İçeriğe Yönlendir

Triger Kayışı Hakkında

Tümay Akyol

Recommended Posts

Selim Bilgin
3 dakika önce, Kürşat Gönüllü yazdı:

Selamlar arkadaşlar.

1.6 D 2011 mondeom 95bine geldi, bu seferki bakımda triger set + V kayış değişecek. Tamam, ama sorduğum iki servis de, "- devirdaim de kaçak gözükmüyorsa onu değişmiyoruz"dediler. Sağlam sa değişmeyeyim mi ne dersiniz! Bir doksan km daha gider mi sizce. Bu arada şu anki fiatlandırma 1350 tl. Devirdaim de dahil olursa 2100 tl istendi. Yorumlarınız için şimdiden Teşekkürler.

Selamlar,

Fiyatları bilmiyorum, yedek parça siteleriyle karşılaştırabilirsiniz. Ama bence 7 yaş 95.000 km'de triger seti değişirken su pompasının (devirdaim) da değişmesi gerek. Soğutma suyunuz da tamamen değişmiş olur. Bi 90.000 daha sorunsuz binersiniz inşallah.

Gerek yok diyenler olacaktır ancak benim içim rahat etmezdi. Ben 5 yıl 60.000 km'de değiştirdim Alfa'nınkini, triger seti ile birlikte. Triger seti + devirdaim 450 TL idir parçalar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
20 dakika önce, Selim Bilgin yazdı:

Gerek yok diyenler olacaktır ancak benim içim rahat etmezdi.

:rofl: değişsin diyen usta dan kaçan müşteri çok ama?

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Şimdi, Çağlar Bayur yazdı:

:rofl: değişsin diyen usta dan kaçan müşteri çok ama?

Ben değişsin diyen usta seviyorum, çünkü cüzdanımla zorum var. 😂😂😂

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

motorunu seven değişsin.. satarken boyanan olmasın ama

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Ben kırdım 1 ay sonra değiştiririm diyerek :D  Siz bakmayın onlara değişin.

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Genelde triger değişmişken devirdaimde değişir. İşçilik aynı yerde çünkü.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

Bizim ustalara bakarsan şanzıman yağı, fren hidroliği de ömürlük. :)

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Hararet sebebiyle motoru açılan, ancak trigeri değişmeyin diyen ve 1 ay sonra triger kopması sebebiyle yolda kalan tanıyorum. Aklı başında ustayı bulunca, sözünü dinlemek lazım.

Yorum bağlantısı
Kürşat Gönüllü
(düzenlendi)
On 02.10.2018 at 21:57, Kürşat Gönüllü yazdı:

Selamlar arkadaşlar.

1.6 D 2011 mondeom 95bine geldi, bu seferki bakımda triger set + V kayış değişecek. Tamam, ama sorduğum iki servis de, "- devirdaim de kaçak gözükmüyorsa onu değişmiyoruz"dediler. Sağlam sa değişmeyeyim mi ne dersiniz! Bir doksan km daha gider mi sizce. Bu arada şu anki fiatlandırma 1350 tl. Devirdaim de dahil olursa 2100 tl istendi. Yorumlarınız için şimdiden Teşekkürler.

Selamlar Arkadaşlar.

Bu günkü bakımda 'devirdaim le birlikte' değişti, ama servisde değil sanayide.

Kısaca şöyle oldu; Her zaman gittiğiniz servisdeki güvendiğiniz usta, dua edin de teknisyen görevine yükseltilmesin. Yoksa arabanıza dokunacak usta artık o değil tanımadığınız bir çocuk oluyor. Bense en önemli ağır bir bakımda bundan endişe ederek onun devamlı gözetiminde falan olsun dediğim için bir türlü randevu verilmemiştim. En son telefonumda da -"ben bakamam" dediğini , ama iyi bir usta verileceni söylemeleriyle umutsuz duruma düştüm.

Buradan yeni ayrılmış ve henüz dükkân açamamış ikinci bir ustam vardı Onu bulup, aracın üzerinden çıkacak orjinal parçaların takılması şartıyla, randevulaştım. Hala kendi dükkanında değil ama alet ve yedek parçalar elinde var. Yapıldı sonuçta en azından parçalar orjinal , yapan kişi arabayı da beni de bilen birisiydi.

Not: Allah'dan hafif sızıntı kiri gözüktü de devir daim de değiştirilmiş oldu . :)

İsterseniz bir de Fiyatları karşılaştıralım ;    

Servisde: Norm .Bakım..Yağ (?) + Hava Filtre (?)+ Yağ Flitre (?) +Tapa fıs fıs vs. (?) +Antifirizli-Soğutmasu(?) hariç Triger set + V Kayışı + işçilikdahil(1350)+ Devir Daim (750) = 2100 TL ...  

Sanayide:                      " (250)      +   "         "   (90) +   "   "       (45)   +  "        "          (45)  +     "                    "         (90)              "  "  (700)+   " " (80) +    "  (200)              +    "      "        (500)  = 2000 TL...

Hepinize kazasız arızasız sürüşler diliyorum.

tarihinde Kürşat Gönüllü tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...