İçeriğe Yönlendir

İos 8.3

Mustafa Erhan

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek

Bu dedikleriniz hepsini yaptık Erhan Hocam.

Ancak, saygı duymasını da bildik.

Çok beğendiğim bir mp3 ün cd sini aldığımız da oldu.. Ulen bu microsoftla nasıl hesaplaşacağız. Adam imanımızı isterse ahirette ne yaparız diyip lisans aldığımız da oldu.

Yaptığınız sizin vebalinizdir,

Ancak Mehmet Göktürk'e verdiğiniz cevaplar hepimizi ilgilendirir. Forum uslubuna en azından bu forumun üslubuna uygun değildir.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Erhan Güler

Emin olun bu cümle emir cümlesi falan değil.Saygısız bir ifade görmek istiyorsanız sanal isimlerle açılan forumlara bakınız

Yazı dili konuşma dili gibi değildir , yazarken dikkat etmek gerekiyor , bunun emredici bir cümle olduğunu , insanların fikirlerine saygısızlık olduğunu anlamak çok zor değil,yeter ki görmek isteyin  :good1:

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Yasal değil derken , jailbreak yapılamaz kanununu gösterebilirseniz memnun olurum. İlk mesajını hatırlarsanız bana olayın yasal olmadığı söylenmedi " tutturmuşunuz JB, oynamak için android alın." bu cümlenin yasallıkla alakası nedir ? Bir eğitimci olarak nasıl biri olduğumu merak ederseniz,sabahtan akşama kadar öğrencilerim içim nasıl uğraştığımı görmek için Tuzlaya okuluma beklerim. Eğer hocamız bir program yazmışsa,kullanılmasını istemiyorsa onun hakkına saygı göstererek programını kullanmayız. JB'li telefon kullanmak demek illa ki kırılmış program yüklemek demek değildir, APPLE'nin müşterilerine kıstığı , vermediği bir çok şeye olanak sağlıyor, en basitinde normalde bluetooth ile dosya yollayamıyorken jb'li telefonla dosya transferi yapabiliyoruz. Lütfen insanların kızdığı doğru noktaları anlamaya çalışın. İlla herkes JB yapsın , paralı programları ücretsiz kullansın demiyorum. Ama tercih meselesidir , iphone kullanıcılarının %50sinden fazlası JB ile kullanır,buna apple bile müdahale edemezken , biz nasıl edelim..

Telif Hakları Kanunu size bir şey hatırlatıyor mu acaba.?

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Yasal değil derken , jailbreak yapılamaz kanununu gösterebilirseniz memnun olurum. İlk mesajını hatırlarsanız bana olayın yasal olmadığı söylenmedi " tutturmuşunuz JB, oynamak için android alın." bu cümlenin yasallıkla alakası nedir ? Bir eğitimci olarak nasıl biri olduğumu merak ederseniz,sabahtan akşama kadar öğrencilerim içim nasıl uğraştığımı görmek için Tuzlaya okuluma beklerim. Eğer hocamız bir program yazmışsa,kullanılmasını istemiyorsa onun hakkına saygı göstererek programını kullanmayız. JB'li telefon kullanmak demek illa ki kırılmış program yüklemek demek değildir, APPLE'nin müşterilerine kıstığı , vermediği bir çok şeye olanak sağlıyor, en basitinde normalde bluetooth ile dosya yollayamıyorken jb'li telefonla dosya transferi yapabiliyoruz. Lütfen insanların kızdığı doğru noktaları anlamaya çalışın. İlla herkes JB yapsın , paralı programları ücretsiz kullansın demiyorum. Ama tercih meselesidir , iphone kullanıcılarının %50sinden fazlası JB ile kullanır,buna apple bile müdahale edemezken , biz nasıl edelim..

Mehmet Göktürk'ün kızdığı kendi programlarını lisanssız kullanmanız.

Bu neye benziyor. Sizin ekmek kapınız Kazanç sağladığınız Yazdığınız Kitabın korsan tezgahında satıldığını görmeniz ve bunu birininde Kalkıp banane Sizin Çocuklarınızın ne Yediği ile aynı. Sizin kurduğunuz Cümleler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Ekci

Yazı dili konuşma dili gibi değildir , yazarken dikkat etmek gerekiyor , bunun emredici bir cümle olduğunu , insanların fikirlerine saygısızlık olduğunu anlamak çok zor değil,yeter ki görmek isteyin  :good1:

Alakası yok, hocam orda samimane konuşma havasında yazmış, askerlik yaptysan emir cümlesiyle sohbet esnasında söylenen cümlenin farkını anlarsın. Şuan savunduğun bu görüşlerine 10 yıl sonra okursan güleceksin. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erhan Güler

Bu dedikleriniz hepsini yaptık Erhan Hocam.

