İçeriğe Yönlendir

İos 8.3

Mustafa Erhan

Recommended Posts

Mehmet Kaya

Hayırdır ne yapacaksın evlenecen mi dememiş :D

Ben evliyim dememiş iyi ki :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Bünyamin Göksu

Hayırdır ne yapacaksın evlenecen mi dememiş :D

Ben evliyim dememiş iyi ki :D

c2f3df9eadb9402bd4960568d957564a.jpg

Onu da ben sordum.[emoji4]

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

:D :D :D :D

Bu siri öğrenme durumuda varmış .Hapı yuttu :D Süper Türkçe öğrenir :D

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

Biz oyun oynayacak dönemde değiliz maalesef Mehmet bey.Ya yeni iphone kullanıcısınız ya da hiç jb'den anlamıyorsunuz. Android de çok kullandım merak etmeyin ama benim için jb olmayan iphone'nun pek bir değeri yok! En basitinden sürekli kullandığım navigasyonu jb olmadan satın almam gerekiyor gidip 30-40 $ veremem. Sadece Türkçe siri için de sürüm değiştirip JB'mi bozmam. Herkes kendi fikirlerine saygı göstermeyi öğrenin. Kime ne alacağını söylemeniz sizin haddinize olan bir durum değildir.

saygı duyuyorum da oyundan kastım telefonla oynamak... 

Ücretli programları ücretsiz yükleyenlere saygı duymamızı beklemek biraz tabi anlamsız. fikir değil icraat sizinki. Haddime bir durumdur. İstediğim gibi yorum yaparım.

1987 de apple programı yazmaya başladım hafife almayın. Kimsenin hatırlamadığı newton ile çalıştım, PALM Pilot, Sony, Psion.. HP IPAQ, android..   neyle muhatabız?

Ben yazılım sektöründeyim. Şu an IOS ve android yazılım yazıyoruz. yazdığımız programlar JB ile kopyalansa maaşları nasıl ödeyeceğim? Söyler misiniz?  Fırından ekmek çaldığınız oluyor mu?

selamlar..

tarihinde Mehmet Göktürk tarafından düzenlendi
  • Beğen 6
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

NOT: Makinenin tüm özelliklerini kullanamıyorum deseydiniz hiç bir şey yazmayacaktım. Ancak 30 dolar veremem deyince iş çığrından çıkmış oluyor.. Siz emniyet şeridinden de gidersiniz fırsatını bulunca, kırmızıda da geçersiniz, hızlı da gidersiniz.

Özür dilerim. diğer arkadaşlardan.

Bu arada siri çok iyi oldu.  Trafik kazaları bu sayede biraz risk bakımından iyiye gidecektir.

Normalde bir şöför telefonla arabayı kaydırsa diğeri görüyor. Peki ikisi de mesajlaşıyorsa??  ikisi de kaydırırsa..?

Bu noktaya gelmemiz çok yakındır..siri biraz yardımcı olur.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mustafa Erhan

Siriyle trafik kazaları bağlantısını çözemedim Mehmet Bey. Ben hala güncellemedimde :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

Siriyle trafik kazaları bağlantısını çözemedim Mehmet Bey. Ben hala güncellemedimde :)

Eller serbest uygulama başlat, elller serbest numara isim söyle arasın, önceden öğrettiklerini yapsın, gelen mesajları okusun yanıtlasın.. başka ne yapıyorsun ki zaten? yanında biri oturuyor gibi.

Bu konuda bir projemiz vardı. polislere asistan yaptık. bence çok önemli.

Son dönemde artık telefonla konuşmak değil telefonla uğraşmak mesajlara bakmak yanıt vermek asıl tehlike. Dokunmatik telefonlar burda sıkıntı yaptı.

tarihinde Mehmet Göktürk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Erhan

Eller serbest uygulama başlat, elller serbest numara isim söyle arasın, önceden öğrettiklerini yapsın, gelen mesajları okusun yanıtlasın.. başka ne yapıyorsun ki zaten? yanında biri oturuyor gibi.

