koruma urunudur, kaliteli urundur.

İron x i boyaya da uygulayabilirsin, eger ilerde uygularsan kilden once uygula(yikama ironx yikama kil)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Öncelikle hepinize çok teşekkür ederim. Rabbim hepinizin gönlüne göre binekler nasip etsin.

Elinize saglik guzel gorunuyor. Uygulama sirasi ile ilgili bikac nokta belirteyim musaadenle,

Kil once boyaya sonra cama en son janta ordan cope

Fk1000 p wax(dogal icerikli) degil sealant(yapay icerikli) koruma urunudur, kaliteli urundur.

İron x i boyaya da uygulayabilirsin, eger ilerde uygularsan kilden once uygula(yikama ironx yikama kil)

Köksal abi kıymetli bilgiler için teşekkürler.

iron-x boyaya uygulamaya korkuyordum sonuçta asit diye ama tozluk dediğimiz teker arkasına gerek duyarsam bir dahakine uygularım inşallah.

Kili bu kez önce cama sonra boyaya uyguladım, umarım çok kötü sonuçlar doğurmamıştır :)

Fk1000p sağolsun ağabeyim yurtdışından gelirken iron-x ile birlikte getirdi. Çok kullanışlı kolay uygulanan ve uzun süre etki eden bir ürün. Başkasını aramam herkese de tavsiye ederim ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Yok sıkıntı olmaz sonra ki uygulama için fikir olsun dedim. Boya camdan yumuşak olduğu için kilin en temiz halini boyada kullanmak daha iyi ;)

Iron x sorun yapmaz boyada sadece serin zamanda gölgede uygula, kaportada kurumasına izin verme ;)

Fk1000 p ile o araca en az 35-40 kez uygulama yaparım, 10 yıllık koruman tamam. Bagajda gezdirme evde serin ve Güneş almayan yerde sakla ömrü 10 yıla kadar gider.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Yok sıkıntı olmaz sonra ki uygulama için fikir olsun dedim. Boya camdan yumuşak olduğu için kilin en temiz halini boyada kullanmak daha iyi ;)

Iron x sorun yapmaz boyada sadece serin zamanda gölgede uygula, kaportada kurumasına izin verme ;)

Fk1000 p ile o araca en az 35-40 kez uygulama yaparım, 10 yıllık koruman tamam. Bagajda gezdirme evde serin ve Güneş almayan yerde sakla ömrü 10 yıla kadar gider.

Aynen 2 yıldır serin yerde saklıyorum abi :)

Peki fk1000p'yi arabaya ne kadar zaman arayla uygulayayım?

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

3 ayda bir idealdir, sürerken (gride görmek zor ama) ultra ince sürmeye çalış ki silmesi kolay olsun. Fazla sürmek fazla koruma sağlamaz, fazla kas yaptırır :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

3 ayda bir idealdir, sürerken (gride görmek zor ama) ultra ince sürmeye çalış ki silmesi kolay olsun. Fazla sürmek fazla koruma sağlamaz, fazla kas yaptırır :D

Ben sürdüm hanım sildi şimdi burayı okursa o yaptığı kas bana dayak olarak dönebilir :D

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Ben sürdüm hanım sildi şimdi burayı okursa o yaptığı kas bana dayak olarak dönebilir :D

Benim taktigim, 15-20 derece arası waxi/sealanti uygulayip araç bittiğinde ilk sürdüğüm yerden silmeye başlıyorum (el alışkanlığı da var tabi, Muğla'da yazın bunu yaparsan Kulaklarım cinlar :D ). Eğer senden hemen sonra beklemeden yenge sildi ise gelecek uygulamayı 2 ay sonra yao ;)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Valla tahmini 5 dakika beklettim. Arada bir parça boşluk bırakıyorduk hemen sildirmiyordum. Desene ni dahakini yalınız yapaciimm :)

