İçeriğe Yönlendir

P0112 Ariza Kodu Yardim !

kadir çetinkaya

Recommended Posts

kadir çetinkaya

2004 focus aracıma arıza lambası yanıyor arıza kodu P0112 giriş hava sıcaklık sensörü alt devre yazıor sildiriyorum yine aynı arıza ışığı yanıyo arıza kodu aynı bu neden kaynaklanır çözümü nedir araca bi zarar verirmi arac lpg li 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

arıza kodu adı üstünde arızayı gösteirr. kodu silen neden herhangi bir işlem yapmadı?

Yorum bağlantısı
kadir çetinkaya

kodu silen lpg ciydi sensör arızalı olabilir dedi tamırciye sorduk sensörü değiştirip denemek lazım dedi bi sorun yaratmaz dedi benim öğrenmk istediğim bu sensör hangi işlevi görür maliyeti nedir ve suan böyle kullanılmasında bi sakınca varmı bi arıza cıkarırmı daha önce bu arızayla karşılasan arkadaşlar çözümü nasıl buldular bunu ögrenmek istiyorum

Fırat ÖNAL ben o konuyu okudum fakat ordada sonuç çıkmamış
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

motora emdiği hava sıcaklığını göremeyince başta tüketim artması ve düğzensiz çalışma baş gösterri. IAT sensörü denir ilgili parçaya

Yorum bağlantısı
kadir çetinkaya

tesekkürler ustam peki bu parcanın değişmesimi gerekir ve parca konusunda nereden temin edebilirim internete yazıyrm çıkmıyor

Yorum bağlantısı
kadir çetinkaya

bu sensörü temizletsem işe yararmı? benim aracımda bu sensör nerede bulunuyor makyajlı focuslarda map sensörü bulunuyor yazmışlar formda bu IAT ile map aynımı ayrımı_?

Yorum bağlantısı
kadir çetinkaya

map sensorunun soketini cikardim hava ile temizleyip yerine taktim Ariza isigi söndü yarin ustaya sensoru söktürüp temizletecegim inşallah bidaha tekrarlamaz temizleyerek cozulur

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
İlkay Demir

Aynı arıza kodunu benim araçta veriyordu. Map sersörünü değiştirdik ama tekrar arıza kodunu vermeye başladı siliyoruz  arıza kodu tekrar geliyor. Muhtemelen beyin arızası var dedi usta  siz nasıl bir giderdiniz dediğiniz gibi temizletirdiniz mi?

Yorum bağlantısı
Tuncay Çataloğlu

aynı olay benimde başıma geldi. sensörü değiştirdik yine aynı kodu verdi. tesisatı kontrol ettik onda da birşey çıkmadı. en son beyinde karar kıldık. beyinde sensörle alakalı bir çip arızalı imiş. değişti ve araba uçak gibi oldu. meğerse değişene kadar traktöre biniyormuşum :)

Yorum bağlantısı
kadir çetinkaya

İlkay Demir ben hala bir çözüm bulamadım arıza isigi yanık sekilde kullanıyorum makinaya takıyoruz aynı arıza kodu siliyruz az bi süre sonra yeniden yanıyor Tuncay Çataloğlu çözmüş sorunu sanırım ondan detaylı bilgi alıp bizde o sekil cözmeyi denemeliyiz

Yorum bağlantısı
Tuncay Çataloğlu
(düzenlendi)

dediğim gibi önce sensör(sağlamsa) den beyine kadar 4 kablo geliyor (aracın motor kısmında sağ sileceğin hizasında kocaman bir soket var önce buna kadar bakın), bunları kopuk mu değil mi kontrol edin. eğer değilse o zaman  beyinde arıza vardır. işinin ehli bir usta kısa sürede arızalı çipi değiştirir. 

tarihinde Tuncay Çataloğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 5 yıl sonra...
VAHİT YALÇINKAYA

Aynı arıza kodu benim araçta da mevcut (p0112 emme hava sıcaklık sensörü 1 devresi düşük)  emme manifoltundaki map sensörü nü iki tane sensörle  değiştirip denedik hatta üzerindeki ile 3 oluyor ariza lambası bir türlü sönmüyor 10 dk sonra tekrar yanıyor ön taraftaki tesisati komple açtım kontrol ettim birşey yok hafif tekleme ve güç kaybı oluyor yardımlarınızı bekliyorum artık benzin döküp yakacak seviyeye geldim 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...