İçeriğe Yönlendir

Focus III - Sol Güneşliğin Ayna Kapağı Kırık Ve Işıklandırma Çalışmıyor

Gökhan Turunç

Recommended Posts

Gökhan Turunç

Arkadaşlar herkese merhaba :)

Bu güzel Pazartesi gününde sizlere danışmam gereken bir konu var. Aracımın sol güneşliğinin ayna kapağı kırık. Bu yüzden şuan ışıklandırma da çalışmıyor. Büyük bir problem değil ancak bu konularda biraz takıntılıyımdır. Ümraniye oto sanayide ki parçacılardan bir tanesi "Bunu buralarda bulamazsın, servise gitmen gerek" dedi. Bu işin çözüm yolu nedir? Daha önce böyle bir sorun yaşayan oldu mu?

Yorum bağlantısı
Gökhan Turunç

Abi biraz geç oldu ama henüz fotoğrafı çekebildim :)

TUq4Xps.jpg

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Ayna kapağını ayrı olarak bulman imkansız. Çıkma güneşlik bakmanı öneririm.

Dağdelen oto ile görüş. Forum yöneticilerimizden Serkan Toker ile irtibata geç ve kendisinin cennetten bir parça bulmasını rica et ;)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

kapağı yok mu?daha bu pazar kendiminkini tamir ettim.olmayacak şey değil.

Yorum bağlantısı
Gökhan Turunç
(düzenlendi)

Kapak duruyor ama çentiği kırık gibi. Açıkçası nasıl tamir edilir bilmiyorum ve bu konuda kendime pek de güvenmiyorum :(

tarihinde Gökhan Turunç tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Kapak duruyor ama çentiği kırık gibi. Açıkçası nasıl tamir edilir bilmiyorum ve bu konuda kendime pek de güvenmiyorum :(

Centikten kasit,kapagin sag- sol yaninda bulunan ve guneslikreki ana parcaya gecen yuvarlak cikintilar mi yoksa kapagi actigimizda,ana parcanin arkasindaki devreyi tamamlayip isigin yanmasini saglayan,kapagin ust orta bolumunde bulunan 1 cm kadar uzunluktaki plastik cikinti mi ( ki bu cikintinin icinde de 2 ayakli metal parca vardir)
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Japon yapıştırıcısı , karbonat ve zımpara ile yenisinde sağlam onarılabilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gökhan Turunç

Centikten kasit,kapagin sag- sol yaninda bulunan ve guneslikreki ana parcaya gecen yuvarlak cikintilar mi yoksa kapagi actigimizda,ana parcanin arkasindaki devreyi tamamlayip isigin yanmasini saglayan,kapagin ust orta bolumunde bulunan 1 cm kadar uzunluktaki plastik cikinti mi ( ki bu cikintinin icinde de 2 ayakli metal parca vardir)

Tam hatırlayamadım parçayı şimdi :/ 

Tekrardan detaylı bir fotoğraf çekeyim. Kapağı arabanın sol iç cebine koymuştum. Güneşliği her açtığımda pat diye yüzüme düşüyor diye :) 

Japon yapıştırıcısı , karbonat ve zımpara ile yenisinde sağlam onarılabilir.

Aslında deneyebilirim; beceremezsem ne kaybetmiş olurum :) Parça zaten çalışmıyor.

Ayrıca şimdi aklıma geldi, hazır sorayım :)

Güneşlik aydınlatmasını LED yapmak çok maliyetli olur mu? İç aydınlatma beyaz LED ve gayet şık çalışıyor.

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Tam hatırlayamadım parçayı şimdi :/

Tekrardan detaylı bir fotoğraf çekeyim. Kapağı arabanın sol iç cebine koymuştum. Güneşliği her açtığımda pat diye yüzüme düşüyor diye :)

Aslında deneyebilirim; beceremezsem ne kaybetmiş olurum :) Parça zaten çalışmıyor.

Ayrıca şimdi aklıma geldi, hazır sorayım :)

Güneşlik aydınlatmasını LED yapmak çok maliyetli olur mu? İç aydınlatma beyaz LED ve gayet şık çalışıyor.

Parçaları bir araya getirip japon yapıştırıcısı ile tutturuyorsun. Üzerine karbonatı döküp biraz bekle. Zımparayla düzelt ,hepsi bu...
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Sökebilirsen lambanın türüne bakıp led'lere karar veririz ;)

Yorum bağlantısı
Gökhan Turunç

Topic'i çok boşladım kusura bakmayın. En yakın zamanda fotoğraf çekip tekrar dönücem :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 5 ay sonra...
Ayhan Onaran

Topic'i çok boşladım kusura bakmayın. En yakın zamanda fotoğraf çekip tekrar dönücem :)

Hala geri dönmemişsiniz :D

Yorum bağlantısı
Gökhan Turunç

Haklısınız aslında unuttum ben :) Aradan kaç ay geçmiş. Sanırım alıştım bu parçanın böyle olmasına.

Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
Birkan Hoş

herkese selam arkadaşlar benim de sağ güneşlik ayna kapağının sağ çentiği kırıldı ve kayboldu şuan ayna kapağının sağ yanı boşta bu sorunu çözebilen yada bu kapağı temin edebileceğimiz bir yer var mı yardımcı olursanız sevinirim.. 

Ford Focus 2013 titanium 1,6

Yorum bağlantısı
Birkan Hoş

herkese selam arkadaşlar benim de sağ güneşlik ayna kapağının sağ çentiği kırıldı ve kayboldu şuan ayna kapağının sağ yanı boşta bu sorunu çözebilen yada bu kapağı temin edebileceğimiz bir yer var mı yardımcı olursanız sevinirim.. 

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
(düzenlendi)
5 saat önce, Birkan Hoş yazdı:

Birkan bey konunuz birlestirilmistir. ayni konudan ve mesajdan ilerleyelim .. 

tarihinde Alpay Sumer tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

fotoğraf var mı, yapısı nasıl onu görseydik. Mesela yapısı uygunsa çentiğin kırıldığı noktadan kapağın içine doğru ısıtılırak toplu iğne tarzı, bakır tel tarzı birşeyi sokarsanız, kırılan çentik miktarı kısmını dışarda bırakırsanız olabilir belki. Ben bu tür bakalit ve sert plastik kırıklarını böyle tamirliyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Birkan Hoş

teşekkür ederim önder bey görseli paylaşacağım gün içerisinde..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...