Yorum bağlantısı

Bakarsan bağ, bakmazsan beton oluyor Emre.. ;)  :D Ellerinize sağlık kardeşim. Pırıl pırıl, ışıl ışıl olmuş..  :nazar:

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Bakarsan bağ, bakmazsan beton oluyor Emre.. ;)  :D Ellerinize sağlık kardeşim. Pırıl pırıl, ışıl ışıl olmuş..  :nazar:

:D

Teşekkür ederim abi :) Sonunda hallettin ya şükür beton işini ;)

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Emre Şimşek

YMN'dan aldığımız ısıtmalı fıskiyeleri taktık. Isıtma dalgası şimdilik boşta ve çift taraflı bantla sabitlendi. İlk buluşmada bağlanması için birilerine yalvarılacak. :soshelp:

20150506_154959_zpsnkcv0cos.jpg

20150506_154950_zpsbozgg9u9.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Guke guke kullan abi benimde isitmalar aktif degil.

Sağolasın kardeşim, elimden gelen bir şey olsa onu da yapardım. Hoş burada ısıtmaya da ihtiyacımız olmuyor hava sıcaklığı hiç eksiye düşmüyor ama arabayı seviyoruz işte :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İbrahim Can

Sağolasın kardeşim, elimden gelen bir şey olsa onu da yapardım. Hoş burada ısıtmaya da ihtiyacımız olmuyor hava sıcaklığı hiç eksiye düşmüyor ama arabayı seviyoruz işte :)

Aynen öyle abi ama şehir dışına çıkıldığında ihtiyaç olur yoksa İstanbulda'da ihtiyacımız olmuyor. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Emre Şimşek
(düzenlendi)

Bagaj içi Bitüself yalıtım malzemesi döşemesi tamam.

Toplamda iki defa arabaya indim, Bagaj içini sökmek çok kolay, arka koltukların altına kadar yaptım fakat oradan fazla sökemedim. İki günde toplam 7 saat harcadım.

Bir ara bagajın içine girmiş olmam komşuları endişelendirmiş, "çocuk kafayı arabayla bozdu" diye düşünmüşler fakat sonra yalıtım amacımı güzelce anlattım. :D

Tam iki tane 15cm x 10m bitüself harcamışım. Elimde bir rulo daha var.

20150520_142435_zpsmijr99gs.jpg

20150524_153326_zpskecc0y4q.jpg

tarihinde Emre Şimşek tarafından düzenlendi
  • Beğen 4
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Hocam güzel olmuş. :nazar: Yalıtımdan sonra fark var mı?

Teşekkür ederim. Evet artık belim ağrıyor :)

Fark muhakkak olmuştur fakat daha sürme şansım olmadı az önce bitirdim.

Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz

Kaput yalıtımı yok mu araçta yoksa montaj için mi söküldü?

YMN'dan aldığımız ısıtmalı fıskiyeleri taktık. Isıtma dalgası şimdilik boşta ve çift taraflı bantla sabitlendi. İlk buluşmada bağlanması için birilerine yalvarılacak. :soshelp:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Kaput yalıtımı yok mu araçta yoksa montaj için mi söküldü?

Montaj için sökmüştüm, dikkatlisiniz :)

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
İbrahim Can

Gule gule kullan abi.

Mini 801 e alisinca bunlar gozume cok buyuk geliyor ya[emoji2]

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Gule gule kullan abi.

Mini 801 e alisinca bunlar gozume cok buyuk geliyor ya[emoji2]

Biz fakiriz kardeş :)

Aklımda hep A118C vardı fakat kısmet bunaymış.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İbrahim Can

Biz fakiriz kardeş :)

Aklımda hep A118C vardı fakat kısmet bunaymış.

Estağfurullah abi güle güle kullan buda güzel :)

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Estağfurullah abi güle güle kullan buda güzel :)

Hayırlı olsun.. Yakışmış. :nazar:

Çok teşekkür ederim. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...