İçeriğe Yönlendir

İos8 Den İos6 Ya Dönebilirmiyim ?

Ahmet Taşkın

Recommended Posts

Ahmet Taşkın

İphone 5 ios 6.0.2 kullanıcıyım. Annemin İphone 5i bana geldi. 64 gb olduğu için ve 16gb olan telefonum bana hiç yetmediği için ona geçiş yapacağım ama bizim ful teknolojik valide iosun son sürümüne kadar güncellemiş. İos8 ve ios 7'den hiç hoşlanmadığım için ios6 ya bu telefonu geri döndürmem mümkün müdür ? Nette biraz araştırdım ancak apple'ın imza vermemesinden dolayı ios6yı kurmaya çekindim. Tam bu imza durumu nedir onu da anlayamadım. Bu işlerden anlayan birilerinin yorumunu rica ediyorum. Daha önce önceki sürüme hiç geri döndürmeyi denememiştim.

Not: Jailbreak yapmıyorum. İos 8 ve 7 neden kullanmıyorsun gibi sorular yerine ios6 ya dönüp dönemeyeceğim hakkında yorumlar bekliyorum.

Yorum bağlantısı

İphone 5 ios 6.0.2 kullanıcıyım. Annemin İphone 5i bana geldi. 64 gb olduğu için ve 16gb olan telefonum bana hiç yetmediği için ona geçiş yapacağım ama bizim ful teknolojik valide iosun son sürümüne kadar güncellemiş. İos8 ve ios 7'den hiç hoşlanmadığım için ios6 ya bu telefonu geri döndürmem mümkün müdür ? Nette biraz araştırdım ancak apple'ın imza vermemesinden dolayı ios6yı kurmaya çekindim. Tam bu imza durumu nedir onu da anlayamadım. Bu işlerden anlayan birilerinin yorumunu rica ediyorum. Daha önce önceki sürüme hiç geri döndürmeyi denememiştim.

Not: Jailbreak yapmıyorum. İos 8 ve 7 neden kullanmıyorsun gibi sorular yerine ios6 ya dönüp dönemeyeceğim hakkında yorumlar bekliyorum.

Apple yeni bir sürüm çıkardığı zaman kısa bir süre sonra geriye dönüşü engeller. Yani yüklemeye çalıştığınız versiyonu onaylamaz. Buna imza vermemesi diyoruz. Zaten jailbreak yapsanızda versiyonu düşürmeniz mümkün değildir. O yüzden tercih sizin. Ya ios 6 lı 16 gb telefon yada ios 8 li 64 gb telefon. Benim tercihim 64 gb lık olandan yana olurdu. Çünkü belli bir süre sonra bazı programlar ios 6 da çalışmamaya başlayacaktır. Ayrıca programlar temalarını genellikle ios 8'e göre yapıyor. Böylece telefon ve uygulamalarda görsel bütünlük sağlanır. Bence kendinizi ios 8 e alıştırın. Hayırlı günler
Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu

Yeni telefon almamız için eskileri çalışamaz hale getiriyorlar. Bunuda çok başarılı bi şekilde yapıyolar.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ahmet Taşkın

Yeni telefon almamız için eskileri çalışamaz hale getiriyorlar. Bunuda çok başarılı bi şekilde yapıyolar.

Kesinlikle katılıyorum. 3. iphonenum ve tüm düzgün çalışan iphonelarım bu güncellemerle zamanla çöp oldu. İos6da iphone 5 çok verimli çalışıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Erhan

Ahmet Bey haklı olarak İos 6'ya dönmek istiyor. Nedeni çok açık ios 6 videolarını hala izliyorum ve performansı müthiş. Kullanırken hatayla bile karşılaşmıyorsunuz. İos 7 faciasından sonra ios 8'de büyük ilerlemeler kat etse de performans açısından bu durum geride kaldı.