Bu konuda bir projemiz vardı. polislere asistan yaptık. bence çok önemli.

Valla bu siri memleketteki bir çok insandan daha akıllıymış ;)

Yorum bağlantısı
Erhan Güler

saygı duyuyorum da oyundan kastım telefonla oynamak... 

Ücretli programları ücretsiz yükleyenlere saygı duymamızı beklemek biraz tabi anlamsız. fikir değil icraat sizinki. Haddime bir durumdur. İstediğim gibi yorum yaparım.

1987 de apple programı yazmaya başladım hafife almayın. Kimsenin hatırlamadığı newton ile çalıştım, PALM Pilot, Sony, Psion.. HP IPAQ, android..   neyle muhatabız?

Ben yazılım sektöründeyim. Şu an IOS ve android yazılım yazıyoruz. yazdığımız programlar JB ile kopyalansa maaşları nasıl ödeyeceğim? Söyler misiniz?  Fırından ekmek çaldığınız oluyor mu?

selamlar..

İstediğiniz kadar kariyerli olun , istediğiniz kadar bilgiç olduğunuzu düşünün hatta hatta isterseniz Einstein'in torunu olun , bu size insanların düşünlerine saygısızlık etmek , fikirlerine karışma  hakkı vermez. Hele hele siz bunu da yaparsınız şunu da yaparsınız diye iftira atma hakkını vermez Jb'li telefon kullanmak insanların kişisel kararlarıdır , sorumluluğu da insanlara aittir,başkalarını ilgilendirmez. Maaşlarınızı nasıl ödeyeceğiniz tamamen sizin probleminizdir bunun cevabını kendiniz bulmanız dileğiyle :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Fırından ekmek çaldığınız oluyor mu?

Söz bitmiş.

Yapılan öyle yada böyle hırsızlıktır, önerilmez. Tavsiye edilmez. Özendirilmez.

İstediğiniz kadar kariyerli olun , istediğiniz kadar bilgiç olduğunuzu düşünün hatta hatta isterseniz Einstein'in torunu olun , bu size insanların düşünlerine saygısızlık etmek , fikirlerine karışma hakkı vermez. Hele hele siz bunu da yaparsınız şunu da yaparsınız diye iftira atma hakkını vermez Jb'li telefon kullanmak insanların kişisel kararlarıdır , sorumluluğu da insanlara aittir,başkalarını ilgilendirmez. Maaşlarınızı nasıl ödeyeceğiniz tamamen sizin probleminizdir bunun cevabını kendiniz bulmanız dileğiyle :)

Ben çalarım, kimseyi ilgilendirmez mi dediniz.

Ben mi yanlış anlıyorum. ?

• Beğen 9
Yorum bağlantısı
Misafir

Benim bi ara forumda paylaştığım karadenizlinin s2 yorumu diye bi geyik vardı. Finduğa adam topla desen toplar valla diye
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Android te böyle akılllı asistan var mı?

Android kendi akıllı [emoji12][emoji13][emoji14]
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Erhan

Benim kız "Babamm" dedi verdiği cevaba bak,terbiyesiz siri :)

e8ffd9a73dac48f14e59254db83e2cd3.jpg

Zehir gibi maşallah :) güncellememekte direniyorum hala.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Söz bitmiş.

Ben öyle anladım.
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
(düzenlendi)

2000 tl ye telefon al, 60 tel'den kaç, komik :)

tarihinde Servet Aydın tarafından düzenlendi
  • Beğen 7
Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Bende aynen.

Aynen ben de öyle anladım.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Erhan Güler

Söz bitmiş.