Ancak, saygı duymasını da bildik.

Çok beğendiğim bir mp3 ün cd sini aldığımız da oldu.. Ulen bu microsoftla nasıl hesaplaşacağız. Adam imanımızı isterse ahirette ne yaparız diyip lisans aldığımız da oldu.

Yaptığınız sizin vebalinizdir,

Ancak Mehmet Göktürk'e verdiğiniz cevaplar hepimizi ilgilendirir. Forum uslubuna en azından bu forumun üslubuna uygun değildir.

Mehmet bey şuan geldiğimiz nokta malum. Her an program satın al , her an mp3 satın al , devamlı yapılacak şeyler değildir. Ki ben Ttnet müzik abonesiyimdir,para vererek mp3 indiririm. Kullandığım Win8 lisanslı parası ödenerek alınmıştır. Muhakkak hepimizin hataları , sevapları vardır. Bir insanı yargılamak için , önce aynaya bakmak gereklidir. Mehmet Bey'in ya da diğer kişilerin  verdikleri cevaplar da sizi ilgilendirmesi gerekiyor. Eğer ki onların cümleleri forum üslubuna uygun ise , benim ki değil ise , forumdan beni çıkarabilirsiniz , sonuçta ben buraya bilgi almak ve bilgi vermek için kayıtlı oldum, aldığım da bilgiler olmuştur, forumdan bana ulaşıp benden bilgi alanlar da olmuştur,ama bu zamana kadar ne ben kimseye bir saygısızlık yapmışımdır ne de başkası bana. Ama gülerek yazdığım kendi fikrime , uygun olmayan cevap verilirse ,benim buna kızmam , tepkimi dile getirmem kadar doğru bir davranış olamaz.

Karar forum modlarınındır eğer ki forum üslubuna aykırı davranmışsam üyeliğimi doğal olarak ve haklı olarak silebilirsiniz ,saygı duyarım  :good1:

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Bir üniversite öğrencisi  yazsa pek tepki almazdınız, ama öğretmen olunca farklı. Bana göre programlar eğitim maksatlı kullanılacaksa helal sayılabilir. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Erhan Bey,

Ben ilk size "oynamak için android alın" dedim. Bu bir görüştür. Siz oyun oynuyorsunuz çocuksunuz ayfon neyine demek istemedim ki zaten? Telefonla uğraşmak ayarlarını onu bunu değiştirmek için android dedim. 

Jail break olayına yazılım nedeniyle karşıyım. Açılmayan bazı özellikler nedeniyle ise ses çıkarmıyorum zaten meraklısı yapıyor. Ama böyle bir güncelleme başlığında sizin ilk yanıtı o şekilde vermeniz doğru değildi.

30 dolar para vermem demeseydiniz zaten sorun yok. "para için" jailbreak yapmanın savunulacak tarafı yok. Bence burda bitirelim. Öpüşüp el sıkışalım olay bitsin.

Siz anladınız meseleyi de geri adım atmak olmasın diye tam dönemiyorsunuz. Varsın olsun. dönünüz. kimse bundan zarar görmez.

Diğer konu üzerinden devam edelim lütfen.

• Beğen 8
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Peki, samimiyetle soruyorum.

Samimiyetle cevap istiyorum.

Sizin maaşları nasıl ödeyeceğiniz sizi ilgilendirir sözü ne kadar doğru bir sözdü.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Mehmet hocam bana emretse de rica etse de ben emir sayarım, tutturmuşsunuz bir jb derken kendine yakın görmüştür bence.. Ben korsan işine olumlu gözle bakmayanlardanımdır.. Akşama kadar en az 10 kişi korsan kitap için başvuruyor ve olmaz dediğimde çok saçma, hoca istedi, ben de kitap yazıyorum nolmuş yani diyorlar.. Fikirler sabit, değişmiyor ve saygı falan da duyulmuyor..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erhan Güler

Telif Hakları Kanunu size bir şey hatırlatıyor mu acaba.?