Ben iphone 4'te ios 7 faciasından dolayı Apple'ın İnsan kaynaklarına yani İsviçre'ye kadar ulaştım istediğiniz  testi yapın bu işletim sistemi bu telefonda çalışmıyor dedim. Hatta işlemcisini o kadar yoruyor ki yakınlık sensörü telefon görüşmelerinde bazen devreye giremiyor bile ancak artık çözüm aramaktan vazgeçtim. 

Sorunuza gelirsek bildiğim kadarıyla apple 4s modelinde yasal olmayan yollarla dönüş yapılabiliyor ancak üst modellerde bu durum nedense imkansız deniyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Aslında tam olarak öyle değil. Her yeni versiyon, yazılım olarak ek özellikler getiriyor. Sonuçta bilgisayar programları gibi düşünmek lazım. Sonuçta donanım yazılımı kaldırmakta zorlanıyor. Güncelleme yapma zorunluluğu yok lakin eğer sistem çökerse iphone için varolan son sürüme güncellemek zorundasınız. Sonuç olarak teknoloji gelişiyor, donanımlar güçleniyor. Buna paralel olarak yazılımlarda gelişiyor.

Ahmet Bey haklı olarak İos 6'ya dönmek istiyor. Nedeni çok açık ios 6 videolarını hala izliyorum ve performansı müthiş. Kullanırken hatayla bile karşılaşmıyorsunuz. İos 7 faciasından sonra ios 8'de büyük ilerlemeler kat etse de performans açısından bu durum geride kaldı.

Ben iphone 4'te ios 7 faciasından dolayı Apple'ın İnsan kaynaklarına yani İsviçre'ye kadar ulaştım istediğiniz testi yapın bu işletim sistemi bu telefonda çalışmıyor dedim. Hatta işlemcisini o kadar yoruyor ki yakınlık sensörü telefon görüşmelerinde bazen devreye giremiyor bile ancak artık çözüm aramaktan vazgeçtim.

Sorunuza gelirsek bildiğim kadarıyla apple 4s modelinde yasal olmayan yollarla dönüş yapılabiliyor ancak üst modellerde bu durum nedense imkansız deniyor.

4s değil dört hocam. Çünkü 4 e kadar olan serilerde donanımsal açık var
Yorum bağlantısı
Mustafa Erhan

Aslında tam olarak öyle değil. Her yeni versiyon, yazılım olarak ek özellikler getiriyor. Sonuçta bilgisayar programları gibi düşünmek lazım. Sonuçta donanım yazılımı kaldırmakta zorlanıyor. Güncelleme yapma zorunluluğu yok lakin eğer sistem çökerse iphone için varolan son sürüme güncellemek zorundasınız. Sonuç olarak teknoloji gelişiyor, donanımlar güçleniyor. Buna paralel olarak yazılımlarda gelişiyor.

Apple'ı daha çok sevmeme rağmen bu görüşe çok katılmıyorum. Eski telefonlarda ios 7'yi kaldırmaz yapan menüler arası geçiş paralaks efektide denilebiliyor ikinci durum ise şeffaflık olayı. İos 6 geçiş efekti çok daha az yoruyor telefonu.

Bir de şeffaflık cihazın ekran işlemcisini çok yormasıyla beraber cihaz direkt olarak takılmalara gidiyor. 

Menü saydamlığını kapatırsanız cihazın daha hızlandığını görürsünüz. 

Yorum bağlantısı
Ahmet Kırılmaz

şöyle izah edeyim hocam şuan son sürüm 8.3  siz 8.1.2 ye dönmek isteseniz bile dönemezsiniz apple tarafından o yazılımın imzaları kapandığı için ama ilerleyen zamanlar tiny umbrella kaydı denen bir olay var eğer o gerçekleşirse istediğiniz sürüme dönebilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

8.3'ü annemin 5'ine kurduk. Gayet hızlı. Tabii ki 6 performansında değil ama 7'nin ağırlığından eser yok.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Atagenç

Yeni modele göre yazılım yap, o yazılımı eski cihazlara zorla geçiş yaptır.

Eskiyi satıp yeniyi almanız gerekiyor, yoksa nasıl kazansınlar paracıkları :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...