Eğer ki yanlış örnekleri gösterip söz bittiğine karar verdiyseniz diyecek bir şey yok.  Hanginiz para vererek mp3 indiriyor internetten ? İnternetten filmleri izlemiyor musunuz ? Windows'u hiç korsan kullanmadınız mı ? Bunları yapmadım diyecek Türkiye de kaç kişi var acaba ? Evet herkes süper namuslu benim dışımda herhalde. Forumlar niçin kurulur, konuşmak , paylaşmak ve bilgi almak için.Benim düşüncem Jailbreak olmadan yeni sürüme geçmemek,siz dahil kimseyi ilgilendirmeyen bir durumdur,şahsi fikrimdir, at gözlüklerinizi çıkarabilirseniz bunu görebilirsiniz. İsteyen JB'li isteyen JB'siz kullanır. Kimseye de JB'li kullan ya da kullanma demem kişisel tercihtir. Haaa eğer ki ben çalarsam da beni ilgilendiren bir durumdur, yarın ahirette hesabını ben veririm. Çok merak ettiyseniz yine de cevap vereyim hiç fırından ekmek çalmadım , çok şükür parasını verip alabiliyoruz , kaç sene doğuda çalıştım ,orada insanlara sağladığım yarar,öğrencilerime öğrettiklerim , okula zorla döndürdüklerim vs. vs. vs. gibi yaptıklarım telefonumu JB'li kullanmaktan daha değerli şeyler olduğunu düşünüyorum.İmamın yaptığını değil , dediğini yapmak lazım, eğer ki ben imamsam , ben jb'li iphone kullanıyorum öteki türlü zevk almıyorum,sizlere de cemaat olarak özgürsünüz kendi düşünceleriniz doğrultusunda ne yapmak istiyorsanız onu yapın diyorum,günahı sevabi kişilere aittir.

Yorum bağlantısı
Hasan Ekci
(düzenlendi)

Eğer ki yanlış örnekleri gösterip söz bittiğine karar verdiyseniz diyecek bir şey yok.  Hanginiz para vererek mp3 indiriyor internetten ? İnternetten filmleri izlemiyor musunuz ? Windows'u hiç korsan kullanmadınız mı ? Bunları yapmadım diyecek Türkiye de kaç kişi var acaba ? Evet herkes süper namuslu benim dışımda herhalde. Forumlar niçin kurulur, konuşmak , paylaşmak ve bilgi almak için.Benim düşüncem Jailbreak olmadan yeni sürüme geçmemek,siz dahil kimseyi ilgilendirmeyen bir durumdur,şahsi fikrimdir, at gözlüklerinizi çıkarabilirseniz bunu görebilirsiniz. İsteyen JB'li isteyen JB'siz kullanır. Kimseye de JB'li kullan ya da kullanma demem kişisel tercihtir. Haaa eğer ki ben çalarsam da beni ilgilendiren bir durumdur, yarın ahirette hesabını ben veririm. Çok merak ettiyseniz yine de cevap vereyim hiç fırından ekmek çalmadım , çok şükür parasını verip alabiliyoruz , kaç sene doğuda çalıştım ,orada insanlara sağladığım yarar,öğrencilerime öğrettiklerim , okula zorla döndürdüklerim vs. vs. vs. gibi yaptıklarım telefonumu JB'li kullanmaktan daha değerli şeyler olduğunu düşünüyorum.İmamın yaptığını değil , dediğini yapmak lazım, eğer ki ben imamsam , ben jb'li iphone kullanıyorum öteki türlü zevk almıyorum,sizlere de cemaat olarak özgürsünüz kendi düşünceleriniz doğrultusunda ne yapmak istiyorsanız onu yapın diyorum,günahı sevabi kişilere aittir.

Diyaloğu başından sonuna kadar okudum, gereksiz yere celalleniyorsun. Hocamı bende forumdan tanıyorum, ismi ile google'da araştırma yaparsan senin sadece kullanmayı becerebildiğin sistemleri baştan yaratacak kapasitede olduğunu görebilirsin. Yaşının gerektirdiği saygıyı büyüklere göstermez isen ilerde kimseden saygı göremezsin. Bu forumdaki samimi ortamı, seviyeli insanları her yerde bulamazsın, ama bu tarz diyalogların kaliteyi düşürür.

tarihinde Hasan Ekci tarafından düzenlendi
  • Beğen 5
Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Evet forumlar konuşmak bilgi paylaşmak içindir. Yasal olmayan bir işi yapıp bunu da yasal olmadığını bile bile savunmak hatta yasal değil diyene "sana ne" demek için değil. Üstelik bunu bir eğitimci yaptığında daha bir manidar oluyor. Toplum içinde yapılan hiçbir şey sadece sizi ilgilendirmez. Bu iş için emek harcayan bu işe emeğini veren herkesi ilgilendirir. 

