İçeriğe Yönlendir

İphone Çekmiyor!

Mesut Eyibil

Recommended Posts

Mesut Eyibil

Arkadaşlar Merhaba;

Malum bugün herkes şokta elektirik kesintisinden dolayı 2 saattir elektirikler bi geldi bi gitti şimdi tekrar geldi yalnız saat 18:00 gibi eve geldim, 2 kez elektiril gitti geldi aralıklarla eve geldiğimde telefonum çekmiyordu evde benim cihazla beraber 4 tane daha cihaz vardı bunlardan 3 ü iphone 1 i Nokia nın eski tuşlu cihazlarından 3 iphone çekmiyor Nokia çekiyordu, neyse dedik heralde elektiriklerdendir fln eve ablamlar geldi onlarda samsung var s4 baktık onlar çekiyor, şuada hala bizim cihazlar çekmiyor sorun nedir bilen varmı yada telefonu çekmeyen varmı şuanda?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Kesinlikle baz istasyonu ile alakalı. Ülkenin bir çok noktasında durum aynı. Evde babam konuşabiliyor, annemle ben konuşamıyoruz. 3'ü de farklı marka model cihaz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Bütün hatlarda Elektirik kesintisi ile ilgili ara ara çekmeme problem mi var çeksede şebeke problemi veriyor bu seferde ama yaklaşık 1saat önce elektiriklerin gelmesi ile düzeldi durum

Yorum bağlantısı
Kazım Yılmaz

Kesinlikle baz istasyonu ile alakalı olduğunu düşünüyorum. Aynı sorunu bende LG G2 telefonum ile işten eve geldiğim 2 saatlik süre içinde yaşadım. Az önce düzeldi.

Yorum bağlantısı
Muhammed Said Epçaçan

Konya'dayım. iPhone kullanıyorum. Hattım Turkcell. 2-3 saattir şebeke yok. Kardeşim de iPhone kullanıyor. Hattı Avea. İçeride Konferans yapıyor habire birileriyle konuşuyor. O Yüzden iPhone'larımıza çamur atmayalım arkadaşlar :)

Yorum bağlantısı
Bünyamin Göksu

Başlığı görünce dedim tek bende problem yokmuş başka iphone kullananlarda varmis arkadaşim yanimda s3 kullanıyor hattı turkcell benimde oyle o herkesi arayabiliyo ben arayamiyorum nasıl bir iştir anlamadım.

Yorum bağlantısı
Mesut Eyibil

hat turkcell az önce hattı çıkardım çeken telefona taktım orda da çekmedi, demekki hat ile ilgiliymiş, iphone çamur atarmıyım yahu üstüne cihaz tanımam iphone aşığı biri olarak ;)  yalnız dikkatimi bir şey çekti çekmeyen cihazların hatları daha yeni aveadan geçmiştik diğerlerinin hepsi eski hatlar alakası varmıdır bilmiyorum

Yorum bağlantısı
Erhan Güler

Eşimde Iphone 5 var turkcell , onda sıkıntı yok , bende de turkcel iphone 6 var kaç saattir servis yok. Telefonla alakalı değil,müşteri hizmetlerine yazdım , elektrik kesintisinden kaynaklandığını söylediler,düzelecekmiş.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Kesinlikle baz istasyonu ile alakalı. Ülkenin bir çok noktasında durum aynı. Evde babam konuşabiliyor, annemle ben konuşamıyoruz. 3'ü de farklı marka model cihaz.

[emoji106][emoji106][emoji106][emoji106]
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Tamamen elektrik kesintisi ile alakalı, telefonları kapatıp bekleyin, ara ara kontrol edin, sim kartlarınız santrali(baz) taniyamadigi için problem yaşıyorsunuz...

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Cihazları İPhone olan arkadaşlar, farklı bir hattan müşteri hizmetlerini arayıp santral bilgilerinin güncellenmesini yaptırsınlar. Bunu özellikle belirtsinler, bu işlemden sonra kalan diğer gerekli bilgileri müşteri hizmetleri iletecektir.

Yorum bağlantısı
Mesut Eyibil

benim hattın şuanda geldi yalnız diğer 2 cihazda hala sinyal yok.

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Bazılarımız da 3G'ye giremiyor. Bunun düzelmesi için yarını beklemekte fayda var. Yarına kadar düzelmezse müşteri hizmetlerinin çözeceğini düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Bünyamin Göksu

10 dakika önce şebekem geldi şimdi herhangi bir sıkıntı yok 3g'ye de bağlanabiliyorum.

Yorum bağlantısı
Misafir

Bölgedeki baz istasyonlarının akü tertibatı sıkıntılı ise sorun yapar.Akü tertibatında sıkıntı olmayan istasyon yakında var ise teli açıp kapayınca hat gelir.Sürekli açık halde hat beklemek hata özellikle yeni nesillerde hat arama detaylı yapıldığı için oldukça geç alğılama olabiliyor.Eski nesil teller sadece sinyal odaklı çalışır.

Yeniler hani akıllı diye geçiyor ya ondan dolayı detaylı sinyal algılaması yapıyor.Aç kapa yapınca yeni baz istasyonu ancak aklına geliyor. :D  :p

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mesut Eyibil

Bölgedeki baz istasyonlarının akü tertibatı sıkıntılı ise sorun yapar.Akü tertibatında sıkıntı olmayan istasyon yakında var ise teli açıp kapayınca hat gelir.Sürekli açık halde hat beklemek hata özellikle yeni nesillerde hat arama detaylı yapıldığı için oldukça geç alğılama olabiliyor.Eski nesil teller sadece sinyal odaklı çalışır.

Yeniler hani akıllı diye geçiyor ya ondan dolayı detaylı sinyal algılaması yapıyor.Aç kapa yapınca yeni baz istasyonu ancak aklına geliyor. :D  :p

Evet abi dediğin gibi, akılsızlar daha akıllı çıktı :D sabah evden çıkarken baktım tüm cihazlarda sinyal gelmiş 3G dede sıkıntı kalmamış, yanlız dünki elektirik kesintisinden sonra insan sudan çıkmış balık gibi oluyor valla :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Evet abi dediğin gibi, akılsızlar daha akıllı çıktı :D sabah evden çıkarken baktım tüm cihazlarda sinyal gelmiş 3G dede sıkıntı kalmamış, yanlız dünki elektirik kesintisinden sonra insan sudan çıkmış balık gibi oluyor valla :D

Hiç sevmem ama 1 nisan şakasını bu yıl erken yaptılar. :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mesut Eyibil

Hiç sevmem ama 1 nisan şakasını bu yıl erken yaptılar. :D

evet abi bundan daha iyi bir şaka olmazdı heralde :D

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Dün birçok marka ve hattan telefonda sıkıntı vardı, kesinti herşeyi olduğu gibi iletişimi de etkiledi...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...