İçeriğe Yönlendir

Çözülemeyen Direksiyon Boşluğu (2006 sonata)

Emre Olgum

Recommended Posts

Emre Olgum

Herkese merhabalar

Aracimin 10 yasinda olmasi nedeniyle direkdiyon kutusunda ufak da olsa bosluk vardi

Ustamda ayni teshisi koyunca kutu sokulup tamir edilip yerine kondu ama bosluk hala vardi

Usta alt takimdan olabilecegini soyledi bende alt ve ust rotil rot kolu ve baslari z rotiller alt ve ust salincaklar hepsini yeniledim ama malesef sorun yani bosluk gitmedi

Bende kizip sifir direksiyon kutusu aldim ve taktirdim ve elektronik rot balanscida 3 boyutlu rot ayari yaptirdim

Ama yine direksiyondaki bosluk gitmedi

Direksiyon mafsalina bakildi hic sorun yok

On aks ve kafalarinda sikinti yok

Yani sorun olan bosluk hala var

Acaba sorun ne olabilir

Yorum bağlantısı
Emre Olgum

Aracim 2006 sonata 2.4

Ben butun parcalar degisirken ustanin basinda idim eski parca takmasina imkan yok yani

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Bence direksiyon kutusundaki Boşluk giderilememiş olabilir.

Başka ustaya gidin. Servise gösterin.

Yorum bağlantısı
Emre Olgum

Bence direksiyon kutusundaki Boşluk giderilememiş olabilir.

Başka ustaya gidin. Servise gösterin.

Aciklamamda en son sifir direksiyon kutusu aldigimi da uazdim
Yorum bağlantısı

Direksiyon tekerleginin, direksiyon cubuguna ya da direksiyon cubugunun bagli oldugu parcalarda bosluk olabilir. Benim 2000 mondeo'da ufak bir bosluk uzun yol sonrasinda baya rahatsiz eder hale geldi. Aracin icinden yapilan midahale ile bosluk giderilmisti. 7 sene once yapilan bir islemdi ancak icerden mekanik bir baglanti problemi oldugu icin cok basit bir sekilde duzelmisti.

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Aciklamamda en son sifir direksiyon kutusu aldigimi da uazdim

Pardon Orayı kaçırmışım.
Yorum bağlantısı
Ahmet Özge

Benim dün yazdığım mesaj kaybolmuş ama Emre Olgum arkadaşım okumuş ve cevap yazmış sorularıma. İlginç

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
İbrahim Halil Geloğlu

Herkese merhabalar

Aracimin 10 yasinda olmasi nedeniyle direkdiyon kutusunda ufak da olsa bosluk vardi

Ustamda ayni teshisi koyunca kutu sokulup tamir edilip yerine kondu ama bosluk hala vardi

Usta alt takimdan olabilecegini soyledi bende alt ve ust rotil rot kolu ve baslari z rotiller alt ve ust salincaklar hepsini yeniledim ama malesef sorun yani bosluk gitmedi

Bende kizip sifir direksiyon kutusu aldim ve taktirdim ve elektronik rot balanscida 3 boyutlu rot ayari yaptirdim

Ama yine direksiyondaki bosluk gitmedi

Direksiyon mafsalina bakildi hic sorun yok

On aks ve kafalarinda sikinti yok

Yani sorun olan bosluk hala var

Acaba sorun ne olabilir

Öncelikle inşallah sorununuz düzelir.Ama baya masraf yapmışsınız.Masrafınız içinde sağlam olan parçalarıda gereksiz  olarak değiştirmek zorunda kalmışsınız. Benimde golf mk3 aracımda ön takımdan gelen bir defa tık sesini tamirciler ve rot balanscılar çözemedi bende sizin gibi böyle masraf yapmıştım. Kullanım açısından sakıncası yoksa fazla üstüne gitmeyin zamana bırakın derim. Benimkisi sadece bir tavsiye paranıza yazık.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

boşluk derken? tesptii nasıl yapıluoyr? direksiyon hafif oynayıtoyruz ama lastikte hiçbir hareket mi yok? yolda tıkırtı sesi mi var? direksiyon kendisi yukarı aşaıpımı oynuyor vb.?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Benim dün yazdığım mesaj kaybolmuş ama Emre Olgum arkadaşım okumuş ve cevap yazmış sorularıma. İlginç

Ne yazdığınızı hatırlarsanız.. niye kaldırıldığını anlarsınız Ahmet bey.

Emre Bey, yolda geziyor mu araç.

Saydığınıza göre tüm parçalar yenilenmiş.

Sadece direksiyon milindeki mafsal kalmış.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Özge

Ne yazdığınızı hatırlarsanız.. niye kaldırıldığını anlarsınız Ahmet bey.

Emre Bey, yolda geziyor mu araç.

Saydığınıza göre tüm parçalar yenilenmiş.

Sadece direksiyon milindeki mafsal kalmış.

üzerinden biraz zaman geçti ne yazdığımı hatırlamıyorum ama birine hitaben kırıcı birşey yazdıysam özür dilerim....
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...