İçeriğe Yönlendir

Mondeo IV - Termometre Hatası

İsa Erdoğan

Recommended Posts

İsa Erdoğan

Yol bilgisayarında sıcaklık hatalı gösteriyor. Bunun ayarı falan varmı acaba.nasıl düzeltebiliriz.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Mondeo 3'lerın termometreleri hatalı konumlandırılmıştı galia. Klima açınca sıcak hava termometreye vuruyor, 50 falan görenler oluyordu.

Yorum bağlantısı
İlker Yüksel

Mondeo 3'lerın termometreleri hatalı konumlandırılmıştı galia. Klima açınca sıcak hava termometreye vuruyor, 50 falan görenler oluyordu.

Evet bende farkına vardım termometre doğru göstermiyor. Motor sıcaklığından etkilendiği belli. -4 derece de 11 derece görmüşlüğüm vardır. İlk çalışma anı doğru sonra sapıtıyor.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Hatalı görenler ya fahrenayt görüyor.. ya da bozuk... 

Ben mk3'lerimde böyle bir sorun yaşamadım... 1 derece gösteriyordu bu sabah ve doğruydu  :sanssiz:

Yorum bağlantısı
Suat Set

Az önce 64 derece gördüm sıkışık trafikte. Yol açılınca gazladım 16ya düştü. Çözüm bulan var mı. Mondeo 2008 tdci arabam.

siz çözüm bulabildiniz mi. Aynısını yaşadım.

Yorum bağlantısı
Bahadır Akdemir
(düzenlendi)

Sensör ön tamponun içinde ve rüzgar almayan bir yerde ama aracı durdurunca motor ısısından etkileniyor.Hareket ettikten bir müddet sonra normal değerine dönüyor.Uzun süre park halinde iseniz çalıştırdığınızdaki okuduğunuz değer doğrudur.

Çözüm sensörü motordan uzaklaştırmak.

tarihinde Bahadır Akdemir tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer

Bu sensörün yeri madem hatalı, sensörün yeri değiştirilemez mi? 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bu sensör yerinden çıkmış ve motor ısısını alacak bir yerde.

Yorum bağlantısı
Suat Set

Motor ısındıkça dış sıcaklık artıyor göstermesi yazılımsal olabilir belki. Bu arada öğleyin dur kalklarla sıkışık trafikte geldim Mecidiyeköy'e 1 saatte. Stop ettiğimde fan 1 dk kadar çalıştı normal mi

Yorum bağlantısı
Celal Altan

Motor ısındıkça dış sıcaklık artıyor göstermesi yazılımsal olabilir belki. Bu arada öğleyin dur kalklarla sıkışık trafikte geldim Mecidiyeköy'e 1 saatte. Stop ettiğimde fan 1 dk kadar çalıştı normal mi

Normal hocam. Kontak kapalı olsa dahi motor belli bir sıcaklığın üstündeyse fan görevini yerine getirir ve radyatör suyunu soğutur.
Yorum bağlantısı
İlker Yüksel

Klimayı auto aldığımızda dış hava sıcaklığının bir önemi varmı? auto çalışırken dış sıcaklığı bir parametre olarak alıyor mu? 

Yorum bağlantısı
  • 3 yıl sonra...
ilhami Gülbitti

Dış sıcaklık sensörünün yeri yanlış

sol ön far altında yeri var oraya takarsanız sorun kalmaz

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...