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Erhan Güler

Diyaloğu başından sonuna kadar okudum, gereksiz yere celalleniyorsun. Hocamı bende forumdan tanıyorum, ismi ile google'da araştırma yaparsan senin sadece kullanmayı becerebildiğin sistemleri baştan yaratacak kapasitede olduğunu görebilirsin. Yaşının gerektirdiği saygıyı büyüklere göstermez isen ilerde kimseden saygı göremezsin

Ya isterse Prof olsun Hasan bey , bu insanlara "tutturmuşunuz JB, oynamak için android alın." gibi emredici cümleler kurma hakkı vermez. Saygı göstermeyenin en başta kim olduğuna bakarsanız ve işinize gelirse görürsünüz. Aklın yaşta değil başta olduğunu unutmamak lazım ;)

Yorum bağlantısı
Hasan Ekci
(düzenlendi)

Ya isterse Prof olsun Hasan bey , bu insanlara "tutturmuşunuz JB, oynamak için android alın." gibi emredici cümleler kurma hakkı vermez. Saygı göstermeyenin en başta kim olduğuna bakarsanız ve işinize gelirse görürsünüz. Aklın yaşta değil başta olduğunu unutmamak lazım ;)

Emin olun bu cümle emir cümlesi falan değil.Saygısız bir ifade görmek istiyorsanız sanal isimlerle açılan forumlara bakınız.Hocamın yazdığı cevaplar gereksiz ifadeler içermeyen ,bilgi dolu cümlelerdir hep.Kimseye laf çakma çabasında dahi görmedim hiçbirzaman. Forumda sizinde 400 mesajınız var, az çok tahlil yapmışsınızdır.

tarihinde Hasan Ekci tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Erhan Güler

Evet forumlar konuşmak bilgi paylaşmak içindir. Yasal olmayan bir işi yapıp bunu da yasal olmadığını bile bile savunmak hatta yasal değil diyene "sana ne" demek için değil. Üstelik bunu bir eğitimci yaptığında daha bir manidar oluyor. Toplum içinde yapılan hiçbir şey sadece sizi ilgilendirmez. Bu iş için emek harcayan bu işe emeğini veren herkesi ilgilendirir. 

Yasal değil derken , jailbreak yapılamaz kanununu gösterebilirseniz memnun olurum. İlk mesajını hatırlarsanız bana olayın yasal olmadığı söylenmedi " tutturmuşunuz JB, oynamak için android alın." bu cümlenin yasallıkla alakası nedir ? Bir eğitimci olarak nasıl biri olduğumu merak ederseniz,sabahtan akşama kadar öğrencilerim içim nasıl uğraştığımı görmek için Tuzlaya okuluma beklerim. Eğer hocamız bir program yazmışsa,kullanılmasını istemiyorsa onun hakkına saygı göstererek programını kullanmayız. JB'li telefon kullanmak demek illa ki kırılmış program yüklemek demek değildir, APPLE'nin müşterilerine kıstığı , vermediği bir çok şeye olanak sağlıyor, en basitinde normalde bluetooth ile dosya yollayamıyorken jb'li telefonla dosya transferi yapabiliyoruz. Lütfen insanların kızdığı doğru noktaları anlamaya çalışın. İlla herkes JB yapsın , paralı programları ücretsiz kullansın demiyorum. Ama tercih meselesidir , iphone kullanıcılarının %50sinden fazlası JB ile kullanır,buna apple bile müdahale edemezken , biz nasıl edelim..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...