O kanunda Apple cihazlarında Jailbreak yapmak yasaktır , şu şekilde cezası vardır kısmını gösterirseniz memnun olurum  :good1:

Mehmet Göktürk'ün kızdığı kendi programlarını lisanssız kullanmanız.

Bu neye benziyor. Sizin ekmek kapınız Kazanç sağladığınız Yazdığınız Kitabın korsan tezgahında satıldığını görmeniz ve bunu birininde Kalkıp banane Sizin Çocuklarınızın ne Yediği ile aynı. Sizin kurduğunuz Cümleler.

Ben Mehmet bey'in programını lisanssız kullanmıyorum,eğer ki bildirirse katkı amaçlı satın da alırız  :good1:  BT öğretmenisiniz okullarda kullanılan kaç tane lisanslı windows var söyler misiniz?Gerçi evlerde kullanılanlar cabası da neyse :)  Benim de bir tanıdığım orada çalışıyor , neden onların haklarını yiyiyoruz toplum olarak ? Senelerce bilgisayarlarınızda kaçak kullandığınız programları yazanları düşündünüz mü bunların da çocukları var ,nasıl para götürecek diye :)

Alakası yok, hocam orda samimane konuşma havasında yazmış, askerlik yaptysan emir cümlesiyle sohbet esnasında söylenen cümlenin farkını anlarsın. Şuan savunduğun bu görüşlerine 10 yıl sonra okursan güleceksin. 

Askerliği yapalı çok oldu , şuan da askerde değiliz,burada her kültürden farklı insanlar mevcut . 10 yıl 15 yıl 20 yıl geçse de değişmeyecek tek düşüncem nasıl olaya bu kadar tek açıdan bakabildiğiniz olur  :good1: Herkesin olduğu bir forumu , herkesin okuduğu bir konuyu kalabalık bir toplantı gibi düşünürsek , orada biri kendi fikrini söylediğinde , başlarım ......................nıza , tutturdunuz ............ diye gidin .................. şunu yapın denilse , aaa ben askerliğimi yaptım :D oradaki samimi konuşma tarzında söyledi diyip es geçeceğim  :shok:

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

O kanunda Apple cihazlarında Jailbreak yapmak yasaktır , şu şekilde cezası vardır kısmını gösterirseniz memnun olurum :good1:

Ben Mehmet bey'in programını lisanssız kullanmıyorum,eğer ki bildirirse katkı amaçlı satın da alırız :good1: BT öğretmenisiniz okullarda kullanılan kaç tane lisanslı windows var söyler misiniz?Gerçi evlerde kullanılanlar cabası da neyse :) Benim de bir tanıdığım orada çalışıyor , neden onların haklarını yiyiyoruz toplum olarak ? Senelerce bilgisayarlarınızda kaçak kullandığınız programları yazanları düşündünüz mü bunların da çocukları var ,nasıl para götürecek diye :)

Askerliği yapalı çok oldu , şuan da askerde değiliz,burada her kültürden farklı insanlar mevcut . 10 yıl 15 yıl 20 yıl geçse de değişmeyecek tek düşüncem nasıl olaya bu kadar tek açıdan bakabildiğiniz olur :good1: Herkesin olduğu bir forumu , herkesin okuduğu bir konuyu kalabalık bir toplantı gibi düşünürsek , orada biri kendi fikrini söylediğinde , başlarım ......................nıza , tutturdunuz ............ diye gidin .................. şunu yapın denilse , aaa ben askerliğimi yaptım :D oradaki samimi konuşma tarzında söyledi diyip es geçeceğim :shok:

Ama bunu HAKLI bulmuyorum ve yazan kişiyle dalga geçer gibi ( ciddi konuşulan yerde) çalışana personelin Maaşını da sen düşün demem.
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

Erhan bey konuyu sonuna kadar okudum. Ve cok alıngan davranmissiniz. Mehmet bey el sıkısalım bitsin diyor. Ve formun büyükleri sizin bazı dediklerinizin yanlış olduğunu söylüyor ama ona rağmen devam ediyorsunuz. Ben 2006 yılından beri bu foruma üyeyim burda çok kişi gördüm ve cok bilgi sahibi oldum. Bazen benimde yanlış cıkıslarimda oluyor. Bence bunu fazla uzatmadan bitirmek en doğrusu. Birde burda kimse sizi yargılamıyor siz yargılanıyor gibi cevap veriyorsunuz. Yanlis anlamayın ama her cevap verene biraz sert cevaplar veriyorsunuz. Benim yazımı okuyup banada vereceginiz gibi.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

Erhan Bey,

Yeni bir görevim daha bilgi işlem daire başkanlığı. Şu an üniversitenin (ki bizim okul küçük) yıllık microsoft lisans bedeli 70 bin lira. kaçak lisansları haberiniz yok sanıyorsunuz ama sayıyorlar gizli gizli merkezde. Limiti aşarsa bize uyarı geliyor..

Burda bitirelim siz de şu 8.3 ü yükleyiverin. :)

apple makineler JB olmadan da gayet yeterli sorunsuz istenilen işi yapacak kapasiteye sahip benim nazarımda. Eğer developer lisansı alırsanız kendi kodunuzu da yazabilirsiniz. Üstelik sertifikasyon almanıza markete koymanıza da gerek yok. Tüm yakın arkadaşlarınıza ve kendinize telefonu tanıtıp USB den yazdığınız kodu atabilirsiniz.

Androidde de bunu yapabilirsiniz. 

İkisi de gavur icadı.

takmayın o kadar.

tarihinde Mehmet Göktürk tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Biz windows 2000 ve open office kullanıyoruz Mehmet hocam, paralar cepte her zaman.. ;)

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Apple.com da gerekli telif hakları ve ihlalleri ile ilgili bildirim var. Hani telefonunuzu kurarken kabul ediyorum dediğiniz bölüm.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

JB yaptığınızda başınıza gelebilecek teknik belalar zaten hukuki belaların binlerce katı yüksek. risk olarak. ayrıca bunu belirtmek isterim.

Ben daha kurmadım 8.3 ü merak ediyorum bakalım hafta sonu kuracağım. kesin iyi olmuştur ve bunun zaman içinde geliştiğini de göreceğiz.

Yorum bağlantısı
Erhan Güler

Erhan Bey,

Ben ilk size "oynamak için android alın" dedim. Bu bir görüştür. Siz oyun oynuyorsunuz çocuksunuz ayfon neyine demek istemedim ki zaten? Telefonla uğraşmak ayarlarını onu bunu değiştirmek için android dedim. 

Jail break olayına yazılım nedeniyle karşıyım. Açılmayan bazı özellikler nedeniyle ise ses çıkarmıyorum zaten meraklısı yapıyor. Ama böyle bir güncelleme başlığında sizin ilk yanıtı o şekilde vermeniz doğru değildi.

30 dolar para vermem demeseydiniz zaten sorun yok. "para için" jailbreak yapmanın savunulacak tarafı yok. Bence burda bitirelim. Öpüşüp el sıkışalım olay bitsin.

Siz anladınız meseleyi de geri adım atmak olmasın diye tam dönemiyorsunuz. Varsın olsun. dönünüz. kimse bundan zarar görmez.

Diğer konu üzerinden devam edelim lütfen.

Mehmet bey geri dönmekle alakalı bir durum söz konusu değil emin olun. Androidi kullandım , bana göre çok sıkıntılı bir sistem. Apple ise ios'u nasıl kısıyor siz benden daha iyi biliyorsunuz. Tek kullandığım IGO navigasyondur kırılmış olarak,onun dışında bluetooth özelliği olsun , denetim merkezi ayarları olsun bunlar gerçekten JB'de benim için çok önemli,Igo'yu satın almış da olsaydım yine JB'siz kullanmazdım çünkü devamlı gidip ayarlardan 3g'yi kapat aç yapmak istemem.Zaten program odaklı bakarsan devamlı her gün bir kaç program ücretsiz olarak verilmekte bir kere yüklediğin zaman satın almışsın gibi,silsen bile bir daha kurabiliyorsun. Benim size kırıldığım nokta ,zoruma giden nokta benim mesajımı alıntılayarak direk bana yazdığınız tutturdunuz jb diye gidin android alın cümlesiydi.Belki iyi niyetle söylediniz , belki yakın gördüğünüz için söylediniz ama bunu yazı dilinle anlamak zordur,konuşma dilinde olsa söyleyiş tarzından , mimikten falan bir şekilde anlayabilirsiniz. Sonrasında da olay büyüdü gitti gereksiz yere. 

Gerçekten de çok uzattık ,ben sizin küçüğünüz olarak özür diliyorum , amacım sizi kızdırmak değildi,sizin programınız nedir onu da bilmem,bilirsem kırılmış halini telefonuma da yüklemem. Kesinlikle emek hırsızlığını tavsiye etmiyorum her ne kadar yapsak da , yapmak zorunda kalsak da (Ne kadar yapmıyoruz desek de yapıyoruz).

Peki, samimiyetle soruyorum.

Samimiyetle cevap istiyorum.

Sizin maaşları nasıl ödeyeceğiniz sizi ilgilendirir sözü ne kadar doğru bir sözdü.

Mehmet bey , ben aldığım aylığı nasıl yetiştireceğim sorusunu başkasına sormuyorsam , başkasını ilgilendirmiyorsa , aynı durum da benim için geçerli.

Biraz sinirle de söylenmiş bir şeydi,gereksiz de olsa yanlış bir söz olduğunu düşünmüyorum. Ama dediğim gibi konuyu uzatmamak adına sizden de,Diğer Mehmet Bey'den de özrümü diliyorum  :good1: ve de forum moderatörü olarak , eğer ki bir cezayı hak etmişsem ,vereceğiniz cezaya razı olduğumu belirtmek isterim.

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Müdür yardımcımızın bilgisayarı sık sık çöküyordu, bir baktım bir sürü crackli program .Formatladım, orijinal programlar kurdum , bir daha çökmedi, Orijinal yazılım iş verimini de arttır. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Erhan Güler

Erhan bey konuyu sonuna kadar okudum. Ve cok alıngan davranmissiniz. Mehmet bey el sıkısalım bitsin diyor. Ve formun büyükleri sizin bazı dediklerinizin yanlış olduğunu söylüyor ama ona rağmen devam ediyorsunuz. Ben 2006 yılından beri bu foruma üyeyim burda çok kişi gördüm ve cok bilgi sahibi oldum. Bazen benimde yanlış cıkıslarimda oluyor. Bence bunu fazla uzatmadan bitirmek en doğrusu. Birde burda kimse sizi yargılamıyor siz yargılanıyor gibi cevap veriyorsunuz. Yanlis anlamayın ama her cevap verene biraz sert cevaplar veriyorsunuz. Benim yazımı okuyup banada vereceginiz gibi.

Yazı dili işte hocam , sert çıkış vermesen de bazı yerlerde öyle görünüyor. Bazılarının sert olduğunu kabul ediyorum  :good1:  Fazla alınganlık yapmış olabileceğimi de kabul ediyorum  :good1:  Ama herkes de farkındaysanı fırından ekmek çalmaydı ilgili soruyu bana yöneltiyor  :D  Bir ara acaba gerçekten de çalıyor muyum diye düşünmeye başladım :blush:

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

estafurullah cezalık durum yok. benim tutturmuşsunuz lafım aslında ayrıca tüm JB'cilere idi.

Yorum bağlantısı
Erhan Güler

Müdür yardımcımızın bilgisayarı sık sık çöküyordu, bir baktım bir sürü crackli program .Formatladım, orijinal programlar kurdum , bir daha çökmedi, Orijinal yazılım iş verimini de arttır. 

Öğretmenlerden birinin usb belleğini takmasıyla her şey eskiye döner hocam merak etmeyin  :good1:  İş maalesef orijinal yazılımda bitmiyor bunu hepimiz gayet iyi biliyoruz  :biggrin:

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Yazı dili işte hocam , sert çıkış vermesen de bazı yerlerde öyle görünüyor. Bazılarının sert olduğunu kabul ediyorum  :good1:  Fazla alınganlık yapmış olabileceğimi de kabul ediyorum  :good1:  Ama herkes de farkındaysanı fırından ekmek çalmaydı ilgili soruyu bana yöneltiyor  :D  Bir ara acaba gerçekten de çalıyor muyum diye düşünmeye başladım :blush:

Ayakkabı kutusuna doğru konu kayacak.

şu siri ye "ayakkabı kutusuna kaç para koydun" deyip çıktısını atar mısınız?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Öğretmenlerden birinin usb belleğini takmasıyla her şey eskiye döner hocam merak etmeyin  :good1:  İş maalesef orijinal yazılımda bitmiyor bunu hepimiz gayet iyi biliyoruz  :biggrin:

Antivir kur ,bir daha arkana bakma.  :crazy:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...